» »

ADSL-Planet routa-problemi

ADSL-Planet routa-problemi

vojkoz ::

Pozdrav!
Em prek kratkim sem naredu manjše omrežje, ki ga povezujem preko routarja (palnetovega). Internet pa seveda ADSL. No problem he v tem....
kaj je narobe, ko sem pač povezan mi velikokrat se prekine in če ircam pa mi napiše tole:[10053] Software caused connection abort..
je narobe kaj z routarjem, adslom, mrežno,..???
Pa še to, ko se mi prekine se mi nena takoja nazaj poveže, ga moram ročno, pa še te večkrat se neče..
L.p.

vojkoz ::

Še problem!
zdej ko mam nameščen neki server, pač jaz želim pogledat.. pač vpišem ip naslov v browserja pa mi strani ne najde... prej ko sem pa še imel dial-up pa je delalo.. to je treba kaj v routerju nastavit (kje, kaj, pa kako,)???

sash ::

a si kaj po nastavitvah čaral ??? ker imam sam tud Planetov Router z 4×LAN + 1×WAN in dela BP. Glede dostopa na server poglej če imaš v firewalu odprte porte, vklopljen "DMZ Host IP Address", ... pa še kaj bi se našlo
--------------------
Think different...
TOROiD Group

vojkoz ::

hem.. a mi lahk točno pot poveš kje kaj nastavit.. pa kaj vpisat :) ??

Sam zraven tega routarja pa ni dobenih pametnih navodil :(

L.p.

sash ::

skonektaj se na router (v browser vpiši http:/192.168.0.1 če seveda nisi že kaj spreminjal), potem pa maš nastavitve pod firewall in virtual server

ps. zelo obsežna navodila o routerju so na priloženem CD-ju, ki so meni razen ene malenkosti, ki pa sem jo zvedel na tem forumu :D pomagala pri vseh težavah
--------------------
Think different...
TOROiD Group

vojkoz ::

hem glede serverja.. sem nastavil firewal.. virtual host.. pa ne dela.. zgleda da sem nastavitve zajebu.. dej mi lahk poveš kak naj to nastavim??
L.p.

sash ::

za začetek resetiraj router do tovarniških nastavitev, pol pa vpiši samo PPPoE nastavitve da se boš lahk konektal na net in če ti bo še naprej prekinjalo, poglej na morem kjer je neka lučka ki kaže motnje v delovanju omrežja in če ti ta lučka zabliska oz zasveti v trenutki ko ti net mrkne, pol je rešitev 080 1000 (se mi zdi da je taka Siolova cifra). Naslednja možnost je da sprobaš drug kabl pd modema do routerja in morda še od kompa do routerja, glede mrežne dvomim, ker če bi bila kaput po delalo nebi spljoh.

Kar se pa nastavitev tiče pa povej točno katere nastavitve te zanimajo, al pa mi pošli mail pa ti jih pošlem
--------------------
Think different...
TOROiD Group

vojkoz ::

Hem.. tnx!

Zdej pa spet težava (ta težava že kar nekaj časa)!
Vem da se to zadeva bolj siola, ampak me zanima, če je imel še kdo takšen problem in kako ga je rešo!!???
no jaz imam adsl modem in še obdržati sem moral 3com ISDN modem, ker pač imam preko tega modema še dve dodatni telefonski številki... zdej pa problem.. ko jaz npr dvignem slušalko na eno iz med teh števil, se mi adsl prekine (zakaj?????), ADSL pa deluje če gori samo rumeni klicaj, kar sploh nebi smel goret...
L.p.

vojkoz ::

Hem še eden problem.. z ircem oz psyBNC.
MAm adsl (statični ip) router ter mojo kišto.. zdej pa se mi enostavno neče povezat z bnc-je od tistega ko ga imam.. prej ko sem imel adsl dinamični ip-je delalo leo.. z dial-upom tud dela lepo.. kak bi rešil ta problem.. moram firewal izklopit (izklopil sem ga že... razen NAT, ker če NAT izklopim sploh adsl ne dela).. povezujem se preko porta 21000...
Uporablam pa routar PLANET XRT-401B!
Plis help me ??!!

L.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015970 (7509) Gapi
»

Povezava preko switcha ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
81634 (1542) BlazP
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963461 (27156) JoskoMacher
»

NEVERJETEN (najbrž) problem z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
151652 (1209) gianis
»

adsl+debian

Oddelek: Omrežja in internet
391437 (1049) Gandalfar

Več podobnih tem