» »

Kredit vezan na švicarske franke

Kredit vezan na švicarske franke

««
5 / 34
»»

Go-ahead ::



Na poglej koliko sem pridobil. Vzel sem ga 2007 cca 35.000 EUR - takratnih.

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Utk ::

V čem je sploh problem, vzeli so kredit v neki valuti, v isti valuti ga odplačujejo, obrok v tisti valuti je točno takšen kot je bil takrat naračunan. Kje je problem?

nevone ::

Še enkrat pravim, da je povsem možno, da se motim, a še nihče ni pokazal napake v razmišljanju.


Nič se ne motiš, samo povdarek imaš drugje. Nočeš razumet, da gre tukaj za ceno denarja samega, in ne za ceno dobrin, ki se zanj dobi.

Če vzameš kredit v frankih in cena franka proti evru zraste, boš v evrih moral plačat več in boš na slabšem. Pri varčevanju je pa to ravno obratno, si v primeru, da frank proti evru zraste, na boljšem. Gre za ceno denarja samega in ne vseh ostalih dobrin.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

-valvoline- ::

Go-ahead je izjavil:



Na poglej koliko sem pridobil. Vzel sem ga 2007 cca 35.000 EUR - takratnih.

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...

Jah kolk so bile obresti na posojilo vezano na CHF kolk na EUR?
Ne jamrat.

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

Raje jokcat.
A to ti kar tako, malo iz navade, žališ? Ker drugače si ni mogoče razlagati, saj go-ahead samo navaja dejstva in čisto nič ne "jokca".

St235 je izjavil:

Problem je v tem, da ni v bistvu nič prišparal, ampak je vzel večji kredit kot bi si ga na dohodke lahko realno privoščil. In zdaj ga to tepe.
Ampak ima pa zato tudi večje stanovanje. Kar se ta hip sicer morda ne pozna na financah, ker so šle cene stanovanj pač dol, ampak če si stanovanje kupil pred napihnjenim balonom, si z vsakim dodatnim m2 še dodatno profitiral.

Pithlit je izjavil:

Kolk si pa do sedaj pridobil? Dej dolgoročno računico malo poglej skoz cel kredit. Če si do zdaj "prišparal" 3000€ pa boš zdaj "preplačal" 1800€ si še vedno v plusu.
Tako računico bi tudi jaz rad videl (zaradi radovednosti in boljšega vpogleda v dejansko stanje), recimo za par značilnih primerov.

Kako je danes videti 50.000 evrov kredita za 10 let, vzetega recimo 2007 v švicarjih, v primerjavi z enakim kreditom v evrih.

O.

St235 ::

Okapi je izjavil:


St235 je izjavil:

Problem je v tem, da ni v bistvu nič prišparal, ampak je vzel večji kredit kot bi si ga na dohodke lahko realno privoščil. In zdaj ga to tepe.
Ampak ima pa zato tudi večje stanovanje. Kar se ta hip sicer morda ne pozna na financah, ker so šle cene stanovanj pač dol, ampak če si stanovanje kupil pred napihnjenim balonom, si z vsakim dodatnim m2 še dodatno profitiral.



Bi si drznil trdit, da je zgodba ravno obratna, saj jemanje kreditov v švicarjih sovpada z napihovanjem nepremičninskega balona. Tako, da imaš sedaj bistveno manj vredno nepremičnino, ki si jo zaradi švicarja še dodatno preplačal.

ZaphodBB ::

Okapi je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Raje jokcat.
A to ti kar tako, malo iz navade, žališ? Ker drugače si ni mogoče razlagati, saj go-ahead samo navaja dejstva in čisto nič ne "jokca".



Kaj se bo zgodilo vedo švicarski bankirji, katerim se je potrebno lepo zahvaliti, ker so nas pred vsakim dvigom tečaja franka, o tem prijazno obvestili.


Če tole ni jokcanje, potem se pa še nikdar nihče ni cmeril.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Go-ahead ()

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Problem je v tem, da ni v bistvu nič prišparal, ampak je vzel večji kredit kot bi si ga na dohodke lahko realno privoščil. In zdaj ga to tepe.

Makes sense.

Go-ahead je izjavil:



Na poglej koliko sem pridobil. Vzel sem ga 2007 cca 35.000 EUR - takratnih.

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...

Eeee miško... ne bom tvoje naloge delala ker mi za tvoj problem dol visi. Sem ti le predlagala da poglej malo večjo sliko ker mogoče pa res ni zdej treba jokat kolk te obirajo če je overall zadeva obrnjena v tvoj prid.

Meni dvig euribora za 3% ne bo predstavljalo ama nobenega problema. Tudi dolgoročno ne. Če se zadnji dve leti odplačevanja dvigne za 10% pa tudi ne. Bom še vedno v plusu.

Okapi je izjavil:

drugače si ni mogoče razlagati, saj go-ahead samo navaja dejstva in čisto nič ne "jokca".

Mhm... Prav nič se ne pritožuje kako so go obrali. Pa kako mu kristalna kugla pravi da ga šele bodo. Again, read above.

Mimogrede... vsi tisti ki ne konvertirajo kreditov ste/so navadni špekulanti. Če se bo obrnilo vam v prid se boste režali ko žabe ob dežju, drugače boste pa še bolj jokali kolk so vas nategnili (prekleta država).

Hočeš bit ziher? Konvertiraj. V vsakem primer pa nehat stokat. Vsak se je čist sam nategnil. Tko kot jaz z mojim kreditom.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Okapi ::

St235 je izjavil:

Bi si drznil trdit, da je zgodba ravno obratna, saj jemanje kreditov v švicarjih sovpada z napihovanjem nepremičninskega balona. Tako, da imaš sedaj bistveno manj vredno nepremičnino, ki si jo zaradi švicarja še dodatno preplačal.
Stanovanje je dolgoročna "naložba", njegova (monetarna) vrednost pa se pokaže šele tisti hip, ko ga dejansko prodaš. Medtem pa lahko lastnik uživa v večjem stanovanju.

Upoštevati je treba tudi, da je cena kvadratnega metra pri večjem stanovanju nižja kot pri manjšem. Garsonjere so najcenejše in najdražje nepremičnine hkrati, odvisno od zornega kota.

O.

GregiB ::

thramos je izjavil:

Če bo kolega, ki je enak delež svoje enake evrske plače pretvarjal v x valuto, po koncu varčevanja zamenjal privarčevani znesek v € in si kupil 20 % večje stanovanja, si preprosto izgubil pri svojem valutnem tveganju.

Torej, še enkrat... da nimamo vsi tveganja pri upravljanju s financami ne trdim, ampak dajmo pravilno pojmovati tveganja.

Če prejemaš prihodke v npr. € in varčuješ za dobrino, ki jo imaš namen pravtako kupiti v €, si izpostavljen inflatornim tveganjem (splošno višanje cen življenskih dobrin) in tržnim tveganjem (porast in padec cen dobrine, ki jo kupuješ zaradi npr. upada ali porasta povpraševanja ali ponudbe itd.). Tvoj kolega, ki pa pravtako varčuje, vendar privarčevana sredstva sproti pretvarja v tujo valuto, pa POLEG tvojih tveganj prevzame nase še valutno tveganje (saj bo, kot praviš moral pred nakupom tujo valuto spet konvertirati v domačo), rezultat TEGA KONKRETNEGA tveganja pa je lahko neutralen (je na istem, kot ti), pozitiven (zaradi nihaja tečaja ima na koncu več €, kot ti) ali negativen (razlago verjetno že veš)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

thramos ::

nevone je izjavil:

Nič se ne motiš, samo povdarek imaš drugje. Nočeš razumet, da gre tukaj za ceno denarja samega, in ne za ceno dobrin, ki se zanj dobi.

Če vzameš kredit v frankih in cena franka proti evru zraste, boš v evrih moral plačat več in boš na slabšem. Pri varčevanju je pa to ravno obratno, si v primeru, da frank proti evru zraste, na boljšem. Gre za ceno denarja samega in ne vseh ostalih dobrin.


Ceno oz. vrednost denarja že po definiciji lahko izraziš samo v primerjavi z drugo dobrino/valuto.

nevone ::

si izpostavljen inflatornim tveganjem


Roko na srce, inflatorno tveganje dejansko pomeni isto kot valutno tveganje. Vrednost denarju pade.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nevone ::

Ceno oz. vrednost denarja že po definiciji lahko izraziš samo v primerjavi z drugo dobrino/valuto.


Ja, seveda. In imaš povsem prav, da ti varčevanje v domači valuti ne garantira prav nič. Garant za stabilnost valute je v produkciji ne v varčevanju v katerikoli valuti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

nevone je izjavil:

Roko na srce, inflatorno tveganje dejansko pomeni isto kot valutno tveganje. Vrednost denarju pade.
Samo če tvoji prihodki sledijo inflaciji, inflacije ne čutiš, devalavacijo pa.

O.

thramos ::

nevone je izjavil:

Roko na srce, inflatorno tveganje dejansko pomeni isto kot valutno tveganje. Vrednost denarju pade.


Jp, tole je jedro nesporazuma.

nevone ::

Samo če tvoji prihodki sledijo inflaciji, inflacije ne čutiš, devalavacijo pa.


Ja, zato v Srbiji niso čutili 1000% inflacije, ane?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Goody ::

Okapi je izjavil:

nevone je izjavil:

Roko na srce, inflatorno tveganje dejansko pomeni isto kot valutno tveganje. Vrednost denarju pade.
Samo če tvoji prihodki sledijo inflaciji, inflacije ne čutiš, devalavacijo pa.

O.


Si ti v javnem sektorju ali pa upokojenec verjetno? Tam vam avtomatično sledijo prihodki inflaciji...

ZaphodBB ::

Samo če tvoji prihodki sledijo inflaciji, inflacije ne čutiš, devalavacijo pa.

Poanta inflacije je ravno v tem, da prihodki ne sledijo. Če tvoji prihodki sledijo inflaciji se lahko šteješ za močno priviligiranega.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

No, nekaj je res, pri nizki inflaciji je res, da ni poseben problem in res je, da imamo sedaj sistem nastavljen tako, da prihodki tej inflaciji v splošnem sledijo. Ker se vse podraži, tudi cena dela.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Saj se ne more podražit vse razen cene dela. Cene osnovnih potrebščin so tudi posledica povpraševanja in ponudbe in povprečneževa kupna moč pri tem igra ogromno vlogo.

Drži pa, da priseljevanje bogatih ljudi pogosto zakomplicira življenje staroselcem, ker lahko precej dvigne nekatere cene v lokalni ponudbi, recimo. To se že desetletje dogaja npr. v Berlinu.

PandaFlow2 ::

nevone je izjavil:

No, nekaj je res, pri nizki inflaciji je res, da ni poseben problem in res je, da imamo sedaj sistem nastavljen tako, da prihodki tej inflaciji v splošnem sledijo. Ker se vse podraži, tudi cena dela.


Me zanima kolikšen odstotek zaposlenih v privatnem sektorju ima pogodbeno urejeno usklajevanje plač z inflacijo?

Daedalus ::

To je nekaj, kar se dogovori na letnem razgovoru. Če ni posluha, se menja služba za boljše plačano.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pithlit ::

Nimajo, plače se usklajujejo z minimalcem. Ta pa načeloma sledi inflaciji.
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Me zanima kolikšen odstotek zaposlenih v privatnem sektorju ima pogodbeno urejeno usklajevanje plač z inflacijo?


To ni skoraj nikjer sistemsko urejeno. Za to poskrbi trg. Se pa recimo občasno usklajuje penzije z inflacijo in podobno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PandaFlow2 ::

Pithlit je izjavil:

Nimajo, plače se usklajujejo z minimalcem. Ta pa načeloma sledi inflaciji.


Najbrž samo v sistemih, kjer so v uporabi plačilni razredi (javni sektor ali velika podjetja).

To je nekaj, kar se dogovori na letnem razgovoru. Če ni posluha, se menja služba za boljše plačano.


Plača, ki sledi inflaciji ni nujno boljša kot plača, ki ne sledi inflaciji.

Pithlit ::

PandaFlow2 je izjavil:

Najbrž samo v sistemih, kjer so v uporabi plačilni razredi (javni sektor ali velika podjetja).

Redka so podjetja kjer ne usklajujejo plač z minimalcem. Če hočejo kolikor toliko normalno poslovati.

PandaFlow2 je izjavil:

Plača, ki sledi inflaciji ni nujno boljša kot plača, ki ne sledi inflaciji.

Plača ki sledi potrebam delavca je najboljša. Za to pa morajo poskrbeti delavci sami... če plača ni taka kot delavec misli da bi morala biti, si delavec izpogaja boljšo... ali pa si boljšo najde.
Life is as complicated as we make it...

Siegreicher ::

Pithlit je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

Najbrž samo v sistemih, kjer so v uporabi plačilni razredi (javni sektor ali velika podjetja).

Redka so podjetja kjer ne usklajujejo plač z minimalcem. Če hočejo kolikor toliko normalno poslovati.

PandaFlow2 je izjavil:

Plača, ki sledi inflaciji ni nujno boljša kot plača, ki ne sledi inflaciji.

Plača ki sledi potrebam delavca je najboljša. Za to pa morajo poskrbeti delavci sami... če plača ni taka kot delavec misli da bi morala biti, si delavec izpogaja boljšo... ali pa si boljšo najde.


Iz te tvoje izjave lahko človek zelo hitro spozna, koliko imaš stika z realnostjo.

jype ::

Siegreicher> Iz te tvoje izjave lahko človek zelo hitro spozna, koliko imaš stika z realnostjo.

Realnost je taka, da delodajalci bolj potrebujejo delavce, kot delavci delodajalce.

Realnost je tudi taka, da delavci tega ne vedo in ne razumejo, zato se pa tako radi pustijo nategovat.

ZaphodBB ::



Iz te tvoje izjave lahko človek zelo hitro spozna, koliko imaš stika z realnostjo.

Ali pa koliko ga imaš ti? Ne boš verjel, nekateri se vedno ukvarjamo tudi z "kaj pa če" scenariji. Za vsako pomembnejšo odločitev v življenju imamo tudi plan B, včasih pa še C, D, E in F.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Realnost je taka, da delodajalci bolj potrebujejo delavce, kot delavci delodajalce.

Realnost je tudi taka, da delavci tega ne vedo in ne razumejo, zato se pa tako radi pustijo nategovat.


Žal ni tako preprosto. Za eno delovno mesto se ponavadi prijavi več kandidatov. Tisti, ki ne dobi dela ne pride niti do tja, da bi ga kdo nategoval.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

jype ::

nevone> Za eno delovno mesto se ponavadi projavi več kandidatov.

Seveda, ampak ogromno je tudi dela, za katero se ne pojavi niti en, ki bi ga znal opravljati.

Pa to ni prav nič omejeno na IT, da mi ne bo kdo slučajno poskušal tega očitat.

Utk ::

Kar pa nikogar ne zaustavi, da ne bi tega vseeno delal. Na žalost.

GregiB ::

nevone je izjavil:

Roko na srce, inflatorno tveganje dejansko pomeni isto kot valutno tveganje. Vrednost denarju pade.

Kaj ima podražitev kruha veze z medvalutnimi razmerji?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Go-ahead ::

Torej če povzamemo:

Med leti 2007- 2009 je večina kreditijemalcev jemala kredite vezana na švicarja, ker je takrat bila obrestna mera najugodnejša.

Takrat mi je moja "kristalna" kugla predlagala naj vzamem ta kredit, vendar za čim krajše obdobje cca 5 let.

Kristalne kugle mojega bančnega svetovalca, moje življenske sopotnice, znancev in znancev od znancev so pa svetovale, naj vzamem kredit za daljše obdobje in večji znesek. Ker je bilo v tej množici svetovalcev kristalne kugle vsaj 10 ekonomistov, nekaj magistrov in nekaj vodij enot bank, potem človek lastni kugli ne zaupa več. Sem pa vseeno vztrajal na "samo" 10 letnem kreditu.

Do prvega šokantnega porasta franka sem mogoče res skozi obresti nekaj prihranil, vendar je bil to trenutek, ko je bilo zopet potrebno pogledati v kristalne kugle. Moja je svetovala takojšnje pre programiranje kredita v EUR. Po pregledu kugel iste skupine ljudi, ki so ugotovile da je najbolje, da kredit pustimo kot je, ter oceni pozitivnih in negativnih rezultatov vseh njihovih nasvetov, sem premalo odločno pristopil k konverziji kredita.

Kot ste nekateri komentirali imam pa več kvadratnih metrov, bolj izolirano hišo, kvalitetnejšo peč v kurilnici in ploščice po garaži in kleti.

V roku dveh mesecev nameravam predčasno zaključiti kredit. Pri tem bom zahteval zaključek kredita brez dodatnih stroškov, ker sem se v tej zagati znašel predvsem zaradi slabih nasvetov njihovih zaposlenih.

Glede napovedi kristalnih kugel večine znancev, pa tudi forumašev (razen redkih izjem), se je moje zaupanje vanje krepko znižalo.

Zato dragi soforumaši, že pri tako težkem filtriranju za kvalitetnimi komentarji in nasveti, so "zelo" dobrodošla vaša obmetavanja sodelujočih z raznimi pohvalami in nazivi. Folk je lahko popušil tudi do 10.000 EUR, neketeri med vami si pa upajo še pisno škodoželjno nad njihovo situacijo naslajati. BEDA.

Siegreicher ::

No, intelektualcem ni težko razlagati kako so slovenci nesposobni lenuhi, dejansko sami sebi lažete da ste zaposlili makedonca preko agencije, ker Janez ni pokazal nobene viziji za delo nižjega tipkarja, pometalca, sestavljalca...

Ukazi z vrha so, da je treba najeti poceni, preprosto odpravljivo delovno silo. Lep primer je poplava mehičanov v USA, ki se jih zaposluje, ker arijci nimajo želje po fizičnem delu. Začuda se je zbralo na kup ene par belcev ki so začeli zelo uspešno opravljati in voditi to obrt, a so jih kaznovali in par tudi zaprli zaradi rasizma (v USA se belci ne smejo ekskluzivno združevati).

Kapitalizem nima popolnoma nobenega drugega cilja, kot razdeliti človeško raso na sužnje in gospodarje in eni prav lepo nasedate propagandi (in se pomikate med sužnje).

ZaphodBB ::

Zato dragi soforumaši, že pri tako težkem filtriranju za kvalitetnimi komentarji in nasveti, so "zelo" dobrodošla vaša obmetavanja sodelujočih z raznimi pohvalami in nazivi. Folk je lahko popušil tudi do 10.000 EUR, neketeri med vami si pa upajo še pisno škodoželjno nad njihovo situacijo naslajati. BEDA.

Jaz ti ne privoščim tvoje situacije. Se mi pa zdi abotno, da sedaj jamraš zaradi tega. Jaz sem zaradi podobnega neznanja, kot si ga imel ti popušil še več kot 10k€, pa me nikjer ne vidiš jamrat.

In ne boš verjel, sem vesel za to izkušnjo in da nisem pušnil še več. Za svoj denar sem se ogromno naučil o financah, predvsem stvari, ki se jih naučiš samo če pušneš omembo vredno količino denarja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Kaj ima podražitev kruha veze z medvalutnimi razmerji?


Infalcija ima vsebinsko isti problem. Če imaš kredit in inflacija naraste, se ti bo obrok kredita zvečal, ker mora banka zvečat obresti, če hoče imeti bilanco pozitivno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Go-ahead ::

ZaphodBB je izjavil:

Zato dragi soforumaši, že pri tako težkem filtriranju za kvalitetnimi komentarji in nasveti, so "zelo" dobrodošla vaša obmetavanja sodelujočih z raznimi pohvalami in nazivi. Folk je lahko popušil tudi do 10.000 EUR, neketeri med vami si pa upajo še pisno škodoželjno nad njihovo situacijo naslajati. BEDA.

Jaz ti ne privoščim tvoje situacije. Se mi pa zdi abotno, da sedaj jamraš zaradi tega. Jaz sem zaradi podobnega neznanja, kot si ga imel ti popušil še več kot 10k€, pa me nikjer ne vidiš jamrat.

In ne boš verjel, sem vesel za to izkušnjo in da nisem pušnil še več. Za svoj denar sem se ogromno naučil o financah, predvsem stvari, ki se jih naučiš samo če pušneš omembo vredno količino denarja.



Ali res jemlješ deljenje moje slabe izkušnje kot jamrjanje in ne kot svetovanje novim kreditijemalcem v smislu, kaj naj ne naredijo?

Raje nam opiši tvojo negativno izkušnjo in nas kaj nauči česa ne smemo!

GregiB ::

nevone je izjavil:

Kaj ima podražitev kruha veze z medvalutnimi razmerji?


Infalcija ima vsebinsko isti problem. Če imaš kredit in inflacija naraste, se ti bo obrok kredita zvečal, ker mora banka zvečat obresti, če hoče imeti bilanco pozitivno.

o+ nevone

... in kaj ima to veze z medvalutnimi razmerji?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nevone ::

... in kaj ima to veze z medvalutnimi razmerji?


Ima zvezo v kontekstu tveganja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

GregiB ::

nevone je izjavil:

... in kaj ima to veze z medvalutnimi razmerji?


Ima zvezo v kontekstu tveganja.

o+ nevone

... kakšno?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nevone ::

GregiB je izjavil:

nevone je izjavil:

... in kaj ima to veze z medvalutnimi razmerji?


Ima zvezo v kontekstu tveganja.

o+ nevone

... kakšno?


Da ti obrok kredita lahko naraste glede na inflacijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

luli ::

Mene pa zanima, če bi lahko tožil (državo ali pa Janšo, vseeno, samo da dobim), ker moji starši v 90ih niso najeli kredita za gradnjo hiše, pa še stanovanja se je stari losal, preden bi ga lahko kupil po Jazbinšku.
Seveda so to ziheraštvo tudi prenesli na mene, zato sem sedaj ob 3h nepremičninah nezapufan, ampak to nima veze. Kredit v 90 štejem pod neodtuljivo pravico, tega pa ti za nazaj baje ne smejo vzeti ali?

GregiB ::

nevone je izjavil:

GregiB je izjavil:

nevone je izjavil:

... in kaj ima to veze z medvalutnimi razmerji?


Ima zvezo v kontekstu tveganja.

o+ nevone

... kakšno?


Da ti obrok kredita lahko naraste glede na inflacijo.

Trdiš, da je inflatorno tveganje isto kot valutno. To ni res. Večinoma med obema obstaja pozitivna korelacija, ampak gre za različne oblike tveganj.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Okapi ::

ZaphodBB je izjavil:

Samo če tvoji prihodki sledijo inflaciji, inflacije ne čutiš, devalavacijo pa.

Poanta inflacije je ravno v tem, da prihodki ne sledijo. Če tvoji prihodki sledijo inflaciji se lahko šteješ za močno priviligiranega.
Če bi bilo to res, bi bili ljudje (tudi v ZDA, Nemčiji ..., ker je povsod inflacija) čedalje bolj revni, pa niso. Prihodki načeloma sledijo inflaciji, oziroma jo celo prehitevajo, vsaj dokler inflacija ni prevelika.

O.

St235 ::

Ne gre za nikaršno naslajanje, ampak če nekdo zgubi 10.000 EUR na kreditu v švicarjih je to zame popolnoma enaka kategorija kot če bi jih zgubil na športnih stavah ali boznem mešetarjenju. Njegova odločitev, kar pa pomeni, da je tudi sam kriv za posledice. Jokat da mora sedaj kaj naredit država je pač pomilovanja vredno.

ZaphodBB ::

Če bi bilo to res, bi bili ljudje (tudi v ZDA, Nemčiji ..., ker je povsod inflacija) čedalje bolj revni, pa niso. Prihodki načeloma sledijo inflaciji, oziroma jo celo prehitevajo, vsaj dokler inflacija ni prevelika.

Saj razumeš. Samo tvoja predpostavka, da za inflacijo prilagojene plače rastejo oz. vsaj stagnirajo je napačna.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

jype je izjavil:

Realnost je taka, da delodajalci bolj potrebujejo delavce, kot delavci delodajalce.

Realnost je tudi taka, da delavci tega ne vedo in ne razumejo, zato se pa tako radi pustijo nategovat.
Aha, zdaj vem, zakaj imamo 120.000 brezposelnih. Ker se delavci ne pustijo nategovati.:))

GregiB je izjavil:

Kaj ima podražitev kruha veze z medvalutnimi razmerji?
Če uvažaš pšenico (ali pa stroje za peko) iz Švice, se proizvodni stroški povišajo in boš morda prisiljen kruh podražiti. Če uvažaš pšenico iz Ukrajine, si pa (kot pek) na boljšem.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

luli ::

Okapi : Tudi če kupuješ stanovanje si na boljšem, oz. boš, ko se pojavi dodatna ponudba. To je pa fajn.

Daedalus ::

Takrat mi je moja "kristalna" kugla predlagala naj vzamem ta kredit, vendar za čim krajše obdobje cca 5 let.

Kristalne kugle mojega bančnega svetovalca, moje življenske sopotnice, znancev in znancev od znancev so pa svetovale, naj vzamem kredit za daljše obdobje in večji znesek. Ker je bilo v tej množici svetovalcev kristalne kugle vsaj 10 ekonomistov, nekaj magistrov in nekaj vodij enot bank, potem človek lastni kugli ne zaupa več. Sem pa vseeno vztrajal na "samo" 10 letnem kreditu.


Kredita se ne jemlje na zalogo. Vzameš kolikor rabiš, da čimprej realiziraš nek načrt. Če si na nasvetih drugih povečal obseg kredita in ga podaljšal za 100%, si pri upoštevanju nasvetov pozabil na on "s tujim kurcem je enostavno po koprivah opletati". Nasvet nekoga, ki s tvojo finančno situacijo nima kaj dosti je vedno nasvet te kategorije. Ne biti naivkoti, ki kredit za bajto povečajo še za znesek novega avta, ker nek se vidi raskoš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
««
5 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376776 (3377) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465200 (11548) Lonsarg
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713244 (6008) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416269 (13805) 3p
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317581 (3558) samotest

Več podobnih tem