» »

The Last of Us 2

The Last of Us 2

Temo vidijo: vsi
««
19 / 25
»»

YesMan ::

D3m je izjavil:

Daj ne bodi naiven.

Kaj bi pa enemu, če bi razkril to pomagalo?

Če še ne veš, molk je zlato.


Vem, da je psihopatsko ciničnemu, egocentričnemu in nestrpnemu človeku skoraj nemogoče razumeti, da imajo nekateri ljudje lahko neka osnovna moralna načela, ki presegajo materialne stvari, ampak tako je.

Gogyto ::

Ja, špil bi lahko šel tudi v drugo smer, pa ni.
Zgodba je še vedno ok. Tudi če komu ni - bomo zato začel grozit vsakemu, ki posname/naredi/napiše film, špil, knjigo..., ki nam ne bo všeč? Bolniki.

Dejstvo je, da se o špilu veliko govori. Upam, da na temu ostane in da res ne bodo kake žrtve na koncu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Mavrik ::

Gogyto je izjavil:

Ja, špil bi lahko šel tudi v drugo smer, pa ni.
Zgodba je še vedno ok. Tudi če komu ni - bomo zato začel grozit vsakemu, ki posname/naredi/napiše film, špil, knjigo..., ki nam ne bo všeč? Bolniki.

Dejstvo je, da se o špilu veliko govori. Upam, da na temu ostane in da res ne bodo kake žrtve na koncu.


Saj na koncu je to v bistvu nekako srce problema - Angry Joe je žalosten ker zgodba ni šla po njegovo. Ker ni bila dolgočasno predvidljiva. Ker je njegov bro Joel imel premajhno vlogo. Ne vem sicer s kod je prišlo to pričakovanje.

Sam sem drugače stvar v tem času končal in je ok - všeč mi je da Naughty Dog sledil prvemu delu in se uprl predvidljivosti v zgodbi. Tudi če je rezultat to, da pravljica ne sledi klišejem s hollywooda :) Na koncu se vse skupaj sestavi v zelo dobro izkušnjo in predvsem mi je všeč kako oba lika dožitiva praktično identične stvari, sledita pa drugačni poti do konca. Tam 8-9/10 je kar ok ocena.

Mi je pa zanimivo koliko mnenj imajo tisti, ki igre sploh niso preigrali - prebrali so osnovnošolsko obnovo in zdaj tule nabijajo totalne neumnosti. Da o primerjavi s FF7 niti ne začnem :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gogyto ::

Točno to.

Če si sposodim dva posta z drugega foruma...

Dvomim, da bo trojka, če že bo, upam, da se zgodba vrne na immunity od Ellie, in iskanje ''the cure'' za virus, del, ki je bil v dvojki praktično pozabljen.



Zelo bosa in za moje pojme ena od večjih lukenj v štorji, mi je bila tista, da samo oče od Abby lahko naredi cepivo in noben drug na svetu. Niti nočejo več poskušat... mah...

Kakšno trojko? Po dvojki se osebno težko predstavljam marketing za trojko. Mislim koga bodo oglaševali poleg tega so za dvojko naredili ogromno "false" marketinga ( ellie sama na konju, Joel v Seattlu,..). Težko se bo franšiza TLoU od tega opomogla. Mislim, da je to Druckmann končni del omenjene franšize.

Prav tako dvomim, da bo multiplayer sploh izšel za ta špil.


Ravno po tem špilu je materiala za trojko ogromno. Na hitro - Lev bo zbolel in Abby se bo oglasila pri Ellie, da skupaj naredita vse, da ga rešita.
TAko bo tudi Ellie dokončno dojela, da je Joel v enki naredil pravo stvar, ko jo je rešil pred smrtjo, ki ni obljubljala ničesar konkretnega. Tudi Abby bo prišla do svojega spoznanja, da foter ni umrl zastonj.

Evo, zaključek, ki bo pomiril debile, ki danes grozijo po netu.:)

D3m ::

Ocena 6/10 je čisto ok.

FF7 pa pusti čisto pri miru. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gozdar1 ::

Jup tudi jaz bi dal 6/10 oz. tu nekje, pa sem bil po prvi polovici kar navdušen, samo gre stvar potem navzdol.

Mavrik ::

Zanimivo, ker je meni bila druga polovica precej bolj zanimiva - tako z igralnega vidika kot zgodbe. Ellie je postala kar tečna.
The truth is rarely pure and never simple.

svecka ::

Mavrik je izjavil:

Zanimivo, ker je meni bila druga polovica precej bolj zanimiva - tako z igralnega vidika kot zgodbe. Ellie je postala kar tečna.


Čudno da nisi spregledal manipulacije v igri, da se vse stvari odvijajo v smeri, da začenjaš sovražiti Ellie in da ti "prisilno" zraste pri srcu Abby.

Gogyto ::

svecka je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Zanimivo, ker je meni bila druga polovica precej bolj zanimiva - tako z igralnega vidika kot zgodbe. Ellie je postala kar tečna.


Čudno da nisi spregledal manipulacije v igri, da se vse stvari odvijajo v smeri, da začenjaš sovražiti Ellie in da ti "prisilno" zraste pri srcu Abby.


Zakaj manipulacije?

svecka ::

pr pri Abby se igraš z psom, pri Ellie pa ga moraš prisilno ubiti. Takih manipulacij je ogromno. Čisto narobe predstavljena zgodba. Pač Elli se mora vse slabega zgoditi , Abby pa vse dobi, samo da ti priraste k srcu, od happy endinga, do lepih trenutkov in celo boljšega orožja. Čist fail predstavitev. In godba o maščevanju bi lahko bila na milijon boljših načinov narejena. Nasploh prestavitev stranskih karakterjev je čista katastrofa, da ne omenim, da je čisto pozabljena zgodba o infected, kot da ne obstajajo. Tista omemba horde je čist fail.

Najhuje pa je, jo je Joel tak idiot ratal. V 1 delu se spomnim, ko si bil v baru z neznanci in je Joel pobil vso skupino...tukaj pa kot best frendi z neznanci. Da o bratu Tommyju ne govorim, isto idiot, kar zapusti vse. Nasploh stranski karakterji imajo brezpomenske smrti in so v bistvu lutke brez možganov. Takih idiotizmom in plot holov je ogromno. Da o sprememnjeni sekvenci ko ubiješ Abbynega očeta ne govorim. Čista manipulacija. Prav vse zanalašč narejeno, da ti zgodba Abby pride k srcu, Joel in Elli pa postaneta gnoj igre. To ni zame igra. To je kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

D3m ::

John Wick recimo je dobro izpeljan revenge film.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

Zgleda, da sem nekaj narobe razumel. Ellie ima punco, in jo prikazujejo v slabšalni luči, Abby pa je hetero in jo olepšujejo.
Zakaj je potem igra predmet culture-wars debat?
#65W!

D3m ::

Ne.

Slabšajo Ellie...Abby pa povzdigujejo.

Dina nima veze.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Gogyto ::

@ svecka

LOL, moti te usmrtitev psa, ne moti te pa eksekucija človeka. :)
V slabi luči sta prikazane obe, če smo že na tem.
Ellie bi se meni zamerila kvečjemu na koncu, če bi ubila Abby, roko na srce.

Dajmo se sprijaznit, tole je bil del o iskanju samih sebe. Ellie je vedela, kaj se je zgodilo v Seattlu. Posledično je bila razdvojena. Na koncu tudi izvemo, zakaj je hotela maščevanje. Ni do konca razčistila z Joelom. Sta se pobotala, nista pa imela do konca razčšiščenega odnosa. Ravno tako Abby šele z Levom odraste in dobi smisel. Ki ni maščevanje. Vsi karakterji imajo ogromne osebne izgube. In ko bojo to preboleli, bo lahko prišlo do napredka.

In ja, infected niso pomembni. Človeka od njih loči zmožnost razmišljanja in odpuščanja.

svecka ::

@Gogyto očitno tudi ti ne razumeš manipulacije, ker jo tudi ti sam izvajaš in polagaš besede, ki naj bi jih jaz izrekel, kar nisem rekel, da me moti usmrtitev psa, ampak manipulativni način igranja skozi dve osebi...pri eni si prisiljen ubijati psa, pri drugi pa se igraš z njimi.

In to ni zgodba iskanja samega sebe, ampak manipulativno pripovedovanje zgodbe, kjer te silijo da vzljubiš eno osebo, ki na koncu DOBI VSE (Abby), drugo pa si prisiljen od-ljubiti (iz prvega dela), ker postane popolnoma druga oseba in IZGUBI VSE (Ellie). To je vse samo uvod v 3 del, ki me pa ne zanima več, saj se je zame zgodba zaključila z TLOU1.

Abby si na koncu zasluži smrt po moje. Ker Abby je dobila maščevanje, Ellie pa ga ne sme? Zakaj že? Če je igra o maščevanju, naj se maščevanje izvede do konca, ker maščevanje bi edino pri Ellie imelo pomen, da ko je brezglavo šla v maščevanje, je tudi izgubila vse. A Abby, ki pa je tudi brezglavo se maščevala, pa potem kar dobi vse. Kje je tukaj logika o maščevanju. Jo ni. Fail zgodba.

Mavrik ::

svecka je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Zanimivo, ker je meni bila druga polovica precej bolj zanimiva - tako z igralnega vidika kot zgodbe. Ellie je postala kar tečna.


Čudno da nisi spregledal manipulacije v igri, da se vse stvari odvijajo v smeri, da začenjaš sovražiti Ellie in da ti "prisilno" zraste pri srcu Abby.


Teh manipulacij je bilo polno v prvem delu, da sta ti Joel in Ellie sploh všeč. Temu se reče "pripovedovanje zgodb" in je kritični del vsakega pripovedovanja zgodbe. Najsi je to izbira besed pri pripovedovanju, izbira rezov, kostumov in okolja pri serijah... manipuliran si v vsakem primeru. Dobra manipulacija je znak dobrega medija - ne vem zakaj te točno pri tej igri to moti, ko pa vsak film in igra tako manipulira s tabo da sovražiš taprave in maš rad tadruge. Kar je novo je le to, da se redko zgodi da kakšna igra, film ali knjiga to perspektivo menja. Game of Thrones je recimo slaven po tem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

D3m ::

Dobra bi moral dati v narekovaje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mavrik ::

Jarno je izjavil:

Zgleda, da sem nekaj narobe razumel. Ellie ima punco, in jo prikazujejo v slabšalni luči, Abby pa je hetero in jo olepšujejo.
Zakaj je potem igra predmet culture-wars debat?


Ker ne počnejo nič od tega... in ker majo mnenja ljudje, ki niso igre sploh igrali ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Gogyto ::

@ svecka

Narobe si razumel moje mnenje o psih. Skozi zgodbo je jasno zakaj Ellie ubije psa. Je pa tudi jasno, da se zlomi, ko vidi, da je ubila nosečo Mel.

In, skozi zgodbo, ki te pelje, Abby dojame, da maščevanje ni rešitev. Tako, kot to na koncu dojame tudi Ellie.

In, to je eno od sporočil špila. Če bi bil veren, bi rekel, nauk, ki ga je učil že Jezus. Rešitev bo prišla kvečjemu, če bojo sodelovali, recimo, v tretjem delu... Drugače ljudje niso nič boljši od infected. Pobijajo se med sabo, včasih še bolj živalsko kot tile brez možganov...

In ajde - Abby med drugim zgubi tudi Owena, če smo že na tem. Spirala, ki se lahko vleče v nedogled. Do končnega propada lika. Tako Ellie kot Abby.

svecka ::

Mavrik je izjavil:

svecka je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Zanimivo, ker je meni bila druga polovica precej bolj zanimiva - tako z igralnega vidika kot zgodbe. Ellie je postala kar tečna.


Čudno da nisi spregledal manipulacije v igri, da se vse stvari odvijajo v smeri, da začenjaš sovražiti Ellie in da ti "prisilno" zraste pri srcu Abby.


Teh manipulacij je bilo polno v prvem delu, da sta ti Joel in Ellie sploh všeč. Temu se reče "pripovedovanje zgodb" in je kritični del vsakega pripovedovanja zgodbe. Najsi je to izbira besed pri pripovedovanju, izbira rezov, kostumov in okolja pri serijah... manipuliran si v vsakem primeru. Dobra manipulacija je znak dobrega medija - ne vem zakaj te točno pri tej igri to moti, ko pa vsak film in igra tako manipulira s tabo da sovražiš taprave in maš rad tadruge. Kar je novo je le to, da se redko zgodi da kakšna igra, film ali knjiga to perspektivo menja. Game of Thrones je recimo slaven po tem.


Daj prosim no, kakšno pripovedovanje zgodbe. Ko nekod manipulira s tvojimi čustvi, da ti je nekdo "prisilno" všeč, drugi pa postane osovražen. To ni pripovedovanje zgodbe. Če ne vidiš tega v igri ti ni pomoči, da se na VSAKEM KORAKU kažejo pri obeh likih nasprotovanje, od ljubezenskih zgodb, do dejanj v igri, vse je OČITNO narejeno tako, da zasovražiš enega in vzljubiš drugega (skozi dogodke, sekvence, igranje). To ni pripovedovanje, to je manipulacija. Igra manipulira, da vzljubiš Joelovega morilca skozi "njegovo tragično zgodbo". Čisto vse je zmanipulirano, še scena, kjer Joel ubije doktorja je zmanipulirana in lažno predstavljena napram dejanskem dogodku iz TLOU1. Prav razpizdil sem se takrat, ker sem še pred pol leta igral TLOU1 Remastered in točno vem kakšna je takrat igra bila.

TLOU2 ni čisto nič drugega kot izkrivljanje resnice, laganje in manipuliranje. Vse je narejeno tako in zato jo sovražim. Zgodba nima nobenega pomena, še psoebej agenda maščevanje, ker je konec totalno zgrešen. TLOU2 je zame isto kot GoT sezona 8. Sranje od sranja.

Gogyto ::

OK, kaj tebi ni jasno? :))

Se ti ne zdi, da je iz zornega kota Abby uboj njenega očeta izpadel tako, kot si ga videl zdaj tule, v dvojki? To ne pomeni, da je zmanipuliran. To je zgolj predstavitev zornega kota Abby. Ne rabiš se bat, ND s tem ni spreminjal enke. LOL.

Poleg tega, zakaj zdaj 'sovražiš' Ellie? Ker je lezba? Ker je ubila psa? Ker ni ubila Abby? Kot rečeno, meni je Ellie še vedno carica. Štekam celotno njeno zgodbo, je odlično predstavljena ; štekam pa tudi Abby. In mi je ok lik postala, ko je upoštevala Leva in ni fentala Ellie in Dine, ko je imela priložnost. Do takrat pa mi je bilo vseeno, ali jo bo Ellie na koncu fentala.

D3m ::

Svecka hoče povedati, da zgodba ni prepričljiva.

In tukaj igra pogrne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

To bo prvi špil, kjer bo remake imel novo zgodbo ne sam višje texture!

oo7 ::

dolenc je izjavil:

To bo prvi špil, kjer bo remake imel novo zgodbo ne sam višje texture!


Ne bi imel nič proti :)

PALOMINO ::

In pa še en slovenski opis TLOU 2, legendarnega "Snetija":

https://jazbina.si/blogs/zgodbe-iz-jazb...

oo7 ::

Nekateri pa ne prenesejo slabe kritike glede igre TLOU 2 ?

Angry Joe & SkillUp BANNED For Life! How EVER Will They Survive? The Last Of Us 2 Backlash

D3m ::

Hudiča. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

yayo ::

banani iz Resetere, velka stvar...

D3m ::

Veste, da sploh nisem vedel, kaj je Resetera.

Očitno v US & A to nekaj pomeni. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Opis igre z oceno 6,5/10

The Last of Us Part 2 review: The good, bad and ugly
https://www.iol.co.za/technology/gaming...

yayo ::

D3m je izjavil:

Veste, da sploh nisem vedel, kaj je Resetera.

Očitno v US & A to nekaj pomeni. :)

Resetera je uber politično korekten naslednik "elitnega" Neogaf foruma kjer si moral čakati pol leta za registracijo, ker so bili pač tako zelo elitni. Potem, ko je šef Neogafa postal zvezdnik neke epizode nadlegovanja žensk se mu je najelitnejši del elitnih uporabnikov odtujil in osnoval nov, še elitnejši forum, tako eliten, da je skoraj sekta. Je nepresahljiv izvir užaljenosti in nenamernega humorja.

@M-Power Si že končal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Jaz še vedno nisem prišel, do bolnice z Ellie. Danes bo treba malo nadoknaditi :)

D3m ::

Se mi zdi, da nimaš več zagona. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

D3m je izjavil:

Se mi zdi, da nimaš več zagona. :)


Ma ni več to to brez Joeala in Ellie ):

Ampak bom preigral, do konca zdaj sem z Ellie v bolnici.

oo7 ::

Tisti, ki ste že končali.


LAST OF US PART 2 ENDING DETAIL HINTS ELLIE'S FATE WASN'T SO GRIM AFTER ALL

https://www.inverse.com/gaming/last-of-...

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Tisti, ki ste že končali.


LAST OF US PART 2 ENDING DETAIL HINTS ELLIE'S FATE WASN'T SO GRIM AFTER ALL

https://www.inverse.com/gaming/last-of-...


Ja, zadnjič naletel na to teorijo in moram reči, da se nekako strinjam. Poleg tega, ko se Ellie vrne na ranč, so rane zaceljene in nima težav z gibanjem, kot bi pričakoval po vsej tisti kalvariji doa zadnje scene z Abby. To lahko pomeni zgolj to, da je prišla na ranč iskat spomine, se poslovit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

oo7 ::

Jaz sem zdaj začel Seattle tretji dan.

oo7 ::

Busted! 47% Of Positive Reviews FAKE For The Last Of Us 2! Here Is The Proof! :|

oo7 ::

Ko začneš igrati z Abby a potem spet na novo odklepaš iste sposobnosti ?

yayo ::

niso vse čisto iste ampak ja.

oo7 ::

yayo je izjavil:

niso vse čisto iste ampak ja.


Si ti že preigral ?

yayo ::

ma kje, igram zvečer po eno uro. Ni časa. Ravno sem kočal akvarij, ko Owenu postane jasno, da ne bo seksal z ... :))

Mavrik ::

oo7 je izjavil:

Ko začneš igrati z Abby a potem spet na novo odklepaš iste sposobnosti ?


Abby ma ločen skill tree, uporablja drugačna orožja in ima kar drugačen pristop.

Končni showdown izpade odlično.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

YesMan ::

Abby se vbistvu igra podobno kot Joel v prvem delu. Imaš spet shiv-e, dlje časa lahko sovražnika držiš, več življenskih točk maš in boljši melee damage - je pa počasnejša pa slabša v stealth-u v primerjavi z Ellie.

oo7 ::

yayo je izjavil:

ma kje, igram zvečer po eno uro. Ni časa. Ravno sem kočal akvarij, ko Owenu postane jasno, da ne bo seksal z ... :))


Jaz pa se trenutno vozim z čolnom z Ellie.

yayo ::

ne pičit direktno ampak raziskuj levo in desno, ker se najdejo resursi pa tudi orožja. Jaz sem se dvakrat zajebal, ko sem šel pogledat v smer, ki se je izkazala za glavno in ni bilo več mogoče iti nazaj ter preiskati par točk katere sem mislil pregledati kasneje.

Bantani ::

Res je mislim,da imaš poleg resursov še en workbenches pa safe za odkrit,ko se pelješ z tem čolnom:)

Magic1 ::

V čem pa je fora nabirat resourse, če lik zamenjaš?
Magic

KAVINSKY ::

Gogyto je izjavil:

In, skozi zgodbo, ki te pelje, Abby dojame, da maščevanje ni rešitev. Tako, kot to na koncu dojame tudi Ellie.


Predhodno pobiješ par sto ljudi, tudi z hladnim orožjem... Malo pretirano je reči, da na koncu ugotoviš, da maščevanje pač ni to kar iščeš.

Bantani ::

Ja,če greš stealth varjanto jih skoraj nič ne pobiješ:)
««
19 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Last of Us 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
536019 (346) oo7
»

The Last of Us (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
449115308 (5059) oo7
»

Days Gone (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
48864149 (9990) Pithlit
»

Uncharted 4: A Thief's End (PS4) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32374446 (7485) ZiedRieke

Več podobnih tem