» »

Hlajenje z zalman ventilatorji...

Hlajenje z zalman ventilatorji...

mato22 ::

Danes sem v JAE kupu ohišje Chieftec Dragon z napajalnikom in zraven še 4 zalamane 80x80.
Prejle sem premontiral vse stvari iz stare kište v to in moram rečt da ohišje rula!!!
Mam pa vprašanje glede ventilatorjev. Zalmani nimajo molex konektorja, ampak majo sam tist konektor ki se priklop na plato.
Na tej plati mam samo 1 tak priključek in ko sem priklopil ventilator gor je zelo močno pihal.
No potem pa sem 1 ventilator zvezal v molex pa je pihal zelo slabše kakor tisti, ki je priklopljen v plato. Ventilator sem zvezal v molex po barvah žic, se prav rumeno v rumeno, rdečo v rdečo in črno v črno.
Zanima me ali bi moral zvezat kaj drugače da bi bolj pihalo??

Fury ::

ja... mal si zasral :)

na molexu so: rumena +12V, rdeca +5V, crne so pa nule
na ventu so: rdeca +12V, rumena - linija za sporocanje vrtljajev, crna 0V

tako da vezi rdeco na ventu na rumeno na molexu in crno na crno, rumeno na ventu pa pusti nevezano.

kuglvinkl ::

In pa, vse napajaj iz trafe, ne pa iz plate.
Your focus determines your reallity

mlakar ::

a potem se lahko veže rdeča žička iz ventilatorja na redčo +5V na molexu?
Ali se potem št. vrtlajev ventilatorja prepolovi, če ga damo na +5V?

Vsak začetnik je zežak:D :D

HVALA LP

mato22 ::

ja.
Če jih povežeš rdeča na rdečo, rumena na rumeno, črna na črno se vrtljaji zmanjšajo.
Tko sem jih tud jest povezu, ker so drugač bli preglasni. Zaenkrat bm mel tko dokler ne kupm fan kontrolerja.

mlakar ::

ja jst že mam fan controler Hardcano8 sam se mi je en od šterih šaltarjev pokvaru, tko da morm en ventilatorček drugač ušelat;(

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlakar ()

mlakar ::

mam še eno vprašanje glede 80mm ventilatorčkov?
A se lahko zveže dva skupaj in jih nato kontroliram z fancontrolerjem, a se potem moč rezdeli?

LP



frenk ::

loh jih vežeš sam poglej kolk ti kanal na fan controlerju zdrži

mlakar ::

Tkole je napisan:

FAN1
input voltage 12V +-10%
output voltage 7V +- 20% - 12V+-5%
output current 0,35 A - 1 A


FAN2-4
input voltage 12V +-10%
output voltage 7V +- 20% - 12V+-5%
output current 0 A - 0,35 A

A bi lohk še prosu za kratko razlago teh podatkov?

HVALA
lp

frenk ::

input voltage je napetost, na katero priklopiš fan controler, output pa tista, ki jo ta fan controler ven pljune...isto je s tokom...zate je pomembno output current in output voltage...če ju zmnožiš dobiš moč merjeno v watt-ih ki ti pove koliko prenese kanal...da dobiš moč ventilatorja, ki ga misliš gor priključit, morš zmnožit napetost na kateri deluje ventilator in tok pri katerem deluje(piše na ventu)...če hočeš na en kanal vezati več ventilatorjev seštej njihove moči in primerjaj z močjo kanala na fan controlerju...če je moč ventilatorjev večja od fan controlerja se bo fan controler verjetno pregrel-skuril...pa veliko sreče


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava: Ventilator Noctua NF-S12A vs NF-A12x15

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5700 (569) dolenc
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202832 (2336) Pyr0Beast
»

Začetki modifikacije... (slike)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
392027 (1257) Eddy
»

utišanje crystal orb-a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211351 (1072) tx-z
»

Priklop drugega ventilatorja na ohišju pri Epox 8K9AI

Oddelek: Pomoč in nasveti
181067 (990) SisQ

Več podobnih tem