» »

12 monkeys (2015)

12 monkeys (2015)

1 2
3
»

oo7 ::

Dobra epizoda :)

Samo jaz ne verjamem, da so vsi tisti mrtvi malo preveč so jih pobili na enkrat se vam ne zdi? kaj bomo v tretji sezoni gledali samo Jeniffer, Cole in Casy saj vsi ostali so pa mrtvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Jst ::

Kaj niso v 60ih failali preprečiti en paradoks?

Mogoče lahko naredijo nekajletni timelapse in "popravijo", kar niso prvič? Samo dva Cola v bližini je tudi paradox, samo ne takšen, ki bi uničeval čas...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

Kaj niso v 60ih failali preprečiti en paradoks?

Mogoče lahko naredijo nekajletni timelapse in "popravijo", kar niso prvič? Samo dva Cola v bližini je tudi paradox, samo ne takšen, ki bi uničeval čas...



Dva Cola sta lahko samo preblizu ne smeta biti tako kot sta se pogovarjali mlada in stara Jeniffer v razmiku enega metra :)

Izi ::

Precej spoilerjev v tej debati, ampak drugače se ne moremo nič zmeniti. Dobro bi bilo že v naslovu teme označiti, da tisti, ki serije še ni gledal naj raje ne hodi v to temo.

Torej:
Ko odpraviš paradokse se celotna prihodnost spremeni, zato še zdaleč ni rečeno, da so vsi mrtvi.
Trenutno se je svet leta 2044 praktično končal. Vse je šlo k vragu. Konec sveta.

Ker vemo, da 3, sezona bo, potem je jasno, da se bo nekaj zgodilo, kar bo popravilo paradoks in se bo celotna prihodnost resetirala in bodo leta 2044 vsi še lepo živi (ali pa tudi ne), potem pa bomo šli spet od tam naprej.

Po moje mora Witness umreti pa se bo vse uredilo, ampak umreti mora v preteklosti, preden je povzročil vse te uničujoče paradokse. Najbolje, da umre že tam okoli leta 1960, pa bo celotna prihodnost rešena. Problem je, da sploh ne vemo kdo je Witness, ker ta "nastane" šele nekje od leta 1959 naprej, prej pa ga sploh ni.

Kot vemo so trenutno v preteklosti trije paradoksi, ki tam ne bi smeli biti. Cole, Cassandra in Ramsejev sin Sam. Poleg tega pa še vsi morebitni potomci kateregakoli od teh treh.
Eden od njih je postal Witness, kar pomeni, da je svoje znanje o prihodnosti prenašal na ljudi iz preteklosti in tako povzročil velik paradoks, ki na koncu uniči svet.

Jst ::

Ramseyjevega sina je pokazalo v Titanu z Witnessom. Ampak ne vemo v katerem času.

Za sedaj imamo samo Jamesa in Cass.

Zadnja epizoda mora biti ali "noro nora", da lahko rečeš samo "WTF", tako kot pri tej, ali pa mora kaj razložiti in dobro pripraviti teren za tretjo sezono. Najbolje da oboje, tako da upam, da so pisci imeli veliko domišljije...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Izi je izjavil:

Precej spoilerjev v tej debati, ampak drugače se ne moremo nič zmeniti. Dobro bi bilo že v naslovu teme označiti, da tisti, ki serije še ni gledal naj raje ne hodi v to temo.



Ah ne saj je tema namenjena tej seriji in normalno, da se piše spoilerje označi se jih v temi kot je Tv serije :)

oo7 ::

Jst je izjavil:

Ramseyjevega sina je pokazalo v Titanu z Witnessom. Ampak ne vemo v katerem času.




Ramsijevega sina je poslalo tam nekam okoli leta 1000

Jst ::

Od kje ti ta info?

(Sem mogoče kaj zamudil?)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

Od kje ti ta info?

(Sem mogoče kaj zamudil?)



Ko je od Ramssaya sin izginil se je letnica spreminjala od leta 1000 pa do 2000 +




Potem pa mu je nekdo ponudil roko nekje v gozdu




Jaz sem videl letnico okoli 1000 sem zdaj pogledal še enkrat in se je letnica spreminjala tako, da se ne v katero leto je šel upam, da bodo razložili še pred tretjo sezono :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

Odličen zaključek in fantastična zgodba. Tudi glede zgodbe za naprej se ni bati.

Po eni strani je Witness izpadel že skoraj preveč predvidljivo, ampak celoten razplet in razodetje celotnega zapletenega Witnessovega načrta je pa vsaj zame popolnoma nepričakovan. Odlično.
Sedaj se je vse skupaj povezalo, celotna 1. sezona okoli virusa in dogodki iz 2. sezone so vsi povezani, vse je zvito vodil Witness in sestavljal puzzle, ki so vsi vodili v leto 2163, kjer zgodba še zdaleč ni zaključena.


SPOILER
Zaplet malo spominja na Terminatorja, ampak tam poskušajo mamo ubiti, da bi preprečili rojstvo otroka, tukaj pa je ravno obratno. Mogoče bi moral še enkrat pogledati 1. sezono, ker sem nekaj stvari že pozabil.
Witnes je v prvotni časovni liniji iz 1. sezone z virusom ubil svojo mamo, še predem ga je sploh rodila :)) Ker v tisti časovni liniji sploh ne bi postla njegova mama. Vedel, da jo bo šel Cole reševati, tako da bo spremenil prihodnost in v novi časovni liniji se bo njegova mama zaljubila v Coleta, kar bo povzročilo, da se bo on sploh lahko rodil 8-)
Diaboličen in hudo zapleten načrt Witnessa.
Skratka Witness je na začetku ustvaril virus zato, da bi ubil svojo mamo. Da bo virus povzročil konec človeštva je bilo zanj nepomembno, ker je vedel, da jo bo Cole rešil in se bosta ravno zaradi tega sploh spoznala.
Ampak to ni bilo dovolj. Witness je moral poskrbeti še da se zaljubita in ga zaplodita, za kar je moral narediti Messengerje, da še enkrat uničijo svet s povzročanjem številnih paradoksov.
Šele dvakratno uničenje sveta je povzročilo, da sta njegov ata in mama končala ujeta v letu 1957 in ga leta 1959 končno spočela. Potem pa je moral še mamo spraviti v leto 2163, da se bo tam rodil.

Hahaha, čestitke piscu zgodbe da mu je uspelo vse tako zaplesti in nato še razplesti.
Fantastična zgodba, ki pa ima eno slabost. Gledalec si mora zapomniti dogodke iz več sezon, drugače se hitro izgubi. Če si že pozabil kaj se je dogajalo v 1. sezoni bi znal razplet 2. sezone izpasti precej bolj povprečno kot si zasluži.

Za naprej se tudi ni bati. Ramse bo spet srečal svojega sina, kar bo spet zapletlo zadeve. In kot kaže je ta frakcija sovražna Witnessu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Izi je izjavil:

Odličen zaključek in fantastična zgodba. Tudi glede zgodbe za naprej se ni bati.



Res je odličen finale :)

Titan me je malo spominjal na mesto Atlantis iz stargate.

Jst ::

Moj pred prejšnjo epizodo je bil neupravičen, ko sem se bal, da bo piscem zmanjkalo domišljije. Če ne spremljaš pozorno, si v tej seriji izgubljen, tako kot je povedal Izi. Ampak ko malo premisliš, kaj se je dogajalo v prvi sezoni - nekaj časa sem se spraševal, zakaj sploh kuga, če bodo tako ali tako uničili čas - in kako je to povezano z drugo sezono... No sedaj vemo. Odlični razplet, trojni twist in totalni mindfuck zaplet za cliffhanger. Epizoda mi sicer ni bila tako dobra kot prejšnja, ampak je ta toliko bolj pomembna za zgodbo in nadaljevanje. Nora sci-fi serija. Res nora.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

12 opic najavljena tretja sezona in še četrta, ki pa bo zadnja. Torej še dve sezoni 8-)

Tretja sezona se začne letos Maja.

Izi ::

Tretjo sezono so najavili že junija lansko leto. Par dni nazaj pa še četrto. Ampak kolikor jaz vidim piše, da še vedno ni jasno, ali bo četrta tudi zadnja.
Bo pa kot kaže imela 3. sezona samo 10 delov. Prvi dve sezoni sta imeli po 13 delov.
Sicer je pa že skrajni čas da se spet začne, se komaj še spomnim o čem se je šlo :D

yoco ::

Če se ne motim, bodo vsi deli tretje sezone zunaj v 3-4 dneh!

oo7 ::

Izi je izjavil:


Sicer je pa že skrajni čas da se spet začne, se komaj še spomnim o čem se je šlo :D


Bo treba pogledat par zadnjih epizod v drugi sezoni :)

yoco je izjavil:

Če se ne motim, bodo vsi deli tretje sezone zunaj v 3-4 dneh!


Aja tega pa nisem vedel. Ponavadi so epizode hodile tedensko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

barocco ::

Če koga zanima .
za ljubitelje nova 3 sezona je zuni tako kot tudi 4 deli z angleškimi podnapisi
Tukaj streaming http://watchcorn.com/watch-12-monkeys-s...
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

connel ::

Mhm, SyFy je/bo prenašal vsak dan 4 dele čez vikend.

oo7 ::

O hudo tretja sezona :)

oo7 ::

Sem pogledal prve dve epizodi.


Jennifer je eden najboljših likov pa tudi igralka je odlična :))

Ta sezona bo kraša za 3 epizode se pravi jih bo samo 10.

oo7 ::

Danes so spustili še tri episode. Ko kaže jutri še tri in je konec z tretjo sezono. Kako to, da so se odločili celo sezono pokazati v 3 dneh prva in druga sezona so epizode hodile tedensko.

yoco ::

Verjetno preizkušajo nov format. Meni paše :D

oo7 ::

yoco je izjavil:

Verjetno preizkušajo nov format. Meni paše :D


Kaj pa gledanost se bo zdaj povečala ali zmanjšala? Tako ima Netflix samo tam imajo ljudje naročnino.

Izi ::

Pogledal tretjo sezono. Fantastično. Kljub temu, da je bila že prva sezona odlična jim nekako uspeva, da je serija iz sezone v sezono še boljša.
Očitno bo Witness vsako sezono postal nekdo drug :))

Sedaj pa spet eno leto čakanja na 4. sezono.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Pogledal tretjo sezono. Fantastično. Kljub temu, da je bila že prva sezona odlična jim nekako uspeva, da je serija iz sezone v sezono še boljša.
Očitno bo Witness vsako sezono postal nekdo drug :))

Sedaj pa spet eno leto čakanja na 4. sezono.


4 sezona bo na žalost zadnja ):
Jaz sem trenutno pri 5 epizodi tretje sezone. Jennifer je najboljši lik in igralka je odlična, ki jo igra.

oo7 ::

Včeraj pogledal tretjo sezono.
Prva sezona je bila dobra pa druga je bila še boljša pa sem se spraševal kako bodo nadaljevali no tretja sezona adijo pamet ja tako dobra :) Čisto vsaka epizoda je bila dobra in res bravo tistemu, ki je vse to spisal in povezal :)
Komaj čakam na četrto sezono in ja 12 monkeys je definitivno ena najboljšihg Sci-Fi tv serij in ja se lahko primerja z filmom.

Ocena na IMDB 7,6 je pa itak že od prve sezone ista tako, da serija si definitivno zasluži veliko večjo oceno.


12 Monkeys season 3 outdoes itself as the show builds on the familiar and answers questions that have been pondered since the beginning.
http://www.denofgeek.com/us/tv/12-monke...

12 Monkeys returns this week, and its trippy, twisty, and heart wrenching Season 3 is well worth your time.
http://www.ign.com/articles/2017/05/18/...

12 MONKEYS SEASON 3 IS BRILLIANT, BEAUTIFUL, BONKERS SCI-FI AT ITS BEST (REVIEW)
http://nerdist.com/12-monkeys-season-3-...

'12 Monkeys' Season 3 Review: The Best Sci-Fi Show On Television Returns In Top Form
https://www.forbes.com/sites/merrillbar...

12 Monkeys Season 3 recap: A brilliant end to a gripping season
http://www.monstersandcritics.com/small...

oo7 ::

12 Monkeys Season 4 Trailer



The beginning of the end is nigh! 12 Monkeys returns for the fourth and final season in 2018.

oo7 ::

15 junij finalna sezona


12 Monkeys Season 4 Teaser Promo (HD) Final Season



Ta TV serija je :D

oo7 ::

Danes se je začela 4 sezona :D

12 Monkeys' final season kicks off with three thrilling episodes that will answer old questions and raise new ones.

barocco ::

super..bom pogledu vse 3 dele v šusu :)
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

oo7 ::

Včeraj sem pogledal S04 E01 odličen začetek 8-)

PunkDude ::

Super je ja. Manjka takšnih serij.

oo7 ::

Sem pogledal prve tri epizode v S04 odličen začetek. Definitivno ena najboljši Sci-Fi Tv serij :)

Spider iz TV serije GOT je tudi v tej TV seriji ampak ga nisem takoj prepoznal, ker ima lase.

barocco ::

12 monkeys 6,7,8 in 9 Del - naloženi.. :)
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Qcube ::

Tole je že 6 dni zunaj, že vse pogledano, samo čakam še zadnja dva dela.

oo7 ::

Jaz sem pogledal 5 epizod in čakam 6 epizodo že več kot 1 teden ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

PunkDude ::

Vrhunsko je!

Izi ::

oo7 je izjavil:

Jaz sem pogledal 5 epizod in čakam 6 epizodo že več kot 1 teden ;((
Boš moral zamenjati svojega piratskega dilerja :P
Četrto in hkrati zadnjo sezono že ves čas predvajajo po 3 dele skupaj.
16. junij smo dobili dele 1 do 3
23. junij smo dobili dele 4 do 6
30. junij smo dobili dele 7 do 9

Jutri, 7. julija pa pride še zaključek 10 in 11 del.

Po 9. delih je zaenkrat super. Krog je zaključen. Vemo kdo je izpustil virus, ki je uničil človeštvo in kdo je Coletova mama :D

scipascapa ::

Konec potem?

Izi ::

scipascapa je izjavil:

Konec potem?

oo7 je izjavil:

The beginning of the end is nigh! 12 Monkeys returns for the fourth and final season in 2018.
Že celo leto je znano da gre za finalno sezono.

Tudi zadnja dva dela sta že "gor" :D Sedaj pa poglejmo še zaključek.

oo7 ::

Včeraj sem pogledal 7 epizodo. Škoda, da je tole zadnja sezona, ker TV serija je res neverjetno dobra :)

Pa tale scena je bila odbita :)

Izi ::

oo7 je izjavil:

Pa tale scena je bila odbita :)

Ja, Jennifer raztura že skozi celo serijo. Dolfe je čist not padu :))

barocco ::

Ravno pogledu do konca sezono :)
Super serija, ko bi le blo več takih
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

oo7 ::

Ja tako zakompliciranih in dobrih Tv serij je zelo malo. Trenutno mi na pamet pade samo Lost :)

oo7 ::

Pogledal, do konca :)


Vam je bilo na koncu vse jasno? Men določene stvari niso čisto jasne :P

Izi ::

oo7 je izjavil:

Vam je bilo na koncu vse jasno? Men določene stvari niso čisto jasne :P

Meni je bilo v glavnem vse jasno. Dobili smo Happy End :D

Spoiler:
Witnes je mrtva. En del jo je odneslo daleč v preteklost in iz njenega telesa bodo čez 1500 let spet izdelali smrtonosni virus, ampak to pot ga ne bo nihče spustil med ljudi.
Cole je bil glavni krivec za vse kar se je zgodilo, zato ga je bilo potrebno popolnoma izbrisati iz celotne časovne linije in bi se vse skupaj popravilo nazaj tako kot mora biti.
Rešitev: Izbrisati Coleta iz časovne linije in vse like poslati na njihove začetke v časovno linijo tik preden so prvič srečali Coleta. Človeštvo je rešeno. Virus nikoli ni bil ukraden in zlobna Olivia ne obstaja.
Za Happy Ending pa je poskrbela Jones, ki je spet malo kršila pravila. Coleta je sicer popolnoma izbrisala iz stare časovne linije le prvo verzijo Coleta je pustila in poskrbela, da je v novi časovni liniji na koncu srečal Cassie.

Malenkost so sicer pustili odprto interpretacijo konca in kakšen bolj zagrenjen gledalec, bi si lahko konec razložil tudi tako, da sveta niso uspeli rešiti in smo končali v Red Forestu. Na koncu torej vidimo Cassijin osebni Red Forest, kjer živi s Coletom.

Pravi konec je vsekakor tisti gornji s Happy Endingom in rešenim svetom.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Vam je bilo na koncu vse jasno? Men določene stvari niso čisto jasne :P

Meni je bilo v glavnem vse jasno. Dobili smo Happy End :D

Spoiler:
Witnes je mrtva. En del jo je odneslo daleč v preteklost in iz njenega telesa bodo čez 1500 let spet izdelali smrtonosni virus, ampak to pot ga ne bo nihče spustil med ljudi.
Cole je bil glavni krivec za vse kar se je zgodilo, zato ga je bilo potrebno popolnoma izbrisati iz celotne časovne linije in bi se vse skupaj popravilo nazaj tako kot mora biti.
Rešitev: Izbrisati Coleta iz časovne linije in vse like poslati na njihove začetke v časovno linijo tik preden so prvič srečali Coleta. Človeštvo je rešeno. Virus nikoli ni bil ukraden in zlobna Olivia ne obstaja.
Za Happy Ending pa je poskrbela Jones, ki je spet malo kršila pravila. Coleta je sicer popolnoma izbrisala iz stare časovne linije le prvo verzijo Coleta je pustila in poskrbela, da je v novi časovni liniji na koncu srečal Cassie.

Malenkost so sicer pustili odprto interpretacijo konca in kakšen bolj zagrenjen gledalec, bi si lahko konec razložil tudi tako, da sveta niso uspeli rešiti in smo končali v Red Forestu. Na koncu torej vidimo Cassijin osebni Red Forest, kjer živi s Coletom.

Pravi konec je vsekakor tisti gornji s Happy Endingom in rešenim svetom.



SPOILER

Ja tisti rdeči list na koncu da malo misliti.

Kaj meni ni čisto jasno.

1. Virus so dobili iz tistega razpadajočega trupla. Torej kako je lahko Olivija v letu 800 tisto turplo v prihodnosti pa je živa ?
2. Hana hčerka od Jonsove je mama od Jamesa ? V prihodnosti in zdaj v sedanjosti ? Hana je še mlajša kot James v letu 2040 in je šla v preteklost in z njegovim očetom imela njega. Kaj pa pred virusom, ko Cole ni potoval še v času kaj šele Hana kako je bila lahko ona sploh njegova mati ?
3. Če je Cole prvi time traveler kako so primary v letu 1400 že zgradili tisti stroj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

Hja, časovno potovanje nazaj v preteklost vedno prej ali slej pripelje do paradoksa in v tej zgodbi imamo kar nekaj precej absurdnih paradoksov.

Mantis, ena izmed 12 messengerjev iz leta 2043 odpotuje nazaj v leto 1944. Iz njenega jajčeca in njenega genskega materiala leta 1950 Albert Kirschner z genskim inženiringom izdela Olivio.
Iz Oliviinega jajčeca in Oliviinega genskega materiala pa potem leta 2015 spet z genskim inženiringom izdelajo vseh 12 messengerjev vključno z Mantis, ki potem leta 2043 odpotuje nazaj v preteklost, da bodo iz njenega genskega materiala lahko izdelali Olivio ... 8-O

Obe sta torej mame ena drugi :))
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fargo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30666175 (1795) IL_DIAVOLO
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1005243271 (4049) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13337285 (5463) oo7
»

Tv serija : Ash vs Evil Dead (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8618642 (11176) oo7

Več podobnih tem