» »

T-2 še ne gre v stečaj

T-2 še ne gre v stečaj

vir: Delo
Slo-Tech - Telekomunikacijski operater T-2 še ni v stečaju, saj je višje sodišče na seji v torek ugodilo pritožbi Gratela, Garnola in Lokainvesta zoper sklep o začetku stečajnega postopka z dne 16. septembra letos. Stečaj so zahtevale največje upnice podjetja DUTB, Banka Celje in Hypo-Alpe-Adria Bank. Višje sodišče je zadevo vrnilo v ponovno odločanje sodišču prve stopnje (sklep sodišča).

Spomnimo, da je okrožno sodišče prejšnji teden odločilo, da sme T-2 do zaključka stečajnega postopka normalno ponujati vse storitve. Razlog za to odločitev je bila 11-odstotna rast številna naročnikov ter 9-odstotna rast prihodkov v tem letu.

Izboljšanje poslovanje sicer ni imelo zveze s pritožbo zoper sklep o začetku stečajnega postopka. Razlog je napačno ugotovljen obstoj insolventnosti.

Višje sodišče je v tem primeru presojalo obstoj insolventnosti, ki so ga zatrjevali upniki (po 2. alineji 2. točke drugega odstavka 14. člena ZFPPIPP), torej da je podjetje trajneje insolventno, če po končanem postopku prisilne poravnave s plačilom svojih obveznosti do ločitvenih upnikov, ki so nastale pred postopkom prisilne poravnave, zamuja več kot dva meseca. Sodišče je ugotovilo, da imajo ločitveni upniki prednostno pravico do poplačila iz premoženja, nad katerim imajo ločitveno pravico, ne pa tudi iz ostalega premoženja (npr. iz denarnega toka tekočega poslovanja, ker bi to oškodovalo ostale upnike).

T-2 zastavljenega premoženja ni mogel prodati, ker so upniki januarja 2013 izkoristili zakonsko možnost poplačila v izvršilnem postopku, s čimer so T-2 onemogočili, da bi sam prodal premoženje in ločitvene upnike poplačal z iztržkom. Sodišče ugotavlja, da bi bil pogoj za obstoj insolventnosti izpolnjen le, če bi T-2 prodal premoženje in upnikov ne bi poplačal. To pa se v tem primeru ni zgodilo (drugačno tolmačenje bi lahko prinesla šele zadnja novela zakonodaje, ki pa je bila sprejeta decembra lani, dodaja sodišče).

Predlagatelji stečajnega postopka so obstoj insolventnosti dokazovali tudi po 3. alineji 2. točke drugega odstavka istega člena, po kateri je podjetje insolventno, če po pravnomočnem postopku prisilne poravnave več kot dva meseca zamuja z izvedbo drugih ukrepov finančnega prestrukturiranja, določenih v načrt v načrtu finančnega prestrukturiranja. Prvostopenjsko sodišče se glede obstoja tega razloga ni opredelilo.

Zaradi tega je višje sodišče sklep razveljavilo in ga vrnilo v odločanje prvostopenjskemu sodišču. T-2 za zdaj ni v stečaju.

33 komentarjev

djabi ::

Prebral sem, a nisem nič razumel.

Zame je pomembno samo tole: Spomnimo, da je okrožno sodišče prejšnji teden odločilo, da sme T-2 do zaključka stečajnega postopka normalno ponujati vse storitve.

zmaugy ::

Odlična novica. Upam da se izvlečejo.

LuiIII ::

Jaz tudi upam, da se zvlečejo uspešno s prisilno poravnavo. Enostavno mora biti infrastrukturna konkurenca Deutche Telecomu (današnji Telekom).

Izi ::

Končno nekaj pametnega od sodišča.
Nekateri bi vse uničili, tudi če je dobro, samo da si nagrabijo še več denarja. Dolgoročno pa nihče ne gleda.
Firma deluje uspešno in z dobičkom in dolgoročno bo zagotovo prinašala denar ves čas. Namesto da bi dolgoročno vlekli denar iz te firme bi jo pametni Slovenci uničili za enkraten znesek, potem pa bi spet Avstrijci ali Hrvatje, ki bi firmo kupili, dolgoročno vlekli denar.

Kako smo "pametni" se je pokazalo v Portorožu, ko smo vse hotele prodali Hrvatom, hkrati pa milijone vložili v turizem na tistem področju. Zakaj? A da bodo Hrvatje lahko še več zaslužili na naš račun. Tako smo pametni, da si delamo celo dvojno škodo.

andrejus ::

T2 se kr kul dela. Upam da ne propadejo tudi jaz. Je pa kljub vsemu draga zadeva vse skupaj placam cca 48 eur na mesec (tv + internet + telefon).

shinko ::

To da plačaš 48€ ne pove čisto nič, dokler ne poveš, kaj vse za ta denar dobiš. Torej kakšno hitrost dostopa do interneta, koliko tv kanalov in koliko brezplačnih minut.

Chymera ::

andrejus je izjavil:

T2 se kr kul dela. Upam da ne propadejo tudi jaz. Je pa kljub vsemu draga zadeva vse skupaj placam cca 48 eur na mesec (tv + internet + telefon).

A zamenjas?

399 NOK (46.75 EUR according to google) za 17 Dol in 2-3 na dober dan gor. Nic televizije in telefona. In to je najbolj ugodni paket v tem "hitrostnem razredu" ki sm ga uspel najt po vec tednih iskanja in dveh operaterjih ki sta trdia da je "linija polna".
Pa nej se kdo rece da je Norveska razvita drzava...

Modri dirkač ::

andrejus je izjavil:

T2 se kr kul dela. Upam da ne propadejo tudi jaz. Je pa kljub vsemu draga zadeva vse skupaj placam cca 48 eur na mesec (tv + internet + telefon).


100/10 FTTH, 1x TV L shema, stacionarni tel., 2x S paket za mobitel plačujem 57 EUR.
Nisem zasledil boljše ponudbe pri nas...
Everybody lies!

mtosev ::

Chymera je izjavil:

andrejus je izjavil:

T2 se kr kul dela. Upam da ne propadejo tudi jaz. Je pa kljub vsemu draga zadeva vse skupaj placam cca 48 eur na mesec (tv + internet + telefon).

A zamenjas?

399 NOK (46.75 EUR according to google) za 17 Dol in 2-3 na dober dan gor. Nic televizije in telefona. In to je najbolj ugodni paket v tem "hitrostnem razredu" ki sm ga uspel najt po vec tednih iskanja in dveh operaterjih ki sta trdia da je "linija polna".
Pa nej se kdo rece da je Norveska razvita drzava...
slaba primerjava, ker nisi upošteval, je na NOR povprečna plača dosti višja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Reality ::

zmaugy je izjavil:

Odlična novica. Upam da se izvlečejo.

Jurček vleče ven še zadnje premoženje, potem bo ugasnilo. Mu je ratalo. Štefko bratec pa je trojanski konj. Prej so iz prisilke vlekli optično infrastrukturo ven in jo pretopili v delež, zdej jo pa iz stečajne mase oz ta še prihaja...

Vse poberejo Rešetovi, T2 pa ne plačuje računov, kot jim je že v navadi.... Zato ko prideš v poslovalnico nimajo niti opreme več oz jo skupaj kompletirajo pred tabo iz različnih boxov...

Novica vsekakor ni odlična, ker bodo zraubali še tisto kar je....

zmaugy ::

Nimam pojma o čem govoriš, vem samo to, da sem s T2 storitvami bolj zadovoljen kot s Telekomovimi. Še posebej s pošto in televizijo.

Reality ::

zmaugy je izjavil:

Nimam pojma o čem govoriš, vem samo to, da sem s T2 storitvami bolj zadovoljen kot s Telekomovimi. Še posebej s pošto in televizijo.

Boš kmalu videl, kmalu...
Začeli bodo ugašati programi in zmanjkovati opreme. No sej povsod so samo še na avansih. Kar pa Rešeti delajo, ti bo pa kmalu jasno...

in še en info, iz prisilke ne poplačujejo nobenega. Po rešetovo, razen računov do vas pa ne pozabijo terjat to pa je cesarjevo.

gruntfürmich ::

torej kaj se predlaga če t2 umirta na obroke?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hojnikb ::

odvisno kaj ti je navoljo pri tebi...
#brezpodpisa

LedStorm+++ ::

Reality je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Nimam pojma o čem govoriš, vem samo to, da sem s T2 storitvami bolj zadovoljen kot s Telekomovimi. Še posebej s pošto in televizijo.

Boš kmalu videl, kmalu...
Začeli bodo ugašati programi in zmanjkovati opreme. No sej povsod so samo še na avansih. Kar pa Rešeti delajo, ti bo pa kmalu jasno...

in še en info, iz prisilke ne poplačujejo nobenega. Po rešetovo, razen računov do vas pa ne pozabijo terjat to pa je cesarjevo.


Tega filma ne bodo dočakal Rešeti. Ker preprosto je najbolši na trgu T-2. Kaj čem povedat, povedat čem, da bo Telekom pri meni izvisel s ponudbo in vsi ostali okol T-2, nimajo za burek s ponudbami. Jaz pa nimam namena bogate fotrat in boge cerkvenjake, ki so rep pod noge dal in šli. In tako dobr posel prepustil mrhovinarjem tipa T1.
Pingvin :-)

letmein ::

zmaugy je izjavil:

Nimam pojma o čem govoriš, vem samo to, da sem s T2 storitvami bolj zadovoljen kot s Telekomovimi. Še posebej s pošto in televizijo.


Prerešetani T–2 v krču

zmaugy ::

letmein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Nimam pojma o čem govoriš, vem samo to, da sem s T2 storitvami bolj zadovoljen kot s Telekomovimi. Še posebej s pošto in televizijo.


Prerešetani T–2 v krču


Brez zamere, dokler so njihove storitve veliko boljše od konkurence, me sploh ne zanima kdo je lastnik in podobno.

MrStein ::

gruntfürmich je izjavil:

torej kaj se predlaga če t2 umirta na obroke?

Da uživaš v nadpovprečni kvaliteti storitev T-2.
Ko/če se to spremeni, pa lahko greš še isti dan h konkurenci.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dustphoenix ::

@LuiIII mene samo zanima, od kod tebi preblisk da je lastnik Telekoma, Deutsche Telekom?

http://www.telekom.si/o-podjetju/za-vla...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

verjetno je zamešal, ker se D telekom omenja kot potencialen kupec telekoma
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

insajderske informacije :)
#brezpodpisa

LuiIII ::

Genau! Insiderske informacije ;-)

Looooooka ::

Ja za brezveze že niso šli združevat Telekoma pa MObitela.
Prodaja je le še vprašanje časa.

cegu ::

Looooooka je izjavil:

Ja za brezveze že niso šli združevat Telekoma pa MObitela.
Prodaja je le še vprašanje časa.


To že. Vendar si D-Telekoma ne želiš. Nemški internet... bruh!

Tiger ::

zmaugy je izjavil:

Brez zamere, dokler so njihove storitve veliko boljše od konkurence, me sploh ne zanima kdo je lastnik in podobno.

Brez zamere, kot davkoplačevalca bi te moralo zanimati, čemu smo dokapitalizirali banke, slednje pa so dolgove (tudi družge T2) prenesle na DUTB.

zmaugy ::

Kot davkoplačevalca bi me moralo zanimati tudi stanje na področju varovanja konkurence pri nas v zadnjih 20 letih, v tem primeru konkretno na področju telekomunikacij. Mislim da mi ni potrebno iti preveč podrobnosti?
Sploh ne vem nič o trenutnih lastnikih T2, vem pa da so kot konkurenca na trgu dobrodošli - seveda nam uporabnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mavrik ::

zmaugy je izjavil:

Mislim da mi ni potrebno iti preveč podrobnosti?


Ni ti treba, se pa na Slo-Techu po pravilih spodobi da razložiš o čem govoriš.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

O kupu (v velikem številu dobljenih) tožb proti Telekomu zaradi oviranja konkurence.
Bilo v novicah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ThinMan ::

cegu je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Ja za brezveze že niso šli združevat Telekoma pa MObitela.
Prodaja je le še vprašanje časa.


To že. Vendar si D-Telekoma ne želiš. Nemški internet... bruh!


Hmm, saj pri nas bi tudi lahko rekli da je TK internet bruh sploh na podeželju ali lokacijah, ki ne morejo met več kot EMX. Generalno gledano pa je stanje kar OK.
Aja pa ne delam za Telekom.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Mr.B ::

Zdrava konkurenca je potrebna : Do poslov z dampingom
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mesar ::

Podjetja dobivajo popuste, od kje jim te infromacije? Če imaš internet preko Telekoma so od T2 in Telemacha dražji v vseh pogledih in tudi po par "sestankih" ne prideš na iste cene kot jo ima konkurenca. Dobro imaš tudi dražje ponudnike (pri katerih bi se dalo verjetno še kaj zmenit) imaš pa tudi takšne, ki so vsej za 1/3 cenejši.

Za zasebne uporabnike pa tudi kolikor vem je mobitel dražji od simobila recimo... vsej mesec ali tri nazaj ko sem jaz prešaltal je bil.

Je pa res, da telekom ponuja nekatere storitve, ki jih drugi ne ali pa to ni to, ampak če gledamo postavke na računih je AFAIK internet dražji za pravne osebe.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Mr.B ::

Mesar,
glej politično mora redstaviti "prodati" bodočemu kupcu telekoma lepo sliko. ZAto pa je lepo delati dumping za "večja" podjetja, njih kaj dosti ne briga za mala podjetja...
Po drugi strani.... pa itak ne znajo konkurirati 500 mil evropskemu trgu, mislijo je da je balkan.....Ampak to je značilno za vso "politično" slovensko gospodarstvo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Mesar je izjavil:


Je pa res, da telekom ponuja nekatere storitve, ki jih drugi ne ali pa to ni to, ampak če gledamo postavke na računih je AFAIK internet dražji za pravne osebe.

Če se ne motim je tista novica o mobilnih storitvah, ne pa internetu. (razen če misliš mobilni internet)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 spet ni več v stečaju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11029572 (25754) St235
»

T-2 spet v stečaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11833900 (27896) roli
»

Ustavno sodišče razveljavilo sklep o uvedbi stečajnega postopka T-2

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2512814 (1085) bbbbbb2015
»

T-2 gre v stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8838473 (29511) MrStein

Več podobnih tem