» »

NEVERJETEN (najbrž) problem z routerjem

NEVERJETEN (najbrž) problem z routerjem

gianis ::

Imam en čisto poseben problem in kot vidim je problem v routerju.
Naenkrat se mi je namreč začelo dogajat, da mi MSN messenger zmrzne ob prijavi v le - tega. Drugi me vidijo onlajn, pri meni pa je samo peščena ura in potem vse skupaj crkne. Sem poskusil tudi z verzijo 7.0 in isto. Potem sem počasi obupal in poskusil s Trillianom in tam dela normalno.
Še vedno pa bi rad uporabljal MSN prek MSN, ker Trilian mi deluje nekam primitivno. Potem slučajno v isto omrežje priklopim enega prenosnika, ki ima tudi MSN messenger in zgodi se isto! Potem isto poskusim še z enim tretjim prenosnikom in spet isto! Torej pri vseh treh računalnikih MSN messenger sicer deluje normalno, le ko se priključi v to moje omrežje, zamrzne!
Se komu sanja kaj bi lahko bilo krivo? Predvidevam, da router. Je pa zanimivo, da mi preko Trilliana dela normalno. Kaj bi lahko bilo narobe v ruterju?
Mi lahko kdo lepo prosim pomaga?
yes

MAC.H ::

Mogoče v nastavitvah požarnega zidu...
MAC.H

gianis ::

NE!
Požarni zid ni vklopljen!
yes

Vanadium ::

mal preveri porte na routerju, men se samo to sanja da bi blo narobe ker lahk da mas nastiman da promet vn spusti ( drugi te vidjo), not pa ne (nc ne vidis)

gianis ::

Kako se to naredi?
Meni se ne sanja kako je prav nastavljeno. Znam prit v nastavitve ne vem pa kaj je prav in kaj ni. pomagaš ?
yes

Vanadium ::

hm... v mojmu d-link 404 je bilo use tko kakor mora bit nastimano. Probi resetirat router, nekje uzadi je tipka mala. to ponavadi da na factory default nastavitve drugace pa pri virtual server odpres porte.

Drugace ti pa dam ta naslov: http://www.portforward.com/routers.htm

Velik uporabnega o routerju je gori

L.P.

gianis ::

Veš kaj mi še ni jasno, če je na primer v ruteru težava. Zakaj mi MSN prek triliana dela ?
yes

gianis ::

Kaj ni na celem slo techu enega, ki bi znal rešit ta problem ?
yes

Duhec ::

Priklopi komp direktno na ADSL modem (mimo routerja) in vzpostavi dial-up povezavo, da se prepričaš, če je problem sploh v routerju (nastavitvah).

gianis ::

Hvala za nasvet! To sem poskusil in ugotovil, da je res kriv router.
Prek adsl dela msn normalno. Kaj je lahko krivo na routeru? Kaj naj spremenim?
yes

Duhec ::

Mogoče bi za začetek povedal kateri tip routerja imaš in na spletni strani proizvajalca preveril, če ne obstaja novejši firmware zanj, ki morebiti odpravi kako napako.

gianis ::

Multi-Functional Broadband NAT Router (R1.94o2)
yes

Duhec ::

Je to router Digitus DN 11005 ?
Poglej v navodila routerja kako se odpira porte (Nat / Port Forwarding ...) ter odpri TCP port 1863.
Nato testiraj.

mihamedo ::

Jst sm meu isti problem ko sm delal router z kerio routom!! Msn 7.5 ni sans da bi delu ni vazn kaj sm naredu.Msn 7.0 je delal pa odlično. očitno msn 7.5 uporablja kak protokol ali poseben port za se prijavljat nevem. neki more bit.
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

gianis ::

Meni tudi 7.0 ne dela.
yes

gianis ::

Port 1863 je rešil vse!
Hvala!
Mi lahko kdo razloži zakaj je msn prek trilliana vseeno delal? ne uporablja istiga porta?
Katere porte je še dobro odpreti ?
yes


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23675655 (16296) tilinho20
»

Msn messenger 7.5 ne deluje

Oddelek: Omrežja in internet
394537 (2102) amigo_no1
»

Problem - Ne dela mi nekaj internetnih programov

Oddelek: Omrežja in internet
101445 (1253) Dro
»

MSN Messenger 7.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5836928 (35000) R33D3M33R
»

V MSN Messengeru ne gre govorno komunicirat

Oddelek: Omrežja in internet
101099 (984) sc5899

Več podobnih tem