» »

CES 2015: Mercedes-Benz predstavil avtomobil prihodnosti

CES 2015: Mercedes-Benz predstavil avtomobil prihodnosti

Slo-Tech - CES sicer pomeni Consumer Electronics Show, a ni omejen le na domače igračke, ki jih lahko priključimo v elektriko. Avtomobili so dandanes pravi mali superračunalniki na kolesih, in tako je Mercedes-Benz danes na CES-u pokazal prihodnost avtomobilov. Prihodnost se imenuje F015.

Če gre soditi po delujočem prototipu, bodo avtomobili prihodnosti pametni v vseh pogledih besede: vozili bodi sami, povezani bodo v internet, uporabljali bodo kombinacijo vodika in električne energije, pa tudi videti bodo precej futuristično.

F015 je tak primer. Proizvajalec se rad pohvali, da so njegove emisije toplogrednih plinov nič, a seveda tudi energija, ki jo točimo vanj, ni zastonj. Onesnaževanje smo s tem le prenesli drugam, kar pa je za uporabo v mestih vseeno velik dosežek. In tako ima F015 kombinacijo gorivnih celic ter litij-ionsko baterijo, ki poganjajo dva električna motorja s po 136 konjskimi močmi; gorivna celica ima moč 163 konjskih moči, z baterijo pa se povzpne na 272 konjskih moči. Domet avtomobila z vožnjo na elektriko je 200 kilometrov, s polnim tankom vodika pa se povzpne na primerljivih 1100 kilometrov.

Na naši strani nas bolj zanima elektronska pamet vozila, ki ni od muh. Vsebuje kopico senzorjev in sistemov: komunikacijski tehnologiji Car-2-Car in Car-2-Object, Intelligent Drive, Future Track, senzorje, 3D-kamere in zemljevide, ki avtomobilu omogočajo avtonomno vožnjo. Notranjost pa je prav futuristična: vsebuje šest zaslonov, ki omogočajo potnikov komunikacijo s svetom zunaj.

Avtomobil je še prototip, zato sploh ni jasno, ali bo luč sveta ugledal v trenutni obliki, še manj pa kdaj se bo to zgodilo.

47 komentarjev

sisemen ::

Lol... mislim da je vsakemu kolesarju jasno, da to niti prototip ni. To je nekaj kar ne bodo nikoli izdelali v vec kot enem kosu in je namenjeno samo vabljenju ljudi na štant.

vorantz ::

Ce so tako grdi avti prihodnost bom ratal kolesar ;((

smihael ::

mercedesi so bili itak vedno grdi po obliki :D

darkolord ::

Me spominja na tole, več kot 20 let nazaj:


carota ::

Dolgčas, vso to pamet smo videli že pred 30 leti v Knight riderju. Samo nekaj elektrike so dodali.

eric_cartman ::

Eh pa saj te stvari uporabljajo samo za tekmovanja in merjenje moči.. V praksi se takšni avti ne bi nikoli obnesli...

Sicer pa ima vsaj po mojem mnenju v zadnjih letih Mercedes vrhunski dizajn avtomobilov. Od starejših mi ni bil noben všeč, sedaj pa ne morem za nobenga več rečt, da ni lep.

Phantomeye ::

carota je izjavil:

Dolgčas, vso to pamet smo videli že pred 30 leti v Knight riderju. Samo nekaj elektrike so dodali.



emmm ... sej tko te stvari delujejo.

Imaš fikcijo, ki xx let kasneje postane inovacija. Koliko stvari je v fikciji obstajalo, pa je danes realost.


...

all in all, meni je koncept všeč.

kixs ::

Veliko "izumov" so prenesli iz Star Trek-a. Ce ne direktno, pa je bila serija in filmi vsaj navdih.

Nummy ::

Avto je sicer grd ko smrt, ampak komaj čakam, da ljudem ne bo treba več volana sukat... veliko manj nesreč na cesti pa še sekiranja zaradi raznoraznih idiotov ne bo več!

fikus_ ::

Ta avto je namenjen za iskanje idej in tipanje potrošnikov, če so ideje prave, če gre razvoj v pravo smer. Ker na koncu se kupec odloča za nakup.
Že sedanja tehnologija omogoče komunikacijo c2c in podobne stvari. Marsikatero funkcijo tega vozila se že da dobiti v sedanjih avtomobilih za doplačilo, tako da ni nek presežek. "Revolucija" bo, ko bodo takšna vozila avtonomna in bodo sama vozila od A do B. Trenutno je to je samo vprašanje varnosti.
Nekatere rešitve bodo verjetno implementirane čez 10 -20 let, nekatere pa verjetno ne.

Nummy ::

fikus_ je izjavil:

Ta avto je namenjen za iskanje idej in tipanje potrošnikov, če so ideje prave, če gre razvoj v pravo smer. Ker na koncu se kupec odloča za nakup.
Že sedanja tehnologija omogoče komunikacijo c2c in podobne stvari. Marsikatero funkcijo tega vozila se že da dobiti v sedanjih avtomobilih za doplačilo, tako da ni nek presežek. "Revolucija" bo, ko bodo takšna vozila avtonomna in bodo sama vozila od A do B. Trenutno je to je samo vprašanje varnosti.
Nekatere rešitve bodo verjetno implementirane čez 10 -20 let, nekatere pa verjetno ne.

Avtonomna vozila so že danes daleč bolj varna kot navadna vozila ne vem kwa ti sanjaš... problem je trenutno samo izključno zakonodaja, ker ni še nobenih zakonov glede avtonomnih vozil - torej kako je potem z izpitom (lahko človek prevzame nadzor ali ne?), kako je v primeru nesreče (kako v primeru nesreče z neavtonomnim vozilom), vprašanje infrastrukture (car2object - znaki, in podobne reči), kaj narediti s tistimi vozili katere so uporabniki shekali da vozijo čez omejitve in mimo predpisov,... in še in še.

66speeder66 ::

Hm, hecna postavitev sedežev, ne vem kako bi se tole končalo v primeru da bi sistem zaznal prisilno zaustavitev in bi tile potniki držali predmete v rokah kot je laptop ali pa kašno pijačo.

[D]emon ::

Concept car @ Wikipedia

Samo zato, ker so neko zadevo pokazali se ne pomeni, da jo bodo proizvajali. In upam, da tegale ne bodo, ker je grd kot smrtni greh.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

fikus_ ::

Nummy: nič ne sanjam! Sem vozil avto z radarjem in kamero. Avto zna peljati po cesti, lepo po sredini voznega pasu. Ampak to na cesti, ki ima vidne črte ob straneh, ki ima dobro označene priključke na cesto! Takoj ko tega ni oz, se talne označbe slabo vidijo vsa ta elektronika odpove! Tako da Slo ceste še dolgo ne bodo pripravljene za takšno vožnjo.
Gps pa tudi ni toliko natančen oz. zanesljiv (npr. med visokimi stavbami nima zadovoljivega signala), da bi vodil avto.
Glede zakonodaje imaš prav, še ni pripravljena in se tudi še ne ve kakšna naj bo, ni prakse. Pa tudi nobeden proizvajalec vozil ni toliko pogumen, da bi rekel, da avto lahko varno vozi avtonomno z npr. 90 km/h. Je prevelika odgovornost!
Letalski promet je veliko bolj naštudiran in avtomatiziran, pa jih še vedno kaj preseneti.

Netrunner ::

Večkrat sem obiskal auto/moto show v Boloniji in vedno nekdo predstavlja "futuristične" avtomobile, kateri pa se nikoli ne pojavijo na cestah ... vsaj jaz jih ne vidim.

RejZoR ::

Do not want. Edina pozitivna plat tega je, da boš lahko imel lasten avto tud ko boš postal nesposoben za vožnjo, torej na stara leta oz zaradi drugih anatomskih omejitev (poškodbe).

Pa tud sicer, koliko zaupanja bi vi imel v avtonomne avtomobile, ko pa proizvajalci še vedno ne znajo naredit zanesljivega brake asistenta? In oni bi po cesti fural avto, ki vse dela sam. Imam rad tehnologijo ampak niti slučajno še nismo pripravljeni na to prihodnost. In če sem iskren si je sam prav nič ne želim. Zdej vsaj nekaj aktivno počnem v avtu, torej vožnja slednjega, potem pa bom moral ves čas gledat v luft. Enim se to sicer zdi ful fajn, ker bojo pol lahko ves čas drkal telefone, men pa nikakor, ker imam še vedno rad aspekt same vožnje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jericho ::

RejZoR je izjavil:

Do not want. Edina pozitivna plat tega je, da boš lahko imel lasten avto tud ko boš postal nesposoben za vožnjo, torej na stara leta oz zaradi drugih anatomskih omejitev (poškodbe).

Pa tud sicer, koliko zaupanja bi vi imel v avtonomne avtomobile, ko pa proizvajalci še vedno ne znajo naredit zanesljivega brake asistenta? In oni bi po cesti fural avto, ki vse dela sam. Imam rad tehnologijo ampak niti slučajno še nismo pripravljeni na to prihodnost. In če sem iskren si je sam prav nič ne želim. Zdej vsaj nekaj aktivno počnem v avtu, torej vožnja slednjega, potem pa bom moral ves čas gledat v luft. Enim se to sicer zdi ful fajn, ker bojo pol lahko ves čas drkal telefone, men pa nikakor, ker imam še vedno rad aspekt same vožnje.


Se ne bi mogel bolj strinjati.
+1

Jupito ::

Klinc pa neka "brezvolanska prihodnost". Včasih je bil kul leteči delorean, ki ga poganjajo organski odpadki. In potem je bilo res 2014, pa dobimo tole. Navdušenje(ker bomo bojda bolj varni), resno? -Standardi so nam nekam padli...
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

jype ::

Lahko je vam, ko ste zadekani v ta pleh. Kaj pa mi, ki smo zunaj vaših vozil?

hojnikb ::

jype je izjavil:

Lahko je vam, ko ste zadekani v ta pleh. Kaj pa mi, ki smo zunaj vaših vozil?

If you can't beat them join them
#brezpodpisa

Iatromantis ::

RejZoR je izjavil:

Do not want. Edina pozitivna plat tega je, da boš lahko imel lasten avto tud ko boš postal nesposoben za vožnjo, torej na stara leta oz zaradi drugih anatomskih omejitev (poškodbe).

Pa tud sicer, koliko zaupanja bi vi imel v avtonomne avtomobile, ko pa proizvajalci še vedno ne znajo naredit zanesljivega brake asistenta? In oni bi po cesti fural avto, ki vse dela sam. Imam rad tehnologijo ampak niti slučajno še nismo pripravljeni na to prihodnost....

Zelo verjetno smo že nekaj let v tej prihodnosti, ljudje se povečini niti ne zavedajo, da število procesorjev in vrstic kode v modernih avtih verjetno že presega mejo obvladljivosti - za več info glej :

The avionics system in the F-22 Raptor, the current U.S. Air Force frontline jet fighter, consists of about 1.7 million lines of software code. The F-35 Joint Strike Fighter, scheduled to become operational in 2010, will require about 5.7 million lines of code to operate its onboard systems. And Boeing’s new 787 Dreamliner, scheduled to be delivered to customers in 2010, requires about 6.5 million lines of software code to operate its avionics and onboard support systems.

These are impressive amounts of software, yet if you bought a premium-class automobile recently, ”it probably contains close to 100 million lines of software code,” says Manfred Broy, a professor of informatics at Technical University, Munich, and a leading expert on software in cars. All that software executes on 70 to 100 microprocessor-based electronic control units (ECUs) networked throughout the body of your car.

Ali:
“It would be easy to say the modern car is a computer on wheels, but it’s more like 30 or more computers on wheels,” said Bruce Emaus, the chairman of SAE International’s embedded software standards committee.

jype ::

hojnikb> If you can't beat them join them

I already beat them all.

hojnikb ::

Mogoce po tailpipe izpustu :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jype ::

Tudi po količini mrtvih in poškodovanih:

http://ec.europa.eu/transport/road_safe...

opeter ::

Avto prihodnost bo takrat, ko več ne bo ročne vožnje (vsaj za navadnega smrtnika). Osebno si predstavljam zadevo nekako tako kot je predstavljeno v filmu Uničevalec/Demolition man.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

jype je izjavil:

Lahko je vam, ko ste zadekani v ta pleh. Kaj pa mi, ki smo zunaj vaših vozil?


Spomnil sem se ene dobre šale, katero sem slišal že dolgo časa nazaj:

En mladenič štopa poleg ceste in čez nekaj časa se mu ustavi en velik mercedes, v njem pa sedi starejši gospod, lepo oblečen in ga vljudno vpraša, kam je namenjen. Ker imata oba opravke na istem cilju, se mladenič ves vesel vsede v avto. Nekaj minut si naduto ogleduje notranjost in pravi, da ima njegov ta stari "boljši" avto. Medtem je gospod tiho kot miška. Naenkrat pa mladenič vpraša:
- Gospod, kaj pa je tista oznaka oz. zvezda v krogu spredaj, na sredini?
Gospod malo razmišlja, pol pa odgovori:
- Ja, to pa je namerilnik.
- Kako pa deluje? - ga z velikim zanimanjem vpraša mladenič.
- Oh, enostavno. Ciljaš na kakšnega kolesarja ali pešča in pol, ko si v bližini, pritisneš na plin in že si ga zadel.
- Ah, razumem, zanimivo. Bi rad to videl v živo, kako deluje!
No, starejši gospod si misli, no, zdaj ga bom malo prestrašil in nedaleč pred njimi opazi enega kolesarja. Približa se z avtom ter ravno v zadnjem trenutku ga v velikem loku prehiti.
Ves zadovoljen pogleda proti mladeniču, ta pa ga vpraša:
- Gospod, zakaj ste ga pa "fulali"?
- Oh, samo sem se hecal s tem, kar sem povedal.
Naenkrat pa mladenič pravi:
- Nič zato, jaz sem na srečo odprl vrata, zadela sva ga!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Nummy ::

fikus_ je izjavil:

Nummy: nič ne sanjam! Sem vozil avto z radarjem in kamero. Avto zna peljati po cesti, lepo po sredini voznega pasu. Ampak to na cesti, ki ima vidne črte ob straneh, ki ima dobro označene priključke na cesto! Takoj ko tega ni oz, se talne označbe slabo vidijo vsa ta elektronika odpove! Tako da Slo ceste še dolgo ne bodo pripravljene za takšno vožnjo.
Gps pa tudi ni toliko natančen oz. zanesljiv (npr. med visokimi stavbami nima zadovoljivega signala), da bi vodil avto.
Glede zakonodaje imaš prav, še ni pripravljena in se tudi še ne ve kakšna naj bo, ni prakse. Pa tudi nobeden proizvajalec vozil ni toliko pogumen, da bi rekel, da avto lahko varno vozi avtonomno z npr. 90 km/h. Je prevelika odgovornost!
Letalski promet je veliko bolj naštudiran in avtomatiziran, pa jih še vedno kaj preseneti.


Če bo sprejeta zakonodaja za avtonomne avtomobile, bo tudi sprejeta zakonodaja in standardizacija, kakšne morajo potem biti ceste, če ne prva zakonodaja itak nima smisla.

Kot drugo pa ima google-ov avto že ne vem koliko tisoče kilometrov in nobene nesreče:
kliky
Tak avto je miljonkrat bolj varen kot avto katerega volan suka človek, ki je dovzeten na marsikaj.

In ne ne gre se samo za črte na tleh, pač pa zna ta avto mapirati 3D prostor okoli sebe in se odzivati glede na prostor kot celoto ne samo na narisane črte na tleh.

Olórin ::

zakaj morajo bit vsi "moderni" in vedno tudi "varčni" avti tako presneto nagravžni....

hojnikb ::

Olórin je izjavil:

zakaj morajo bit vsi "moderni" in vedno tudi "varčni" avti tako presneto nagravžni....

zato, da jih hipsterji kupijo :)
#brezpodpisa

sisemen ::

RejZoR je izjavil:

Do not want. Edina pozitivna plat tega je, da boš lahko imel lasten avto tud ko boš postal nesposoben za vožnjo, torej na stara leta oz zaradi drugih anatomskih omejitev (poškodbe).



Večina voznikov avtomobilov je popolnoma nesposobnih za vožnjo, koliko od vas redno in namerno krši CPP, z raznimi bebavimi izgovori kot so "saj je ravna cesta, zakaj pa ne bi vozil 130 čez naselje"? Vsi? No avtonomna vozila so odlična ideja, da se končno naredi red na cestah in egotom vzame kontrolo nad nevarnimi igračami, ki jim služijo kot placebo podaljška "moškosti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Olórin ::

sisemen je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Do not want. Edina pozitivna plat tega je, da boš lahko imel lasten avto tud ko boš postal nesposoben za vožnjo, torej na stara leta oz zaradi drugih anatomskih omejitev (poškodbe).



Večina voznikov avtomobilov je popolnoma nesposobnih za vožnjo, koliko od vas redno in namerno krši CPP, z raznimi bebavimi izgovori kot so "saj je ravna cesta, zakaj pa ne bi vozil 130 čez naselje"? Vsi? No avtonomna vozila so odlična ideja, da se končno naredi red na cestah in egotom vzame kontrolo nad nevarnimi igračami, ki jim služijo kot placebo podaljška "moškosti".


me zanima kako boš tenko cvilil ko bo ob hudem sneženju sneg prekril senzorje in kamere tega vozila ;)
ali pa ko se bo avto pripeljal do nesplužene ceste :)

ali pa poleti, ko bo treba parkirati nekje na travniku da se boste šli lahko kopat? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

sisemen ::

Olórin je izjavil:

me zanima kako boš tenko cvilil ko bo ob hudem sneženju sneg prekril senzorje in kamere tega vozila ;)
ali pa ko se bo avto pripeljal do nesplužene ceste :)

ali pa poleti, ko bo treba parkirati nekje na travniku da se boste šli lahko kopat? :)


V primerjavi z idioti na cestah: prava malenkost.

Nummy ::

Olórin je izjavil:

sisemen je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Do not want. Edina pozitivna plat tega je, da boš lahko imel lasten avto tud ko boš postal nesposoben za vožnjo, torej na stara leta oz zaradi drugih anatomskih omejitev (poškodbe).



Večina voznikov avtomobilov je popolnoma nesposobnih za vožnjo, koliko od vas redno in namerno krši CPP, z raznimi bebavimi izgovori kot so "saj je ravna cesta, zakaj pa ne bi vozil 130 čez naselje"? Vsi? No avtonomna vozila so odlična ideja, da se končno naredi red na cestah in egotom vzame kontrolo nad nevarnimi igračami, ki jim služijo kot placebo podaljška "moškosti".


me zanima kako boš tenko cvilil ko bo ob hudem sneženju sneg prekril senzorje in kamere tega vozila ;)
ali pa ko se bo avto pripeljal do nesplužene ceste :)

ali pa poleti, ko bo treba parkirati nekje na travniku da se boste šli lahko kopat? :)

Vsaj nekaj generacij avtonomnih vozil bo še vedno imela opcijo prevzema kontrole in bodo še vedno notri imeli volan.
Ko bodo popravili napake, ki si jih omenil oz. izboljšali ter nadgradili tehnologijo pa bo volan samo odveč in ga ne bo več notri.

SimplyMiha ::

In dokler bo možen prevzem nadzora, bodo nesreče.

trololo2 ::

SimplyMiha je izjavil:

In dokler bo možen prevzem nadzora, bodo nesreče.


Z vsakim avtonomnim vozilom na cesti manj.

Bellatrix ::

People are quick to judge and slow to correct themselves.

francek1 ::

To bo hec, ko bo začela elektronika crkovat, da ne omenim kakšne hroščavosti v programski opremi...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

SimplyMiha ::

Malo si pozen, da bi te začelo skrbeti zaradi elektronike.

Roadkill ::

jype je izjavil:

Lahko je vam, ko ste zadekani v ta pleh. Kaj pa mi, ki smo zunaj vaših vozil?

Zakaj ti sklepaš, da koles ne bomo avtomatizirali?
Po mojem je zaradi učinkovitosti in varnosti najlažje ukiniti vsa človeško vodena vozila in prešaltati na polno avtomatizacijo. S kolesi in pešaki skupaj.
Torej imaš ceste, kamor humanoidno zmeden promet ne sme.


Tako, da tudi ti ne boš problematičen.
Ü

cegu ::

kixs je izjavil:

Veliko "izumov" so prenesli iz Star Trek-a. Ce ne direktno, pa je bila serija in filmi vsaj navdih.



Bi rekel da je še prej Star Trek pobral ideje z znanosti in jih populiziral.

francek1 ::

SimplyMiha je izjavil:

Malo si pozen, da bi te začelo skrbeti zaradi elektronike.

No, ko bodo taka vozila stara par let, se bomo pa menili...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

cegu ::

Ne vem zakaj nekateri uživate sedeti za volanom 2 uri na dan, ko se peljete v službo? Meni je to nočna mora. Pa ne mi zdej utrujat "pojdi z vlakom ali avtobusom" ker to traja 3x več od koder sem jaz ali pa je ob teh urah nabito poln in neudoben.

Najbolje imeti en takle avto, da lahko počneš kaj drugega v avtu, kot pa uprabljaš tistih 5% možganov za vožnjo, več tako ni potrebnega (pa še se delajo nesreče).

Na poti do službe v eni uri si je človek sposoben memorizirat celo Zdravljico ob uhodnih pogojih.

vostok_1 ::

I'm sorry BMW, Mercedes, VW etc., but you've done your time, it's time to go now. Good bye, and thanks for all the fishes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

trololo2 ::

cegu je izjavil:

Ne vem zakaj nekateri uživate sedeti za volanom 2 uri na dan, ko se peljete v službo? Meni je to nočna mora. Pa ne mi zdej utrujat "pojdi z vlakom ali avtobusom" ker to traja 3x več od koder sem jaz ali pa je ob teh urah nabito poln in neudoben.


Tako. Plus odpadejo kreganja kdo bo designated driver, starejši ljudje postanejo bolj mobilni, pošiljke se lahko razvažajo same, ipd. Kdor vseeno želi voziti pa to vseeno lahko s tem da avtopilot prevzame današnjo vlogo ESP-ja.

Nummy ::

trololo2 je izjavil:

cegu je izjavil:

Ne vem zakaj nekateri uživate sedeti za volanom 2 uri na dan, ko se peljete v službo? Meni je to nočna mora. Pa ne mi zdej utrujat "pojdi z vlakom ali avtobusom" ker to traja 3x več od koder sem jaz ali pa je ob teh urah nabito poln in neudoben.


Tako. Plus odpadejo kreganja kdo bo designated driver, starejši ljudje postanejo bolj mobilni, pošiljke se lahko razvažajo same, ipd. Kdor vseeno želi voziti pa to vseeno lahko s tem da avtopilot prevzame današnjo vlogo ESP-ja.

Ne, bolje da noben ne vozi. Človek je največji faktor napak v prometu in avtomatizacija bo dramatično znižala število nesreč na cestah. Ampak ni fore, če pol folka na avto-driving pol pa manual, ker je še vedno precej možnosti za nesrečo, ker itak bodo vozili sami "vseznalci".

Aston_11 ::

sisemen je izjavil:

Večina voznikov avtomobilov je popolnoma nesposobnih za vožnjo

Agree v okviru človeške pameti.

sisemen je izjavil:

, koliko od vas redno in namerno krši CPP,
Če že, nenamerno, ker spim na cesti.

sisemen je izjavil:

, z raznimi bebavimi izgovori kot so "saj je ravna cesta, zakaj pa ne bi vozil 130 čez naselje"?
Nikoli!

sisemen je izjavil:

in egotom vzame kontrolo nad nevarnimi igračami,
Agree. Dejansko so nevarni sebi in drugim.

Machete ::

Zaslonizacija je očitno neizbežna.
https://twitter.com/autocar/status/1095...


The first interior spy shots of the 2020 Mercedes S-Class reveal an impending tech upgrade https://buff.ly/2SxB47a
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozila na gorivne celice

Oddelek: Na cesti
273771 (3070) gruntfürmich
»

Vozilo na vodik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12234182 (32307) jest10
»

Tesla Motors - Avto, bolje rečeno "Športni avto" - Tesla Roadster (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12421246 (15308) popster
»

Prvi "serijski" avtomobil na vodikov pogon

Oddelek: Znanost in tehnologija
415720 (4764) WarpedGone
»

Who killed the electric car - je kdo gledu ?

Oddelek: Problemi človeštva
252711 (1988) robert512

Več podobnih tem