» »

Nateg preko bolhe.

Nateg preko bolhe.

«
1
2

zablujenc007 ::

Ta vikend sem bil žrtev prevare preko bolhe oz. priznam, da je do vsega tega prišlo zaradi moje naivnosti in neizkušenosti pri kupovanju oz. prodajanju preko spletnih strani.

Na bolhi sem videl oglas za ugoden nakup računa za igro league of legends.
Z modelom sva se dogovarjala preko maila in preko skaypa (na skaypu je razviden ime in priimek, ter občina v kateri živi)(uporablja hotmail, ampak ko sem mu danes spet poskušal poslati mail je bila zahteva zavrnjena, predvidevam da je zbrisal račun)
Imela sva dogovor, da mu prvo plačam nato mi pa da ime računa ter geslo le te igre.
Jaz sem mu seveda plačal ( v obliki Paysafecard-ov) 130EUR.
Ko sem mu plačal, seveda ni bilo o njemu več duha in sluha..
Skratka, kaj lahko naredim?
Danes sem poskušal locirati njegov hotmail IP, IP trackerji mi dajo neki naslov v Ameriki (predvidevam, da je uporabil proxy)
Njegovega IP-ja preko skaypa nisem mogel locirati.
Skratka vse kar imam je nejegov hotmail ( ki ga je ze zaprl po vsej verjetnosti), njegov skype profil (me ima še zmeraj pod kontake) imam njegovo ime ter priimek, njegovo letnico rojstva, ter njegov naslov (le te podake sem dobil ko sem jih zahteval preko skapya pred izvedbom "kupčije"), AMPAK ko sem preveril njegov naslov preko TISA oseba s tem imenom ter priimkom ne živi na tej adressi, malo sem pogooglal njegovo ime ter priimek in seveda nisem dobil nobenih sledi.. Preveril sem pa dobroimetje Paysafecard, ki sem mu jih izročil, vseh 130EUR je že porabil za kupovanje dobrin pri igri league of legends.
Imam njegove izmišljene podatke ter njegovo uporabniško ime na bolhi..

Če grem s temi podatki jutri na policijo, bo dovolj da bodo lahko kaj ukrenili oz. da bom dobil denar nazaj?

Smrekar1 ::

Dvomim. Vsekakor pojdi na policijo, iz principa. Na Bolho ga prijavi kot goljufa, v prihodnje pa zahtevaj, da se pogovarjaš po telefonu. Telefoni namreč so sledljivi.

zablujenc007 ::

Seveda sem mu takoj rekel za telefon, ampak mi je napisal slednje: "Lej ti raje pisem tu ki ta spisek je malo dolg in se mam neke probleme z telefonom oz. omrezjem da ne prejemam vseh klicev/smsou"

Smrekar1 ::

zablujenc007 je izjavil:

Seveda sem mu takoj rekel za telefon, ampak mi je napisal slednje: "Lej ti raje pisem tu ki ta spisek je malo dolg in se mam neke probleme z telefonom oz. omrezjem da ne prejemam vseh klicev/smsou"


Tole bi moral biti rdeči alarm. Poznaš koga, ki bi kdaj imel take težave? Jaz tudi ne.

No, veš za v prihodnje. Prijavi ga zaradi spletne goljufije, vendar dvomim, da boš kaj dobil nazaj. Zna pa tole še kdaj poskusit, tako da mu lahko pripraviš limanice :)
Hotmail account bi moral biti sledljiv do nečesa drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

St235 ::

Vse kar si povedal povej na policiji, več kot to ne moreš. Če je vsaj kateri od podatkov pravilen potem, ga bo policija lahko hitro izsledila.

zablujenc007 ::

Zanima me samo, če bi lahko policija prišla do njega in mi posredovala njegove osebne podatke, katere bi zahteval, da ga bi civilno tožil.. Če bi dobil te podatke se bi z njemu "osebno pogovoril" in sem prepričan, da bi mi denar sam ponujal nazaj.

Smrekar1 ::

St235 je izjavil:

Vse kar si povedal povej na policiji, več kot to ne moreš. Če je vsaj kateri od podatkov pravilen potem, ga bo policija lahko hitro izsledila.


Če bi se šlo za 130 milijonov evrov bi ga verjetno lahko izsledili preko Hotmaila, za 130 evrov pa ne vem ali se bodo ukvarjali s tem. Odvisno od kriminalista.

zablujenc007 je izjavil:

Zanima me samo, če bi lahko policija prišla do njega in mi posredovala njegove osebne podatke, katere bi zahteval, da ga bi civilno tožil.. Če bi dobil te podatke se bi z njemu "osebno pogovoril" in sem prepričan, da bi mi denar sam ponujal nazaj.


Spletni nateg po mojem kar preganjajo po uradni dolžnosti. Dvomim, da boš od policije dobil kdo je bil kar tako, sploh ne, če se hočeš z njim "osebno pogovoriti".
Verjetno se gre za kakšnega 14-letnega mulca, ki misli kakšen hacker je, tako da nimaš koga tožiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zablujenc007 ::

Če ima kdo znanje oz. ve za načine kako priti do določene osebe oz. podatkov le te, iz njegovega email računa ali njegova skaypa adresse mi naj prosim piše na zasebca. (preko IP-ja, karkoli..jaz se ne spoznam toliko na to)

bluefish ::

Ne gre to tako, nismo v filmu.

Smrekar1 ::

zablujenc007 je izjavil:

Če ima kdo znanje oz. ve za načine kako priti do določene osebe oz. podatkov le te, iz njegovega email računa ali njegova skaypa adresse mi naj prosim piše na zasebca. (preko IP-ja, karkoli..jaz se ne spoznam toliko na to)


Brez policijskega naloga ne bo šlo. Žal. Več možnosti imaš, če pišeš na Bolho kaj se je zgodilo.

hojnikb ::

zablujenc007 je izjavil:

Če ima kdo znanje oz. ve za načine kako priti do določene osebe oz. podatkov le te, iz njegovega email računa ali njegova skaypa adresse mi naj prosim piše na zasebca. (preko IP-ja, karkoli..jaz se ne spoznam toliko na to)

In kako točno si se ti dokopal do njegovega ipja ??
#brezpodpisa

zablujenc007 ::

hojnikb je izjavil:

zablujenc007 je izjavil:

Če ima kdo znanje oz. ve za načine kako priti do določene osebe oz. podatkov le te, iz njegovega email računa ali njegova skaypa adresse mi naj prosim piše na zasebca. (preko IP-ja, karkoli..jaz se ne spoznam toliko na to)

In kako točno si se ti dokopal do njegovega ipja ??


Strica googla sem vprašal, kateri mi je svetoval naslednji postopek:

1. odpreš enega od njegov poslanih sporočil
2. klikneš "več", ki stoji za gumbom "odgovori"
3. klikneš "prikaži izvirnik"
4. v naslednjem zavihtu ti odpre izvirnik tega gmaila kjer je nekje pod neko gmoto podatkov njegov IP adress, kateri se najde v le teh oklepajih: [ prostor za IP adresso ]

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Če je pošiljal preko spletnega gmaila/hotmaila, ne boš videl njegovega ipja v source.

Z njegovim uporabniškim imenom na bolhi ga lahko policaji izsledijo, če seveda ni šel na net preko proxyjev ali kakega javnega wifija.
Daj mi javi na zs njegovo up. ime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

zablujenc007 ::

Aja.. klical sem tudi že na bolhin support, ampak mi je samo svetovala obisk oz. prijavo na policiji, ker ona ne sme dajati podatkov brez naloga policije itd.

hojnikb ::

v tej gmoti boš najdu sam ipje email strežnikov in nič več.

Naj ti bo to lekcija za naslednjič, da se take posle dela sam v živo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

St235 ::

zablujenc007 je izjavil:

Zanima me samo, če bi lahko policija prišla do njega in mi posredovala njegove osebne podatke, katere bi zahteval, da ga bi civilno tožil.. Če bi dobil te podatke se bi z njemu "osebno pogovoril" in sem prepričan, da bi mi denar sam ponujal nazaj.


Da, če ga bo policija izsledila so ti dolžni dat njegove osebne podatke, točno zaradi take zadeve. Seveda boš moral naslovit uradno prošnjo na policijo, ker takih stvari se ne daje na lepe oči po telefonu.

betmen ::

pejt osebno na bolho ali pa jim piši uradno... kaj klicariš te budale v klicnem centru...

opiši jim celotno zgodbo tako kot si jo nam in zahtevaj IP al karkoli, da ga lahko izslediš. Če se bojo zgovarjal na policijo, potem sprinti ta njihov mejl in pejt na policijo z vsemi skp in ne it domov dokler ne začnejo reševat tega... Tud če se gre za 130 eur, koji kurac mamo potem policijo? Tmau je lahko tko nategnu 100 ljudi, to pol ni več samo 130 eur?!

Roadkill ::

Po kateri logiki je pa LoL account lahko 130€ vreden?
Saj gre za free to play špil.... no skorajda.

Nategnil si se sam. Tokratna šola je stala 130€. Naslednjič se boš spomnil na tole in ne boš več neumnosti počel.
Ü

mtosev ::

ko bo prišla policija do tega nateguna boš pa kr hitro videl svoj denar. dvomim, da mu ne bo postalo jasno, da je konec ko pridejo policaji do njega
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

menjalnik ::

Predlagam, da tukaj izdaš njegove podatke, ki jih imaš, da ne bo jutri spet koga naokrog prinesel

lonewolf_ ::

Lahko probaš pisat na LoL Support, mogoče mu izbrišejo račun, ker je prodaja nelegalna s strani RiotGames-a. Drugače pa vsekakor na policijo. Veš njegov in-game name ?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Boobiz ::

menjalnik je izjavil:

Predlagam, da tukaj izdaš njegove podatke, ki jih imaš, da ne bo jutri spet koga naokrog prinesel



Take, katerim prodaja oz. nakup neke non-retail zadeve s PSC instant ne diši po nategu, kar naj okrog prinašajo.
I'm drunk, what's your excuse?

mihibo5 ::

zablujenc007 je izjavil:

Danes sem poskušal locirati njegov hotmail IP, IP trackerji mi dajo neki naslov v Ameriki (predvidevam, da je uporabil proxy)
Njegovega IP-ja preko skaypa nisem mogel locirati.


Ne poznam toliko te zadeve, ampak ali se ga ne bi dalo preko MAC nalova nekako izslediti?

hojnikb ::

in kje boš dobil mac naslov ?
#brezpodpisa

bluefish ::

Četudi bi ga, je zanj še manj uporaben kot IP.

zablujenc007 ::

lonewolf_ je izjavil:

Lahko probaš pisat na LoL Support, mogoče mu izbrišejo račun, ker je prodaja nelegalna s strani RiotGames-a. Drugače pa vsekakor na policijo. Veš njegov in-game name ?


Nimam njegovega in-game name-a, ni mi ga hotel razkriti.

hojnikb ::

Še ena rdeča zastavca....
#brezpodpisa

zablujenc007 ::

hojnikb je izjavil:

Še ena rdeča zastavca....


ko kupuješ oz. prodajaš in-game račune se nikoli ne razkrije uporabniških imen pred nakupom oz. prodajo.

Zgodovina sprememb…

FTad ::

zakaj pa se tega ne razkrije?

M-XXXX ::

Tako v vednosti je drugače prodaja/kupovanje LOL računov prepovedana...

chucki ::

Kaj res mislite, da se bo policija ukvarjala z enim LOL accountom? Probaj in poročaj, ampak mislim da je bila to draga šola..
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

oemdzi ::

Roadkill je izjavil:

Po kateri logiki je pa LoL account lahko 130€ vreden?
Saj gre za free to play špil.... no skorajda.

Nategnil si se sam. Tokratna šola je stala 130€. Naslednjič se boš spomnil na tole in ne boš več neumnosti počel.


Po marsikateri... Diamond accji so še več vredni, sploh pa če imaš 20x runepage, vse rune, še kakšne redke skine, pa acc gre gladko tud do 1000 eur in več. Druga je pa kdo bo to kupil, ampak se kupuje in posledično prodaja... Jaz kvečjemu morda nekoč prodam...

OP lahko poveš kaj več o accju, me zanima zakaj je bil vreden 130 eur, kateri rank, champi itd ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

shadeX ::

chucki je izjavil:

Kaj res mislite, da se bo policija ukvarjala z enim LOL accountom? Probaj in poročaj, ampak mislim da je bila to draga šola..


Nima veze za kaj je bilo porabljeno. Dejstvo je da je bilo storjeno kaznivo dejanje - goljufija.

Mirk ::

Prijavi na policijo, vendar kaj drugega kot dve zapravljeni uri verjetno ne boš imel od tega.

Pred nekaj leti me je en mulec ogljufal na Bolhi, pa sem seveda zadevo prijavil. Imel sem vse podatke, dokaze in vse kar potrebuješ za zagon primera in posledično obsodbo.
Celotna prijava / sestava zapisnika je potrebovala dve uri. Policaj mi je že takoj povedal, da že po samih dokazah vidi, da je to že počel. Naknadno še par klicev s policistom.
Še naknadna prijava, ker me je po pol leta p**** klical, da se opravičuje, ni on dejanski krivec, ter mi bo povrnil denar. Seveda potem ni bilo več stika z njem.

Po skoraj enem letu sem dobil odločbo, da ne bo nič iz tega, ker je oškodovana vrednost prenizka in osumljenec še ni bil nikoli kaznovan (bi citiral, pa se mi ne da iskat odločbe).
To je bilo s trdnimi dokazi, pričami in takojšnjo prijavo...

Saj boš videl, vendar ne upaj preveč. Vsekakor pa veliko sreče.

chucki ::

Civilna tožba je edino, kar mu bo ostalo...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

NLight ::

Zgodbe ki jih jaz poznam imajo različne konce... Od takih da policija ni naredila nič, do takih da je policija obiskala kriminalca... Lahko greš na policijo te nič ne stane... Če gre za froca bo dovolj že če policija domov staršem potrka na vrata... Da vidiš kakšno veselico bo imel doma, ko ga oče nabije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

mat xxl ::

chucki je izjavil:

Civilna tožba je edino, kar mu bo ostalo...


Torej naj pripravi vsaj ene 500 eur za odvetnika in takse, da se bo lahko pravdal. ??? :(

Žal je tudi pravica pogosto draga reč !

chucki ::

Nas so oropali leta nazaj, ter vzeli takratnih 120.000 Sit iz predala. Imeli smo registersko, avtomobil, opis storilca, ampak fizičnih dokazov ni bilo ( da je ta denar bil naš ) :) Vedeli so kdo je, ker nismo bili edini in dobili odločbo na dom, da ga lahko civilno tožimo :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Phantomeye ::

Ni ti dal telefonske, ni ti razkril in-game imena ...

hja ...

Jerry000 ::

zablujenc007 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Še ena rdeča zastavca....


ko kupuješ oz. prodajaš in-game račune se nikoli ne razkrije uporabniških imen pred nakupom oz. prodajo.


Zakaj pa ne? Js ti kamot dam moj username zdaj tukaj javno...ne bo ti nič koristil brez passworda ;). Username že lahko daš, username + password je pa druga zgodba

ghost13xc ::

Zaupaj mi njegovo ime, mail, skype racun, kar koli, pa da vidmo... ponavadi se najde kje kaj :)

blackbfm ::

podoben oglas na bolho, pa ga nekako zahaklaj:)

Phantomeye ::

Naslednjič, ko ti bo kak nigerijski princ pisal, se spomni na tole temo :D

LJ4L ::

ghost13xc je izjavil:

Zaupaj mi njegovo ime, mail, skype racun, kar koli, pa da vidmo... ponavadi se najde kje kaj :)

Potem je tuki še možnost da ga polovica slo techa vsak dan terorizira :)) potem bi mogoče popustu
LP from LJ

qwertyy ::

zablujenc007 je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Lahko probaš pisat na LoL Support, mogoče mu izbrišejo račun, ker je prodaja nelegalna s strani RiotGames-a. Drugače pa vsekakor na policijo. Veš njegov in-game name ?


Nimam njegovega in-game name-a, ni mi ga hotel razkriti.


Kako si potem sploh vedel za kater account gre? Kupoval si mačka v žaklju. Valda pred nakupom hočeš videti division itd.

first_line ::

Meni je en prodal defektno zvočno. Sem ga klical nazaj da ne dela in se mi je dobesedno smejal v slušalko da mu nič ne morem, da bo rekel da sem jo sam kurcšlusnil (kot da sem pci zvočno vezal na 220).
Sem šel na policijo in so se mi dobesedno smejali v obraz, da oni nimajo nič s tem...

Hja, mene je koštalo le 20€, nikoli pa več ne kupim preko Bolhe brez osebnega prevzema in testa...

St235 ::

mešaš hruške in jabolka. To kar ti opisuješ je v najboljšem primeru možno rešit preko obligacijskega prava - pa še to bolj kot ne teoretično. Naklepa goljufije pri pošiljanju 20€ vredne elektronike po pošti, pač ne bo možno dokazat. Zgoraj opisano pa ima vse znake kaznivega dejanja.

XsenO ::

Preveril sem pa dobroimetje Paysafecard, ki sem mu jih izročil, vseh 130EUR je že porabil za kupovanje dobrin pri igri league of legends.


Kaj iz tega se ne, da izsledit za kateri account gre? Vsaj, da posreduješ riot games, da mu zaprejo račun?
1 + 1 = 1

mihec87 ::

Zakaj hudiča bi plačeval z psfc če lahko na trr nakažeš..

Glede na to koliko fake podatkov imaš vprašanje če je od ostalih sploh kateri resničn..

zablujenc007 ::

mihec87 je izjavil:

Zakaj hudiča bi plačeval z psfc če lahko na trr nakažeš..

Glede na to koliko fake podatkov imaš vprašanje če je od ostalih sploh kateri resničn..



Človek je profesionalen nategovalec, se vidi da to ni počel prvič.. rekel mi je, da nima TRR-ja ker so mu starši rekli, da mu ne bodo odprli računa, da ne bi zapravljal itd. ( rekel je da je star 17 let)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100278 (6012) predi
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382237 (25684) budnost
»

nateg na bolhi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420685 (15578) St235
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315341 (11228) shadeX

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123613 (19164) Gandalfar

Več podobnih tem