» »

The Last of Us 2

The Last of Us 2

Temo vidijo: vsi
««
22 / 25
»»

kitl76 ::

Reaper je izjavil:

Jaz igro trenutno še igram in mi je všeč, nimam nekih pripomb nad zgodbo.



Jaz jo tudi še igram v bistvu sem tam pri Abby nehal in zdaj nadaljujem. Pa moram reči, da sem zdaj nekako bolj zadovoljen z igro kot lansko leto junija.

YesMan ::

Zanimivo, da je TLoUPII (z razliko od TLoU) pobrala več nagrad tam, kjer je glasovalo ljudstvo, kot pa tam kjer so glasovali kritiki.

Zgleda so ob izidu res v veliki večini kričali samo spletni dojenčki. Zdaj, ko pa so ti individualci pozabili na igro in se začeli ubadati z naslednjo stvarjo nad katero so lahko ogorčeni, pa so končno dobili glas tisti, ki so igrali in ki so imeli kaj relevantnega za dodati k diskusiji.

Osebno ne bi rekel, da si je igra zaslužila toliko nagrad (saj sem lansko leto igral par iger ki so mi bile tudi bolj všeč), sem pa vseeno srečen, da je toliko nagrad pobrala čistokrvna 60€ single player igra, ki ni rabila dvajset updejtov po izidu, da bi se lahko normalno igrala. Spolirana je bila v nulo v glavnem.

oo7 ::

kitl76 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Jaz igro trenutno še igram in mi je všeč, nimam nekih pripomb nad zgodbo.



Jaz jo tudi še igram v bistvu sem tam pri Abby nehal in zdaj nadaljujem. Pa moram reči, da sem zdaj nekako bolj zadovoljen z igro kot lansko leto junija.



Kaj se je pa spremenilo v tem času ?

oo7 ::

YesMan je izjavil:

Zanimivo, da je TLoUPII (z razliko od TLoU) pobrala več nagrad tam, kjer je glasovalo ljudstvo, kot pa tam kjer so glasovali kritiki.

Zgleda so ob izidu res v veliki večini kričali samo spletni dojenčki. Zdaj, ko pa so ti individualci pozabili na igro in se začeli ubadati z naslednjo stvarjo nad katero so lahko ogorčeni, pa so končno dobili glas tisti, ki so igrali in ki so imeli kaj relevantnega za dodati k diskusiji.

Osebno ne bi rekel, da si je igra zaslužila toliko nagrad (saj sem lansko leto igral par iger ki so mi bile tudi bolj všeč), sem pa vseeno srečen, da je toliko nagrad pobrala čistokrvna 60€ single player igra, ki ni rabila dvajset updejtov po izidu, da bi se lahko normalno igrala. Spolirana je bila v nulo v glavnem.



Prva igra TLOU je mojstrovina. TLOU 2 pa so smeti. Samo moje skromno mnenje ne glede na to kako so drugi glasovali:D

kitl76 ::

oo7 je izjavil:

kitl76 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Jaz igro trenutno še igram in mi je všeč, nimam nekih pripomb nad zgodbo.



Jaz jo tudi še igram v bistvu sem tam pri Abby nehal in zdaj nadaljujem. Pa moram reči, da sem zdaj nekako bolj zadovoljen z igro kot lansko leto junija.



Kaj se je pa spremenilo v tem času ?



Zgodilo se je to, da me je minilo tisto razočaranje. Ne znam ti opisat v prve sem bil malo razočaran glede na prvi del zdaj po tolikem času ko nisem praktično več obremenjen s prvim delom vidim, da je zadeva odlična.

mile ::

TLOU2 je odlična, sem takoj po končanju še enkrat obrnil TLOU1 in je dvojka neprimerno boljša na vsej nivojih, vključno z zgodbo :)

oo7 ::

Če bi ocenil obe igri.


TLOU
Zgodba 9,5/10
Glasba 9/10
Gameplay 9/10
Vzdušje 10/10
Grafika 9,5/10
Lokacije 9/10

Skupna ocena 9,3/10


TLOU II
Zgodba 2/10
Glasba 9/10
Gameplay 9/10
Vzdušje 2/10
Grafika 10/10
Lokacije 7/10


Skupna ocena 6,5/10

kitl76 ::

To so ocene, ki so itak pri 1 del-ih boljše kot pri nadaljevanjih tako je vedno bilo in vedno bo. Sem leto igral Mafia Remastered pa potem za njo Mafia 3, ki je bila tudi meni takrat veliko razočaranje a danes mi je pa dosti boljša kot Mafia 1. Primer je tudi Half Life 1 ali pa Half Life 2 pa vsi vemo da je dvojka bila boljša naprednejša ni pa bila izvirnejša. Izvirnost pa vedno pripada prvim delom zato so ocene načeloma boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

oo7 ::

Če pogledaš Witcher serijo je vsak naslednji del veliko boljši kot prejšnji pred njim.

YesMan ::

Saj pa je The Last of Us II veliko boljša v skoraj vseh pogledih, zgodba pa je pač zelo subjektivna stvar. Vsaki jo dojame drugače.


oo7 je izjavil:

Če pogledaš Witcher serijo je vsak naslednji del veliko boljši kot prejšnji pred njim.


To ni nujno res. Igralnost je bila precej poneumljena in poenostavljena v The Witcher 3, kar za večino ljudi ni bila pozitiva v primerjavi s prejšnjima deloma, sploh z drugim. Meni osebno je tudi glavna zgodba iz TW2 nešteto krat boljša, kot iz TW3. Izboljšala pa se je seveda avdio-vizualna plat igre ter obseg, kar pa je normalno za franšizo, ki je začela z zelo malim budgetom (TLoU franšiza, na primer, je že od samega začetka bila AAA).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

D3m ::

zgodba pa je pač zelo subjektivna stvar.


Samo grafika ni dovolj :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

YesMan je izjavil:

Saj pa je The Last of Us II veliko boljša v skoraj vseh pogledih, zgodba pa je pač zelo subjektivna stvar. Vsaki jo dojame drugače.


oo7 je izjavil:

Če pogledaš Witcher serijo je vsak naslednji del veliko boljši kot prejšnji pred njim.


To ni nujno res. Igralnost je bila precej poneumljena in poenostavljena v The Witcher 3, kar za večino ljudi ni bila pozitiva v primerjavi s prejšnjima deloma, sploh z drugim. Meni osebno je tudi glavna zgodba iz TW2 nešteto krat boljša, kot iz TW3. Izboljšala pa se je seveda avdio-vizualna plat igre ter obseg, kar pa je normalno za franšizo, ki je začela z zelo malim budgetom (TLoU franšiza, na primer, je že od samega začetka bila AAA).




TLOU 2 je definitivno največje razočaranje leta 2020.




Kar se pa tiče serije Witcher. Witcher 1 mi ni bil všeč zaradi gameplaya. Witcher 2 je bila dobra igra. Witcher 3 mi je verjetno najboljša igra kar sem jih igral. Bi moral orng pomislit če je katera sploh še boljša.

YesMan ::

Ok.

oo7 ::

Top 10 WORST Games of 2020!


TLOU 2 na drugem mestu. Kar nekaj iger med njegovimi TOP 10 nisem igral kar se tiče TLOU 2 ima čisto prav.

Gapi182 ::

Joe za moje pojme malce pretirava. Res da igra ni nek presežek kot je bila 1ka ampak ne vem no, na top 10 najslabših iger leta? Igra je še vedno nadpovprečna v večini pogledov. Grafika je objektivno fenomenalna, voice acting in sama produkcija v cutscenes je objektivno fenomenalno. Je pač malo problem da je writing jebiga slabši. Tudi če bi skozi celo igro igral kot Ellie ali Joel bi vseeno rekel da je story in samo vzdušje gladko weak part te igre, kar pa je malo moteče ker ND ravno niso znani po fenomenalnem spoliranem gameplayu in nikoli ne bojo. Tudi v kakšnem RDR2 so me izredno motile določene stvari v gameplayu ker je pač bolj average, ampak ker je igra vrhunska v vseh ostalih področjih to ignoriram. V TLOU in Uncharted seriji pa ignoriram malo levi gunplay in leseno premikanje ker so ostale stvari tako polished in immersive. To pač ne morem rečt za TLOU2. Dobil sem filing kot da igra hoče da ti je všeč ta in ta karakter medtem ko ti hočejo druge prikazat v slabši luči in so mal out of character scene.

oo7 ::

TLOU 2 ni najslabša igra leta je pa definitivno največje razočaranje.

Reaper ::

Ne vem kaj ste tako razočarani, najbrž zaradi vsega hypa, ki je bil pred igro. Jaz teh hypov nikoli ne spremljam, igro sem ravno danes igral in mi je super, tudi zgodba mi je zanimiva. To ne pomeni, da ne smete biti razočarani seveda :)

oo7 ::

Reaper je izjavil:

Ne vem kaj ste tako razočarani, najbrž zaradi vsega hypa, ki je bil pred igro. Jaz teh hypov nikoli ne spremljam, igro sem ravno danes igral in mi je super, tudi zgodba mi je zanimiva. To ne pomeni, da ne smete biti razočarani seveda :)


Koliko si pa že preigral ?

Gapi182 ::

Reaper je izjavil:

Ne vem kaj ste tako razočarani, najbrž zaradi vsega hypa, ki je bil pred igro. Jaz teh hypov nikoli ne spremljam, igro sem ravno danes igral in mi je super, tudi zgodba mi je zanimiva. To ne pomeni, da ne smete biti razočarani seveda :)

Js osebno sem pričakoval večji napredek pri gameplayu, najbolj mi je blo pač bedno da so stranski liki vsaj za moje pojme napisani kot nek popolnoma povprečen film ki se pretvarja da je nekaj več. Pričakoval sem več ker je TLOU1 bil masterpiece in ker znajo ND narediti igre ki imajo izredno dober pacing in so zlo entertaining TLOU2 se mi je pač na momente vleku in Abby mi je pač mal lame sori. Lahko bi naredili več s tem karakterjem, ne vem no. Na momente so mi bli dialogi tko kot da gledam nek Transformers movie in pač se ne morem pretvarjat da je dobr napisano sam zato ker je ND in high production. Mogoče znajo v trojki kaj spremenit.

Reaper ::

oo7 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Ne vem kaj ste tako razočarani, najbrž zaradi vsega hypa, ki je bil pred igro. Jaz teh hypov nikoli ne spremljam, igro sem ravno danes igral in mi je super, tudi zgodba mi je zanimiva. To ne pomeni, da ne smete biti razočarani seveda :)


Koliko si pa že preigral ?


Trenutno z Abby Seattle Day 2. Zgodba mi je osebno ok, ker se povezuje in vidiš obe plati zgodbe, vsaj zaenkrat. Da je Abby možača me načeloma ne moti, je še vedno ženska, ampak močna :) Nagnjenja od Ellie mi pa tudi niso moteča, saj se je že v prvem delu čutilo, da je posebna. Zaenkrat vse ok z moje strani, res pa da se bolj posvečam zgodbi kot celoti in ne posameznim dialogom, kako so napisani, vsebina itd. Glavno mi je, da zgodba lepo teče in da ni dolgočasno, da me igra vleče naprej, drugače izgubim zanimanje in neham igrati.

kitl76 ::

Abby se tudi dobro dol da tako, da je orenk ženska, če hoče bit. :)

Reaper ::

Hehe, drži, je bila ravno danes scena z Owenom, ko sem igral :D

oo7 ::

Reaper je izjavil:

Ne vem kaj ste tako razočarani, najbrž zaradi vsega hypa, ki je bil pred igro. Jaz teh hypov nikoli ne spremljam, igro sem ravno danes igral in mi je super, tudi zgodba mi je zanimiva. To ne pomeni, da ne smete biti razočarani seveda :)


Kaj ne bom razočaran če so v trailerjih kazali Joela in Ellie nato pa igraš z pol igre z morilskim sterodiom ;((
Hype je bil pa itak še iz prve igre, ki je ena najboljših.

oo7 ::

Reaper je izjavil:

oo7 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Ne vem kaj ste tako razočarani, najbrž zaradi vsega hypa, ki je bil pred igro. Jaz teh hypov nikoli ne spremljam, igro sem ravno danes igral in mi je super, tudi zgodba mi je zanimiva. To ne pomeni, da ne smete biti razočarani seveda :)


Koliko si pa že preigral ?


Trenutno z Abby Seattle Day 2. Zgodba mi je osebno ok, ker se povezuje in vidiš obe plati zgodbe, vsaj zaenkrat. Da je Abby možača me načeloma ne moti, je še vedno ženska, ampak močna :) Nagnjenja od Ellie mi pa tudi niso moteča, saj se je že v prvem delu čutilo, da je posebna. Zaenkrat vse ok z moje strani, res pa da se bolj posvečam zgodbi kot celoti in ne posameznim dialogom, kako so napisani, vsebina itd. Glavno mi je, da zgodba lepo teče in da ni dolgočasno, da me igra vleče naprej, drugače izgubim zanimanje in neham igrati.


No saj važno je, da ti je igra všeč.

Poročaj, ko boš končal in kater del je bil boljši prvi ali drugi.

Reaper ::

oo7 je izjavil:

Reaper je izjavil:

Ne vem kaj ste tako razočarani, najbrž zaradi vsega hypa, ki je bil pred igro. Jaz teh hypov nikoli ne spremljam, igro sem ravno danes igral in mi je super, tudi zgodba mi je zanimiva. To ne pomeni, da ne smete biti razočarani seveda :)


Kaj ne bom razočaran če so v trailerjih kazali Joela in Ellie nato pa igraš z pol igre z morilskim sterodiom ;((
Hype je bil pa itak še iz prve igre, ki je ena najboljših.


Potem je to to kar sem predvideval ja. Tudi meni je bilo Joela škoda ampak OK, zdaj ko igram z mrgo mi je tudi to OK :)

Javim, ko končam.

Reaper ::

Evo, danes končal igro. Meni je bila super, tako zgodba kot grafično. Na koncu so si pustili odprta vrata za nadaljevanje, samo glede na to, da se je sovraštvo malo umirilo ne vem kako bi nadaljevali,maščevanje brazgotincev? Na koncu sem upal, da Ellie ne bo šla do konca in da se stvari zaključijo kot dejansko so se. Obe z Abby sta bili po svoje bogi, vsaka iz svoje perspektive in je bilo obojestransko sovraštvo po mojem mnenju upravičeno. Uglavnem, če kdo rabi steelcase verzijo brez pikice naj piše na ZS, menjam tudi za kako drugo PS4/PS5 igro ki je še nimam. Sem pa v igri zabil ene 25 ur če se prav spomnim.

oo7 ::

TLOU 3 naj nadaljujejo pol igre v prihodnosti z Ellie in pol igre v preteklosti z Joelom se pravi od izbruha in, do takrat, ko je spoznal Ellie je minilo 20 let.
Abby pa zaradi mene lahko v tretjem delu pozabijo ali pa jo takoj ubijejo je ne bi popolnoma nič pogrešal :D

Reaper ::

Hehe, tudi prav :D

gozdar1 ::

Abby bo v 3 delu glavna protagonistka :)).

D3m ::

Uglavnem, če kdo rabi steelcase verzijo brez pikice naj piše na ZS


Tak GOTY se pa je pospravi v omaro kjer je ostala kolekcija ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

kitl76 ::

Jaz sem tudi oba ploščka dal v arhiv.

svecka ::

Jaz sem svojo verzijo TLOU2 z veseljem zamenjal za Ghost of Thushima, preden je TLOU2 rabljen postal dobrih 20€ na marketu. Ghost of Thusihima pa komot prodam sedaj za 40€, cena še drži, kar priča svoje.

scipascapa ::

Reaper: to si daj v kolekcijo, čez 2-3 leta bo tole vredno 100+.
Drugače pa o kaki ceni govoriva? :)

Reaper ::

Si ziher, da bo vrednost zrasla? :)) Nimam navade hraniti teh zadev, po večini kupujem digitalne verzije, tu sem izjemoma vzel fizično kopijo. Cena pa 40ish 8-) Če ne prodam bom pa res dal v omaro in pozabil, da jo imam in mogoče preigral, ko bo kakšen PS5 update.

oo7 ::

Reaper je izjavil:

Evo, danes končal igro. Meni je bila super, tako zgodba kot grafično. Na koncu so si pustili odprta vrata za nadaljevanje, samo glede na to, da se je sovraštvo malo umirilo ne vem kako bi nadaljevali,maščevanje brazgotincev? Na koncu sem upal, da Ellie ne bo šla do konca in da se stvari zaključijo kot dejansko so se. Obe z Abby sta bili po svoje bogi, vsaka iz svoje perspektive in je bilo obojestransko sovraštvo po mojem mnenju upravičeno. Uglavnem, če kdo rabi steelcase verzijo brez pikice naj piše na ZS, menjam tudi za kako drugo PS4/PS5 igro ki je še nimam. Sem pa v igri zabil ene 25 ur če se prav spomnim.


In kakšno oceno bi dal TLOU 1 in kakšno bi dal TLOU 2 ? Recimo od 1 do 10.

Reaper ::

Meni sta bila oba dela zelo všeč, ko sem se enkrat navadil na klikerje. Jaz bi rekel TLOU 1 8/10 in TLOU 2 9/10. Edina stvar ki me je motila pri drugem delu so malo hecne kontrole, ta nenatančnost. Za prvi del se več ne spomnim kako je bilo.

oo7 ::

Reaper je izjavil:

Meni sta bila oba dela zelo všeč, ko sem se enkrat navadil na klikerje. Jaz bi rekel TLOU 1 8/10 in TLOU 2 9/10. Edina stvar ki me je motila pri drugem delu so malo hecne kontrole, ta nenatančnost. Za prvi del se več ne spomnim kako je bilo.


Edina stvar, ki je pa mene motila pri drugem delu je Abby in njena druščina :)

Nenatančnost pri streljanju ali hoji ?

kitl76 ::

Meni je bila Abby všeč.

Reaper ::

Bolj pri streljanju. Meni je bila tudi Abby ok. Od brazgotincev sem mogoče pričakoval več zgodbe.

gozdar1 ::

Abby je komu celo všeč? Ksr se mene tiče že zaradi tega igra ne zasluži več ko 3/10.

D3m ::

Enim so pač všeč mišičaste babe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gogyto ::

Tudi meni lik Abby ni napačen. Govorim o tem, da je narejen dober vpogled v njene akcije, odločitve... Verjetno o tem govori tudi kitl76. In skozi špil ne moreš, da je ne bi razumel. Iz njenega pogleda na svet, dejanja, ki so se zgodila. Moje mišljenje o njej se je od začetnega fakof prasica spremenilo do tega, da sem na koncu pizdil proti Ellie. Abby je prej mentalno dozorela in to se vidi po reakcijah v špilu.
Tudi mene pa za višjo oceno moti rahla lesenost pri gibanju likov...V tem pogledu niso šli dosti naprej od prvega dela.

Reaper ::

Točno to. Nisem bil obremenjen s tem kako Abby izgleda ampak sem svojo oceno podal na osnovi svojega doživljanja njenega lika in to je Gogyto odlično opisal. Osebno mi je vseeno ali v igri upravljam z žensko normalne postave ali pa možačo, ker je to igra in mi je popolnoma vseeno. Ocenjevati na podlagi tega, ker me ne moti na kakšen način je Abby prikazana v igri fizično, da so mi všeč možače je pa itak bedarija. Abby in Ellie sta imeli pravičen povod za svoja dejanja, vse skupaj pa je zakuhal Joel s svojo sebično odločitvijo. Če pa vzamemo v obzir še njegovo perspektivo, kjer je v Ellie videl svojo pokojno hčerko, ga pa kot starš zopet popolnoma razumem. Človek ni želel izgubiti še ene ljubljene osebe in je sprejel odločitev kot jo je.

Ellie in Abby bi se mogli dobiti na piru in si izmenjati detajle svojih vzrokov in bi obe videli, da sta poklali trume ljudi za brez veze >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

oo7 ::

Men pa Abby ni všeč predvsem zaradi tega kar naredi na začetku igre. In od takrat naprej mi je šla igra z ure v uro na slabše ;((
Potem pa še konec igre, ki je čisto mimo.

oo7 ::

A Last of Us 2 easter egg has been found in Uncharted 4


https://www.gamesradar.com/a-last-of-us...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

kitl76 ::

D3m je izjavil:

Enim so pač všeč mišičaste babe.



Res je predvsem v igri sem z njo dosti lažje premagoval sovrage kot z Ellie.

Reaper ::

Roko je imela pa res težjo kot Ellie. Je imela pa slednja neomejeno "shivov" za razliko od Abby.

kitl76 ::

Tudi to je res pa ljubezensko življenje je imela bolj razdelano kot Ellie. :))

YesMan ::

Meni je bilo všeč da so bile vse te gameplay razlike med njima. Z Abby tudi veliko lažje in dlje uporabljaš nasprotnike kot živi ščit, če še kdo ne ve (medtem ko se ti z Ellie lahko zelo hitro osvobodijo). Z Abby sem igral v glavnem precej drugače kot z Ellie. Ta raznolikost je bila dobrodošla, saj je meni osebno igra postajala predolga. Če bi bila bolj kondenzirana in enih 5 ur krajša recimo, bi igra bila boljša po moje.

Mislim še enkrat preigrati na PS5 v prihodnosti, ampak se definitivno ne veselim tistih par sekcij, ki so se mi vlekle že v prvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

Reaper ::

Jaz sem vedno vse talce "rešil" takoj in jih nisem nikoli uporabljal za živi ščit, tako da tega nisem opazil. Jaz sem z obema igral na enak način kjer sem način igre prilagajal številu sovražnikov. Če sem se lahko klikerjev izognil sem igral stealth varjanto, v primeru ljudi pa sem se spravil nad njih z vsem možnim.
««
22 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Last of Us 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
536029 (356) oo7
»

The Last of Us (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
449115401 (5152) oo7
»

Days Gone (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
48864231 (10072) Pithlit
»

Uncharted 4: A Thief's End (PS4) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32374504 (7543) ZiedRieke

Več podobnih tem