» »

Ni plače

Ni plače

1
2
3

louser ::

zavajon je izjavil:

Ne hodim pogosto na bolniško (v zadnjih 20 letih kakih 10 dni), a me zanima, če zdravniki res tako z lahkoto dajejo bolniške?
Če je to res, se mi zdi, da je nekaj narobe s sistemom.

Ne.
Vendar če delaš v tako debilnem podjetju, se ti nekje pozna tudi na zdravju.
Osebni zdravnik pa ni pristojen za izvedbo specializiranih preiskav in tako o tem ne more odločati.
Tu pač zlorabljeni delavci izkoristijo naše dolgotrajne čakalne vrste.

TheBlueOne ::

@Lakotnik29, nekaterim so postopki zelo velik stres in raje pozrejo izgubo denarja. Teh je seveda najvec tam, kjer so taksni problemi. S tem, ko z njimi pometas po forumu jim bolj pokazes, kako neusmiljeno je lahko pravni sistem, ker ga na nek nacin zaradi znanja predstavljas, kot pa das spodbudo, da sledijo navodilom.

Delavci se grupirajo in gredo v skupne tozbe vecinoma, ker sami ne zmorejo bremena. Zanje je to ena velika negotovost, za pravnika samo igra verjetnosti in se ga niti ne dotakne. Zato ti svoje stalisce razlagajo skozi zgodbe, da bi lahko ti razumel kako se pocutijo in zakaj ne ravnajo najbolj smoterno in ce lahko svetujes v okvirjih, kjer se pocutijo priblizno kamot.

St235 ::

@Lakotnik29, nekaterim so postopki zelo velik stres in raje pozrejo izgubo denarja. Teh je seveda najvec tam, kjer so taksni problemi. S tem, ko z njimi pometas po forumu jim bolj pokazes, kako neusmiljeno je lahko pravni sistem, ker ga na nek nacin zaradi znanja predstavljas, kot pa das spodbudo, da sledijo navodilom.


O čem ti ti? po kaki logiki, je dober nasvet zaradi katerega ne bodo nič bližje plači ampak lahko celo ostanejo brez službe kot jim svetuje Solatko?

Če jim je za službo in plačo vseeno lahko mirno odkorakajo iz službe kadar jim paše.

Zato ti svoje stalisce razlagajo skozi zgodbe, da bi lahko ti razumel kako se pocutijo in zakaj ne ravnajo najbolj smoterno in ce lahko svetujes v okvirjih, kjer se pocutijo priblizno kamot.

Pozabljaš, da je to pravljico napisal solatko, ki je vse prej kot bogi delavec, ampak je forum poln zgodbic v katerih nastopa on in njegovi namišljeni prijatelji. Predvsem pa posamezne zgodbe, ki po vrhu še nimajo nič skupnega s temo, nič kaj dosti ne povejo o tem kaj je pametno naredit.

TheBlueOne ::

@Lakotnik29 Retorika, ki jo ima solatko je dosti tipicna retorika ce lahko recem "delavskega razreda". V koncni fazi pravo deluje samo, ce se ga ljudje posluzujejo, zato pa omenim, da je pametno v teh priemrih pisati z obcutkom.

Verjamem, da nimas slabih namer in vec kot ocitno zelis pomagat, samo opozarjam, da ne bos metal stran casa. Morda, ko pises sam sebi ne zvenis aroganten, za tiste, ki te berejo pa vejretno pogosto deluje drugace.

St235 ::

Problem solatkovih pravljic je ravno v tem, da prodajajo neko fiktivno pot, kjer lahko naiven delavec (ki ne razume delovne zakonodaje) grdo najebe.

Eno se je it "belo" stavko, če poznaš zakonodajo, razumeš kaj delaš in imaš zadaj še odvetnika. Isti scenarij za nekoga, ki o tem nima pojma je recept za odpoved iz krivdnih razlogov in potem jokanje, da je ostal brez vsega.

Daliborg ::

Lakotnik29 čeprav s svojim šarmom ima kar prav, pač ni to nek film pa da se tako brutalno in enostavno to streže, sploh glede na siva področja v naši zakonodaji, ker če se op ne bo tega lotil pravilno bo potegnil takratko v najboljšem primeru v najslabšem pa bo moral še kaj plačati. Te zadeve so bile že večkrat v medijih v Sloveniji.

Sicer pa OP a na IRSD/FURS je bilo že prijavljeno?, sploh glede na zadnjo novico:
http://www.mddsz.gov.si/si/medijsko_sre...

offtopic
Sam sem mnenja da bi morali d.o.o. odstraniti oz. ilegalizirat. Namreč neumno je da družba odgovarja z omejeno odgovornostjo ker jim zakon omogoča da se gredo takih in drugačnih neumnosti, če bi bil to s.p. bi se mu že zdavnaj na račun usedli in po možnosti še koga v ječo zaprli.

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

nsa_ag3nt ::

Potem je najbolj pravilne postopek napisal Madmicka https://slo-tech.com/forum/t739819/p623... ?
Če mora biti plača N tega v mesecu, kako dolgo potem čakata, preden se služiš zgoraj napisanega ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Invictus ::

Nič čakat, takoj težit.

Če si ti svoje obdelal, te naj delodajalec plača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

Daliborg, družba z omejeno odgovornostjo odgovarja enako kot delniška družba, pač z vsem svojim premoženjem. Gre za ime, ki zavaja :)

Invictus ::

MadMicka je izjavil:

Daliborg, družba z omejeno odgovornostjo odgovarja enako kot delniška družba, pač z vsem svojim premoženjem. Gre za ime, ki zavaja :)

S premoženjem podjetja, ne s premoženjem lastnikov ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

šernk ::

Ne hodim pogosto na bolniško (v zadnjih 20 letih kakih 10 dni), a me zanima, če zdravniki res tako z lahkoto dajejo bolniške?
Če je to res, se mi zdi, da je nekaj narobe s sistemom.

seveda je nekaj narobe, osebni zdravnik bo težko dokazal da te hrbet/koleno/rama ne boli. Na speicalistični pregled boš čakal 4 mesece in do takrat se ti rama pozdravi. Pa tudi če se ti ne, bo težko zdravnik kar tako dokazal da te nič ne boli, če ti praviš da te boli.

Osebno menjal za koleno vsaj 5 ortopedov v ene 10ih letih. Vsi so mi rekli, da je z mano vse vredu, eden mi je celo rekel naj raje več telovadim in se bo porihtalo, ker si samo domišljam probleme. Ne vem pa zakaj sem sedaj eno koleno že imel operirano in je super, na drugo operacijo pa še čakam? Najbrž ker v SLO končno opravljajo operacijo ki jo potrebujem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

Lakotnik29 - Moja pravljica se je v mojem primeru izkazala, kot pravilen sorazmeren protiukrep, ki je bil za obe strani ugodno rešen. Če mora delodajalec dobiti izdelke v roku, je za njega vsak dan nedela, lahko precej velik strošek, tudi z izgubo naročnika.
Kako te bo pa odpustil - bo napisal - dajem izredno odpoved delavcu nn, ker je odklonil delo, zaradi neizplačila plače 18.-ega v mesecu?

Pravni problem naše zakonodaje je pač v tem (pač ena od pravnih fint za zaščito nesolidnih delodajalcev), da po zakonu nadziranje kolektivnih pogodb izvaja inšpekcija za delo, razen finančnega dela, za katerega je pristojno delovno sodišče.

Ti, ki ne bereš rad pravljic in namišljenih zgodb, mi boš razložil, kako naj delavec v takem primeru zaščiti svoje premoženje, ki je pod hipoteko, dobre tri mesece namreč ni sposoben plačati obroka za kredit.
Kako naj vozi otroke v vrtec, če tri mesece zamuja s plačilom, saj tudi v primeru, da uporabi izredno odpoved, denaraj za dva meseca ne bo dobil tako hitro, zalog zaradi "visokih" plač nima in je v tem času (računaj, da preteče najmanj mesec da dobi prvo nadomestilo) lahko ob vse priključke, razen hladne vode, dolg se mu kopiči in obrestuje po določeni obrestni meri.

Razloži ljudem, da je naš sodni sistem počasen, ko gre za posameznike, je pa zelo hiter, ko gre za dolgove, ki se naberejo vsak mesec od položnic,...
Poleg tega je potrebno tri mesece jest, pit, se vozit v službo,.....

Raje reskiram, da me delodajalec nasuva v rit, ker kršim pogodbo in čez nekaj let pokasiram tisto, kar mi pripada, sem pa brez denarja samo en mesec in ne najmanj tri.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

St235 ::

Pa ti beres kake nebuloze pišeš?

Delavec, ki nima 2 meseca rezerve za hipoteko, si bo v tvojih blodnjah kako točno privoščil tri letno tožbo, ko bo upravičeno odpuščen, ker ga ne bo na delo oziroma bo tega zavračal?

In ta idiotski nasvet ti daješ nekomu, ki je že tako na tesnem z denarjem?

Poleg pogovora je edina inteligentna stvar, ki jo lahko delavec naredi, točno to kar piše v zdr. Ker potem bo v najslabšem primeru brez dveh plač potem pa bo denar dobil na zavodu in si bo dejansko lahko privoščil tožbo in odplačevanje kredita.

Raje reskiram, da me delodajalec nasuva v rit, ker kršim pogodbo in čez nekaj let pokasiram tisto, kar mi pripada, sem pa brez denarja samo en mesec in ne najmanj tri.

Ker po enem mesecu ko boš letel iz službe in ne boš upravičen do nadomestila, se bo denar pojavil od kje? daj ne delaj bedaka iz sebe.

tak odnos si lahko privoščiš takrat ko se ti jebe za službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

V grobem imaš tri možne scenarije.

Imaš drugo službo in lahko obstoječega lastnika pošlješ v tri dni in greš.

Imaš zadostne prihranke, da se ti jebe za službo in nadomestilo zavoda ter si lahko privoščih zalaganje odvetnika ob jasnem zavedanju, da lahko tožbo zgubiš ali pa bo podjetje sploh več ne bo obstajalo. Potem se lahko greš solatkove pristope in si še večji kreten od lastnika.

Se zavedaš, da imaš finančne obveznosti do družine/banke/hrčka zato po dveh mesecih v skladu z ZDR daš izredno odpoved in prejmeš mesečno nadomestilo za brezposelnost, ki ti omogoča, da iščeš drugo službo, tožiš delodajalca in odplačuješ obveznosti.

In samo resno zablojen človeč svetuje nekomu v situaciji 3 naj se obnaša kot opisuje solatko.

Daliborg ::

Invictus je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Daliborg, družba z omejeno odgovornostjo odgovarja enako kot delniška družba, pač z vsem svojim premoženjem. Gre za ime, ki zavaja :)

S premoženjem podjetja, ne s premoženjem lastnikov ;).

Hvala Invictus 8-) Točno tako!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

IL_DIAVOLO ::

Prednost tega, da nisi zadolzen in imas par jurjev na racunu, ti omogoca odnos na boli te ku*ac.

Mato989 ::

Lakotnik je pač teoretik... on ima tu vse prav, ampak ne razume ali pa noče razumet da je stanje na terenu pač drugačno... predstavljajmo si za trenutek, da oseba ne dobi plače in zaradi tega recimo ne more prit na delovno mesto... kaj pa pol? A si mora potem oseba sposojat keš da lahko hodi zastojn delat?

Pač Slovenija... greznica A klase
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

solatko ::

Lakotnik29 - Še vedno nisi razložil, kako preživeti 3 mesece, brez da se ti upniki vsedejo na glavo?
Zblojena je naša zakonodaja, ki je skupek zakonov na katerih služijo pravniki, ki so jih spisali.

Ko bi vsaj za take primere uredili tudi zakonsko čakanje delavčevih upnikov. Zelo veliko je namreč Slovencev, ki so padli v začaran krog dolgov, zaradi nerednih izplačil plač. Poizkusi to izvesti v A, D,... ali kjerkoli, kjer je zaščita posameznika bolje urejena kot pri nas in so problemi s plačami rešeni prej kot v enem mesecu.

Ti se ne zavedaš, da se v primeru nerednih plač, lahko dodatno zadožiš (za pokritje najnujnejših stroškov) samo pri zelenaških kreditnih firmah, rezultate tega pa vsake toliko časa vidiš na TV ali prebereš v tisku.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

"NaN" ::

Mato989 je izjavil:

predstavljajmo si za trenutek, da oseba ne dobi plače in zaradi tega recimo ne more prit na delovno mesto... kaj pa pol? A si mora potem oseba sposojat keš da lahko hodi zastojn delat?

To tudi mene zanima. Zaenkrat se me ne tiče, me pa zanima.

solatko ::

Mato989 - Na žalost tudi to, da nimaš denarja za prihod na delo, za delodajalca ni upravičen razlog, pa za zakonodajalca tudi ne!
Saj si po mnenju gospode, komot prihraniš od minimalne plače toliko, da ti ostane rezerva za tri mesece!
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mato989 ::

Saj vem, hočem samo prikazat bedarijo našega načina =) Dejansko bi moralo bit tako, da če ne dobiš plače 18tega za prejšnji mesec, si po zakonu upravičen da ostaneš doma in ne prideš v službo DOKLER ni na računu plače, s tem da se za ta čas smatra kot da delaš torej si upravičen do 100% plače in malice in prevoza in regresa...

To bi bilo edino primerno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Še vedno nisi razložil, kako preživeti 3 mesece, brez da se ti upniki vsedejo na glavo?
Zblojena je naša zakonodaja, ki je skupek zakonov na katerih služijo pravniki, ki so jih spisali.

Ko bi vsaj za take primere uredili tudi zakonsko čakanje delavčevih upnikov. Zelo veliko je namreč Slovencev, ki so padli v začaran krog dolgov, zaradi nerednih izplačil plač. Poizkusi to izvesti v A, D,... ali kjerkoli, kjer je zaščita posameznika bolje urejena kot pri nas in so problemi s plačami rešeni prej kot v enem mesecu.

Ti se ne zavedaš, da se v primeru nerednih plač, lahko dodatno zadožiš (za pokritje najnujnejših stroškov) samo pri zelenaških kreditnih firmah, rezultate tega pa vsake toliko časa vidiš na TV ali prebereš v tisku.


Kaj ima to s tvojim nabijanjem o tem, da moras bojkotirat delo in reskirat odpoved ter tri letno jahanje po sodiscih? Kje pa potem denar dobis? Pa ne da si se spet zaplezal in se delas neumnega?

SmotaniJanez ::

Včasih je blo 3 mesece, da si moral delat brez plače, preden si dal izredno odpoved.

Potem ti sledijo vse pravice, na zavodu za zaposlovanje oziroma na sociali.

Ne vem kak je, če ti pol delodajalski fakin izplača sam del plače, da se vleče vun iz tega roka.

V stečaju se pol taka terjatev poplača pred terjatvami delavcev, tle mislim na odpravnino. Tko da se splača stisnit zobe in oddelat svoje.

Vendar pol mora vse potekat po črki zakona, ko očenaš. K če ne, lah vse zajebeš. oin si u totalnem k...u.

Torej kok je blo včasih, terjatve tistega ki da izredno odpoved, so ble poplačane prednostno (pred ostalimi delavci, ki so vstrajali do konca)-odpravnina. Za zaostale plače pa ne vem.

Mislim da je par ljudi tukaj, ki vedo, da mora vse po črki zakona in tle se tud jaz strinjam.

St235 ::

Mato989 je izjavil:

Lakotnik je pač teoretik... on ima tu vse prav, ampak ne razume ali pa noče razumet da je stanje na terenu pač drugačno... predstavljajmo si za trenutek, da oseba ne dobi plače in zaradi tega recimo ne more prit na delovno mesto... kaj pa pol? A si mora potem oseba sposojat keš da lahko hodi zastojn delat?

Pač Slovenija... greznica A klase


In kaj potem ima to veze s solatkovimi blodnjami, da mora bojkotirat delo? A potem se pač čudežno pojavi denar za odvetnike, kredite in ne vem kaj še, ko te delodajalec vrže na cesto zaradi krivdnih razlogov?

Lahko pa mi podaš primere kako je to rešeno v drugih državah, tolk da vidimo a je greznica res v naši državi al sam tvoji glavi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SmotaniJanez ::

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Lakotnik je pač teoretik... on ima tu vse prav, ampak ne razume ali pa noče razumet da je stanje na terenu pač drugačno... predstavljajmo si za trenutek, da oseba ne dobi plače in zaradi tega recimo ne more prit na delovno mesto... kaj pa pol? A si mora potem oseba sposojat keš da lahko hodi zastojn delat?

Pač Slovenija... greznica A klase


In kaj potem ima to veze s solatkovimi blodnjami, da mora bojkotirat delo? A potem se pač čudežno pojavi denar za odvetnike, kredite in ne vem kaj še, ko te delodajalec vrže na cesto zaradi krivdnih razlogov?


Ja seveda, če odkloniš delo, letiš in delodajalec je vsega rešen. Torej izpadeš kreten.

St235 ::

In točno take neumnosti razni solatarji svetujejo ljudem.

SmotaniJanez ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Na žalost tudi to, da nimaš denarja za prihod na delo, za delodajalca ni upravičen razlog, pa za zakonodajalca tudi ne!
Saj si po mnenju gospode, komot prihraniš od minimalne plače toliko, da ti ostane rezerva za tri mesece!


Sem dal to sranje skoz. Najbolje so jo odnesli tisti, ki so počakali na zakonski rok, in dali odpoved. Po zakonsko določenem roku. Pač delaš in počakaš. Jbg. Dobiš več kot tisti, ki čakajo do konca, da se firma zapre.

Tko da če bi mel gumb za izbris, bi tvoje poste predlagal za izbris, ker so čist mim u tej situaciji.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Na žalost tudi to, da nimaš denarja za prihod na delo, za delodajalca ni upravičen razlog, pa za zakonodajalca tudi ne!
Saj si po mnenju gospode, komot prihraniš od minimalne plače toliko, da ti ostane rezerva za tri mesece!


Kako šele prihraniš za tri leta tožb, kot slaboumno predlagaš.

Invictus ::

A ni pogoj za izredno odpoved celo 3 zaporedne manjkajoče plače?

Da ti pripadajo vse pravice nezaposlenega?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

ne, tri mesece je za prispevke.

ZDR med razlogi za izredno odpoved s strani delavca med drugim navaja tole:

- mu delodajalec vsaj dva meseca ni izplačeval plače oziroma mu je izplačeval bistveno zmanjšano plačo,

- mu delodajalec dvakrat zaporedoma ali v obdobju šestih mesecev ni izplačal plače ob zakonsko oziroma pogodbeno dogovorjenem roku,

- delodajalec zanj tri mesece zaporedoma ali v obdobju šestih mesecev ni v celoti plačal prispevkov za socialno varnost,

T-Back ::

Ali je kje določeno koliko je to: bistveno zmanjšana plača?

imagodei ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Še vedno nisi razložil, kako preživeti 3 mesece, brez da se ti upniki vsedejo na glavo?

Ti pa nisi pojasnil, kako s tem, da se ne pojavljaš na delovnem mestu, rešiš to situacijo? Se pravi, da boš nenadoma pa magično lahko poplačal upnikom?
- Hoc est qui sumus -

r3dkv1c4 ::

St235 je izjavil:

janezvalva je izjavil:

napočil je trenutek odločitveali boš še naprej delal zastonj ali pa ne.
jaz na tvojem mestu bi jutri ostal doma, ko te pokličejo zakaj te ni, jim reci, da boš prišel takoj ko dobiš plačo.


Najslabsi mozen predlog. Delodajalec bo pocakal da te 5 dni ni in te odpustil iz krivdnih razlogov s cemer se bo izognil odpravnini, pa se brez nadomestila za brezposelnost ostanes.

Od kje si pa ti potegnil te izmišljotine?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Invictus ::

St235 je izjavil:

ne, tri mesece je za prispevke.

ZDR med razlogi za izredno odpoved s strani delavca med drugim navaja tole:

- mu delodajalec vsaj dva meseca ni izplačeval plače oziroma mu je izplačeval bistveno zmanjšano plačo,

- mu delodajalec dvakrat zaporedoma ali v obdobju šestih mesecev ni izplačal plače ob zakonsko oziroma pogodbeno dogovorjenem roku,

- delodajalec zanj tri mesece zaporedoma ali v obdobju šestih mesecev ni v celoti plačal prispevkov za socialno varnost,

Ti pogoji so malo prehudi...

Glede na to da ima delodajalec finančni vzvod, bi neizplačilo plače moralo pomeniti, da gre delavec takoj lahko na zavod in avtomatsko sprožitev izvršbe izplačila plače za delavca.

Kar seveda pomeni blokado računov podjetja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Seveda invictus... Ce 18tega ni place bi moral z 19tim delavec lahko sprozit izvrsbo in blokqdo racunov z obrestmi zraven za vsak dan 1 procent
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

St235 je izjavil:

janezvalva je izjavil:

napočil je trenutek odločitveali boš še naprej delal zastonj ali pa ne.
jaz na tvojem mestu bi jutri ostal doma, ko te pokličejo zakaj te ni, jim reci, da boš prišel takoj ko dobiš plačo.


Najslabsi mozen predlog. Delodajalec bo pocakal da te 5 dni ni in te odpustil iz krivdnih razlogov s cemer se bo izognil odpravnini, pa se brez nadomestila za brezposelnost ostanes.

Od kje si pa ti potegnil te izmišljotine?


Preberi si zakon o delovnih razmerjih. Pet zaporednih plavih je izredna odpoved iz krivdnih razlogov.

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

ne, tri mesece je za prispevke.

ZDR med razlogi za izredno odpoved s strani delavca med drugim navaja tole:

- mu delodajalec vsaj dva meseca ni izplačeval plače oziroma mu je izplačeval bistveno zmanjšano plačo,

- mu delodajalec dvakrat zaporedoma ali v obdobju šestih mesecev ni izplačal plače ob zakonsko oziroma pogodbeno dogovorjenem roku,

- delodajalec zanj tri mesece zaporedoma ali v obdobju šestih mesecev ni v celoti plačal prispevkov za socialno varnost,

Ti pogoji so malo prehudi...

Glede na to da ima delodajalec finančni vzvod, bi neizplačilo plače moralo pomeniti, da gre delavec takoj lahko na zavod in avtomatsko sprožitev izvršbe izplačila plače za delavca.

Kar seveda pomeni blokado računov podjetja.


Izvršba na podlagi verodostojne listine (plačilna lista) je možna takoj ko plača zamuja. Zgornje govori o tem, kdaj lahko delavec izredno odpove pogodbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

imagodei ::

St235 je izjavil:

Izvršba na podlagi verodostojne listine (plačilna lista) je možna takoj ko plača zamuja. Zgornje govori o tem, kdaj lahko delavec izredno odpove pogodbo.

Hm... Če ti delodajalec ne da plačilne liste, pa ne?

A ni verodostojna listina že tudi pogodba o zaposlitvi, kjer je zapisano, do katerega dne v mesecu dobiš plačo?
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

Shegevara je izjavil:

A sploh pozna kdo kako podjetje (ne govorim o startupih in s.p-jih), kjer si v nekem časovnem obdobju firma ni mogla privoščit niti delavce plačat ampak so kasneje po nekem čudežu prišli na zeleno vejo in ponovno redno plačevali delavce?

Po moje takega podjetja ni. Ko se enkrat zgodi, da je podjetje 2 meseca tako nefunkcionalno, da niti zaposlene ni zmožno plačat, je samo še vprašanje časa, kdaj se bo ladja potopila.
Takih primerov je kar nekaj. V industriji so precej pogosti tudi 90 dnevni roki plačila za dobavitelje, vsaka malenkost pa ta rok lahko še zamakne. Če šteješ še začetno investicijo in to, da se zadeve ne naredijo, se lahko zgodi, da bufferja vmes zmanjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

imagodei je izjavil:

St235 je izjavil:

Izvršba na podlagi verodostojne listine (plačilna lista) je možna takoj ko plača zamuja. Zgornje govori o tem, kdaj lahko delavec izredno odpove pogodbo.

Hm... Če ti delodajalec ne da plačilne liste, pa ne?

A ni verodostojna listina že tudi pogodba o zaposlitvi, kjer je zapisano, do katerega dne v mesecu dobiš plačo?


Žal ne. V primeru, da plačilne liste ni, potem nimaš neposredno izvršljivega naslova. Kar ne pomeni, da ne moreš v izvršbo, samo postopek je daljši. Zraven pa seveda to predstavlja prekršek s strani delodajalca, ki ga obravnava inšpektorat za delo.

mikhaair ::

Kaj pa takšen primer. Izteče se pogodba, 3 mesčni preizkusni rok, in nobene omembe delodajalca o podaljšanju. Nekaj o sestanku na to temo zadnji dan, do katerega ne pride. Naslednji dan narediš kaj? Prideš povprašat v službo, kjer nisi zaposlen, pokličeš, čakaš?

St235 ::

Se izteče trimesečni poskusni rok ali se izteče pogodba?

Če poskusni rok, potem pogodba normalno velja naprej.

Če se je iztekla pogodba pa je načeloma konec in ti nimaš obveznosti do delodajalca niti on do tebe. Če se ti gre za službo, pa se lahko narediš neumnega in greš naslednji dan v službo. Če nemoteno delaš naprej, to prakso nadaljuješ in ko delodajalec, čez kak dan ugotovi, da nimaš pogodbe, si pripravljen na to, da zahtevaš pogodbo za nedoločen čas. Ne škodi, če si že prej poiščeš odvetnika in se pripraviš na morebitno tožbo.

mikhaair ::

Izteče se pogodba, ne preizkusni rok.

Hexx ::

Če se izteče pogodba, pomeni da njeni členi niso več veljavni. V praksi nisi več zaposlen, preizkusni rok nima nobenega pomena v tem primeru. Je pa čudno zastavljena pogodba..

St235 ::

mikhaair je izjavil:

Izteče se pogodba, ne preizkusni rok.


Potem nimaš obveznosti do delodajalca, lahko pa se narediš neumnega in probaš izsilit nedoločen čas, če delodajalec ne bo pozoren.

mikhaair ::

Pogodba o zaposlitvi za določen čas
V primerih, ki jih določa 54. člen ZDR-1 lahko delodajalec in delavec podpišeta pogodbo o zaposlitvi za določen čas.
Zaporedno število, kolikokrat lahko to storita (denimo vsake 3. mesece) ni določeno, načeloma pa delavec pri delodajalcu na istem delovnem mestu ne sme biti zaposlen za določen čas več kot 2 leti.
Pri tem je potrebno omeniti, da po poteku časa, za katerega je sklenjena pogodba za določen čas delodajalec delavca dejansko ne odpusti, ampak pogodba preprosto neha veljati in delavec ni več zaposlen pri tem delodajalcu.
Vedeti je potrebno tudi, da se v primeru, če delavec delo pri delodajalcu opravlja normalo tudi po poteku pogodbe, brez da bi prej to pogodbo podaljšala, se pogodba o zaposlitvi za določen čas, avtomatsko spremeni v pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas.
Zato mora delodajalec pred potekom pogodbe o zaposlitvi za določen čas, delavcu ponuditi novo pogodbo o zaposlitvi. Če pa tega ne želi, je priporočljivo, da ga o tem predhodno obvesti.

solatko ::

Lakotnik29 - Seveda vas pravnikov niti ne briga, kakšne probleme ste naredili s sprejetjem take, sistemsko slabo urejene zakonodaje. Kje imate zakonsko osnovo, da pogodbe lahko brez sankcij krši ena in to močnejša stran? V državah, kjer je instrument kolektivnih pogodb že dolgo, je delavec vedno plačan do datuma, ki je naveden za zadnji dan, ko je potrebno to uredit.
Nemci imajo tripartitni sklad, v katerega vsak mesec prispevajo - država, delodajalci in sindikati, ki je namenjen kreditiranju podjetij za plače in nič drugega. Nekaj dni pred izplačilom, podjetje pošlje zahtevek na sklad in na dan izplačil je denar na računih delavcev, delodajalec pa postane dolžnik sklada. Razlika je v tem, da je sklad glede eventualne izterjave veliko bolj učinkovit, kot so to lahko delavci.

Zdaj pa poglejmo še kako je z delodajalci - vsi, ki poslujejo solidno in so kolikortoliko solventni, lahko v primeru finančnih motenj (dolg plačilni rok,....) pridobijo premostiveni kredit za poplačilo rednih obveznosti in brez problema izplačajo plače (res, da to prinese nekaj stroškov, je pa tudi korist, če so zaposleni zadovoljni), vendar se tega ne poslužujejo, saj je lažje nategnit delavce, kot banko.

Kar se tiče odpovedi zaradi odklonitve dela je pa odvisno od firme. Če je firma vezana na roke izdelave in opravlja kolikor toliko zahtevna dela, bo težko izpad 10+ delavcev, nadomestila v času, ko še ne bo nastala občutna škoda napram naročnikom, zato bo tak delodajalec poskrbel, da mu obrat ne bo stal prav dolgo, kak dan se pa z dobro voljo, hitro prinese not.
Če ni take vrste firma, torej, da ima zagotovljeno delo in naročnike, je pa v primeru, da se v kratkem zapira zaradi insolventnosti, za delavce vseeno, če nehajo delat takoj, bo lastnik tako ali tako prisiljen firmo zapreti in delavce poslati na borzo. Delavci take firme ne bodo nikoli prišli do svojega denarja, vendar tudi lastnik ne bo imel pokritih, večinoma že plačanih zahtev naročnikov, na račun delavcev, temveč bo samo njegova stečajna masa še manjša.

Kako bom reševal svoje finančne težave - tako kot v primeru čakanja na morebitno izplačilo plače. Malo s fušem, kreditom pri zelenaših,..... razlika bo samo v tem, da bom lahko delal v času, ko bi moral zastonj delat za neko na pol propadlo firmo.

Pri vsej stvari gre namreč zato, da vsi prenehajo z delom naslednji dan, ko ni plače, ne samo OP.
Pošteni delodajalci se bodo potrudili, da se v takih primerih z delavci pogovorijo in skupaj ugotovijo, kdaj približno bo plača, da poizkušajo rešit vsaj kredite, ki so vezani na hipoteko in obljubijo v primeru, da zaposleni na to pristanejo, tudi kakšno nagrado, ne pa, da se naredijo Francoza in na tak dogovor z zaposlenimi enostavno pozabijo in si predstavljajo, da bodo delali naprej, kot, da je vse v redu. Vedno se da za vsako stvar, če je le znosna, dogovorit in tako vsaj zaposleni dobijo nek občutek, da delodajalcu ni čisto vseeno za njih in njihove probleme.
Redki namreč hodijo v službo zato, ker jim je drugače dolgčas in nimajo doma kaj početi.
Delo krepa človeka

St235 ::

A zadaj, ko si ugotovil kako neumne predloge daješ, je pa na vrsti jamranje v tri dni?

Od kje ti ideja, da sem imel karkoli s sistemom kot je ali, da se mi zdi optimalen?

Dejstvo je da si dal bedasto idejo, ki bi lahko koga spravile v resne težave in to sem ti direktno povedal. Zdaj si pa revež kot ponavadi užaljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

Ideja je čist ok, ker 80% slo delodajalcev tudi nima pojma o zakonih in vsem, tako kot ne vejo da lahko tudi delavca dokaj enostavno opustiš če imaš MERLJIVE naloge ki so realne in jih ne dosega itd... ampak oni raje jamrajo da se sploh ne da =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Lakotnik29 - Poglej, saj nisem užaljen, le navedel sem probleme, ki iz neizplačil plače nastanejo mimo pravnih, oziroma zaradi slabo usklajenih predpisov in najbolj elegantna rešitev, če se jo poslužijo vsi.
Ne poznam delodajalca, ki bi celotni firmi dal izredno odpoved!

Je pa res, da smo Slovenčki za kaj takega, premalo složni.

Če pa je delovno mesto zelo zahtevno in pomembno za firmo, pa to lahko naredi celo posameznik.

Z malo bolj fer načinom obnašanja do zaposlenih, pa bi v takih firmah lahko vse probleme rešili z dogovori in pač plačilom stroškov, ki ne trpijo dalših neizpolnitev in bi bil volk sit in koza cela.

Ko smo to v praksi izvedli, je bil rok za izredno odpoved še trimesečni, če je 1995 sploh bilo to možno. Vem, da so v tistem času nekateri delali tudi po 6 mesecev brez plač.

Lahko mi pa poveš, kako bi te delodajalec kar tako odpustil, brez postopka, ki je prav tako določen in kaj bi navedel, kot razlog odklonitve dela, saj to lahko storiš tudi iz varnostnih razlogov. Bi napisal, ker mu nisem dal plače, noče delat, zato .....

Brez določenega postopka pa je odpustitev delavca nezakonita.
Delo krepa človeka

St235 ::

Delodajalec ne rabi pojasnjevat zakaj je delavec odklonil delo. Delodajalcu zadostuje da delavec krsi pogodbo - odklanja delo in lahko začne postopek zoper njega. Ce je delavec se celo tako neumen, da ga sploh ni na delo (tudi tak predlog je dal nekdo v tej temi), potem ke se toliko lazje.

Treba se zavedat da se kršenja pogodbe ne resuje s tem da se še bolj krši pogodbo oziroma da ena krsitev ne opravicuje druge.

Bela stavka ali podoben nacin protesta je vsekakor lahko ucinkovit. Ampak kot sedaj sam pojasnjujes je za ucinkovistost pomembno, da je zadeva premisljena in organizirana. Iz tvojih (in se nekaterih) zacetnih postov pa to niti pod razno ni bilo razvidno. Tak nasvet pa kot sem ze veckrat pa je izjemno nevaren, ker si lahko neuk posameznik naredi bistveno vec skode kot koristi.

Mato989 je izjavil:

Ideja je čist ok, ker 80% slo delodajalcev tudi nima pojma o zakonih in vsem, tako kot ne vejo da lahko tudi delavca dokaj enostavno opustiš če imaš MERLJIVE naloge ki so realne in jih ne dosega itd... ampak oni raje jamrajo da se sploh ne da =)

Prakticno vsak delodajalec ve da se lahko delavca, ki ga ni v sluzbo znebis brez tezav po petih dneh. Lahko pa si seveda tako zabit da si domisljas da si edini ki kaj ve. Pac delaj kar ti pase, ne pa ostalim svetovati svojih omejenih izmisljotin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izredna odpoved iz strani delavca

Oddelek: Loža
416734 (3658) jocko
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513253 (11577) Pithlit
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818620 (16288) St235
»

Neizplačilo plače, kaj storiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134302 (23836) St235
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320202 (17880) Invictus

Več podobnih tem