» »

Kako vdreti v ključavnico?

Kako vdreti v ključavnico?

BorutO ::

Mam problem, sem se odselil v eno blokovsko stanovanje, kjer mi pripada klet (vsako stanovanje ima svojo majhno klet). Problem je, da je prejšni najemnik zamenjal ključavnico, zato ne morem priti notri, ker imam kar nekaj stvari za dati tja notri, pa da to ne vlačim po sobah. Lastnik stanovanja mi je rekel, da lahko zamenjam ključavnico.
Sem klical hišnika, če bi zamenjal ključavnico, s tem, da mu jaz kupim novo ključavnico, pa je rekel, da to ni njegovo delo, pa da bi s tem on meni šel na roko. Tega ne razumem, a ni to delo hišnika, če v nek prostor ne moreš drugače, kot vdreti, da on pri tem sodeluje?

Zdaj, ker bi tudi kakšen opis prišel prav kakšnemu lopovu, bi bilo boljše, da kdo to napiše v privat.
Ključavnica je klasična, kot so v vhodna vrata hiše na primer. Ni taka kot so po sobah npr., če se razume.

Nekaj takega je:

SaXsIm ::

Sveder, vrtalnik, kladivo. Prevrtaš ključavnico in jo izbiješ. Zna pa biti, da boš pri tem poškodoval celoten vložek. Vložek in ključavnica sta skupaj nekje okoli 20 EUR.
SaXsIm

BorutO ::

Jaz sicer imam s sabo baterijski vrtalnik, samo verjetno ni dovolj močan? Kladiva pa nimam. Verjetno bi potem lahko to kako drugače ven izbil, ali kaj pa vem.

Pol je boljše, da kupim komplet, za vsak slučaj, pa je?

PecenkA ::

Najdi nekoga s kljukci. Če je navadna Titan ključavnica recimo do varnosti 4/10 po njihovi lestvici ni noben problem.

BorutO ::

Mislim, da je navadna, bom slikal, pa objavil.

SeMiNeSanja ::

'Po domače' se to dejansko naredi z vrtalnikom.
Jaz sem se tega nekoč lotil z malim svedrom, ki pa se je precej hitro skrhal, tako da predvidevam, da je bolje vzeti kakšnega malo večjega. Vprašanje pa je, če bo tvoj baterijski vrtalnik dovolj močan za to.

Seveda lahko pokličeš tudi katerega od ključavničarskih servisov, ki imajo ponavadi tudi kakšna specialna 'vlomilska' orodja, kar pa znajo eni tudi mastno zaračunati (se splača prej vprašati, koliko bi to stalo, da ne boš potem presenečen).

Za potencialne vlomilce se pa ne sekiraj - ti vedo 10x bolje od nas, kako se tako ključavnico 'reši'.

SaXsIm ::

Jaz sem letos vrtal z 9 mm svedrom za kovino, malo boljšim. Če imaš dobro akumolatorco, potem ne bo problema.
SaXsIm

Buldožer ::

Na tale način mi je meni ratalo še hitrejše kot modelu na posnetku. Najbrž bo tud akomulatorski dober, nič te ne stane probat.
Več glav več ve. No, ni nujno!

WaterBoy ::

Pazi na svedre :D ko sem jaz to delal sem 2 zlomil

Invictus ::

Pokliči kakega lokalnega ključavničarja.

Skupaj z novo ključavnico te pride reda 30 - 40 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Šimpanz ::

Moja tamala je pred letom dni zlomila ključ v ključavnici pa nismo mogli v stanovanje. Ključavničar je hotel 120 eur (bila je nedelja zvečer), zato sem šel raje do soseda da je posodil vrtalnik pa ene 3 svedre. Po 45 minutah vdiranja smo bili notri. Strošek 2 svedra, nova ključavnica pa še mehanizem (v starem je bilo cel kup opilkov) se pravi ene 50 eur.

BorutO ::

To je ta ključavnica, ki bi jo mogel odstraniti:


To pa mam pribor:


Imam še eno električno mašino za knauf, firma je Spit ali nekaj takega, taka mala oranžna.

Ganon ::

Sposodi si močnejši vrtalnik in prevrtaj. Zelo enostavno.

RejZoR ::

Ključavnice so ponavadi iz ojačanega jekla, na vlamljanje z baterijskim vrtalnikom kar pozabi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mn ::

Daj najprej pokliči lokalnega ključavničarja, da ti pove koliko ti bo računal. Zna biti še najceneje in najmanj komplikacij. Tole titanovo ključavnico bo potreboval manj kot 30 sekund da jo odkleni. Vrtanje v ključavnice je problem - ni nemogoče ampak bo trajalo. Pa kak sveder boš verjetno uničil.

Roadkill ::

K1 je najenostavnejša cilindrična ključavnica od Titana. To z malo občutka že s sponko za lase odpreš.

Drugače pa kot so ti že predlagali: Najdi lokalnega ključavničarja.
Ü

facepalm ::

lahko pa tudi poizkusis s kakim "home made lockpick" orodjem:)
ampak ce si brez izkusenj bi znal porabiti kar nekaj ur, preden bi karkoli odklenil

ce dobis koga, ki ti tole odkleni pod 40eur, se ti to najbolj izplaca.

ce ne, bi pa jaz naredu to na ekstremno amaterski in preprost nacin..
- gres v merkur in odstejes cca 40eur za nova vrata (ali pa se manj na bolhi)
- prides domov in odzagas obstojeca vrata okoli kljucavnice in zamenjas komplet vrata :)

stb ::

S tem se ukvarja tudi 30k ljudi na http://www.reddit.com/r/lockpicking

RejZoR ::

Roadkill je izjavil:

K1 je najenostavnejša cilindrična ključavnica od Titana. To z malo občutka že s sponko za lase odpreš.

Drugače pa kot so ti že predlagali: Najdi lokalnega ključavničarja.


Sej to predstavlja 90% vseh ključavnic. Šele s kakšnimi višjimi modeli z obojestransko oz večdimenzionalno postavitev pinov se zaplete, kjer klasično "lockpickanje" odpade.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Roadkill ::

Lockpicking je prej hobi/umetnost kot obrt.

Zato ti tudi ključacničar ne bo lockpickal, ampak bo cilinder odlomil ali prevrtal.
Pa tudi tole vrtanje ni tako simpl, če nimaš približno sposobne vrtalke in dobrega svedra.
Večina uporabnikov v teli temi niti ne bi vedla, kaj narest po tem, ko so zvrtali luknjo v ključavnico :)
Ü

Utk ::

Hm, nekaterim najemnikom lastniki še nove klime kupujejo, temu revežu pa niti kleti noče odklenit. Kako je to možno?

SeMiNeSanja ::

Nazadnje boste naredili iz navadne menjave ključavnice celo disertacijo, tako kot pri onem tipu, ki je hotel skrašati kabel na razdelilcu.

Par solidnih 4mm svedrov (za vsak slučaj, če se skrhajo), vrtalni stroj, izvijač.
Če je sveder večji, se bo znal zatikati, kar pri bolj slabotnem vrtalnem stroju lahko predstavlja problem. Z malo spretnosti, je ključavnica v 5 min odprta, v 10 pa zamenjana z novo.

Neke znanosti tu ni in jo prosim nehajte delat.

mn ::

Utk je izjavil:

Hm, nekaterim najemnikom lastniki še nove klime kupujejo, temu revežu pa niti kleti noče odklenit. Kako je to možno?


V bistvu dober point. Zakaj ti jo ne zamenja lastnik? Ali pa vsaj pokrije stroške ki jih boš imel.

St235 ::

Ali pa pač daš hišniku 10€ pa ti bo zadevo prevrtal.

Drugače pa je imel hišnik prav, da njegovo delo pač ni vzdrževanje posameznikih enot ampak so njegove naloge vezane na skupne prostore. Tako, da čez pol leta ne boš pizdil zakaj hišnik ne popravi pipe v tvoji kuhinji.

737 ::

Lock bumping je stara finta.

jype ::

Tako ključavnico lahko odpreš s ploščatim izvijačem in sponko. Navodila so na internetu. Prvič ti zna vzeti nekaj več časa, ko dobiš grif je pa par 10 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mat xxl ::

Ne vem jaz sem enkrat to sam delal in ni tak simpl, tudi ko boš prevrtal ni nujno, da boš znal odpreti. Najdi raje stručkota, zna pa še biti problem, da boš poleg vložka in ključavnice uničil še malo vrata in ti zna potem lastnik pametovati, tako, da bi jaz kar lastniku prepustil, naj uredi zadevo.

Ni pa to stvar hišnika, on skrbi za skupne ključavnice in ostale zadeve, tudi če tebi v stanovanju voda pušča s pipe to ni problem hišnika, če pa pušča skupni ventil v bloku pa to rešuje hišnik.

fosil ::

Lahko pa hišniku plačaš, da ti to naredi, če zna.
Zastonj seveda ne, ker to ni njegovo delo.
Ampak verjetno bo vseeno ceneje kakor, da pride pravi ključavničar.
Tako je!

BorutO ::

Ok, hvala za pomoč, trenutno se bom potem probal obrniti na hišnika, mu dam 20 eur za delo, pa je to to, če zna. rekel je da baje zna, pol pa ne vem.
Pol pa bom probal iti do ključavničarja, če bodo predragi, pa bom sam nekaj naredil.
Glede vrat, ni tako simpl, če bi bilo to moje stanovanje, bi jih na prafaktorje razstavil, problem je, da ti tu teži lahko lastnik, da je ne vem kaj. Lastnik je župan ene občine, tak da nasploh nima veliko cajta, ampak vseeno.

DeeJay ::

A bo čez par dni pisal na 24ur... "Županu občine XY izpraznili klet" ? :)

sisemen ::

Samo v informativne namene, da taksni ki se uporabljate te kljucavnice na vhodnih vratih to cimprej zamenjate :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Profesionalno odklepanje/vlamljanje vrat

Oddelek: Loža
166247 (4592) salcadoo
»

Ključ zlomljen..

Oddelek: Loža
245813 (4599) andreasjecar
»

popravilo ključavnice na vozilu

Oddelek: Na cesti
2411077 (10426) šernk
»

Švicarski nož

Oddelek: Loža
234324 (2388) anzel26
»

Kakšne pravice ima najemodajalec(lastnik) stanovanja?

Oddelek: Problemi človeštva
448827 (8082) bosmla

Več podobnih tem