» »

Kateri radeon 9500 Pro ?

Kateri radeon 9500 Pro ?

Primoz78 ::

Zanimam se za nakup nove grafikulje, nevem pa na katero naj vzamem...gledano na test "Primerjava Radeonov 9500" definitivno Pro razlicico...nevem pa katere firme...original Ati al katere druge?...kaj pa menite glede Radeona 9600 Pro...?

Lp Primoz

boštjan ::

na 9600pro boš še kar nekaj cajta čakal,pa še počasnejši je od 9500pro (oglej si novico o 9600pro).Pri nas prodajajo sapphirovo in gigabytovo različico 9500pro.Prvo dobiš na gambitu,drugo pa v taipanu,obe za 51k

Primoz78 ::

Thx za pomoc...zdaj me pa zanima mnenje tistih ki imate Saphirove ali kake druge Radeon 9500 Pro kartice...?!...

lp Primoz

boštjan ::

Glej,na slo-techu je test PRIMERJVA RADEONOV 9500 kartic,preberi si ga in boš vido da zadeva seka.Jaz osebno mam od firme connect3d in da tudi pri meni seka.Poti pa se na tem systemu(glej podpis) .
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Primoz78 ::

Bostjan --- ce pogledas prvi post bos vidu da sem stvar ze prebral, zanimale pa so me podrobnosti o posameznih izdelovalcih graficnih...stvar vem da seka, so pa razlike med eno firmo in drugo. Thx za odgovor.

lp Primoz

boštjan ::

sapphire,gigabyte ali moj connect 3d,pa hercules .tu ne moreš zgrešit.edino hercules izstopa po svoji ceni in mogoče po navijanju.Tak da katero od teh ki sem naštel boš vzel,ne moreš zgrešit.

Primoz78 ::

Thx za info.

lp Primoz

boštjan ::

ni za kaj,pa uživaj ob hitri grafiki.Aja še nekaj,če bi jaz zdaj šel kupovat 9500pro,bi vzel gigabayt 9500pro v taipanu za 51k.Pa ne sprašuj zakaj:P ,ker še sam ne vem točno,feeling pač.

tha_Kalis ::

zgleda da je 9600pro hitrejsa.
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

boštjan ::

zgleda da je 9600pro hitrejsa

zgleda? no naj ti povem da 9500pro poje 9600pro za malco:D

tha_Kalis ::

zakaj pa potem na tistem tistu ki je bil med novicami 9600pro v vseh testih prehiti 9500pro?:\ ceprav ima le 4 cevovode, ima visji takt(400 mhz).
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

San ::

Večino primerjalnih testov na internetu zmaga 9500pro, zato je po mojem nekaj res na tem, da si ATI ne more privoščiti tako drage proizvodnje kartic.
9500pro/9500 serija je bila lahko bi rekli "overkill", namenjena da poruši nVidio v vseh segmentih z karticami, ki so bile več ali manj manjše modifikacije njihovega paradnega konja - 9700 pro. Dokaz za to so 9500, ki naj bi prevzele "buget" del tržišča, v resnici pa so prihajale z iste linije kot 9700pro le z izključenimi 4 cevovodi v biosu.
9600pro je za tiste, ki ne bo svoje karte nikoli navijal, ostali pa že veste sami.
XP2100+@2700+, 8rda+, 2x512/333, 9500pro, 2xWD800JB, Samsung 959NF
and a lot, lot more...

boštjan ::

the kalis, malo bolje si teste poglej pa boš vido da je 9500pro pravi hudič za svojo ceno.
suntrance, navadni 9500 in 9500 s 64MB so izključli 4 cevovode.glede navijanja pa je 9600pro pravi hudič,le proizvodnja 9600pro je ATI manj stala kot pa 9500pro

ripmork ::

okej,zdaj sem pa zmeden....torej je 9500pro še zmeri boljši za nabavt?

Oblivion ::

Jst sm zdej nabavu Radeona 9500Pro in ce mi delajo vse igre popolnoma tekoce na 4xAA in 8xAniso je graficna poplnoma zakon. Tko da ce bos to graficno vzel ne bos zgresil prov nic.

ripmork ::

povej katerga si nabavu in kje:
jaz razmišljam da bi si pri Tai-pan nabavu od gigabyta r9500pro....

Oblivion ::

Karto sm nabavu v Taipanu. Tudi jst sm hotu od gigabyte pa se jih ne dobi vec, tako da sm jo od HIS-a dobil. Zadevca stane 55k.

boštjan ::

ripmork,vprašaj še tule al pa mlacom,samo v mlacomu spet nekaj glede garancije komplicirajo.
Sam mam 9500pro od connect3d in špilam igre na 4X FSAA in 4X AF, ter vse na high detajle in vse dela tekoče.

ripmork ::

tnx za link boštjan,samo sem slišu,da gambitu ne kaže ravno zaupat (te baje loh nategnejo fejst!).......no,če je kdo tuki kupoval to grafo,naj mi sporoči,če ma kakšne probleme al pa kej tazga.....
verjetno kar pri Taipanu (v skrajni sili pri mlacomu-sem že marsikero grenko slišal čez to
štacuno:| ).......

...ko bom pa doma s takimi nastavitvami špilal pri največjih nastavitvah,se bom pa smejal
kot cigan belemu kruhu:D :D :D ....

oblivion,povej kako zgleda potem Taipan,če trgovina(z lepo vsevedo prodajalko:D )ne obstaja?
slišal sem da ti pripeljejo na dom z avtom vso robo,da jo loh mal pregledaš,samo ne vem če je to res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Oblivion ::

Jst sm govoril z prodajalcem in je res zelo prijazen. Najprej sm nabavil GF4 ti4200, ki se mu je pa kasneje nekaj zalomilo in so se lomile teksture tako, da je prakticno nism upal uporabljat. Klical sm nazaj, povedal za napako, preprosto poslal kartico nazaj brez nobenega problema. Se malce sm dodal k tej ceni in nabavil Radeona 9500pro. Prodajalec je res zlo prjazen, pa tudi svetovat je znal, kar je zelo hvale vredno v primerjavi s kaksnim Mlacom itd., pa pustmo to. Zadevo so mi prinesli v roku 2 dneh, TAKOJ potem ko sm narocil in zadevca pride lepo na dom. Ce mene vprasas se ne bos kesal.

ripmork ::

tnx za pojasnil Oblivion,rajš kupim od majhnega in zaneslijvega podjetja:D ,kot
pa v velki štacuni,kjer so za prodajnim pultom same zgube.......vsaj po vsem kar sem slišal
o mlacomu(in slo-techovcem zaupam:) )tam res še termalne paste ni za kupit....

in izgleda,da se tut ni treba sekirat če ne dobiš od sapphirea al pa gigabyta....

Oblivion ::

Ne, ne se sekirat, ce ni od gigabyte, sej je vse podobno. Dober nakup zelim, pol pa ksne rezultate dej, da vidmo kako ti dela karta ;)

ripmork ::

to itaq:D :D :D ......sam še prebrodim nekaj tednov pa zbrcam ocene na nek
spodobno povprečje:P ......pa bo nabildana kišta!!
pri Taipanu se bom pa že jutri pozanimal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

boštjan ::

kar hitro se pozanimaj,ker 9500pro gre za med in zna se zgodit,da ko bo 9600pro v štacunah,9500pro ne bo več,razen na bolhi

rap3r ::

JA tud moja 9500 je šla po gobe in upam da bojo uveljavlal grancijo, če bojo sm se že zmenu da doplačam za proja...

Vidva k sta napisala da igrata z 4x FSAA in en je napisu 4x AF en pa 8x kake mašine pa mata to in kakšn skore mata v 3d marku?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

jaz pogosto špilam na FSAA in AF oboje na 4X.Mašina je v podpisu.
3DMARK 2003
3DMARK 2001SE
OBOJE Z catalyst3.1. Karta pa je od connect3d,toda refernčni design
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Oblivion ::

Jst sm tudi z catalyst 3.1
3D Mark 03
3D Mark 2001SE

Jst tudi igram igre na 4xFSAA in 8xANISO konfiguracijo pa bos vidu na orbu!

rap3r ::

Em na taki konfigurciji špilaš na 4x FSAA, sam priznam da še nism probu sam bom, k dobim grafo nazaj... sm mislu da more bit močne sistem k moj da bi delal to na takih detailih.
Jz mam sicer use detaile dokonca sam...
Sitem:
XP 1700+@10,5*225
512MB rama
grafa je bla prej 9500 zdej upam da bo pro
Plata 8rda
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Oblivion ::

Ja, tocno na tej. Resolucija je na 1024x768 obicajno. Kdaj pa tudi na 1280x1024 ceprov bolj poredko. Vem da je bolj svoh konfiguracija, ocitno je kartica tolko dobra ;)

rap3r ::

3D mark 2003
3D mark 2001

Tkole sm pa z sloft modom dosegu tud okol 17000 sam sm meu z soft modom na usake tolk cajta mankajoče piksle, komi čakam da dobim proja k me res zanima kok je kej močn...k pomoje je kr dooost

Pa še z vodo bo hlajen na rame bom dou hladilnike in to bo to...upam da tud se bo kej navil
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

rap3r,koga si mislo?
Aja jaz tudi nonstop špilam na 1024X768 in v igraj vse na high ali pa very high

boštjan ::

če kdo kopuje 9500pro naj se obrne na gabit,ker kot kaže jih majo spet na zalogi,pa še licitacija zanj zna bit jutri.

rap3r ::

Hm ja hvala bi se obrnu sam men ga bojo zamenal za doplačilo kot garancijo...
Res bo mal drag 59000, sam upam da bo saj ornk delu:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

btw licitacija poteka.
kerega 9500pro pa boš dobo in o keri štacuni je govora

rap3r ::

Nevem 100% kerga bom dobu sam mislm da bo sapphirov, govorim pa o agtju.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

vise ::

Ce kdo hoce radeon 9500pro za ceno 49200 sit, naj mi pise na email luka.jeraj@siol.net, kupec naj bo iz ljubljane

boštjan ::

vise,preseli se v male oglase!

ripmork ::

ponudba je mamljiva,ampak nam lahko vsaj zaupaš razlog,zakva boš prodal tako hudo grafo
:\ ???

boštjan ::

prosim da se vsi direkt obrnete na ponudnika in ne zdaj tukaj smetit,hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2003 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
32991402 (43340) Shark-357
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2005 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
32781400 (41273) Shark-357
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070855 (24035) Shark-357
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631465 (15612) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456726 (25458) LittleDevil

Več podobnih tem