» »

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami

«
1
2 3

Pika na i ::

Vsi ti obeleževalni dnevi, se zdijo kar žalostni. Da so sploh potrebni.
Med menda, pametno in inteligentno populacijo, za kar se šteje človek, se nasilje sploh ne bi smelo dogajati.
Naivno mišljenje, se strinjam.
Ampak ne glede na slabe prognoze, upanja ne izgubljam.

"Generalni sekretar Združenih narodov Antonio Guterres.
Po njegovih besedah je v svojem bistvu "manifestacija globokega pomanjkanja spoštovanja in nezmožnosti moških, da sprejmejo enakost in dostojanstvo žensk". "To je vprašanje temeljnih človekovih pravic," je dejal."


"Zaslužne" za ta dan, so sestre Mirabal.
Ki se niso borile le za ženske, ampak za boljšo družbo. Za družbo, ki jo sestavljajo moški in ženske.

Vem, precej bogokletno je tole oznanjat na forumu s pretežno moškim občestvom.
Ampak saj sem rekla, upanja ne izgubljam.
  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

NikolormousB ::

Med menda, pametno in inteligentno populacijo, za kar se šteje človek, se nasilje sploh ne bi smelo dogajati.


V drugi temi pa poveličuješ osebo, ki je prilezla na vrh slovenske vojske - organizacije, ki živi od nasilja.

Pika na i ::

Od moških bi si želela recimo več razumevanja. Zapisanega ali izgovorjenega.

Čestitati nekomu za uspeh, ni znak poveličevanja.
Če tako omalovaževalno pišeš o uspehu ženske, ti je to verjetno res težko razumet.

KAVINSKY ::

Pika na i je izjavil:

Ki se niso borile le za ženske, ampak za boljšo družbo. Za družbo, ki jo sestavljajo moški in ženske.

Vem, precej bogokletno je tole oznanjat na forumu s pretežno moškim občestvom.



Za boljšo družbo, dan pa omenja samo ženske. Tudi prispevek na TV ni nič govoril o nasilju nad moškimi, kvečjemu je zgolj omenjal kako so moški slabi.

Bogokletno ali ne, pozablja se na realno stanje. Velika večina moških je bila vsaj enkrat v življenu udeležena v pretepu. Psihično nasilje ni nič novega, narašča tudi število prijavljenih nasilnih dejanj iz strani žensk nad moškimi. Seveda, varne hiše za moške ne obstajajo, če prijaviš posilstvo (da te je ženska zadrogirala in spravila v posteljo) se ti bodo samo smejali. Pravična družba. Grab 'em by the pussy!

https://www.telegraph.co.uk/men/thinkin...

Pika na i ::

Ne razumem, zakaj je potrebno prav vedno skreniti in se prav takoj postaviti v obrambni položaj s tem, da so tudi ženske nasilne.
Kako je lahko to odgovor za nasilje nad ženskami, prav vedno.

Se je pa za vprašat, zakaj ne obstajajo bratje Mirabal.

s1m0n ::

Zato ker se stvar popolno zatira, posmehuje s strani žensk.

Je lepo, da je ali bi bilo nasilja na splošno manj, a se mi zdi, da za to ni potrebno imeti posebej dneva, da se dodatno opomni na to. Ne za moške ne za ženske, pa tudi ne za one, ki ne vedo kam spadajo.

SimplyMiha ::

Zakaj imam občutek, da je govora predvsem o nasilju moških nad ženskami?

SimplyMiha ::

Kar pa zadeva sestre Mirabal, kolikor berem, so bile protivladne aktivistke, ki so jih ubili. Ne vem, kaj ima to z dnevom dneva proti nasilju nad ženskami - veliko moških aktivistov je prav tako bilo pretepenih, zabodenih, zažganih, ustreljenih, povoženih itd. Mogoče bi bilo bolj smiselno praznovati dan boja proti nasilju nasploh?

Ali pa sem mogoče zgrešil kakšno pomembno informacijo?

Pika na i ::

Podprla bi tudi dan boja proti nasilju nad moškimi.
Zakaj ne obstaja? Se moškim ne godi tako slabo? So krive ženske, ker ga ne ustanovijo?
A je treba prelagati krivdo na ženske, ker moški ne govorijo (ali premalo) o nasilju nad njimi?

Meiniken ::

Danes se smatra da moški ne morejo bit žrtve. Sej bi se ti smejal, če bi ti kot moški prijavil da te je ženska posilila.
Isto kot eksperimient odziva tujcev, ko se moški v javnosti znaša nad žensko. Zamanjaj vlogi pa se bojo smejal.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

jype ::

Meiniken je izjavil:

Danes se smatra da moški ne morejo bit žrtve.
Moški smo odgovorni za mačizem. Dokler mu dovolimo, da se razrašča po družbi, smo si sami krivi, da nas nihče ne jemlje resno.

SimplyMiha ::

Ne vem, kaj je tu govoriti. Nasilje v tej ali drugačni obliki je že zakonsko preganjano. Vse, kar je potrebno, je prijava na ustrezne organe in prekinitev stika z izvajalcem nasilja, naj bo to pijani fotr, zafrustrirana mama, ljubosumen partner, sošolci, jezična gospa v vrsti pred blagajno, naključen mimoidoči, nogometni navijač, zagoreli doktor znanosti ali kdorkoli drug. Spolno, fizično, psihično nasilje, mobing v službi, žaljivke preko Facebook messengerja itd...

Kdor nasilje prenaša in zamolči, s tem sodeluje pri njem in pripomore h kulturi nasilništva. Kdor je priča nasilju in obrne pogled stran ter hodi mimo, je prav tako kompliciten.

Problem je očitno v tem, da se žrtve ne znajo postaviti zase. Vzrok za to je pogosto v tem, da se marsikatero nasilje tolerira, kot npr. šikaniranje s strani priljubljene osebe.

Ne bojte se postaviti zase. Ne pustite se ustrahovati. Predvsem pa se ne spuščajte na isti nivo.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Vse, kar je potrebno, je prijava na ustrezne organe in prekinitev stika z izvajalcem nasilja, naj bo to pijani fotr, zafrustrirana mama, ljubosumen partner, sošolci, jezična gospa v vrsti pred blagajno, naključen mimoidoči, nogometni navijač, zagoreli doktor znanosti ali kdorkoli drug. Spolno, fizično, psihično nasilje, mobing v službi, žaljivke preko Facebook messengerja itd...
Skoraj vsi, ki so kdaj bili v situaciji, ko je bilo to treba storiti, ti lahko razložijo, da je izvedba takega ukrepa vedno netrivialna, ker sicer to ne bi bil družbeni problem, oziroma večina verjetno pove "Ja probi enkrat, pa boš vidu."

SimplyMiha je izjavil:

Problem je očitno v tem, da se žrtve ne znajo postaviti zase.
Drži, vedno so krive žrtve.

SimplyMiha ::

Hja, kdor je v krizni situaciji, iz katere se lahko sam reši pa tega ne naredi, je jasno kriv neukrepanja. Tako kot delavci na minimalcu v nemogočih razmerah, ki ohranjajo status quo v strahu pred izgubo službe. Posledica pa je jasno predvidljiva: vsi mislijo, da so take razmere nekaj sprejemljivega.

bajsibajsi ::

NikolormousB je izjavil:

Med menda, pametno in inteligentno populacijo, za kar se šteje človek, se nasilje sploh ne bi smelo dogajati.


V drugi temi pa poveličuješ osebo, ki je prilezla na vrh slovenske vojske - organizacije, ki živi od nasilja.


Ob preverbi zgodovine vidis, da ima tendenco po odpiranju nekih brezveznih tem, katere zacne vse po istem kopitu - trije lastni stavki in dva citata. Verjetno fejk acc/troli, enako kot Hipatija. Ostanejo kaksno leto, dve,... nato pa izginejo.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Hja, kdor je v krizni situaciji, iz katere se lahko sam reši pa tega ne naredi, je jasno kriv neukrepanja. Tako kot delavci na minimalcu v nemogočih razmerah, ki ohranjajo status quo v strahu pred izgubo službe. Posledica pa je jasno predvidljiva: vsi mislijo, da so take razmere nekaj sprejemljivega.
Kdor je veren brez dokazov, je sam kriv za lastno vero?

Ali pa je morda del krivde tudi na tistih, ki so poskrbeli za učenje takšnih vzorcev?

xmetallic ::

Pika na i je izjavil:

Podprla bi tudi dan boja proti nasilju nad moškimi.
Zakaj ne obstaja? Se moškim ne godi tako slabo? So krive ženske, ker ga ne ustanovijo?
A je treba prelagati krivdo na ženske, ker moški ne govorijo (ali premalo) o nasilju nad njimi?

Moški ne jokajo za vsako stvar in ne kličejo policije za vsak najmanjši pretep. Ko se ženski stepeta vedno posreduje policija, ko se moški stepejo policija posreduje zgolj če jo kliče kakšen pomehkužen mimoidoči. Moški pač rešimo "težave" na svoj način, med sabo. Ne rabimo dnevov boja proti blabla, konvencij in ostale neumne zakonodaje, ki je sama sebi namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

jype ::

xmetallic je izjavil:

Moški ne jokajo za vsako stvar in ne kličejo policije za vsak najmanjši pretep.
Poglej ga, SimplyMiha. Kriv je.

SimplyMiha ::

jype je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Hja, kdor je v krizni situaciji, iz katere se lahko sam reši pa tega ne naredi, je jasno kriv neukrepanja. Tako kot delavci na minimalcu v nemogočih razmerah, ki ohranjajo status quo v strahu pred izgubo službe. Posledica pa je jasno predvidljiva: vsi mislijo, da so take razmere nekaj sprejemljivega.
Kdor je veren brez dokazov, je sam kriv za lastno vero?

Ali pa je morda del krivde tudi na tistih, ki so poskrbeli za učenje takšnih vzorcev?


Če prepozna neskladja oz. konflikt (dogma vs. znanstvena dejstva) in ne ukrepa (resolva), je seveda kriv. Einstein je bil veren, pa ga to ni ustavilo.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Če prepozna neskladja oz. konflikt (dogma vs. znanstvena dejstva) in ne ukrepa (resolva), je seveda kriv. Einstein je bil veren, pa ga to ni ustavilo.
Potem lahko mirno začnemo otroke v šolah vzgajati v najtrše staliniste, pa ne bo težav, ker bodo itak sami krivi, če bodo odrasli v živali?

SimplyMiha ::

Če so tako sprani, da ne morejo spregledati, potem ne morejo biti sami krivi. Če pa spregledajo, a vseeno ne ukrepajo in spremenijo svoje poti, potem so krivi.

Tako kot med sprehodom opaziš gručo nasilnežev, ki otroku jemljejo denar, pogled obrneš stran in greš naprej. Veš, da se dogaja, vendar ne ukrepaš - kriv si. Hkrati gre nekdo drug mimo, a je tako prezaposlen s pokanjem balonov v neki mobilni igrici, da sploh ne opazi, kaj se dogaja - kriv je samo nepozornosti in bo kaznovan takoj na prvem prehodu za pešče, ko ga povozi avto.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Če so tako sprani, da ne morejo spregledati, potem ne morejo biti sami krivi. Če pa spregledajo, a vseeno ne ukrepajo in spremenijo svoje poti, potem so krivi.
Oh, psihologija že dolgo pozna obstoj vseh vrst mentalnih paraliz, ki izhajajo iz odnosa med nasilnežem in žrtvijo, tako da krivdo v žrtvah najdejo le še največji strongman navdušenci.

SimplyMiha je izjavil:

Tako kot med sprehodom opaziš gručo nasilnežev, ki otroku jemljejo denar, pogled obrneš stran in greš naprej. Veš, da se dogaja, vendar ne ukrepaš - kriv si.
Drži! A v tem primeru nisi žrtev, kar razmerja moči bistveno spremeni.

Pika na i ::

xmetallic je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Podprla bi tudi dan boja proti nasilju nad moškimi.
Zakaj ne obstaja? Se moškim ne godi tako slabo? So krive ženske, ker ga ne ustanovijo?
A je treba prelagati krivdo na ženske, ker moški ne govorijo (ali premalo) o nasilju nad njimi?

Moški ne jokajo za vsako stvar in ne kličejo policije za vsak najmanjši pretep. Ko se ženski stepeta vedno posreduje policija, ko se moški stepejo policija posreduje zgolj če jo kliče kakšen pomehkužen mimoidoči. Moški pač rešimo "težave" na svoj način, med sabo. Ne rabimo dnevov boja proti blabla, konvencij in ostale neumne zakonodaje, ki je sama sebi namen.

Se pravi, moški je pomehkužen, ker/ko/če obsoja pretep?

SimplyMiha ::

jype je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Tako kot med sprehodom opaziš gručo nasilnežev, ki otroku jemljejo denar, pogled obrneš stran in greš naprej. Veš, da se dogaja, vendar ne ukrepaš - kriv si.
Drži! A v tem primeru nisi žrtev, kar razmerja moči bistveno spremeni.

Drži. Govoriva torej o otroku, od katerega silaki izsiljujejo denar. Če se upre, ga nabunkajo in ga bodo še nadaljnja šolska leta tunkali v stranišče. Če se ne upre, ga bodo še vedno izsiljevali za denar in vsake toliko nabunkali, tunkali v stranišču itd.

Eh, ne vem no, meni se zdi, da je tu samo en izhod - prijaviti te nasilneže. Problem je, da jih nihče ne prijavi.

Jaz sem v šoli hitro opravil z nasilneži, a sem šele pozneje spoznal, da si vedno poiščejo drugo žrtev. Žal mi je, da jih nisem prijavil.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Drži. Govoriva torej o otroku, od katerega silaki izsiljujejo denar. Če se upre, ga nabunkajo in ga bodo še nadaljnja šolska leta tunkali v stranišče. Če se ne upre, ga bodo še vedno izsiljevali za denar in vsake toliko nabunkali, tunkali v stranišču itd.
Drži. Otrok v resnici nima možnosti izbrati svoje prihodnosti.

SimplyMiha je izjavil:

Eh, ne vem no, meni se zdi, da je tu samo en izhod - prijaviti te nasilneže. Problem je, da jih nihče ne prijavi.
Drži - tisti, ki trdijo, da je otrok pomehkužen, ker ne kliče policije, tako kot xmetallic zgoraj, so krivi, da reči ostajajo takšne, kot so.

SimplyMiha je izjavil:

Jaz sem v šoli hitro opravil z nasilneži, a sem šele pozneje spoznal, da si vedno poiščejo drugo žrtev. Žal mi je, da jih nisem prijavil.
Jaz sem jih prijavil, pa so rekli, da sem špeckahla in pičkica, nasilneži so pa nadaljevali z nasiljem. Potem sem se začel posluževati socialnega inženiringa in tako poskrbel, da so se nasilneži zamerili odraslim, pa čeprav niso storili ničesar drugače, kot sicer.

SimplyMiha ::

Lej, če odgovorni ne ukrepajo po prijavi, potem očitno ne opravljajo svoje dolžnosti in jih prijaviš naprej. Vse te nesposobne ravnatelje, ki si zatiskajo oči pred šolskim nasiljem, je treba odstraniti, da jih lahko nadomestijo ljudje z vestjo.

xmetallic ::

Pika na i je izjavil:

Se pravi, moški je pomehkužen, ker/ko/če obsoja pretep?

Ne. Spraševala si zakaj moški nimajo svojega dneva proti nasilju. Sem ti povedal zakaj. Ker se težave rešijo na ulici brez medijskega pompa, vpletanja raznoraznih ustanov, sodišč, organizacij, itd. Moški se nimajo želje izpostavljat in špilat pussije pred kamerami, ter iskat nadnaravne sile, da jih "zaščitijo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Lej, če odgovorni ne ukrepajo po prijavi, potem očitno ne opravljajo svoje dolžnosti in jih prijaviš naprej. Vse te nesposobne ravnatelje, ki si zatiskajo oči pred šolskim nasiljem, je treba odstraniti, da jih lahko nadomestijo ljudje z vestjo.
Ko sem jaz obiskoval osnovno šolo, je bil ravnatelj še politična funkcija, tako da nedvomno napredek je, ker je danes to res v precej manjši meri.

xmetallic je izjavil:

Ne. Spraševala si zakaj moški nimajo svojega dneva proti nasilju. Sem ti povedal zakaj. Ker se težave rešijo na ulici brez medijskega pompa, vpletanja raznoraznih ustanov, sodišč, organizacij, itd. Moški se nimajo želje izpostavljat in špilat pussije pred kamerami, ter iskat nadnaravne sile, da jih "zaščitijo".
Tako je: Na poljuben način zlorabljani moški v tišini zlorabljajo psihoaktivne snovi, dokler se ne opogumijo in storijo samomor, kar je prav in se spodobi, če si mačist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SimplyMiha ::

dokler se ne opogumijo in storijo samomor, kar je prav in se spodobi, če si mačist.

Se zavedaš, da si ravnokar storil kaznivo dejanje?

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Se zavedaš, da si ravnokar storil kaznivo dejanje?
Prijavi me.

xmetallic ::

jype je izjavil:

Tako je: Na poljuben način zlorabljani moški v tišini zlorabljajo psihoaktivne snovi, dokler se ne opogumijo in storijo samomor, kar je prav in se spodobi, če si mačist.

Zlorabo si vsak po svoje interpretira. Odvisno od situacije in končnega izplena.

jype ::

xmetallic je izjavil:

Zlorabo si vsak po svoje interpretira. Odvisno od situacije in končnega izplena.
Absolutno, absolutno. Moški so vedno žrtve, tudi kadar zlorabijo žensko, je ta v resnici kriva. You like beer in bila je izzivalno oblečena.

xmetallic ::

jype je izjavil:

Absolutno, absolutno. Moški so vedno žrtve, tudi kadar zlorabijo žensko, je ta v resnici kriva. You like beer in bila je izzivalno oblečena.

Si preživel kdaj kakšno zabavo v študentskem domu? Potem ne veš, da se tudi ženske podobno vedejo ko so pod vplivom raznoraznih substanc in alkohola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

tikitoki ::

Sam, k opiti student seksa z opito studentko, je student posilil studentko. Go figure.

Pika na i ::

xmetallic je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Se pravi, moški je pomehkužen, ker/ko/če obsoja pretep?

Ne. Spraševala si zakaj moški nimajo svojega dneva proti nasilju. Sem ti povedal zakaj. Ker se težave rešijo na ulici brez medijskega pompa, vpletanja raznoraznih ustanov, sodišč, organizacij, itd. Moški se nimajo želje izpostavljat in špilat pussije pred kamerami, ter iskat nadnaravne sile, da jih "zaščitijo".

In ker moški delujejo na svoj način, bi morale ženske delovati tudi, na njihov način?
Zakaj podcenjevalno govoriš o ženskem načinu reševanja nasilja? Ker je drugačen od moškega, še ni napačen.

tikitoki ::

Xmetalic tko al tko prevec otresa gobec in govori zgolj zase in ostale huligane.

xmetallic ::

Pika na i je izjavil:

Zakaj podcenjevalno govoriš o ženskem načinu reševanja nasilja? Ker je drugačen od moškega, še ni napačen.

Ker sebe postavljajo v vlogo edine možne žrtve. V resnici so ženske številčnejše od moških ko gre za nasilje. Le vrsta nasilja je drugačna in težje se jo preganja po uradni dolžnosti. Ni ga moškega, ki še ni doživel psihičnega nasilja s strani ženske. Ampak ker je lažje dokazati modrico kot pa psihično nasilje je slednjega v statistikah bistveno manj.

tikitoki je izjavil:

Xmetalic tko al tko prevec otresa gobec in govori zgolj zase in ostale huligane.

Dobro si se opisal. 5/5.

P.S.: Nikoli nisem udaril ženske. Walk away tehnika bolj boli kot udarec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

tikitoki ::

Ne kaze najbolsje glede nasilja, sam pogledas to temo in je jasno, da se bodo opice se naprej klofale.

Manu ::

Nasilje na splošno je vedno zaskrbljujoče. Dejstvo pa je, da so ženske bolj podvržene nasilju.

Zakaj?

Zato, ker se je s pojavom krščanstva, islama in tradicionalnih vrednost indijskih religij (torej pred okoli 2000 leti) pojavi ideja, da če se hočemo približati bogu, moramo zanikati materialno, telo, užitke ipd... Ker ženske ponavadi prevzamejo vlogo za skrb za materialno v družini (skrb za dom, hrano) in ker je predmet spolnega poželenja s strani moških in ker spolno poželenje odvrača moškega od 'razmišljanja o bogu', se zato ženska smatra za oviro na 'duhovni poti'.

Ženska je zato postala simbol za nekaj slabega, ničvrednega, pohujšljivega, primerjalo se jo je celo s hudičem, čarovnice, itd...

Ta mentaliteta se je razvijala zadnjih 2000 let in še danes je močno prisotna. Še posebej na vzhodu (deklice so nezaželjene, reže se klitorise, ženske se oblači v nepredušne obleke, ne smejo v javnost ali v svetišča oz. templja, niso imele pravice voliti in se vključevati v politiko, ne smejo se izobraževati, ponekod imajo manj pravic, kot moški, itd...).

Tega je žal še vedno veliko in zato ta svetovni dan.

Na zahodu je ženskam veliko bolje v primerjavi z vzhodom oz. na jugu (tudi odvisno od države). Zato ta dan moški na zahodu ne razumejo najbolje, ker se ne zavedajo, da zahod ni cel svet, je samo del sveta. Namreč svetovni dan proti nasilju nad ženskami je prav to svetovni dan. Drugod po svetu pa so ženske zares v slabem položaju. Največ populacije pa je prav na vzhodu in jugu sveta. Torej so ženske svetovno gledano res v slabšem položaju.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

kuall ::

jype je izjavil:

Jaz sem jih prijavil, pa so rekli, da sem špeckahla in pičkica, nasilneži so pa nadaljevali z nasiljem. Potem sem se začel posluževati socialnega inženiringa in tako poskrbel, da so se nasilneži zamerili odraslim, pa čeprav niso storili ničesar drugače, kot sicer.


Vidiš, od tod tvoje sovraštvo do človeštva. Najprej moraš razumeti kaj je narobe, če se hočeš pozdraviti.

jype ::

tikitoki je izjavil:

Ne kaze najbolsje glede nasilja, sam pogledas to temo in je jasno, da se bodo opice se naprej klofale.
Od človeka, ki zapis feministke odslovi z izjavo "sej si itak grda", drugega ne moreš pričakovati.

kuall je izjavil:

Vidiš, od tod tvoje sovraštvo do človeštva. Najprej moraš razumeti kaj je narobe, če se hočeš pozdraviti.
Družba je bolna, ne jaz. Jaz imam prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuall ::

jype je izjavil:

Družba je bolna, ne jaz. Jaz imam prav.


Družba res ni popolna, ampak lahko bi bilo slabše.

Če trdiš, da je bolna pa je to dokaz, da pač nikoli nisi imel dobrih izkušenj z ljudmi. Se jih pa da imeti, samo se jim je treba malo prilagoditi. Iti dol iz svojega power tripa.

Jaz imam kar rad ljudi, bolj kot jih ima večina, pa se da tako bolje živeti. Mene npr. velikokrat preseneti kako DOBRI vozniki so ljudje. Ampak po moje je to samo dokaz, da je vožnja lahka stvar, kar dokazujejo samovozeči avti.

tikitoki ::

jype je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ne kaze najbolsje glede nasilja, sam pogledas to temo in je jasno, da se bodo opice se naprej klofale.
Od človeka, ki zapis feministke odslovi z izjavo "sej si itak grda", drugega ne moreš pričakovati.

kuall je izjavil:

Vidiš, od tod tvoje sovraštvo do človeštva. Najprej moraš razumeti kaj je narobe, če se hočeš pozdraviti.
Družba je bolna, ne jaz. Jaz imam prav.


Ker zapis feministke sem odklovil z to izjavo? Da vidimo kaj bos sfabriciral.

jype ::

tikitoki je izjavil:

Ker zapis feministke sem odklovil z to izjavo? Da vidimo kaj bos sfabriciral.
Ne ti, xmetallic.

tikitoki ::

Ne vem zakaj je to pol odgovor na moj post.

jype ::

tikitoki je izjavil:

Ne vem zakaj je to pol odgovor na moj post.
Ker smo v tej temi opice, ki se (verbalno) obmetavamo z iztrebki.

Jaz ciljam bolje kot ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tikitoki ::

Vidim, da si zverziran, si pa dobro opisal svoje izpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

BladE_ ::

Če bi jo pa nazaj "prklopu" bi bil pa največji prasec, ker tepe ženske!
Akcija - Reakcija

jype ::

BladE_ je izjavil:

Če bi jo pa nazaj "prklopu" bi bil pa največji prasec, ker tepe ženske!
Ja, tak je mačizem. Obraten od feminizma.

Meiniken ::

Jah, živimo v svetu dvojnih standardov. Nimaš kej. Ženske so bolj zaščitene, ker so po dafaultu šibkejše napram moškim. Majo pa tud svoje privilegije kot so varstvo otrok ob ločitvi npr.

Tisti ki se bojo šli SJW-je se bojo do konca življenja kregal, drugi pa bojo situacijo sprejel in se prilagodil.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa: Naslije v partnerskih zvezah

Oddelek: Šola
132233 (1708) alexa-lol

Več podobnih tem