» »

se še dobi navadne žarnice?

se še dobi navadne žarnice?

«
1
2

tomaz88 ::

čist navadne e27 žarnice med 60 in 100W? mislil sem da ne, ampak potem sem pa našel na eni spletni trgovini, vendar je minimalno naročilo 10e in 4.5e poštnine, kar se mi za par žarnic po 60 centov res ne splača

se pravi - pozna kdo kako trgovino v lj, kjer bi jih prodajali?

Vikking ::

Da, sploh v štacunah ki prodajajo dosti poceni robe. Nekaj časa jih res ni bilo, sedaj pa se spet pojavljajo takorekoč vsepovsod.

tomaz88 ::

kak primer v lj?

Vikking ::

merkur, baumax imajo sigurno e27 halogensko, drugače pa čez mejo hrvaška za čisto navadne e27.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Evolve ::

do 100w jih dobiš povsod

tomaz88 ::

navadno bi ne halogenske.. oziroma lahko tudi halogensko po ceni navadne

recimo http://www.vemostrgovina.si/PrikazArtik... je 60 centov, halogenske sem pa gledal v najblizji trgovini in so bile med 2 in 3e


hrvaška odpade, je predaleč... ne dam več kot par e, rabim pa 2 do 3 žarnice

Evolve je izjavil:

do 100w jih dobiš povsod

se pravi grem recimo jutri v kak bauhaus/merkur in bom dobil par navadnih za manj ko 1e po kosu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz88 ()

mihaelf3 ::

Ne vem če govorimo o isti stvari ampak čisto navadno žarnico 92W (ne varčno) sem zadnjič kupil v Merkatorju :)

(V čisto majhnem Merkatorju, še tortilj nimajo)
torch it

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaelf3 ()

tomaz88 ::

poglej tisto z mojega linka, če je v tvoji nitka speljana nekako tko, potem govoriva o isti stvari :)

mihaelf3 ::

torch it

tomaz88 ::

cena?

steev ::

To je halogenka.
:|

tomaz88 ::

ja vem, ampak če je 1e ali manj je lahko tud halogenska

jest10 ::

Ko greš ti(ali kak kolega) na Hrvaško na dopust, pač sproti nabereš zalogo žarnic.
Jaz jih imam recimo na zalogi za 5+ let. Takrat pa upam, da bodo LEDice s CRI 90+ že široko dostopne

RejZoR ::

Navadnih v evropi ne boš več dobil. Zaloge starih so že pošle. Sej halogenke so isto sranje, samo da porabijo mal manj in so malenkost dražje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vikking ::

Trgovina jager prodaja klasične e27 z nitko. Cena 0,39€, majo pa 65w, 75w in 100w.

tony1 ::

Do 100W jih gotovo še marsikje imajo. Samo da je po novem na škatli narisana prečrtana hiška (naj bi pomenilo: ni za uporabo v gospodinjstvu). Bruseljski birokrati srečni, mi pa tudi.

tomaz88 ::

jap, tudi jaz sem mislil, da jih ni več, dokler nisem videl cenika tiste trgovine par postov višje, kjer naj bi bile na voljo... pri njih jih sicer ne bom kupil, ker ne rabim za 10e navadnih žarnic (nvm, edino če jih kar na zalogo nabavim, lol), samo če jih lahko imajo oni, raje vprašam, če se jih da kupit v kaki meni bližji rl trgovini, da se izognem minimalnemu naročilu 10e in 4.5e za dostavo

halogenske sem pa gledal danes v najbližji trgovini in so med 2 in 3e (torej 3 do 5 krat dražje), kar se mi spet zdi veliko za žarnice, ki bodo gorele mogoče 10 min na teden ali še manj (klet pa take fore)... višja cena, prednosti nobene :/

@Vikking:
ni nobene jager trgovine v bližini

@tony1:
če kdo vpraša bom rekel da rabim za gretje, kjer je to da gre večina energije v toploto feature ne pa bug :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz88 ()

T0RN4D0 ::

V inposu jih majo, do 100w po nekih 60c. Imajo tudi 150 in 200w navadne. Nimajo pa trgovine v lj :) V glavnem ni problema dobit v EU.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

tomaz88 ::

no glede na to, kolk trgovin jih ima, ni vraga, da jih nima tudi kakšna v lj :)

Looooooka ::

Sj so skor povsod. Sam da jih pod grelnimi prodajajo al kako se že izogibajo direktivi :)

r3dkv1c4 ::

trgovina obnova jih prodaja

OK.d ::

Tako je, zdaj se imenujejo grelna telesa zaradi bruseljskih butljnov:P
LPOK.d

mr1two ::

Drugi način je, da jih prodajajo kot "nenamenjene za gospodinjstva". V industrijskih obratih je namreč dovoljeno še uporabljati navadne žarnice, tako da se jih dobi. Samo jih res ne smeš uporabljat v hiši. :))
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

telexdell ::

1 navadna žarnica 0,6 € proti LED žarnici iz Kitajske za 3€. Prva sveti 1000 ur druga pa 50.000 ur. Torej te navadna žarnica stane 30 € LED pa 3€.
V 50.000 urah 10W žarnica porabi 5000 kWh elektrike kar znese tam 800 €. LED žarnica v istem času pokuri tam 600 kWh kar znese tam 90 €. Torej nas navadna žarnica pride dražja za tam 740 €. V hiši imam tam 20 žarnic kar pomeni razliko solidnega avtomobila.

Nekateri imate očitno še preveč denarja, da s takšno vnemo iščete navadne žarnice.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

Pa tud če ni no name kitajska roba, dandanes so že brand name LED žarnice na nivoju varčnih izpred parih let. S tem da praktično nimajo negativnih lastnosti kot je skrajšanje življenkse dobe s pogostim prižiganjem in ugašanjem ter dolgim zagonskim časom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mn ::

telexdell je izjavil:

1 navadna žarnica 0,6 € proti LED žarnici iz Kitajske za 3€. Prva sveti 1000 ur druga pa 50.000 ur. Torej te navadna žarnica stane 30 € LED pa 3€.
V 50.000 urah 10W žarnica porabi 5000 kWh elektrike kar znese tam 800 €. LED žarnica v istem času pokuri tam 600 kWh kar znese tam 90 €. Torej nas navadna žarnica pride dražja za tam 740 €. V hiši imam tam 20 žarnic kar pomeni razliko solidnega avtomobila.

Nekateri imate očitno še preveč denarja, da s takšno vnemo iščete navadne žarnice.


Uh, vsaka navadna žarnica sveti dalj časa kot veliko večino kitajskih ledic.

Dr_M ::

Te kitajske LEDice so kvecjemu za zunaj, za okras. Za notranjo razsvetljavo pa tega jaz nebi uporabil. Sem jih ze kar nekaj sprobal, pa res vsaka drugace sveti. Sicer delajo relativno dolgo, ampak zaradi cudne svetlobe nebi imel za splosno uporabo po stanovanju.
Narocal sem jih tudi za kolege, ampak na koncu se nihce ni odlocil za vecjo kolicino.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MatH ::

jest10 je izjavil:

Takrat pa upam, da bodo LEDice s CRI 90+ že široko dostopne

Zakaj pa je CRI pomemben?
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

čuhalev ::

MatH je izjavil:

jest10 je izjavil:

Takrat pa upam, da bodo LEDice s CRI 90+ že široko dostopne

Zakaj pa je CRI pomemben?

Zato da ločiš barve. Oziroma da so prikazane prav.

Zunaj recimo, pod cestno svetilko ne ločiš med modro in zeleno. No vsaj jaz ne.

telexdell ::

Dr_M je izjavil:

Te kitajske LEDice so kvecjemu za zunaj, za okras. Za notranjo razsvetljavo pa tega jaz nebi uporabil. Sem jih ze kar nekaj sprobal, pa res vsaka drugace sveti. Sicer delajo relativno dolgo, ampak zaradi cudne svetlobe nebi imel za splosno uporabo po stanovanju.
Narocal sem jih tudi za kolege, ampak na koncu se nihce ni odlocil za vecjo kolicino.

No ja, tudi Gordana Bruna so obsodili tisti, kateri so trdili, da je Zemlja ploščata in se Sonce vrti okoli nje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mn ::

No ja, tudi Gordana Bruna so obsodili tisti, kateri so trdili, da je Zemlja ploščata in se Sonce vrti okoli nje.


In sedaj ponavljaš napako in ti obsojaš druge na podlagi napačnih informacij.

tomaz88 ::

telexdell je izjavil:

1 navadna žarnica 0,6 € proti LED žarnici iz Kitajske za 3€. Prva sveti 1000 ur druga pa 50.000 ur. Torej te navadna žarnica stane 30 € LED pa 3€.
V 50.000 urah 10W žarnica porabi 5000 kWh elektrike kar znese tam 800 €. LED žarnica v istem času pokuri tam 600 kWh kar znese tam 90 €. Torej nas navadna žarnica pride dražja za tam 740 €. V hiši imam tam 20 žarnic kar pomeni razliko solidnega avtomobila.

Nekateri imate očitno še preveč denarja, da s takšno vnemo iščete navadne žarnice.

no sedaj pa izračunaj koliko časa traja, preden se to pozna pri žarnici prižgani 10 min na teden

energetik ::

telexdell je izjavil:

1 navadna žarnica 0,6 EUR proti LED žarnici iz Kitajske za 3EUR. Prva sveti 1000 ur druga pa 50.000 ur. Torej te navadna žarnica stane 30 EUR LED pa 3EUR.
V 50.000 urah 10W žarnica porabi 5000 kWh elektrike kar znese tam 800 EUR. LED žarnica v istem času pokuri tam 600 kWh kar znese tam 90 EUR. Torej nas navadna žarnica pride dražja za tam 740 EUR. V hiši imam tam 20 žarnic kar pomeni razliko solidnega avtomobila.

Nekateri imate očitno še preveč denarja, da s takšno vnemo iščete navadne žarnice.

Če bi dobro prebral OP, bi videl, da jih hoče za v klet itd, kjer bodo gorele 10min/teden. Pri taki uproabi LED ne prineseš nazaj v celem svojem življenju. ;)
Tudi jaz imam nad vhodom navadno žarnico, kjer sveti 2min/dan max. Drugje skoraj povsod pa CFL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

tomaz88 ::

hvala, vsaj en, ki je prebral... tiste, ki so pogosto prižgane in kjer je dodatna toplota odveč niso navadne

telexdell ::

energetik je izjavil:


Če bi dobro prebral OP, bi videl, da jih hoče za v klet itd, kjer bodo gorele 10min/teden. Pri taki uproabi LED ne prineseš nazaj v celem svojem življenju. ;)
Tudi jaz imam nad vhodom navadno žarnico, kjer sveti 2min/dan max. Drugje skoraj povsod pa CFL.

Očitno nekateri še vedno živite v obdobju inkvizicije in imate eno žarnico na prostor. Ostali, kateri pa smo že prešli to fazo pa lahko imamo 20 svetil le v enem prostoru.


PS- imam pa tudi v kleti LED žarnice vendar take z integriranim senzorjem premikanja (cena tam 6€ kos). A v kleti je glavno vodilo praktičnost in ne toliko prihranek.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

T0RN4D0 ::

telexdell je izjavil:

1 navadna žarnica 0,6 € proti LED žarnici iz Kitajske za 3€. Prva sveti 1000 ur druga pa 50.000 ur. Torej te navadna žarnica stane 30 € LED pa 3€.
V 50.000 urah 10W žarnica porabi 5000 kWh elektrike kar znese tam 800 €. LED žarnica v istem času pokuri tam 600 kWh kar znese tam 90 €. Torej nas navadna žarnica pride dražja za tam 740 €. V hiši imam tam 20 žarnic kar pomeni razliko solidnega avtomobila.

Nekateri imate očitno še preveč denarja, da s takšno vnemo iščete navadne žarnice.


Komplet vse kar si napisal je neumnost. Ko bo tista tvoja žarnica za 3€ svetila toliko kot 100w klasika (pri porabi 8.5w iz tvoje matematike) in to 50.000 ur pa pridi, ti bom še sam kupil en avto. Lahko tudi avion, ker za avto maš že zato ker si zamenjal 20 žarnic.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

telexdell ::

T0RN4D0 je izjavil:


Komplet vse kar si napisal je neumnost. Ko bo tista tvoja žarnica za 3€ svetila toliko kot 100w klasika (pri porabi 8.5w iz tvoje matematike) in to 50.000 ur pa pridi, ti bom še sam kupil en avto. Lahko tudi avion, ker za avto maš že zato ker si zamenjal 20 žarnic.

Bi mi zaupal, kako si iz podatkov, katere sem navedel izračunal 8,5 W.

PS- da bo svetila 50.000 ur bova pa morala počakati tam 20 let. Upam, da se boš takrat še spomnil svoje obljube.>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

T0RN4D0 ::

V 50.000 urah 10W žarnica porabi 5000 kWh elektrike kar znese tam 800 EUR. LED žarnica v istem času pokuri tam 600 kWh kar znese tam 90 EUR.


Predvidevam da je mišljena 100w klasika. LED pa potem, 12W in ne 8. Mea culpa.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

jest10 ::

T0RN4D0 je izjavil:

V 50.000 urah 10W žarnica porabi 5000 kWh elektrike kar znese tam 800 EUR. LED žarnica v istem času pokuri tam 600 kWh kar znese tam 90 EUR.


Predvidevam da je mišljena 100w klasika. LED pa potem, 12W in ne 8. Mea culpa.

No ja, tudi 12W LED je še premalo za 100W klasiko. Tam okoli 15W bo prava vrednost.
Bi rad videl tako LEDico za 3€>:D

tomaz88 ::

aja, pa še neki... včasih je toplota, ki jo sproščajo navadne žarnice zaželjena in takrat tudi ne moremo rečt da so to izgube

telexdell ::

jest10 je izjavil:


No ja, tudi 12W LED je še premalo za 100W klasiko. Tam okoli 15W bo prava vrednost.
Bi rad videl tako LEDico za 3€>:D


Izračun za 100 W žarnico je pravilen. Če celoten izračun za LED prepoloviš ali razčetveriš so zneski prihrankov še vedno astronomski.>:D
V zadnjem času je LED svetlobna tehnika tako napredovale in cene tako padle, da se zares ne izplača izgubljati energije in časa za iskanje ustreznih žarnic na žarilno nitko. Stvar je podobne, kot da bi še včeraj tekal od trgovine do trgovine, kje boš dobil petrolej za petrolejko.

PS- trenutno je ekvivalent 100W navadni žarnici LED z 20W. Imajo pa že novo serijo Led diod, kjer je ta vrednost bližje 16 W. Jutri pa bo mogoče že 12 W, kdo ve>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

OK.d ::

Problem je ker ti nobeden ne garantira, da bo led žarnica res delovala cca. 10 let, če so proizvajalci tako prepričani v to naj potem dajo spodobno garancijo.
Drugače je to modni hit in nikakor ne opraviči svoje visoke cene, ker vsako drugo ali pa peto leto kupovati žarnice ni ravno kakšen posel stoletja za uporabnika, proizvajalci si pa lepo manejo roke od biznisa.;)
LPOK.d

telexdell ::

OK.d je izjavil:

Problem je ker ti nobeden ne garantira, da bo led žarnica res delovala cca. 10 let, če so proizvajalci tako prepričani v to naj potem dajo spodobno garancijo.
Drugače je to modni hit in nikakor ne opraviči svoje visoke cene, ker vsako drugo ali pa peto leto kupovati žarnice ni ravno kakšen posel stoletja za uporabnika, proizvajalci si pa lepo manejo roke od biznisa.;)

Cene LED sijalk so povsem konkurenčne cenam t.i. varčnim. Imajo pa LED vrsto prednosti: niso tako občutljive na pogostnost vklopov, takoj dajo polno svetlost, niso tako intenzivno podvržene staranju in s tem padanju svetilnosti.
Za nobeno sijalko pa nisi prepričan, da ti bo svetila deklarirano življenjsko dobo. Torej, karkoli kupiš boš kupoval čez neka časa spet in spet. Lahko pa kaj prihraniš na računu za elektriko.

PS- sicer je pa vsak gospodar svoje denarnice (če odmislim ženo)>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mojca ::

telexdell je izjavil:

1 navadna žarnica 0,6 € proti LED žarnici iz Kitajske za 3€. Prva sveti 1000 ur druga pa 50.000 ur. Torej te navadna žarnica stane 30 € LED pa 3€.


Navadne žarnice bi brez problema svetile tudi sto let, če ne bi precej kruto kaznovali vseh tistih proizvajalcev, ki so proizvajali žarnice s predolgo dobo trajanja.

Tole o 50.000-ih urah pa moraš včasih jemati z rezervo. Kar nekaj LED svetil (ki verjetno niso gorele niti eno uro na dan) mi je že crknilo v mesecu do pol leta. Tisto z življensko dobo "varčnih sijalk" je bil pa itak čisti nateg.

In naj mi kdo dokaže, da žarnice v stanovanju, ogrevanem s termoakumulacijsko pečjo, nimajo 100% izkoristka. Pa še precej lepše svetijo.

jest10 ::

mojca je izjavil:

telexdell je izjavil:

1 navadna žarnica 0,6 € proti LED žarnici iz Kitajske za 3€. Prva sveti 1000 ur druga pa 50.000 ur. Torej te navadna žarnica stane 30 € LED pa 3€.


Navadne žarnice bi brez problema svetile tudi sto let, če ne bi precej kruto kaznovali vseh tistih proizvajalcev, ki so proizvajali žarnice s predolgo dobo trajanja.



Komot tudi 1000+ let. A taka žarnica bi brlela z rdečkasto svetlobo>:D

Ikspe ::

Jaz sem pa mislil da se navadne žarnice z nitko ne smejo več prodajat. Ko je bil tisti prehod pred leti sem nakupil nekaj škatel teh navadnih žarnic. Zadeve bo še za nekaj let. Navadne žarnice imajo za oko najboljši svetlobni spekter.

[D]emon ::

Ikspe je izjavil:

Navadne žarnice imajo za oko najboljši svetlobni spekter.


Tole se slisi za lase privleceno. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

T0RN4D0 ::

[D]emon je izjavil:

Ikspe je izjavil:

Navadne žarnice imajo za oko najboljši svetlobni spekter.


Tole se slisi za lase privleceno. :)


Navadne žarnice imajo perfekten svetlobni spekter in ni nič za lase privlečeno. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jest10 ::

No imajo zvezen spekter. Nimajo pa perfektnega, saj preveč prevladujeta rdeča in oranžna barva.

r3dkv1c4 ::

jest10 je izjavil:

No imajo zvezen spekter. Nimajo pa perfektnega, saj preveč prevladujeta rdeča in oranžna barva.

Zanimivo, da ljudje z okvaro vida imajo težave le pri led in halogen osvetlitvi, pri navadnih žarnicah se pa počutijo, kot riba v vodi.

Ni vse v porabi in toploti.
Odvisno od posameznika, čemu mu bo navadna žarnica koristila.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427422 (21425) bMozart
»

100 W žarnice

Oddelek: Znanost in tehnologija
437146 (5692) jest10
»

Žarnice s celotnim spektrom svetlobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9842333 (40179) jebiveter2
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121161 (90085) BigWhale

Več podobnih tem