» »

The Last of Us 2

The Last of Us 2

Temo vidijo: vsi
««
24 / 25
»»

oo7 ::

D3m je izjavil:

Naredili so tveganje.

Ali se je splačalo bo na koncu pokazala računica oz. zaslužek.

Tega pa skrivajo, kar mi, da sumiti, da s ciframi niso bili zadovoljni.



Za TLOU II nočejo dati ven cifer >:D

Edini podatek je, da so razposlali 4 miljone kopij trgovinam drugega ni.


Jaz sem TLOU 1 kupil za PS3 in jo potem prodal zato, ker sem si kupil remaster za Ps4 to igro imam še vedno.

TLOU 2 sem kupil rabljeno in prodal takoj naprej, ko sem jo preigral. Naughty dog za TLOU 2 ni dobil od mene nič $ >:D

oo7 ::

Vsak ima svoje mnenje ampak večina je mnenja, da je prvi del boljši :P


Google




Metacritic




IMDB

svecka ::

Zgodba v 2 delu bi lahko bila 100x boljša, če bi se plot twist zgodil na koncu igre in ne na začetku in bi bila Abby, Ellie in Joel npr best budies skozi celo igro, kjer bi skozi igro vsi liki ti prilezli pod kožo. Tko pa je zgodba en cev major FAIL, ker že na začetku zasovražiš en lik, nato pa igra manipulira skozi celo igro, da ti je Abby bolj všeč, Ellie pa da bolj sovražiš (Abby se naprimer igra s psom, pri Elli ga pa moraš ubiti itd). Cela igra je ena navada manipulacija, lažniva predstavitev in vsiljevanje mišljenja in čustev igralcu, namesto da bi igralec sam skozi igro pridobil pristne občutke za karakterje, kot je to bilo mojstrsko narejeno v TLOU1. Zato je tudi TLOU1 mnogo boljša igra in zato jo imajo tudi večina rajši od TLOU2, ker seveda NOBEN NE MARA MANIPULATORJEV, razen nekaj tistih sadomazohistov in ljudi brez hrbtenice.

springfield ::

Ce prav razumem, te moti, ker niso Elli predstavli kot si si jo ti ustvaril v glavi? Kdo pa pravi, da more bit Elli good?
Nisem se koncal igre, sedaj hodim z Abby okoli in me nic ne moti. Fajn je, da je predstavlena tudi druga plat zgodbe. Ker ja, Joel je gledano skozi Abbyine oci bad guy. Ocitno ste si ljudje ustvarli koncno sliko po enostransko podani zgodbi prvega dela in vas sedaj moti vse kar ne pase v to sliko.

D3m ::

Od Abby fotr je pa good guy, samo, da ji ni povedal, da subjekti umrejo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Reaper ::

Hehe. Kot sem že pred časom napisal se mi je zgodba dopadla, ker jo vidimo iz oči Ellie in Abby. Obe imata za svoja dejanja vzroke, ki so nam kot "opazovalcem" poznani, njima pa se ne sanja kako tesno sta "povezani" in zakaj je kdo koga ubil itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

D3m ::

Je, kar je.

Igra je flopnila.
|HP EliteBook|R5 6650U|

springfield ::

Overall, it was the sixth-best-selling game of the year in the United States; it was the third-best-selling for PlayStation consoles, and the best-selling PlayStation 4-only game.

Taki flop bi si marsikatera firma zelela

svecka ::

springfield je izjavil:

Ce prav razumem, te moti, ker niso Elli predstavli kot si si jo ti ustvaril v glavi? Kdo pa pravi, da more bit Elli good?
Nisem se koncal igre, sedaj hodim z Abby okoli in me nic ne moti. Fajn je, da je predstavlena tudi druga plat zgodbe. Ker ja, Joel je gledano skozi Abbyine oci bad guy. Ocitno ste si ljudje ustvarli koncno sliko po enostransko podani zgodbi prvega dela in vas sedaj moti vse kar ne pase v to sliko.


Sploh nisi prebral kaj sem napisal...in očitno igre sploh nisi igral.

springfield ::

Sem prebral in kot sem napisal se igram trenutno. Potem pa mi povej kaj si hotel napisat. Ker jaz razumem, da si si ustvaro neko sliko v glavi, kjer sta Ellie in Joel good, Abby pa bad. Potem pa skozi igro ugotovis, da ne obstaja samo crno belo in te to moti. Ne vem za tebe, ampak jaz nisem takoj sklepal, da je Abby bad, ker se je videlo, da je sla po Joela z nekim namenom. Zato je tudi pustila ostale zive. Mogoce bom po koncu imel drugacno mnenje, ampak zaenkrat mi je zadeva vsec.

drvo ::

Meni je bila enka precej boljša. Za mene je smisel TLOU zgodba in odnos med Joel-om in Ellie, zaradi tega mi začetek druge igre ni pasal. V drugem delu se mi je vse zdelo malce posiljeno, dialogi in protagonisti precej manj zanimivi. Skratka, želel bi si še eno zgodbo z obema, pa tudi, če bi se proti koncu zgodilo "neizbežno". Povod za "romanje" bi lahko bil enak, le da bi maščevala smrt Tommy-ja. Drugi del z Abby me ni zmotil, dodal je nekaj drugačnih igralnih elementov, kar ni bilo slabo. Igralna mehanika in kompleksnost je v dvojki bolj dodelana, a to vsaj za mene ne odtehta manjka pri zgodbi. Še vedno pa je igra odlična. TLOU bi ocenil z 10, TLOU2 pa z 8-8.5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

D3m ::

springfield je izjavil:

Overall, it was the sixth-best-selling game of the year in the United States; it was the third-best-selling for PlayStation consoles, and the best-selling PlayStation 4-only game.

Taki flop bi si marsikatera firma zelela


Gledati moraš končni izplen.

Sem enako prebral ampak me zanimajo številke.

Ne pa best-selling v 1 mesecu, če je pol prodaja padla.

Tudi novi James Bond mora narediti skoraj milijardo, da pokrije strošek nastanka in marketinga pa se očitno ne bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

oo7 ::

springfield je izjavil:

Ce prav razumem, te moti, ker niso Elli predstavli kot si si jo ti ustvaril v glavi? Kdo pa pravi, da more bit Elli good?
Nisem se koncal igre, sedaj hodim z Abby okoli in me nic ne moti. Fajn je, da je predstavlena tudi druga plat zgodbe. Ker ja, Joel je gledano skozi Abbyine oci bad guy. Ocitno ste si ljudje ustvarli koncno sliko po enostransko podani zgodbi prvega dela in vas sedaj moti vse kar ne pase v to sliko.



Večina je pričakovala nadaljevanje v stilu prvega dela Ellie in Joel. Ja v 7 letih, ko čakaš na nadaljevanje pričakuješ, da boš spet igral z obema priljubljenima likoma saj igra drugače ni slaba kar se tiče podobe in igranja je pa zgodba velikansko sranje in razočaranje.

oo7 ::

D3m je izjavil:

Od Abby fotr je pa good guy, samo, da ji ni povedal, da subjekti umrejo. :D


Škoda, ker na koncu prvega dela niso dali možnosti dveh koncev. Ali rešiš Ellie ali jo pustiš, da jo razrežejo. Me zanima koliko ljudi bi se za kaj odločilo.

oo7 ::

D3m je izjavil:

springfield je izjavil:

Overall, it was the sixth-best-selling game of the year in the United States; it was the third-best-selling for PlayStation consoles, and the best-selling PlayStation 4-only game.

Taki flop bi si marsikatera firma zelela


Gledati moraš končni izplen.

Sem enako prebral ampak me zanimajo številke.

Ne pa best-selling v 1 mesecu, če je pol prodaja padla.

Tudi novi James Bond mora narediti skoraj milijardo, da pokrije strošek nastanka in marketinga pa se očitno ne bo.



Naughty dog


The last of us (2013)(PS3) prodanih 7 mio kopij + 10 mio remaster za PS4

Uncharted 3: Drake's Deception (2011)(PS3) 6,6 mio prodanih kopij

Uncharted 2: Among Thieves (2009)(PS3) 6,5 mio prodanih kopij

Uncharted: Drake's Fortune (2007) (PS3) 4,8 mio prodanih kopij

Uncharted 4: A Thief's End (2016) (PS4) 16 mio prodanih kopij


The Last of Us II (2020) (PS4) podatek samo, da so razposlali 4 mio kopij.

oo7 ::

Tukaj sicer piše, da naj bi prodali 6,4 mio kopij. Proračun igre pa okoli 100 mio $

https://www.reddit.com/r/TheLastOfUs2/c...

D3m ::

V marketing so vrgli 3x toliko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kayzon ::

Realni nihce ne mara tega zida ki je prevzel Naughty Dog,se zenska k je zasluzna za LOK serijo iger je spizdila zaradi njega. To vse pove kaksen woke psiho je.

springfield ::

oo7 je izjavil:

springfield je izjavil:

Ce prav razumem, te moti, ker niso Elli predstavli kot si si jo ti ustvaril v glavi? Kdo pa pravi, da more bit Elli good?
Nisem se koncal igre, sedaj hodim z Abby okoli in me nic ne moti. Fajn je, da je predstavlena tudi druga plat zgodbe. Ker ja, Joel je gledano skozi Abbyine oci bad guy. Ocitno ste si ljudje ustvarli koncno sliko po enostransko podani zgodbi prvega dela in vas sedaj moti vse kar ne pase v to sliko.



Večina je pričakovala nadaljevanje v stilu prvega dela Ellie in Joel. Ja v 7 letih, ko čakaš na nadaljevanje pričakuješ, da boš spet igral z obema priljubljenima likoma saj igra drugače ni slaba kar se tiče podobe in igranja je pa zgodba velikansko sranje in razočaranje.

Ta priljubljena lika sta ubila ogromno ljudi, da bi na koncu resila clovestvo, kar pa nista zaradi egoizma enega izmed teh priljubljenih likov. Je pa igra, ce uporabim izraz iz tega foruma, manipulirala z nasimi custvi, da sta nam prirasla k srcu in smo jima vse oprostili. Ko to dela z Abby je pa vse narobe?
Ne vem, jaz sem sel v igro kot v vsako, brez pricakovanj. Zgodba mi je vsec, ker ni standardna, kjer je tudi v apokalipticnem svetu vse postlano z rozicami za glavne protagoniste in imajo vsi happy end.

filip007 ::

Prvi del predober, mogoči bi morali izdelavo drugega dela prepustiti zunanjemu izvajalcu, če so se zgubili v tem delu, potem tretji ne vliva upanja.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

oo7 ::

D3m je izjavil:

V marketing so vrgli 3x toliko.


Veliko so dali v marketing (in zavajali na polno ) ampak tukaj verjetno stroške deli tudi Sony.

oo7 ::

Kayzon je izjavil:

Realni nihce ne mara tega zida ki je prevzel Naughty Dog,se zenska k je zasluzna za LOK serijo iger je spizdila zaradi njega. To vse pove kaksen woke psiho je.


Res je on je zjeb... Amy Hennig pa tudi direktor prve igre TLOU Bruce Straley je zapustil Naughty dog. Ampak Cuckman je napredoval sedaj je predsednik Naughty doga (imajo dva predsednika)

oo7 ::

springfield je izjavil:

oo7 je izjavil:

springfield je izjavil:

Ce prav razumem, te moti, ker niso Elli predstavli kot si si jo ti ustvaril v glavi? Kdo pa pravi, da more bit Elli good?
Nisem se koncal igre, sedaj hodim z Abby okoli in me nic ne moti. Fajn je, da je predstavlena tudi druga plat zgodbe. Ker ja, Joel je gledano skozi Abbyine oci bad guy. Ocitno ste si ljudje ustvarli koncno sliko po enostransko podani zgodbi prvega dela in vas sedaj moti vse kar ne pase v to sliko.



Večina je pričakovala nadaljevanje v stilu prvega dela Ellie in Joel. Ja v 7 letih, ko čakaš na nadaljevanje pričakuješ, da boš spet igral z obema priljubljenima likoma saj igra drugače ni slaba kar se tiče podobe in igranja je pa zgodba velikansko sranje in razočaranje.

Ta priljubljena lika sta ubila ogromno ljudi, da bi na koncu resila clovestvo, kar pa nista zaradi egoizma enega izmed teh priljubljenih likov. Je pa igra, ce uporabim izraz iz tega foruma, manipulirala z nasimi custvi, da sta nam prirasla k srcu in smo jima vse oprostili. Ko to dela z Abby je pa vse narobe?
Ne vem, jaz sem sel v igro kot v vsako, brez pricakovanj. Zgodba mi je vsec, ker ni standardna, kjer je tudi v apokalipticnem svetu vse postlano z rozicami za glavne protagoniste in imajo vsi happy end.



Joel in Ellie nista sama ubila ogromno ljudi ampak smo jih mi tudi, ki smo igrali igro :P
Abby glede pobijanja je povsem ista kot Joel in Ellie ampak bom rekel takole po preigranem drugem delu, da Abby ni bilo vredno spoznati in z njo igrati. Bolje bi bilo, da bi obstajala samo kot hčerka ubitega dohtarja za katero sploh ne bi slišali nikoli.

Pričakovanja so bila ogromna za drugi del, ki jih pa ni izpolnil + lažna kampanija oglaševanja tako, da hvala tistemu, ki je dal ven leak za TLOU II.

oo7 ::

filip007 je izjavil:

Prvi del predober, mogoči bi morali izdelavo drugega dela prepustiti zunanjemu izvajalcu, če so se zgubili v tem delu, potem tretji ne vliva upanja.


Sigurno bi bilo boljše če bi igro delal zunanji izvajalec.

springfield ::

oo7 je izjavil:


Pričakovanja so bila ogromna za drugi del, ki jih pa ni izpolnil + lažna kampanija oglaševanja tako, da hvala tistemu, ki je dal ven leak za TLOU II.

Lekcija za zivljenje, ne nasedaj marketingu :P

oo7 ::

springfield je izjavil:

oo7 je izjavil:


Pričakovanja so bila ogromna za drugi del, ki jih pa ni izpolnil + lažna kampanija oglaševanja tako, da hvala tistemu, ki je dal ven leak za TLOU II.

Lekcija za zivljenje, ne nasedaj marketingu :P


Imaš prav +1

KuntaKinte ::

Kvinta ::

Takim ko igra ni všeč ste kot kaplje v ocean brezveze.
A.C.A.B

oo7 ::

Drugi del ni izpolnil pričakovanj prvega dela zato tudi povsod nižje ocene in prodaja >:D

springfield ::

Kvinta je izjavil:

Takim ko igra ni všeč ste kot kaplje v ocean brezveze.

Se strinjam, so pa seveda najglasnejsi.

oo7 ::

Če kupiš nekaj lahko kritiziraš ali je prepovedano ? :)

scipascapa ::

za 19€ nimaš kaj razmišljati.

oo7 ::

No 2021 Game Comes Close to The Last of Us 2's TGA 2020 Domination

Though the game is surrounded by controversy, The Last of Us 2 dominated The Game Awards 2020 in a way that has not been matched this year.

https://gamerant.com/the-last-of-us-2-g...

D3m ::

Best racing simulation goes to..... The Last of US 2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

D3m je izjavil:

Best racing simulation goes to..... The Last of US 2.


Pa tudi najboljša simulacija golfa ;)

oo7 ::

Naughty Dog is hiring a monetisation designer for a "multiplayer game"
This is more than likely for the sequel to The Last of Us' Factions mode

https://www.nme.com/news/gaming-news/na...

oo7 ::

Govorice !!!

Leaker Says to Have Heard; Also Mentions TLOU2 Director's Cut & Factions

https://wccftech.com/tlou-remake-2022-f...

oo7 ::

The Last of Us multiplayer igra ima zgodbo in se bo dogajalo v San Francisku.


The long awaited multiplayer game will be "as big" and the single-player games.





Originally supposed to be a multiplayer mode for The Last of Us Part 2

oo7 ::

Looks Like The TLOU2's Multiplayer Really Is Free-To-Play

The long-awaited multiplayer for The Last of Us Part 2 which was previously rumored to contain microtransactions will reportedly be free to play.

https://screenrant.com/last-us-2-multip...

Nikec3 ::

Meni je drugi del zgodbovno vrhunski. Morda celo boljši od prvega. Prvi je izjemno črno-bel v smislu good guys-bad guys, drugi pa je tukaj precej kompleksen. Kakorkoli, užival sem je pa res, da sem se iz preteklosti naučil, da je dobro pred nadaljevanji imeti odprto glavo in si ne pred samim igranjem / gledanjem ustvariti zgodbe, kakšna bi po tvojem naj bila.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Men pa ravno drugi del ni všeč zaradi zgodbe. TLOU 1 odlična igra potem pa čakaš 7 let na TLOU 2 samo zato, da takoj na začetku ubijejo glavni lik in potem moraš igrati s tistim mutantom Abby ;(( Da ne rečem, da so lažno oglaševali igro s trailerji kjer so kazali samo Ellie in Joela.
TLOU sem preigral dvakrat z veseljem TLOU 2 sem komaj preigral igra je eno veliko razočaranje. Me zanima kako bodo gledalci TV serije reagirali v drugi sezoni, ko bodo Pascalu spet razbili glavo.

oo7 ::

The Last Of Us Part 3 is in development, says insider

https://www.gamingbible.com/news/the-la...

oo7 ::

The Last of US 2 igra je imela proračun 220 mio $.

Horizon Forbidden West pa 212 mio $.

oo7 ::

"Not sustainable": Developers across the industry react to The Last of Us Part 2's $220 million budget

https://www.gamesradar.com/not-sustaina...

oo7 ::

oo7 je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Realni nihce ne mara tega zida ki je prevzel Naughty Dog,se zenska k je zasluzna za LOK serijo iger je spizdila zaradi njega. To vse pove kaksen woke psiho je.


Res je on je zjeb... Amy Hennig pa tudi direktor prve igre TLOU Bruce Straley je zapustil Naughty dog. Ampak Cuckman je napredoval sedaj je predsednik Naughty doga (imajo dva predsednika)




Evo nova žrtev tokrat sopredsednik po 25 letih odstopa od položaja... sedaj je na vrhu Naughty Doga samo še Neil Cuckman.


Naughty Dog co-president retires after 25 years

Evan Wells has worked for the Last of Us developer since 1998


https://www.gamesindustry.biz/naughty-d...

oo7 ::

The Last of Us Part II Might Soon Get New Editions, According to Its Composer

https://wccftech.com/the-last-of-us-par...

oo7 ::

Naughty Dog Is Reportedly Cutting Jobs; The Last of Us Multiplayer 'Basically on Ice'

https://wccftech.com/naughty-dog-is-rep...

oo7 ::

The Last of Us 2: Remastered seemingly confirmed by Naughty Dog dev

https://www.gamesradar.com/the-last-of-...

DejchSLO ::

Eh remastered me ne zanima, pizda štancajo zadnje čase te remaster izdaje. Upam na 3ko, čeprav vem, da je še prehitro. Upam, da ta odpuščanja in odstopanja naujo naredile tega izdelovalca en drek, ker so nardil res dost hudih igr.

oo7 ::

DejchSLO je izjavil:

Eh remastered me ne zanima, pizda štancajo zadnje čase te remaster izdaje. Upam na 3ko, čeprav vem, da je še prehitro. Upam, da ta odpuščanja in odstopanja naujo naredile tega izdelovalca en drek, ker so nardil res dost hudih igr.



Pišejo, da je bolj v težavah tista TLOU MP igra zaradi odpuščanja če je kaj res. TLOU 3 pa verjetno še nekaj let ne bo.
««
24 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Last of Us 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
536017 (344) oo7
»

The Last of Us (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
449115269 (5020) oo7
»

Days Gone (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
48864099 (9940) Pithlit
»

Uncharted 4: A Thief's End (PS4) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32374424 (7463) ZiedRieke

Več podobnih tem