» »

The Last of Us 2

The Last of Us 2

Temo vidijo: vsi
««
20 / 25
»»

YesMan ::

KAVINSKY je izjavil:

Gogyto je izjavil:

In, skozi zgodbo, ki te pelje, Abby dojame, da maščevanje ni rešitev. Tako, kot to na koncu dojame tudi Ellie.


Predhodno pobiješ par sto ljudi, tudi z hladnim orožjem... Malo pretirano je reči, da na koncu ugotoviš, da maščevanje pač ni to kar iščeš.


1. Ni mus, da pobiješ par sto ljudi. Če stealthaš, ne ubiješ nobenega, razen tistih, ki jih Ellie hoče.
2. Ti ljudje te napadejo takoj ko te vidijo, brez opozorila in brez možnosti, da se obrazložiš. Niso nič drugačni, kot Hunterji iz Ellie-jinega vidika, sploh na začetku.
3. Ponavadi tik pred samim dejanjem ugotovimo, kar res hočemo/kar nas bo ali ne bo zadovoljilo. Seveda pa je to storjeno tudi zaradi tega, da je zgodba toliko bolj udarna, kar ni čisto nič narobe. Noben ne kritizira Frodoja iz Gospodarja prstanov, da je 3 filme (18 mesecev v filmu) nosil prstan na goro pogube z namenom, da ga uniči, ravno na koncu, v tistem zadnjem trenutku pa tega ne stori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

oo7 ::

Začel igrati z Abbi. Seatle dan 1.

oo7 ::

Ne vem zakaj niso cele igre naredili z Abby 4 leta nazaj in so morali z nje narediti neokusnega terminatorja ;((

svecka ::

YesMan je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Gogyto je izjavil:

In, skozi zgodbo, ki te pelje, Abby dojame, da maščevanje ni rešitev. Tako, kot to na koncu dojame tudi Ellie.


Predhodno pobiješ par sto ljudi, tudi z hladnim orožjem... Malo pretirano je reči, da na koncu ugotoviš, da maščevanje pač ni to kar iščeš.


1. Ni mus, da pobiješ par sto ljudi. Če stealthaš, ne ubiješ nobenega, razen tistih, ki jih Ellie hoče.
2. Ti ljudje te napadejo takoj ko te vidijo, brez opozorila in brez možnosti, da se obrazložiš. Niso nič drugačni, kot Hunterji iz Ellie-jinega vidika, sploh na začetku.
3. Ponavadi tik pred samim dejanjem ugotovimo, kar res hočemo/kar nas bo ali ne bo zadovoljilo. Seveda pa je to storjeno tudi zaradi tega, da je zgodba toliko bolj udarna, kar ni čisto nič narobe. Noben ne kritizira Frodoja iz Gospodarja prstanov, da je 3 filme (18 mesecev v filmu) nosil prstan na goro pogube z namenom, da ga uniči, ravno na koncu, v tistem zadnjem trenutku pa tega ne stori.


1. psa si prisiljen ubiti, pa ni važno kako igraš.
3. gospodar prstanov = mojstrska predstavitev skozi potovanje "sebičnosti človeka", medtem v TLOU2 = kup nesmiselnih manipulativnih dogodkov. Glede na igranje lika je tole katastrofa. Predstavitev je zanič, še posebej na koncu igre, kjer bi moral biti rage tako velik, da bi razgosala Abby...pa jo ni. Frodo je celo pot počasi stopal v egoistično stopnjo, ki jo je celo pot film prikazoval, Ellie pa postane na koncu kar svetnica devica marija, kje ti vidiš primerjavo mi ni jasno.

D3m ::

LOTR je v svojem rangu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

YesMan ::

svecka je izjavil:

YesMan je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Gogyto je izjavil:

In, skozi zgodbo, ki te pelje, Abby dojame, da maščevanje ni rešitev. Tako, kot to na koncu dojame tudi Ellie.


Predhodno pobiješ par sto ljudi, tudi z hladnim orožjem... Malo pretirano je reči, da na koncu ugotoviš, da maščevanje pač ni to kar iščeš.


1. Ni mus, da pobiješ par sto ljudi. Če stealthaš, ne ubiješ nobenega, razen tistih, ki jih Ellie hoče.
2. Ti ljudje te napadejo takoj ko te vidijo, brez opozorila in brez možnosti, da se obrazložiš. Niso nič drugačni, kot Hunterji iz Ellie-jinega vidika, sploh na začetku.
3. Ponavadi tik pred samim dejanjem ugotovimo, kar res hočemo/kar nas bo ali ne bo zadovoljilo. Seveda pa je to storjeno tudi zaradi tega, da je zgodba toliko bolj udarna, kar ni čisto nič narobe. Noben ne kritizira Frodoja iz Gospodarja prstanov, da je 3 filme (18 mesecev v filmu) nosil prstan na goro pogube z namenom, da ga uniči, ravno na koncu, v tistem zadnjem trenutku pa tega ne stori.


1. psa si prisiljen ubiti, pa ni važno kako igraš.
3. gospodar prstanov = mojstrska predstavitev skozi potovanje "sebičnosti človeka", medtem v TLOU2 = kup nesmiselnih manipulativnih dogodkov. Glede na igranje lika je tole katastrofa. Predstavitev je zanič, še posebej na koncu igre, kjer bi moral biti rage tako velik, da bi razgosala Abby...pa jo ni. Frodo je celo pot počasi stopal v egoistično stopnjo, ki jo je celo pot film prikazoval, Ellie pa postane na koncu kar svetnica devica marija, kje ti vidiš primerjavo mi ni jasno.


Kaj pa ima pes veze? Napade te, ubiješ ga. Kaj pa bi drugo? Pustil da te razmesari?
Iz tvojega komentarja je razvidno, da nimaš blage veze o igri, dobesedno pojma nimaš. Čivkaš popolne nesmisle kot vsi drugi, ki igre niso igrali. Z razliko od tebe, sem gledal LoTR trilogijo (in ne samo enkrat) in igral The Last of Us Part II v celoti - dokler ti ne storiš enako, mi lahko preprosto samo spizdiš z bilo kakimi poskusi kredibilnega argumentiranja.

"Ellie pa postane na koncu kar svetnica devica marija" Ne, prejšnjih 29 ur pa se ni popolnoma nič dogajalo :)) Mislim, prav smešno no :))

YesMan ::

oo7 je izjavil:

Ne vem zakaj niso cele igre naredili z Abby 4 leta nazaj in so morali z nje narediti neokusnega terminatorja ;((


Ker se z njeno takratno fizičnostjo ni počutila pripravljeno da se maščuje nad Joelom. Predstavljaj si, da izveš, da je en sam človek storil tisti masaker v bolnici na koncu prvega dela. Kaj bi si mislil? Verjetno to, da je ta tip moral biti super-vojaško trenirana, krvoločna pošast proti kateri ne bi imel najmanjših šans. Izjemno močna želja po maščevanju jo je potem gonila, da je postala eden najboljših Isaac-ovih vojakov. V njenem načrtu torej ni bilo prostora za "ženskost", saj bi jo samo ovirala pri realiziranju ciljev.

To je soliden primer dobre scenaristike po literarnem konceptu: "ne povej, pokaži". Že sam izgled ti pove veliko o njej in njeni mentalnosti. Z razliko od marsikaterih drugih iger/filmov namenjenih masovnemu trgu, ko perfektna vizualnost lahko deluje vsiljeno in ne odogovarja dejanjem, sposobnostim in osebnosti nekega lika.

svecka ::

YesMan je izjavil:

svecka je izjavil:

YesMan je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Gogyto je izjavil:

In, skozi zgodbo, ki te pelje, Abby dojame, da maščevanje ni rešitev. Tako, kot to na koncu dojame tudi Ellie.


Predhodno pobiješ par sto ljudi, tudi z hladnim orožjem... Malo pretirano je reči, da na koncu ugotoviš, da maščevanje pač ni to kar iščeš.


1. Ni mus, da pobiješ par sto ljudi. Če stealthaš, ne ubiješ nobenega, razen tistih, ki jih Ellie hoče.
2. Ti ljudje te napadejo takoj ko te vidijo, brez opozorila in brez možnosti, da se obrazložiš. Niso nič drugačni, kot Hunterji iz Ellie-jinega vidika, sploh na začetku.
3. Ponavadi tik pred samim dejanjem ugotovimo, kar res hočemo/kar nas bo ali ne bo zadovoljilo. Seveda pa je to storjeno tudi zaradi tega, da je zgodba toliko bolj udarna, kar ni čisto nič narobe. Noben ne kritizira Frodoja iz Gospodarja prstanov, da je 3 filme (18 mesecev v filmu) nosil prstan na goro pogube z namenom, da ga uniči, ravno na koncu, v tistem zadnjem trenutku pa tega ne stori.


1. psa si prisiljen ubiti, pa ni važno kako igraš.
3. gospodar prstanov = mojstrska predstavitev skozi potovanje "sebičnosti človeka", medtem v TLOU2 = kup nesmiselnih manipulativnih dogodkov. Glede na igranje lika je tole katastrofa. Predstavitev je zanič, še posebej na koncu igre, kjer bi moral biti rage tako velik, da bi razgosala Abby...pa jo ni. Frodo je celo pot počasi stopal v egoistično stopnjo, ki jo je celo pot film prikazoval, Ellie pa postane na koncu kar svetnica devica marija, kje ti vidiš primerjavo mi ni jasno.


Kaj pa ima pes veze? Napade te, ubiješ ga. Kaj pa bi drugo? Pustil da te razmesari?
Iz tvojega komentarja je razvidno, da nimaš blage veze o igri, dobesedno pojma nimaš. Čivkaš popolne nesmisle kot vsi drugi, ki igre niso igrali. Z razliko od tebe, sem gledal LoTR trilogijo (in ne samo enkrat) in igral The Last of Us Part II v celoti - dokler ti ne storiš enako, mi lahko preprosto samo spizdiš z bilo kakimi poskusi kredibilnega argumentiranja.

"Ellie pa postane na koncu kar svetnica devica marija" Ne, prejšnjih 29 ur pa se ni popolnoma nič dogajalo :)) Mislim, prav smešno no :))


Razmisli kaj pišeš, potem pa nehaj primerjavo dajat, ker nimaš pojma. Ellie je manipulativno prisiljena ubijati in ti moraš to narediit skozi QTE. Tukaj ni izbire. Pa nabavi si očala, ker očitno LOTR si gledal skozi rit, da take primerjave daješ s koncem in glavnim protagonistom, ni nobene logične razlage za Ellie celo igro na koncu postane devica marija, ko je toliko izgubila.

oo7 ::

Če so mogli že ubiti Joela kar sem jaz 100% proti bi ga vsaj na koncu igre ne pa na začetku, da moraš potem igrati z likom, ki je to storil in potem ti hočejo še ta lik prikazat kao kot dober ;((

D3m ::

Z razliko od tebe, sem gledal LoTR trilogijo (in ne samo enkrat) in igral The Last of Us Part II v celoti


Točno tako.

Samo gledal si in igral. Mnenja pa tak nimaš. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

YesMan je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ne vem zakaj niso cele igre naredili z Abby 4 leta nazaj in so morali z nje narediti neokusnega terminatorja ;((


Ker se z njeno takratno fizičnostjo ni počutila pripravljeno da se maščuje nad Joelom. Predstavljaj si, da izveš, da je en sam človek storil tisti masaker v bolnici na koncu prvega dela. Kaj bi si mislil? Verjetno to, da je ta tip moral biti super-vojaško trenirana, krvoločna pošast proti kateri ne bi imel najmanjših šans. Izjemno močna želja po maščevanju jo je potem gonila, da je postala eden najboljših Isaac-ovih vojakov. V njenem načrtu torej ni bilo prostora za "ženskost", saj bi jo samo ovirala pri realiziranju ciljev.

To je soliden primer dobre scenaristike po literarnem konceptu: "ne povej, pokaži". Že sam izgled ti pove veliko o njej in njeni mentalnosti. Z razliko od marsikaterih drugih iger/filmov namenjenih masovnemu trgu, ko perfektna vizualnost lahko deluje vsiljeno in ne odogovarja dejanjem, sposobnostim in osebnosti nekega lika.


Sicer sem komaj začel igrati z Abby ampak dvomim, da je veliko bolj nevarna kot suhcana Ellie.

svecka ::

Men je bilo z Abby igrat tako, kot da bi igral v TLOU1 Joela v mid-end game, kjer si bil neustavljiva ubijalska pošast. Še posebej ko imaš Shiv. Pa z melee delaš raztur. Tista tesnoba, ko se počustiš ranljivega čist izgine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

oo7 ::

The Last of Us Part 2's Ending Was Once A Darker One
What could have been.

https://www.ign.com/articles/the-last-o...

yayo ::

bossfight na koncu bolnice, ko Abby najde zdravila je pa bil kar frustrirajoč, dokler nisem skapiral kaj in kako. Drugače pa se igra vleče kot jara kača, eno dobro četrtino vandranja in generičnih spopadov bi lahko zbrisali pa bi verjetno izpadla bolje. Ampak kakšna okolja! Mi je prav žal, da nimam 4K megatelevizorja.

Bantani ::

Ma mene to ni motilo te spopadi,ker to lahko greš večina vse potihoma mimo:) Bolj sem pogrešal glede na to,da je kar dolg špil malo več teh bossfight-ov.Je pa bil kar challenge ta boss na hard tako,da si ne predstavljam,da bi to igral na survivor težavnost mogoče v prihodnosti na ps5:)

Yayo ne mi rečt,da to na monitorju igraš:D

Je že razlika,da igraš to na prvem ps4 ali na proju:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bantani ()

yayo ::

Imam PS4Pro ja, ampak igram na manjšem HD televizorju. Ne, ker si ne bi mogel privoščiti 4k ampak, ker igram v majhni sobi polni šare. Skoraj raje bi igral na svojem 27" 1440p monitorju ampak potem imam spet kolobocije s kablovjem, da pripeljem zvok v zvočnike od pcja. Za slušalke je veliko prevroče. Drugače, ja, boss fight ima v prvi polovici finto, ki ti precej oljša delo, istotako v drugi. Kar ne morem verjeti, da sem sam pogruntal. :)) Pa temačno okolje in baterijska svetilka naredita vse bolj klavstrofobično. Zanimivo, ko ustreliš s šibrovko se svetilka sama od sebe ugasne, pizde ene, lol. Na hard je že jebenissimo, kaj mora šele biti na najtežji težavnosti...
Drugače igram terminator style, ne zapustim okolja preden vse ne počistim. V določenih scenah se mi zdi tudi nemogoče. Morda ima kdo božji talent za stealth in timing, jaz žal ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

gozdar1 ::

Kaj je narobe z monitorjem osebno raje sedim za mizo. PS ne podpira 1440p.

yayo ::

PS bo dal 4k signal, ki ga bo monitor pretvoril v 2k. Sem probal in zgleda bolje kot HD na tv. Za igranje na monitorju bi rabil novejše zvočnike z več vhodi, pa se mi ne da menjat, ker sem že zagonil okoli 2500 evrov za nov pc + monitor, stari Logitech Z-2300 THX pa še deluje kot šus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

yayo je izjavil:

bossfight na koncu bolnice, ko Abby najde zdravila je pa bil kar frustrirajoč, dokler nisem skapiral kaj in kako. Drugače pa se igra vleče kot jara kača, eno dobro četrtino vandranja in generičnih spopadov bi lahko zbrisali pa bi verjetno izpadla bolje. Ampak kakšna okolja! Mi je prav žal, da nimam 4K megatelevizorja.


Prvi del se ni vlekel in je bila dosti bolj razgibana igra kjer si šel čez 4 letne čase in več različnih lokacij tukaj pa več ali manj samo Seattle.

Bantani ::

Ja sej sem ugotovil to finto ampak v drugi polovici ne vem pa za prvo polovico:)
Jaz sem šel prvič čez igro bolj stealth varjanto,da sem šparal bolj z to municijo pa te razne koktejle:D V drugo pa rambo style,ko sem šel pobirat vse collectibles takrat pa vse pokosil kar leze in gre:D

gozdar1 je izjavil:

Kaj je narobe z monitorjem osebno raje sedim za mizo. PS ne podpira 1440p.


Kakor za koga;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bantani ()

yayo ::

Bantani je izjavil:

Ja sej sem ugotovil to finto ampak v drugi polovici ne vem pa za prvo polovico:)

V prvi polovici sem skapiral, da se moram najprej rešiti tamalega, če hočem v miru skinit ta velikega, tako, da sem se samo zapodil za tamalim in ga streljal, taveliki je itak bolj počasi sledil. V drugi polovici mi je plamenometalec precej pomagal označiti nasprotnika, ker, ko sem ga enkrat zažgal se ni več mogel skrivati v temi ampak se je lepo videlo kje se nahaja, tako, da sem jaz lovil njega in ne obratno.

Bantani ::

Ma jaz s tamalim nisem imel problema kot,da se je zgubil ga ni bilo nikjer.Ne vem a se me je ustrašil ali sem imel pa tako srečo,da me ni prijel za vrat:DTega debelkota sem pa lekvidiral na strani,ko je miza pa del zidu,ki je še ostal pa samo krožil:)

yayo ::

mali zbeži potem, ko ga nekajkrat ustreliš, očitno si iz prve naredil pravilno. S tavelikim je potem lahko, samo nekaj distance moraš držati. Jaz sem ga tudi okoli mize peljal.

Bantani ::

Očitno res:) Ja distanca mora biti,če ti prdne:))

oo7 ::

Mene še čaka ta šef.

yayo ::

no, jaz sem včeraj zvečer mislil, da sem prišel do konca igre, pa se je izkazalo, da še ni konec :))

oo7 ::

Potem si me pa že kar orng prehitel :)

yayo ::

samo jaz igram le TLOU2 kolikor mi čas omogoča, ti pa verjetno še kaj zraven.

oo7 ::

yayo je izjavil:

samo jaz igram le TLOU2 kolikor mi čas omogoča, ti pa verjetno še kaj zraven.


Ja zdraven sem igral še AC Odysey.

yayo ::

končal maloprej. Igra je še en flawed masterpiece. Ne padam preveč na melodrame, prvega dela se bežno spomnem, vem, da sem sovražil mehaniko metanja konzerv in, da se mi je zdela slightly precenjena. Druckmannovo pisanje sem že takrat "prečital", tip je manipulator, kar je opaziti tudi pri Uncharted 4, in piše melodrame (The Walking Dead sem nehal gledati na začetku druge sezone, pri Druckmannu pa smo v podobnem teritoriju). VENDAR sem v TLOU2 precej užival, posebno v drugi polovici igre. Igra je ekstremn ambiciozna in vsebinsko bogata, grafično je neverjetna - prav škoda, da so nekatere lokacije prekrasne, ti se pa samo na kratko sprehodš skozi. V glavnem, ni mi žal, da sem kupil, igral sem dober mesec. Cringy momente katerih je nekaj (umor nosečnice, Abbyin doggy seks...) bom spregledal, kot pravim igra je flawed masterpiece, take pa so mi najbolj všeč. LGTB+ tematika je bila seveda načretno spravljena v igro a me niti malo ni motila (drugače so Druckmanna skritizirali celo nekateri trans aktivisti,kar kaže, da nekaterim ljudem ne moreš ustreči, če se na glavo postaviš). Sedaj čakam TLOU3, da končno Ellie in Abby postaneta par. :)) BTW, na koncu Abby zgubi buildersko mišično maso, očitno je v postapokaliptiki končno zmanjkalo steroidov in kreatina.
8,5-9 od 10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

yayo je izjavil:


8,5-9 od 10


Si dal pa zelo visoko oceno. Torej zaenkrat Goty 2020 ?

yayo ::

nah, nisem še letos igral kaj za kar bi rekel, da je GOTY, samo cenim, da so se pri ND zelo potrudili.

yayo ::

oziroma lažem, Death Stranding je dober kandidat za GOTY. Je še en flawed masterpiece, ampak je totalno originalen, medtem, ko TLOU2 v bistvu reciklira celo mehaniko iz prve igre in iz Uncharted serije.

oo7 ::

yayo je izjavil:

oziroma lažem, Death Stranding je dober kandidat za GOTY. Je še en flawed masterpiece, ampak je totalno originalen, medtem, ko TLOU2 v bistvu reciklira celo mehaniko iz prve igre in iz Uncharted serije.


Death Stranding je 2019.

Po moje bo Goty 2020 kar kakšen Cyberpunk 2077 seveda če bo izšel letos.

D3m ::

Ghost of Tsushima
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

D3m je izjavil:

Ghost of Tsushima


Ko preigram TLOU 2 bom probal še Ghost of Tsushima :)

D3m ::

oo7 je izjavil:

yayo je izjavil:


8,5-9 od 10


Si dal pa zelo visoko oceno. Torej zaenkrat Goty 2020 ?


To je dal zato, ker je iz spomina izbrisal cringe momente. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Jaz sem zdaj ene 4 ure z Abby in njeno ekipo nosečnica in Pendeho... in po pravici povedano mi nobeden ni kaj preveč zanimiv.

yayo ::

D3m je izjavil:



To je dal zato, ker je iz spomina izbrisal cringe momente. :)

si igral TLOU2?

2dark ::

svecka je izjavil:



1. psa si prisiljen ubiti, pa ni važno kako igraš.



Pes ni človek. je žival.

yayo je izjavil:

oziroma lažem, Death Stranding je dober kandidat za GOTY.



Ta dolgcajt , ko igraš poštarja zagotovo ne bo GOTY.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

oo7 ::

Sem malo napredoval. Zdaj sem Seatle drugi dan. Zažigalni naboji so zakon.

oo7 ::

Več kot 2000 ljudi je delalo na igri The last of us II

https://www.mobygames.com/game/playstat...

oo7 ::

Malo smešno, ko so skoraj vsaka druga vrata zataknjena in je treba držati trikotnik. Se začne ponavljat.

oo7 ::

Sem zaključil z bolnico. Kar težak šef sem ponavljal kar nekajkrat. Največji problem je slaba vidljivost.

yayo ::

oo7 ::

Pendeho je šel po gobe bravo Tommy :D
Zdaj moram zbežati z otoka.

oo7 ::

Evo pa sem tudi jaz končal. Trenutno ne vem kaj bi si mislil o tej igri :)) res je ene vrste Game of Thrones 8 sezona.

oo7 ::

Igra je predolga. Lahko bi izrezali ven Abby Seatle dan 1 in 2. Tista vojna na otoku je bila dobra.

Lahko bi bilo več Santa barbare in manj Seatla.

oo7 ::

Jaz bi dal igri oceno 6,5 / 10

Grafika je dobra.
Mapa je lepa.
Gameplay je vredu čeprav se ponavlja.
Glasba je dobra.
Novi liki mi niso bili nič posebnega in mi tudi ni bilo mar kaj veliko za njih.
Zgodba nič posebnega.

yayo ::

kaj si že končal? :O
««
20 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Last of Us 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
536018 (345) oo7
»

The Last of Us (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
449115276 (5027) oo7
»

Days Gone (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
48864114 (9955) Pithlit
»

Uncharted 4: A Thief's End (PS4) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32374437 (7476) ZiedRieke

Več podobnih tem