» »

Kredit vezan na švicarske franke

Kredit vezan na švicarske franke

««
6 / 34
»»

Okapi ::

Kredita se ne jemlje na zalogo. Vzameš kolikor rabiš, da čimprej realiziraš nek načrt.
Pri stanovanjskem kreditu stvari niso tako zelo preproste, ker v večini primerov ne moreš kar preprosto povečevati stanovanja ali hiše, ali pa to nesorazmerno podraži zadevo. Moraš mislit tudi na potrebe, ki se utegnejo pokazati šele čez recimo 10 let.

O.

nevone ::

Trdiš, da je inflatorno tveganje isto kot valutno.


Inflatorno je verjetno v splošnem manjše od valutnega, ampak čisto osnovno vsebinsko je to isto. Cena denarju pade ali zraste. Banki moraš v primeru inflacije za isti znesek kredita plačat več evrov. Enako, kot če frank proti evru zraste. Seveda je odvisno kako je sestavljena pogodba. Lahko da to tveganje nase prevzame tudi banka.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

Go-ahead je izjavil:

Torej če povzamemo: moja kristalna kugla... tuja kristalna kugla

Jap. Še dobro da svoje zaupanje polagaš v tuje kristalne kugle. Tako vsaj nimaš izgovora da si sam zajebal ampak so te drugi. In to sideways.

Da bi naredil to kar se _tebi_ zdi najbolje, to pa ne. Saj je ja lažje odgovornost na druge prelagat. PREKLETA DRŽAVA!

Zdaj se pa od drugih (tistih ki dejansko bolj zaupamo v lastne kristalne krogle kot v tuje, ker nam je jasno da je bolje da sami serjemo v lastno skledo kot da nam drugi) nekdo pričakuje da se jim izgube zaradi špekulacij krije. Jok brate. Sprejet bo treba dejstvo da si je vsak svoje (ne)sreče kovač. Pa poleg pozitivnih stvari sprejet tud negativne. In se obnašat odgovorno.
Life is as complicated as we make it...

Buggy ::

Banki moraš v primeru inflacije za isti znesek kredita plačat več evrov.


Ce imas kredit v EUR jih placas na koncu isto neglede na inflacijo, le ta EUR ki ga moras placat pa res malo malce tezje prisluzis, ce se ti placa ne prilagaja inflaciji.

nevone ::

Ce imas kredit v EUR jih placas na koncu isto neglede na inflacijo,


Če je obrestna mera fiksna. To pa ni nujno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

-valvoline- ::

Buggy je izjavil:

Banki moraš v primeru inflacije za isti znesek kredita plačat več evrov.


Ce imas kredit v EUR jih placas na koncu isto neglede na inflacijo, le ta EUR ki ga moras placat pa res malo malce tezje prisluzis, ce se ti placa ne prilagaja inflaciji.

Ce mas kredo z varijabilnim euriborom malo morgen.

GregiB ::

nevone je izjavil:

Banki moraš v primeru inflacije za isti znesek kredita plačat več evrov.

Lej nevone... pišeš tja v tri krasne... tudi to ni res... Banki plačaš toliko, kot si s pogodbo sklenil v času najetja kredita. Če vzameš variabilno obrestno mero si vezan na medbančne obresti, ki so sicer pozitivno korelirane z inflacjo, a spet ne gre za isto stvar... Če pa vzameš kredit z fiksno obresno mero pa imaš celoten amortizacijski načrt znan že vnaprej... inflacija gor ali dol...

nevone je izjavil:

Inflatorno je verjetno v splošnem manjše od valutnega, ampak čisto osnovno vsebinsko je to isto.
Če je isto, potem ni eno manjše od drugega... oxymoron...

nevone je izjavil:

Cena denarju pade ali zraste.


Cena denarja ja zate, kot kreditojemalca pomembna zgolj ob najetju kredita, saj takrat denar "kupiš"... Nevone (in ostali)... pa veš, kaj pomeni cena denarja?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

perci ::

thramos je izjavil:

nevone je izjavil:


Valutno tveganje je samo dodatno tveganje, kjer tvegaš še to, da se razmerje cene denarja spremeni tebi v škodo. Ne gre se za vrednost valute same, ampak za razmerje med valutami. Za 1 euro boš vedno dobil 1 euro. Za 1 frank pa ne nujno.


Že, ampak evro je sam po sebi dober samo za kurjavo. Vrednost pa se spreminja, tako kot z vsemi valutami. Za 1 € ne boš vedno dobil enega kosa kruha (če je bil toliko vreden recimo pred enim letom).

Recimo če varčuješ za nepremičnine. Konec dneva te zanima le, koliko m^2 boš dobil za privarčevana sredstva. Če bo kolega, ki je enak delež svoje enake evrske plače pretvarjal v x valuto, po koncu varčevanja zamenjal privarčevani znesek v € in si kupil 20 % večje stanovanja, si preprosto izgubil pri svojem valutnem tveganju.

Še enkrat pravim, da je povsem možno, da se motim, a še nihče ni pokazal napake v razmišljanju. Žalit pa znajo.

Seveda ti je bilo že večkrat dokazano in razloženo, ampak ne razumeš.

Mi smo probal, od tu naprej je pa tvoj problem, če si tako pameten, da se greš Forex in misliš, da s tem nisi sprejel dodatnega tveganja.

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

Sprejet bo treba dejstvo da si je vsak svoje (ne)sreče kovač. Pa poleg pozitivnih stvari sprejet tud negativne. In se obnašat odgovorno.
Je rekla tista, ki se najbolje spozna na vse.;(( Nekateri pa so dovolj samokritični, da si priznajo, da se na čisto vse ne spoznajo.

O.

Buggy ::

saj sprememba 6/3 mesecnega EURIBORa ni vezana na inflacijo amapak na kolicino denarja v obtoku na mednarodnem trgu in po kaksni medbancni ceni ga banke dobijo.
Inflacijo pa banka prinese notri s fixsnim pribitkom, ko jemljes kredit in ta se ne spremeninja, ko je kredit enkrat odobren. Potem pa imas zraven se razne stroske zavarovanja in odobritve ki skupaj tvorijo EOM...(EURIBOR+FIX+stroski).

Torej v vsakem primeru ali inflacija je ali ni...ti placas isti znesek kredita...ker se euribor spreminja neodvisno od inflacije. Al jaz kaj narobe razumem?

Okapi ::

Ja, narobe razumeš. Fiksni pribitek je v največji meri zagarantirani zaslužek banke, ker ti je posodila denar, z euriborom pa se banka zavaruje pred inflacijskim tveganjem. In euribor je načeloma kar dobro povezan z inflacijo. Trenutno smo na meji deflacije in euribor je skoraj 0. Ko bo inflacija šla proti želenim 2%, bo narasel tudi euribor.

O.

thramos ::

perci je izjavil:

Mi smo probal, od tu naprej je pa tvoj problem, če si tako pameten, da se greš Forex in misliš, da s tem nisi sprejel dodatnega tveganja.


Če ne dojameš, da tvegaš padec vrednosti premoženja zaradi spremembe vrednosti valute tudi z varčevanjem v lastni valuti, potem za debato nisi primeren kvečjemu ti. Argumentov nisi pokazal nobenih, z žaljenjem in aroganco pa le prikazuješ svojo majhnost. Sicer pa na slo-techu ni to nič nenavadnega. ;)

Invictus ::

GregiB je izjavil:

nevone je izjavil:

Banki moraš v primeru inflacije za isti znesek kredita plačat več evrov.

Lej nevone... pišeš tja v tri krasne... tudi to ni res... Banki plačaš toliko, kot si s pogodbo sklenil v času najetja kredita. Če vzameš variabilno obrestno mero si vezan na medbančne obresti, ki so sicer pozitivno korelirane z inflacjo, a spet ne gre za isto stvar... Če pa vzameš kredit z fiksno obresno mero pa imaš celoten amortizacijski načrt znan že vnaprej... inflacija gor ali dol...

V primeru inflacije bi se povečal EURIBOR, tako da bi na koncu plačal več ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Omenili smo že, da se v primeru inflacije višajo tudi plače, ne samo obroki kredita in cene.

O.

nevone ::

pa veš, kaj pomeni cena denarja?


Seveda. To je znesek, ki ga plačaš za nek znesek.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

-valvoline- ::

Okapi je izjavil:

Omenili smo že, da se v primeru inflacije višajo tudi plače, ne samo obroki kredita in cene.

O.

Teoreticno ja, v praksi ce je ekonomija v ku*cu se lahko tudi znizajo kar bi pomenilo dvojni padec.

nevone ::

Omenili smo že, da se v primeru inflacije višajo tudi plače, ne samo obroki kredita in cene.


Samo da to ne gre nujno instantno in zato se ti lahko pozna.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

EU ekonomisti si želijo 2% inflacijo, ker naj bi bilo to najbolje za gospodarstvo in posledično za ljudi. Kar pomeni, da bi plače rasle bolj od inflacije in bi bili v povprečju vsi čedalje bolj bogati (oziroma bi imeli boljši standard).

O.

perci ::

thramos je izjavil:

perci je izjavil:

Mi smo probal, od tu naprej je pa tvoj problem, če si tako pameten, da se greš Forex in misliš, da s tem nisi sprejel dodatnega tveganja.


Če ne dojameš, da tvegaš padec vrednosti premoženja zaradi spremembe vrednosti valute tudi z varčevanjem v lastni valuti, potem za debato nisi primeren kvečjemu ti. Argumentov nisi pokazal nobenih, z žaljenjem in aroganco pa le prikazuješ svojo majhnost. Sicer pa na slo-techu ni to nič nenavadnega. ;)

Prosim, da me citiraš, kdaj sem rekel, da varčevanje v katerikoli valuti ne prinaša nikakršnega tveganja? Če se prav spomnim, sem jasno zapisal, da je vsako varčevanje tvegano. Lahko v EUR, v zlatu, nepremičninah, delnicah. Vse to je tvegano. In v kontekstu valut popolnoma nerelavantno.

Relevantno je samo to, da je v državah EMU bolj tvegano varčevati v tuji kot v domači valuti. Ja?

Go-ahead ::

Pithlit je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Torej če povzamemo: moja kristalna kugla... tuja kristalna kugla

Jap. Še dobro da svoje zaupanje polagaš v tuje kristalne kugle. Tako vsaj nimaš izgovora da si sam zajebal ampak so te drugi. In to sideways.

Da bi naredil to kar se _tebi_ zdi najbolje, to pa ne. Saj je ja lažje odgovornost na druge prelagat. PREKLETA DRŽAVA!

Zdaj se pa od drugih (tistih ki dejansko bolj zaupamo v lastne kristalne krogle kot v tuje, ker nam je jasno da je bolje da sami serjemo v lastno skledo kot da nam drugi) nekdo pričakuje da se jim izgube zaradi špekulacij krije. Jok brate. Sprejet bo treba dejstvo da si je vsak svoje (ne)sreče kovač. Pa poleg pozitivnih stvari sprejet tud negativne. In se obnašat odgovorno.


Normalen kapitalističen svet ima na različnih področjih svetovalce na katere se lahko obrneš po nasvet. Ali ni tako ?

Če sem zaupal in plačal bančnega svetovalca, ki je plačan tudi, da zame išče najugodnejše možnosti, je to prelaganje odgovornosti na druge???

Se pravi po tvoji razlagi moram še vedno nadzirati:
- kako poteka gradnja hiše in ne morem zaupati nadzorniku gradnje,
- kako poteka odplačevanje kredita in ne morem zaupati bančnemu svetovalcu,
- kako šolajo otroke v šoli in ne morem zaupati učitelju,
- kako me zdravijo (če sem pri zavesti) in ne morem zaupati zdravniku,
-.....

Torej sam moram imeti vsa znanja, ki jih imajo zgoraj navedeni in so za pridobivanje teh znanj porabili vsaj 4 leta fakultetne izobrazbe.

Da ne bo pomote, tudi v tem primeru (CHF kredita) od države ne čakam nič, mogoče si samo za naprej želim izboljšanje šolskega sistema, da bom zgoraj navedenim, tudi bančnim svetovalcem, lahko zaupal in mi ne bo potrebno zato študirati finančne matematike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

thramos ::

perci je izjavil:


Prosim, da me citiraš, kdaj sem rekel, da varčevanje v katerikoli valuti ne prinaša nikakršnega tveganja?


Takoj, ko boš mene citiral, kjer sem te tega obtožil. ;)

Mare2 ::

V bližnji prihodnosti se obeta, da država (davkoplačevalci) ne bo več jamčila za hranilne vloge v bankah. Nekatere banke, predvsem privatne oz. nedržavne bodo takrat takoj pristopile k pogajanjem in verjetno v celoti krile izgubo, ki so jo pridelali tveganja željni kreditojemalci. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

thramos ::

Go-ahead je izjavil:

Normalen kapitalističen svet ima na različnih področjih svetovalce na katere se lahko obrneš po nasvet. Ali ni tako ?


Prodajalec ni svetovalec.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Omenili smo že, da se v primeru inflacije višajo tudi plače, ne samo obroki kredita in cene.

O.

V teoriji ja, v praksi ne prav pogosto ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

@ everyone... malo preveč mešamo pojme in jih med seboj enačimo... EURIBOR ni enako inflacija... Tveganja so med seboj različna in ne enaka. Ne tega delat, ker prihaja do napačnih razumevanj.

@ Go-ahead... morda si narobe razumel post od Pithlit. Kakor jaz razumem gre za to, da če sam nekaj ne znaš, ne obvladaš, odgovornost za to preložiš na nekoga, za katerega smatraš, da ima boljše znanje, boljše informacije. Ja, tudi v zdravstvu in šolstvu je tako... Je pa razlika v tem, da ponavadi to odgovornost zavaruješ z garancijo. Te pa praviloma pri finančnih svetovalcih ni iz prekleto dobrega razloga. Namreč, če bi finančni svetovalci imeli bullet proof informacije, jih ne bi delili s teboj ampak jih sami uporabili za lastno "uporabo".
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Daedalus ::

Pri stanovanjskem kreditu stvari niso tako zelo preproste, ker v večini primerov ne moreš kar preprosto povečevati stanovanja ali hiše, ali pa to nesorazmerno podraži zadevo.


Jaz sem rajši obnovil manjše stanovanje, kot pa se šal zadolževati na temo "kaj pa če". In se je kredit hitro odplačal. Nekako se mi zdi neodgovorno špekulirat na dajše proge, pol pa ostati na suhem s kreditom in preveliko bajto, ki je ne moreš niti ustrezno vzdrževati. Ampak, to sem pač jaz. Enim se pa zdi smiselno iti v megainvesticije na bednih plačah...

Se pravi po tvoji razlagi moram še vedno nadzirati:
- kako poteka gradnja hiše in ne morem zaupati nadzorniku gradnje,
- kako poteka odplačevanje kredita in ne morem zaupati bančnemu svetovalcu,
- kako šolajo otroke v šoli in ne morem zaupati učitelju,
- kako me zdravijo (če sem pri zavesti) in ne morem zaupati zdravniku,


V malo manj ostrih besedah, ampak ja. Ne moreš odločanja o sebi/svojih bližnjih v celoti prepustiti drugim. Če te pa zanima, kako je s svetovalci, pa mi povej - kako odgovornost nosijo za svoje nasvete? Odgovor leži točno tam...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Roadkill ::

Go-ahead je izjavil:

Če sem zaupal in plačal bančnega svetovalca, ki je plačan tudi, da zame išče najugodnejše možnosti, je to prelaganje odgovornosti na druge???


Koliko si pa plačal za svetovalca? Si plačal dovolj? Da ni bil ta svetovalec slučajno zaposlen pri banki pri kateri si kredit vzel..... ker to bi bilo smešno, saj seveda ne bo delal v škodo svojemu zaposlovalcu.

Al pa mogoče ti samo ne razumeš kaj je delo bančnega svetovalca.
Ü

Pithlit ::

Go-ahead je izjavil:

Če sem zaupal in plačal bančnega svetovalca, ki je plačan tudi, da zame išče najugodnejše možnosti, je to prelaganje odgovornosti na druge???

Bančni svetovalec dela za banko. Ne zate. In je, v osnovi, prodajalec.

Zdaj pa če greš ti v Big Bang po nasvet kater televizor se najbolj splača vzet si si pa čisto sam kriv.

Pa tudi če bi najel finančnega svetovalca ki bi dejansko delal zate... ne bi bil nič bolj in nič manj nategnjen... ker tudi oni uporabljajo zgolj kristalne kugle. Edina razlika med njim pa tabo je ta da ima on mogoče mal več bolj zanesljivih podatkov za kakšen mesec... nikakor pa ne za, recimo, 2 leti (kaj šele 10, 30...). Ko greš po kredit ti mora bit že vnaprej jasno da se spuščaš v izgubo. Če hočeš to izgubo minimirat moraš pa ti sam spremljat igro, ker je drugi zate ne bodo. Prav nihče ti ne brani kredita konvertirat oz. reprogramirat (če zadevo dobro tempiraš lahko to opraviš celo zastonj!)... in to kadarkoli.

Če hočeš imet bajto narjeno tko kot se gre... ja, moraš bit zraven pa na vse pazit. Drugače ne gre, sploh. Lahko se še tolk neumnega delaš. Isto se moraš ti z mularijo ukvarjat... učitelji ti je ne bojo vzgajali. In tako naprej.
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Bančni svetovalec dela za banko. Ne zate. In je, v osnovi, prodajalec.


V bistvu mora delat za oba. Končne odločitve in tveganja pa seveda nazadnje sprejme stranka.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

malo preveč mešamo pojme in jih med seboj enačimo... EURIBOR ni enako inflacija... Tveganja so med seboj različna in ne enaka. Ne tega delat, ker prihaja do napačnih razumevanj.


To sem jaz izenačila izključno zaradi thramosa. Drugače je povsem jasno, da je inflacija nekaj, razmerje med valutami nekaj drugega, EURIBOR (obrestna mera) pa spet nekaj tretjega. Se pa potem to med seboj prepleta.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

noraguta ::

ma bluzite že do buč, vsako varčevanje, kreditiranje ali jemanje kredita je že v osnovi "gamble", po vaših definicijah. celo priprava ozimnice nenazadnje. ampak ker ne živimo v raju in obstajajo 4je letni časi, stanovanja ne delijo z rojstnimi listi etc... se teh podvigov lotujemo bolj ali manj vsi na tak in drugačen način. in ja včasih proftiraš drugič ves trud ni vreden piškavega oreha. da pa devizni tečaji nihajo je pa precej evidentno vsakemu preden vzame kredit. sploh pa, če ga v tuji valuti. ampak kako zaboga pa mislite da je zapufanim švicarjem? kateri so jemali kredit v domači valuti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

nevone ::

da pa devizni tečaji nihajo je pa precej evidentno vsakemu preden vzame kredit. sploh pa, če ga v tuji valuti.


Lahko, da mu je evidentno, da devizni tečaji nihajo, vendar ne vemo, če mu je evidentno, da lahko (za)nihajo v njegovo škodo. Iz te teme se da sklepat, da ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jan_g ::

Jaz pa sem mnenja, da je bilo večini to evidentno, ampak so smatrali, da je možnost velikega nihanja vrednosti CHF majhna. Če se ne motim, sem že nekje na začetku teme omenil, kako so nekateri po facebooku in ostalih forumih pisali, da bi v tisti situaciji vzeli CHF kredit tudi če bi jim ga banka še tako odsvetovala. Ker so za enak mesečni obrok dobili ven večji znesek v primerjavi s kreditom vezanim na euribor.

noraguta ::

nevone je izjavil:

da pa devizni tečaji nihajo je pa precej evidentno vsakemu preden vzame kredit. sploh pa, če ga v tuji valuti.


Lahko, da mu je evidentno, da devizni tečaji nihajo, vendar ne vemo, če mu je evidentno, da lahko (za)nihajo v njegovo škodo. Iz te teme se da sklepat, da ne.

o+ nevone

pol mu pa ni. sej bi načeloma tud evro lohk rastu. pa bi se spet po bučah tovkl. je pa res , da je kar nekaj stvari nakazovalo, da v eu ni vse tako rožnato kot kaže. ampak dolar je spet primer, ki kaže da stvari niso niti približno logične. na koncu obvelja tista iz juge, varčuj v tuji valuti kredite pa jemlji v svoji. ampak to je zgolj momentalni efekt. švica že zaradi svojega gospodarstva ne more pustit nezadržno rast franka.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

V bistvu je pa zadeva podobna kot pri zavarovanju proti toči ali poplavi. Ljudje špekulirajo - če bo škoda majhna, se itak ne splačala zavarovati, če bo škoda velika, bo pa država pomagala.>:D

O.

GregiB ::

noraguta je izjavil:

švica že zaradi svojega gospodarstva ne more pustit nezadržno rast franka.

Bo pa zanimivo jutri spremljat valutno razmerje EUR in CHF med in po Draghijevem govoru...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nekikr ::

Okapi je izjavil:

V bistvu je pa zadeva podobna kot pri zavarovanju proti toči ali poplavi. Ljudje špekulirajo - če bo škoda majhna, se itak ne splačala zavarovati, če bo škoda velika, bo pa država pomagala.>:D

O.

Ni prav daleč od resnice...Če je letina slaba, država pomagaj. Če je dobra, spet država pomagej, ker kdo bo pa zdaj vse to prodal po redni ceni, če je vsega dovolj. Žled in obilica lesa? Ni problema, bo država odkupovala precenjen les po polni vrednosti...če krije vsakemu drugemu...morda ni narobe, da še tem špekulantom (pa vsem ostalim, ki trgujejo z valutami, ker gre za isto stvar).

Looooooka ::

jan_g je izjavil:

Jaz pa sem mnenja, da je bilo večini to evidentno, ampak so smatrali, da je možnost velikega nihanja vrednosti CHF majhna. Če se ne motim, sem že nekje na začetku teme omenil, kako so nekateri po facebooku in ostalih forumih pisali, da bi v tisti situaciji vzeli CHF kredit tudi če bi jim ga banka še tako odsvetovala. Ker so za enak mesečni obrok dobili ven večji znesek v primerjavi s kreditom vezanim na euribor.

Matr a se ni hrvatom tole s frankom že zgodilo par let nazaj in je "pameten" folk takrat hitro zbežal nazaj na eure. Zakaj bi se mi zdej moral smilit folk, ki je špekuliral še naprej?

noraguta ::

GregiB je izjavil:

noraguta je izjavil:

švica že zaradi svojega gospodarstva ne more pustit nezadržno rast franka.

Bo pa zanimivo jutri spremljat valutno razmerje EUR in CHF med in po Draghijevem govoru...

načeloma, ampak po moje ne bo sile. evropa je raztrežčena med kopico idej in gospodarstev. definitivno bo dolar potonil. ampak od šibkega evra trenutno "profitira" največ nemčija. pa slovenija ima gospodarsko rast, katera v bistvu neobstaja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

Looooooka je izjavil:

Matr a se ni hrvatom tole s frankom že zgodilo par let nazaj ...
Saj se je vsem, tudi pri nas. Samo potem so Švicarji frank vezali na evro in so se zadeve (začasno) pomirile.

O.

Go-ahead ::

Pithlit je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Če sem zaupal in plačal bančnega svetovalca, ki je plačan tudi, da zame išče najugodnejše možnosti, je to prelaganje odgovornosti na druge???

Bančni svetovalec dela za banko. Ne zate. In je, v osnovi, prodajalec.

Zdaj pa če greš ti v Big Bang po nasvet kater televizor se najbolj splača vzet si si pa čisto sam kriv.

Pa tudi če bi najel finančnega svetovalca ki bi dejansko delal zate... ne bi bil nič bolj in nič manj nategnjen... ker tudi oni uporabljajo zgolj kristalne kugle. Edina razlika med njim pa tabo je ta da ima on mogoče mal več bolj zanesljivih podatkov za kakšen mesec... nikakor pa ne za, recimo, 2 leti (kaj šele 10, 30...). Ko greš po kredit ti mora bit že vnaprej jasno da se spuščaš v izgubo. Če hočeš to izgubo minimirat moraš pa ti sam spremljat igro, ker je drugi zate ne bodo. Prav nihče ti ne brani kredita konvertirat oz. reprogramirat (če zadevo dobro tempiraš lahko to opraviš celo zastonj!)... in to kadarkoli.

Če hočeš imet bajto narjeno tko kot se gre... ja, moraš bit zraven pa na vse pazit. Drugače ne gre, sploh. Lahko se še tolk neumnega delaš. Isto se moraš ti z mularijo ukvarjat... učitelji ti je ne bojo vzgajali. In tako naprej.



Torej smo še vedno primerljivi nekdanjim ČEHOM! Sam moram znati vse, da lahko nadziram, stvari v katere se spuščam.

Pri tem ni pomebno, da zato tratim čas, ki bi ga lahko kvalitetneje in bolj donosno porabil na področju na katerem sem dober.

Pa recimo, da sem bančni svetovalec in bi z več razpoložljivega časa postal odličen bančni svetovalec.

Zato pa smo kjer smo, v konkretnem primeru smo zmanjšali kupno moč bedastih kreditojemalcev, ki so zaupali podpovprečnim "svetovalcem", ki pa imajo široko znanje (doma učijo otroke bolje kot učitelji, nadzirajo zidarje ali raje zidjo sami bolje kot zidarji, celo ko so bolni si bolje kot zdravniki predpisujejo samoplačniška zdravila.

Pa še tistim, ki se naslajate nad bedastimi kreditojemalci, ali se sploh zavedate, da se je njihova kupna moč zmanjšala lahko tudi za 30 % od zneska kredita in to pomeni tudi za vaše izdelke ali storitve manj odjemalcev. Kdo je zdaj večji bedak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Tomas 33 ::

Pa Hrvati še nimajo evra. Ne vem pa kako je z vezavo HRK EUR.

nevone ::

Zato pa smo kjer smo, v konkretnem primeru smo zmanjšali kupno moč bedastih kreditojemalcev, ki so zaupali podpovprečnim "svetovalcem", ki pa imajo široko znanje (doma učijo otroke bolje kot učitelji, nadzirajo zidarje ali raje zidjo sami bolje kot zidarji, celo ko so bolni si bolje kot zdravniki predpisujejo samoplačniška zdravila.


Predvsem svetovalci ne prevzemajo tveganja za tvoj kredit. Oni so zato, da ti predstavijo minuse in pluse, ne morejo ti pa garantirat višino obroka kredita, če se ti odločiš, da boš tvegal. Svetovalec v resnici ni svetovalec v smislu, da če boš poslušal njega se ti zagotovo ne more zgoditi nič nepredvidljivega. Tega na finančnem trgu ni. Tudi v avtošoli ti ne garantirajo, da ne boš doživel prometne nesreče, če boš vozil tako kot te bodo naučili.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Tega na finančnem trgu ni.
Je, samo stane. Lahko vzameš posojilo s fiksno (a zato višjo) obrestno mero. Lahko se zavaruješ pred valutnimi nihanji (vsaj teoretično). Lahko se zavaruješ pred izgubo službe ...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

jan_g je izjavil:

Jaz pa sem mnenja, da je bilo večini to evidentno, ampak so smatrali, da je možnost velikega nihanja vrednosti CHF majhna. Če se ne motim, sem že nekje na začetku teme omenil, kako so nekateri po facebooku in ostalih forumih pisali, da bi v tisti situaciji vzeli CHF kredit tudi če bi jim ga banka še tako odsvetovala. Ker so za enak mesečni obrok dobili ven večji znesek v primerjavi s kreditom vezanim na euribor.


In to je v bistvu srž tega problema. Namreč kdor je špekuliral na način, da mu CHF omogoča hitrejše odplačilo kredita zdaj pač skomigne z rameni in gre dalje. Kdor pa je na račun CHF vzel višji kredit, kot bi ga lahko v EUR ga je pa po domače najebal in hoče, da mu država pomaga.

toplakd ::

In bi sedaj imeli preračunan kredit v € po tečaju na dan ko so ga vzeli.
Vsaj tako je pisalo na FB strani skupine, dokler je bila še javna.

Pozabljajo pa da so ves čas plačevanja uporabljali obrestno mero katera je bila ugodnejša od kreditov v €.

ZaphodBB ::

Najbolje, da se povežejo z Apačani - oni imajo tudi podobno logiko.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

toplakd ::

Da bo potem še večja gužva na Šentilju? Ko se bodo spet grupirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Go-ahead ::

nevone je izjavil:

Zato pa smo kjer smo, v konkretnem primeru smo zmanjšali kupno moč bedastih kreditojemalcev, ki so zaupali podpovprečnim "svetovalcem", ki pa imajo široko znanje (doma učijo otroke bolje kot učitelji, nadzirajo zidarje ali raje zidjo sami bolje kot zidarji, celo ko so bolni si bolje kot zdravniki predpisujejo samoplačniška zdravila.


Predvsem svetovalci ne prevzemajo tveganja za tvoj kredit. Oni so zato, da ti predstavijo minuse in pluse, ne morejo ti pa garantirat višino obroka kredita, če se ti odločiš, da boš tvegal. Svetovalec v resnici ni svetovalec v smislu, da če boš poslušal njega se ti zagotovo ne more zgoditi nič nepredvidljivega. Tega na finančnem trgu ni. Tudi v avtošoli ti ne garantirajo, da ne boš doživel prometne nesreče, če boš vozil tako kot te bodo naučili.

o+ nevone


Pravi svetovalci bi to, da bo frank še narastel, morali čutiti na vodi. Ne osel lahko gre enkrat na led in svetovalec dvakrat, večkrat? Tudi sam nisem želel več tvegati po prvem porastu franka, pa me je pa svetovalec prepričal da sem.

nevone ::

Tudi sam nisem želel več tvegati po prvem porastu franka, pa me je pa svetovalec prepričal da sem.


Dost slab svetovalec je bil, ali pa si ti premalo izrazil svoj pomislek in razloge zanj, ki vključujejo predvsem to, koliko tveganja si sposoben prenesti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
6 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300389860 (2468) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466827 (13175) Lonsarg
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713433 (6197) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416679 (14215) 3p
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317611 (3588) samotest

Več podobnih tem