» »

Kako izbrati koga odpustiti ?

Kako izbrati koga odpustiti ?

_IKE_ ::

Žal sem se znašel pred nehvaležno nalogo pri kateri moram med našimi zaposlenimi izbrati nekoga ki bo moral zapustiti podjetje ( bo odpuščen zaradi poslovnih razlogov ). Nekaj idej sicer že imam a ker več glav več ve ......

nightrage ::

Zakaj pa ne bi ti šou iz podjetja? Itak nimaš pojma, nč ne delaš, pa še nadure nabijaš.

fosil ::

Malo za hec, malo za res :)
Sem se spomnil na tale Mazzinijev članek


Prestavljajte si podjetje, za slovenske razmere sorazmerno veliko. Učinkovitost delavcev je seveda porazdeljena po normalni distribuciji.

Recimo, da imamo tri zelo sposobne na eni strani, na drugi tri skrajno nesposobne, vmes pa razdeljene vse druge. Nato vodstvo dobi idejo, da bi odpustilo tiste tri najslabše. Ti se upirajo, po pomoč se zatečejo tudi na cehovsko združenje.

Do sem je zgodba običajna, povsod po svetu bi jo lahko našli. A poslušajte nadaljevanje: kolegi skupaj z možnimi odpuščenimi sestavijo protestno izjavo, v kateri se sklicujejo na socialni čut: odpustiti je treba najboljše delavce, kajti ti lahko službo dobijo povsod, obdržati pa morajo najslabše, saj ti ne morejo nikamor in jih nihče noče. Pahnjeni bodo v bedo.

Kar sproži resno razpravo v kolektivu. Seveda, saj to je res! Kako se tega nismo prej spomnili! Odpustimo najboljše!

Bom povedal kar po pravici - ko sem izvedel za ta primer in bral kopije izjav in e-pošte, je bila moja prva misel: "Tej državi ni rešitve!"
Tako je!

Gandalfar ::

Ko ugotovis kako napisat konstruktivno in jasno formulirano vprasanje pa odpri novo temo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10415764 (10492) Daliborg
»

Kako nekoga odpustiti brez slabe vesti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418536 (14888) joze67
»

Kako izbrati koga odpustiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16839807 (32612) Invictus
»

Nadaljnja odpuščanja pri Intelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
759938 (7221) madviper
»

Liberté - Egalité - Fraternité (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
824684 (3317) BluPhenix

Več podobnih tem