» »

Žrtve nasilja (fizičnega, verbalnega,.......)v šoli

Žrtve nasilja (fizičnega, verbalnega,.......)v šoli

Temo vidijo: vsi

Go-ahead ::

1.Kaj lahko otrok - žrtev nasilja v šoli stori, da to prepreči??


2.Kaj lahko učitelj stori, ko zazna, da je nekdo v razredu žrtev nasilja ?? Ali je lahko tudi on?


3.Kaj lahko storita socialna delavka in psihologinja?


4.Kaj lahko stori ravnatelj?


5.In še kaj lahko storijo starši?


Ali lahko kdo spiše procedur ukrepanja za vsakega posameznika? Kaj bi vi predlagali otroku, kaj naj stori.



Tisti, ki ste ga izvajali, se prosim izločite iz debate.
  • spremenilo: Go-ahead ()

jype ::

Go-ahead> Kaj lahko otrok - žrtev nasilja v šoli stori, da to prepreči??

Razen sporočanja o tem starejšim ne more storiti ničesar, niti to ni njegova odgovornost. Počaka lahko, da mine.

Go-ahead> In še kaj lahko storijo starši?

Otroke lahko vzgojijo tako, da ne pretepajo drugih.

Oki ::

jype je izjavil:

Go-ahead> In še kaj lahko storijo starši?

Otroke lahko vzgojijo tako, da ne pretepajo drugih.

Starši lahko naučijo otroke, da ne nastavijo še drugo stran lica, če jih po eni strani okepaš. Seveda dokler ne tečejo dovolj hitro. Ko pa bojo starejši in imali naraščaj, pa le čimhitrej pobegnit. Kdo šljivi otroke. le da jaz tečem dovolj hitro in me ne dobijo... Otroci se bodo že znašli brez očeta, drugače so pravi pussyji. Bodo pa vedeli na pamet, kaj piše na majici zadaj... :))

WarpedGone ::

Razen sporočanja o tem starejšim ne more storiti ničesar, niti to ni njegova odgovornost. Počaka lahko, da mine.

Heros take responsibility.
Everybody else take shelter.
Zbogom in hvala za vse ribe

fantasycamp ::

Ne moreš zmagat če je ravnatelj in učitel nacioonalist, te bodo uničl, danes majo otroci srečko ker imajo kamere in lahko naredijo to kar jaz nisem mogel in to je da posnamejo in dajo v vednost nas, družbo!

Če je razred proti tebi, seveda nimaš šans. Jaz sem bil v osnovni v devedestih in je bilo tako zmerjanje dnevno...
Seveda je bilo očitno da so to dobili od staršev, ki bodo svoje otroke branili..

Jaz sem bil deležen dnevno posmehovanja v osnovni ker sem na ić, res se mi ni kaj takega zgodilo samo so lahko delali kar so hoteli, celo učiteljica se je zadrla name enkrat naj se poberem nazaj dol, nič se ni zgodilo...

Pri nas je naslije bolj redko je pa segregacija tiha in zveš ko hočeš službo dobit kako težko je...

Zanimivo ko je Turk rekel na mu umlaut izgovarjamo se ni nobeden pritožil saj to ni v naši abecedi.
Če bi Janković zahteval ić, bi bila javna gonja proti njemu..

Ni Slovenija še tako odrasla, da bi gledala s spoštovanjem nase ker mora ampak gleda nase tako da ponižuje vse kar je južno in se klanja vsemu kar je severno pa čeprav so te severnjaki enkar hotel vse nas v jamo dat...

Še tujci to vidijo!

jype ::

WarpedOne> Heros take responsibility.

Mhm, začuda se nihče od teh ne pretepa.

Go-ahead ::

Go-ahead je izjavil:

1.Kaj lahko otrok - žrtev nasilja v šoli stori, da to prepreči??


Pa recimo, da ga pretepajo.


V tej fazi več kot kričati na pomoč verjetno ne more? Če bi se uspel privleči do gumba za Alarm in ga pritisniti, ali ga lahko uporabi?


Po fizični obdelavi kam naj gre? Domov jokat, k učitelju, k ravnatelju, k psihologinji, na policijo? Ali k vsem?


Kakšen bi bil normalen odziv pretepenega otroka?

BigD ::


Kakšen bi bil normalen odziv pretepenega otroka?


Napačno vprašanje..

Kakšen bi moral biti normalen odziv vseh otrok v razredu?

Ali mi če vidimo da nekdo na cesti nekoga tepe rečemo; hey naj sam pokliče pomoč?

Dosti otrok ni tako pogumnih, jim je pač vseeno, očitno tudi pri njih doma slišijo redno kako so vsi z juga ničvredni...

Go-ahead ::

BigD je izjavil:


Kakšen bi bil normalen odziv pretepenega otroka?


Napačno vprašanje..

Kakšen bi moral biti normalen odziv vseh otrok v razredu?

Ali mi če vidimo da nekdo na cesti nekoga tepe rečemo; hey naj sam pokliče pomoč?

Dosti otrok ni tako pogumnih, jim je pač vseeno, očitno tudi pri njih doma slišijo redno kako so vsi z juga ničvredni...


Podpis

Sam ne more storiti ne vem kaj, mogoče celo nič!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914707 (9146) Hypathia
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596107565 (92767) mailer

Moj sošolec pretepen, učiteljica se norčuje iz njega pred razredom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8814349 (11947) Gandalfar
»

Izsiljevanje v šoli. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16015023 (8127) poweroff
»

Fizično nasilje v OŠ nekaznovano! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14111868 (8762) BigWhale

Več podobnih tem