» »

VoLTE v Sloveniji?

VoLTE v Sloveniji?

1 2
3
»

Ales ::

Hvala! Če prav razumem, ti VoLTE deluje, VoWIFI pa ne? Zgornji kodi verjetno le odkleneta GUI nastavitve na telefonu, ROM pa nima VoWIFI profila za Telekom Slovenije...

MacGyver141 ::

Znak se prikaže za VoLTE. VoWIFI pa ne dela :8)

Rast ::

No mogoče brez veze, ampak na samsungih moraš VoWiFi posebej vključiti na telefonu....

MrStein ::

VoLTE in VoWifi sta dve ločeni zadevi.
Vklopita se ločeno tako na telefonu kot pri ponudniku (in firmware-u).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TelemachSLO ::

Pozdravljeni

Lahko vam potrdim, da na Iphonu 7 plus Volte delju za novejše Iphone pa ne vem kdor drug uporablja Iphone od 7 naprej pa, da je na omrežju Telemach naj potrdi komu deluje in kateri Iphone je in komu ne delju napišite model Iphona

Hvala LP

MrStein ::

Vsi iPhone-i imajo enako podporo za VoLTE. Razen predpotopnih, ki ga nimajo sploh.

Tu je spisek operaterjev in kaj podpirajo (žal ni ažuren, Telekom ima recimo VoWiFi, pa tu ne piše): https://support.apple.com/en-us/HT204040

Tu piše, da imajo VoWiFi podporo iPhone 5C in novejši : https://support.apple.com/en-us/HT203032

VoLTE pa baje podpira iPhone 6 in novejši.
Aha, to piše na prvem linku : VoLTE is available only on iPhone 6 or later.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MacGyver141 ::

MrStein je izjavil:

VoLTE pa baje podpira iPhone 6 in novejši.
Aha, to piše na prvem linku : VoLTE is available only on iPhone 6 or later.


+ VoWIFI tudi dela na iPhone 6.

betko007 ::

VoLTE pri Telekomu dela odlično, si ne predstavljam več življenja brez. To je nujna stvar, ker je pokritost signala z 3G precej slaba že in še slabša bo. (2G zmore samo klice, ali pa samo internetnet preko EDGE eno po eno, ne more oboje hkrati. 3G pa lakho oboje hkrati. Pri 4G lahko podatki gredo normalno, govor pa preko VoLTE).

VoWIFI sem testiral in nisem bil preveč zadovoljen, osebno niti nimam pretirane potrebe po tej funkciji, a dela ravno tako ok. Težavo vidim morda pri roamingu med različnimi AP-ji (slabo urejeno WiFi omrežje in posledično prekinitev klica). Je pa to za tujino super zadeva.

Po mojem mnenju A1 se ne mudi z implementacijo VoLTE, saj imajo še vedno precej dobro pokritost z 3G in se jim trenutno še ne zdi potrebno vlagati denar, ker jim premalo klicev/internetnih sej pade, da bi se morali premakniti z riti. Ko bodo uporabniki na veliko začeli težiti, se pa bodo morda premaknili, prej pa ne.

MrStein ::

3G tudi ne more istočasno podatke in klic imeti, če se ne motim
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

betko007 ::

Lahko.
En na hitro najden članek preko Googla:
https://www.linkedin.com/pulse/3g-4g-vo...

klemenSLO ::

A1 je tudi začel ponujati VoLTE:
https://www.a1.si/volte
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

starfotr ::

Zanima me, kdaj bodo končno tudi HD in HD+ klici med operaterji in ne samo znotraj omrežja.

Ales ::

klemenSLO je izjavil:

A1 je tudi začel ponujati VoLTE:
https://www.a1.si/volte

Napredek. Upam, da bo tudi VoWIFI kdaj...

kriko1 ::

Kje je fora da se whitelist-a kateri aparati lahko to koristijo in kateri ne? Fail standarda?
Sicer sem vprasal ce lahko preverijo se za Pixel linijo...

Kodrnusa ::

Men tudi ni jasno. Imam na oneplus 7 vklopljen VOLTE pa ni videt da dela. Ne vem zakaj delajo razlike med aparati. Večinoma samsungi kao delajo.. kr neki

Ales ::

Verjetno testirajo posamezne aparate, da ne bi delali štalo na omrežju.

MrStein ::

kriko1 je izjavil:

Kje je fora da se whitelist-a kateri aparati lahko to koristijo in kateri ne? Fail standarda?
Sicer sem vprasal ce lahko preverijo se za Pixel linijo...

Glej:

MrStein je izjavil:

facepalm je izjavil:


in se en update.. :))
https://www.gsmarena.com/asus_releases_...


- Enabled VoLTE on Vodafone (Spain)

Če še kdo vpraša, zakaj na katerem telefonu ne dela VoLTE (ali kaki drugi feature).


Torej:
Volte dela, če :
- operater podpira
- telefon podpira
- telefon (firmware) podpira kombinacijo operater-telefon
- mogoče sem še kaj pozabil

Enako velja za VoWIFI in še za kaki feature.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

starfotr ::

To po moje ni standardov, zato taka (ne)podpora.

Saj isto ni standarda za IPTV, pa vsak nekaj po svoje čara.

Prav žalostno to. 2 playerja sta na svetu. Epl in gugl. Pa ne znajo naredit nekih pametnih zadev glede tega.

3G telefon je vsak delal povsod. Rablvni tako 2G.

100 let star telefon lahko danes vštekam v analogno telefonsko vtičnico in bo delal.

Danes pa ne znajo naredit, da nekaj dela out of the box.

strom_15 ::

starfotr je izjavil:

To po moje ni standardov, zato taka (ne)podpora.

Saj isto ni standarda za IPTV, pa vsak nekaj po svoje čara.

Prav žalostno to. 2 playerja sta na svetu. Epl in gugl. Pa ne znajo naredit nekih pametnih zadev glede tega.

3G telefon je vsak delal povsod. Rablvni tako 2G.

100 let star telefon lahko danes vštekam v analogno telefonsko vtičnico in bo delal.

Danes pa ne znajo naredit, da nekaj dela out of the box.


2G in 3G telefoni so delovali zato, ker so delovali na tipičnem telefonskem omrežju (ISDN), načim 4G (LTE) pa je čisto podotkovno omrežje (VoIP) in sam klic ne poteka preko normalne centrale ampak preko APN.

Lonsarg ::

V ameriki je bilo zelo pogosto, da so zgolj podprti telefoni delali, tudi v 2G/3G časih. Skratka tudi tele VoLTE omejitve so umetne, kao zaradi testne faze. Ma je precej žalostno da se tako počasi zadeve prijemajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Master_Yoda ::

Torej dejansko ce nisi telefona nabavil pri operaterju in nimas gor stock roma ki ga operater updata pocasneje kot polz prepotuje ekvator VoLTE ne mores uporabljati ?
Ali je patch za to v firmware-u in je ROM independant (da vem ce bo vsaj v prihodnosti to enablano) ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

K sreci zivimo v EU in operaterji nimajo kapacitet da bi masovno potrjevali posamezne telefone dolgorocno(zdaj ni problem ko so jih samo ene par enablali). Torej tudi ce bi hoteli komplicirat jim ne bo zneslo, tak da ja, dolgorocno bo stvar odprta za vse, tudi no-name Kitajce. Zalostna je edino ta hitrost vpeljavanja teh tehnologij.

destroyer2k ::

Master_Yoda je izjavil:

Torej dejansko ce nisi telefona nabavil pri operaterju in nimas gor stock roma ki ga operater updata pocasneje kot polz prepotuje ekvator VoLTE ne mores uporabljati ?
Ali je patch za to v firmware-u in je ROM independant (da vem ce bo vsaj v prihodnosti to enablano) ?


Operater ne posodablja rom. To imajo v ZDA, v evropi pa sam proizvajalec določa kdaj posodablja telefon.

klemenSLO ::

Pokličite na A1 če vam lahko vklopijo. Trenutno še nimajo vzvoda (SMS) da bi si to uporabnik sam sprožil.
Meni so na A70 vklopili.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Ales ::

destroyer2k je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Torej dejansko ce nisi telefona nabavil pri operaterju in nimas gor stock roma ki ga operater updata pocasneje kot polz prepotuje ekvator VoLTE ne mores uporabljati ?
Ali je patch za to v firmware-u in je ROM independant (da vem ce bo vsaj v prihodnosti to enablano) ?


Operater ne posodablja rom. To imajo v ZDA, v evropi pa sam proizvajalec določa kdaj posodablja telefon.

Ne odloča sam, komot so posodobitve (in bloatware...) prilagojene operaterjem in tudi so.

Lep primer je beda od posodobitev za nekatere Samsungove flagshipe pri Telekomu, ki so zaradi njihove velecenjene debilnosti na 3-mesečnem ciklusu, medtem ko stock telefoni lepo dobivajo mesečne posodobitve.

kriko1 ::

klemenSLO je izjavil:

Pokličite na A1 če vam lahko vklopijo. Trenutno še nimajo vzvoda (SMS) da bi si to uporabnik sam sprožil.
Meni so na A70 vklopili.


Meni so zatrdili da ne gre in se sklicevali na seznam. Ali je to spet ena izmed tistih stvari, ki so odvisne od koga dobis na telefon :)

klemenSLO ::

kriko1 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pokličite na A1 če vam lahko vklopijo. Trenutno še nimajo vzvoda (SMS) da bi si to uporabnik sam sprožil.
Meni so na A70 vklopili.


Meni so zatrdili da ne gre in se sklicevali na seznam. Ali je to spet ena izmed tistih stvari, ki so odvisne od koga dobis na telefon :)

hm morda za fizične osebe ne gre. Mi mamo v službi preko A1... tako da sm prosu skrbnika da to stori.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

kriko1 ::

Je odvisno koga dobis na telefon, sedaj so mi omogocili.
Ceprav se vedno ne dela na Pixel 4a 5g, kako bi sploh vedel kaj je problem tu?

https://www.dropbox.com/s/903dhgbyd20j8...
https://www.dropbox.com/s/50nhn13we9ngl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

vinkop ::

cudno, da jaz se nimam aktiviran volte pa je ze minilo vec kot 7 dni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

TelemachSLO ::

vinkop je izjavil:

cudno, da jaz se nimam aktiviran volte pa je ze minilo vec kot 7 dni?



Pokliči 040404040 jaz sem poklical pa povedal, da mi naj fizično vklopijo preko njih in je bilo urejeno v minuti LP

Ghost007 ::

Da to deluje rabis A1 rom na napravi? Ker jaz imam dual sim Telekom/A1 in v nastavitvah samo moznost vklopiti Telekom VOLTe sej je njihv rom in telefon je tudi bil kuplen pri njih. Telefon je sicer S9+.

Imam še pa S7 edge ki je bil kuplen pravtako pri njih, vendar je imel neki global rom in ni podpiral VOLTE dokler ga nisem tudi ročno preko računalnika sam posodobil na telekomov uradni rom.

Mislim, da slabo kaže za dual sim zadeve in operatorko brandane rome....
A1 je službena številka zato ne mislim sploh iskati A1 roma, glede na to da ni niti med uradno podprtimi iz njihove strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 šalabajzerji (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Omrežja in internet
723130426 (6712) d4vid
»

Telemach VoLTE

Oddelek: Mobilne tehnologije
2410486 (1253) Ales
»

Telekom Slovenije podražil mobilne pakete (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10620067 (10361) bambam20
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287940 (7139) msjr
»

EU poziva ponudnike pretočnih vsebin k zmernosti, Netflix bo nižal ločljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5413452 (10187) bbbbbb2015

Več podobnih tem