» »

A1 -voLTE certifikati

A1 -voLTE certifikati

Dado78 ::

Pozdravljeni
Imam eno vprasanje in sicer na A1 sem kupil mobilni aparat znamke Xiaomi MI11 ultra-meseca avgusta.Pogoj za nakup je bil seveda premium razred aparata -procesor,kamera,display voLTE.Za slednje so trdili da aparat podpira ,kajti naorcniki pri A1 smo bili slednji delezni te funkcije med operaterji..
Sedaj pa k problemu -Po dolgih treh mesecih prickanja z A1 da volte ne deluje na tem aparatu in nenehnem prepricevanju da naj aparat resetiram ter ga posljem na servis so mi javili da aparat iz njihove strani -se pravi A1 ni voLTE certificirana naprava!!Je kdo na forumu ki se spozna kaksne pravice imam kot zaveden kupec!? Prodali so mi aparat visjega cenovnega razreda -celotna kupnina 1050€ ki nima ustreznih certifikatov za uporabo voLTE.Med tem ko imajo naprave Xiaomi nizjega cenovnega ter budget razreda vse ustrezne certifikate.Zadnjo reklamacijo mi ze resujejo od 28.10 kjer sem zahteval da se stornira aneks ter vrne kupnina oziroma zamenjajo aparat za drugega -v istem cenovnem razredu ki ima vse ustrezne certifikate oziroma dajo popust na aparat dokler ne pridobijo vse potrebne certifikate za omenjen aparat.Telekom kartica ima takoj opcijo voLTE na tem aparatu..

Ce kdo ve kam se lahko obrnem za nasvet se priporocam.Najbolj me jezi njihov ignoranski pogled na resevanje pritozbe..

strom_15 ::

Tu imaš certificirane telefonske aparate za VoLTE pri A1 (se vedno popolnjujejo - beri vedno več jih je):

Link: https://www.a1.si/volte

Škoda, da nisi prej pogledal kateri telefoni podpirajo VoLTE pri A1, preden si ga kupil.

starfotr ::

Niti slučajno niso te kitajske znakme (tehnično) premium. Čeprav se za neverjetno visoko ceno prodajajo.

All ::

Ni tezava v xiaomiju ampak v A1.
Isti telefon pri A1 ni mel volte, zamenjal na telekom pa dela s prve.
Ko A1 da telefone na listo podprtih, bo pa tud tam delalo.

strom_15 ::

All je izjavil:

Ni tezava v xiaomiju ampak v A1.
Isti telefon pri A1 ni mel volte, zamenjal na telekom pa dela s prve.
Ko A1 da telefone na listo podprtih, bo pa tud tam delalo.


Točno tako, vse je odvisno od operaterja. Še posebej tuji operaterji podpirajo VoLTE in VOWiFi tudi na starejših napravah.

Likalnik ::

tako je, zamenjati moraš operaterja....še največ aparatov je pokritih s strani Telekoma.
Jaz recimo imam telefon Iphone 12 kateri podpira VolTe ampak telefon ni podprt s strani mojega operaterja (Telemach) tako, da mi zaenkrat še ta funkcija ne deluje...pa je ravno tako kot tvoj premium telefon.
Kot rečeno...menjaj operaterja kateri pač podpira tvoj aparat za Volte funkcijo.....sicer pa roko na srce....trenutno zaenkrat še ni taka potreba po Volte funkciji, da bi si delal sive lase kar se tiče reklamacije, garancije in vračanje telefona nazaj.
kot si že sam napisal se ti to vleče že par mesecev....razen to, da imaš občutek, da so te "nategnili" drugega težave ne vidim pri vsakodnevni uporabi telefona.....zamenjaj operaterja in nikoli več A1...na ta način jih najbolje zaj*beš....čim več isto mislečih kot si ti pa bodo poslovalnice zaprli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

janez09 ::

To pa moram priznat - VoLTE na Telekomu dela bp! Res super funkcija

jukoz ::

Kaj je sploh prednost VoLTE ?

Drugo vprašanje pa - zakaj pa prenos podatkov preko LTE ne deluje med klicem. Ko sem leta 2015 šaltal na LTE telefon sem bil kar presenečen, kako zanič je to implementirano.

Vem da ameri sanjajo o ukinitvi 3G baznih postaj ampak kako bodo pa potem implementirali klice? Oni nimajo težav s "certificiranjem" naprav?

Trenutno imam Nokio in kolikor razumem, ne bo nikoli certificirana za VoLTE pri slovenskih ponudnikih.

Mogoče kdo ve, kaj točno se rabi za certifikacijo? Bakšiš plačat operaterju?

starfotr ::

VoLTE je pač super, ker je vedno več površine pokrite s 4G, tudi tam kjer ni 2G ali 3G. In lahko opraviš klic tudi tam. Poleg tega je fino, ker klic prej vzpostavi, kakovost klica je boljša (zaenkrat med uporabniki istega operaterja), porabi manj energije na telefonu in na bazni postaji, porabi manj spektra oz. je boljša spektralna učinkovitost v primerjavi z 2G ali 3G. Ter seveda že od 3G naprej je mogoče telefonirat in brskat po spletu istočasno. Sedaj z VoLTE so to spet odkrili toplo vodo tudi v 4G. Slabost je, da se v roamingu lahko nabije precej visoke zneske, ker gre za podatkovno povezavo in ker večinoma ni omogočen VoLTE v tujini.

3G bo prva generacija, ki jo bodo izključili, nato bodo še 2G nekoč. Cilj je, da se bodo vse frekvence (od 2G, 3G, 4G) uporabile za aktualno generacijo, torej 4G, 5G, 6G, xyG...

jukoz ::

Aha, potem sem pravilno razumel, da je VoLTE == VoIP

A o certifikaciji telefonov kdo kaj ve?

strom_15 ::

starfotr je izjavil:

VoLTE je pač super, ker je vedno več površine pokrite s 4G, tudi tam kjer ni 2G ali 3G. In lahko opraviš klic tudi tam. Poleg tega je fino, ker klic prej vzpostavi, kakovost klica je boljša (zaenkrat med uporabniki istega operaterja), porabi manj energije na telefonu in na bazni postaji, porabi manj spektra oz. je boljša spektralna učinkovitost v primerjavi z 2G ali 3G. Ter seveda že od 3G naprej je mogoče telefonirat in brskat po spletu istočasno. Sedaj z VoLTE so to spet odkrili toplo vodo tudi v 4G. Slabost je, da se v roamingu lahko nabije precej visoke zneske, ker gre za podatkovno povezavo in ker večinoma ni omogočen VoLTE v tujini.

3G bo prva generacija, ki jo bodo izključili, nato bodo še 2G nekoč. Cilj je, da se bodo vse frekvence (od 2G, 3G, 4G) uporabile za aktualno generacijo, torej 4G, 5G, 6G, xyG...


2G še dolgo ne bodo izklopili, ker jo uporabljajo tujci, ki gostujejo v določenih tujih omrežjih. Poleg tega pa nekateri izklapljajo 2G in pustijo 3G (vse odvisno od tega kakšno pokritost ima kateri operater boljšo npr. Nizozemski t-Mobile je izklopil 2G, večinoma pa res izklapljajo 3G).

Zakaj VoLTE pri nekaterih operaterjih na določenih aparatih deluje pri nekaterih ne je zato, ker pri VoLTE gre za klic preko IP sistema in v centrali je drugače opravljen klic kot klasični 2G/3G, ki je podoben ISDN in posledično ne kličeš preko centrale ampak preko aplikacije operaterja zato mora biti vsak VoLTE telefon certificiran s strani operaterja, da lahko potem obračunava stroške klica. VoLTE roaming-a pa ni ravno zaradi tega, ker kot rečeno klic ne gre preko centrale ampak preko IP in posledično operaterji ne vedo kako gre klic VoLTE gre predvsem za aplikacijo klica, navadni 2g/3G pa klasično preko centrale.

Vedno po obstajal 2G ali 3G ravno zaradi tega, ker določeni telefoni niso certificirani, predvsem pa zaradi roaming gostovanja.

shmandi ::

Dado78 je izjavil:


Ce kdo ve kam se lahko obrnem za nasvet se priporocam.Najbolj me jezi njihov ignoranski pogled na resevanje pritozbe..

Uveljavljaj stvarno napako. Aparat nima funkcij, kot je bilo oglaševano.

Likalnik ::

shmandi je izjavil:

Dado78 je izjavil:


Ce kdo ve kam se lahko obrnem za nasvet se priporocam.Najbolj me jezi njihov ignoranski pogled na resevanje pritozbe..

Uveljavljaj stvarno napako. Aparat nima funkcij, kot je bilo oglaševano.


Aparat ima in podpira oglasevane funkcije…zal pa jih operater ne

Ales ::

Likalnik je izjavil:

shmandi je izjavil:

Uveljavljaj stvarno napako. Aparat nima funkcij, kot je bilo oglaševano.

Aparat ima in podpira oglasevane funkcije…zal pa jih operater ne

Če je operater oglaševal, da točno ta aparat ima točno to funkcijo v povezavi z omrežjem operaterja, ter ga nato še prodal stranki, potem pa ta funkcija ne deluje... potem je nima. In to, IMHO, je stvarna napaka.

Vprašanje je, ali je res prav ta aparat bil tako oglaševan. Ne pravim da ni, ampak fajn bi bilo imeti črno na belem.

krepki ::

Pozdravljeni sem nov uporabnik A1 telefonije in me zanima sledeče in sicer dobil sem mail da so mi vklopili VoLTE.pogledal sem si video za iOS naprave in na mojem telefonu je čist drugače nikjer ni možnost vklopa ali izklopa VoLTE.
Imam iphone 14 pro,a to vseno deluje.
lp

Skyman ::

z 16.4 naj bi delovalo..tako sem bral kar je res pa ne vem nisem na A1(hvalabogu)

Veron ::

Tast je danes dobil sms od A1, da je na Xiaomi 11T aktiviran VoLTE. Nisem še preveril, če dejansko deluje.

All ::

Na mojem mi9 je bilo potrebno prenastaviti modem v telefonu z neko aplikacijo, da je volte pravilno delal.
Volte je sicer delal, samo ni kazalo stevilke klicatelja.

espacious ::

All je izjavil:

Na mojem mi9 je bilo potrebno prenastaviti modem v telefonu z neko aplikacijo, da je volte pravilno delal.
Volte je sicer delal, samo ni kazalo stevilke klicatelja.


A si tako dober da napišeš postopek ter app ki si ga uporabil, namreč imam enak problem (se ne prikaže nobena št. klicatelja), ko imam vžgan VoLTE.
Mi10 5G ... sicer.

Hvala !
LP, espacious

forplan ::

Kakšne imate kaj izkušnje glede VolLTE in porabe baterije. Beležite večjo porabo zaradi vključene te funkcije?
da se strinjam

starfotr ::

Normalno, da je poraba višja.

Lonsarg ::

Leto je 2023 in še vedno ročna ena po ena whitelistajo VoLTE naprave, groza.

Kar se baterije tiče pa razen če je implementacija čisto zanič, to ne sme vplivat. Dejansko bi jo moralo izboljšati, ker brez VoLTE rabi telefon hkrati dve konekcije držati odprte, eno za klice drugo za data, pri VoLTE je pa samo ena konekcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

strom_15 je izjavil:

Tu imaš certificirane telefonske aparate za VoLTE pri A1 (se vedno popolnjujejo - beri vedno več jih je):

Link: https://www.a1.si/volte

Zanimivo, Samsung A50, A51 in A53 so na spisku, A52 pa ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

strom_15 ::

MrStein je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Tu imaš certificirane telefonske aparate za VoLTE pri A1 (se vedno popolnjujejo - beri vedno več jih je):

Link: https://www.a1.si/volte

Zanimivo, Samsung A50, A51 in A53 so na spisku, A52 pa ni.


Citat iz BOB (ki je A1) - žal A1 ni posodobil svojega seznama na spletni strani (že na splošno ne vem kdo jim ureja spletno stran, ker se podatki zelo redko posodabljajo):

trenutno je na voljo le nekaj telefonskih aparatov, ki podpirajo VoLTE in sicer:

Samsung – Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20, Galaxy Note 20 Ultra 5G, Galaxy Note 20, Galaxy A02s, Galaxy A21, Galaxy A32, Galaxy A40, Galaxy A41, Galaxy A50, Galaxy A51, Galaxy A70, Galaxy A71, Galaxy S10 Lite, Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy A01, Galaxy A10e, Galaxy A11, Galaxy A12, Galaxy A20, Galaxy A32 5G, Galaxy A51 5G, Galaxy A52 5G, Galaxy A71 5G, Galaxy Fold, Galaxy J3 TOP, Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy Note10, Galaxy Note10+, Galaxy S20 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold2 5G, J7 TOP, Samsung SM-G950U1, Samsung SM-G955U1, Samsung SM-N950U1, X cover pro, Galaxy S21 FE, Galaxy M42, Galaxy Note 20 5G, Galaxy A42 5g US SEA, Galaxy A02s, Galaxy A42 5g ALL NRM

Huawei – Mate 40 Pro, P30, P30 Pro, nova 5T, Huawei P20 Lite, P40, P40 Pro in P40 Pro+, Nova 9, Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X, Mate 30, Mate 30 Pro, nova 3i, 5T, P10, P10 Plus, P20, P20 Pro, P30 lite, Y9S

Xiaomi – Note 10 Lite, Redmi Note 9 Pro, Mi Note 10 lite, Mi 10T, Mi 10T lite, Redmi Note 10 5G, 11T Pro, Mi 11 lite 5G NE, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro, Note 7 Pro, Redmi 8 Note 10 Lite, Redmi 9C, Redmi 9A, Redmi 9 Prime

iPhone – iPhone 7, iPhone 8, iPhone X, iPhone Xs, iPhone Xr, iPhone 11, iPhone SE 2020, iPhone 12, iPhone 13, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max

MrStein ::

Bolje, a še vedno manjka A52 (brez 5G) in A52s
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kajtimara ::

Ali zaradi VoLTE, tisti drugi, nima nobenih zahtev, pogojev?

strom_15 ::

Sam ima Samsung Galaxy A52s 5G in sem naročnik na A1 in mi VoLTE deluje na telefonu.

Trupl0 ::

Samsung Note 9 preverjeno VoLTE ne deluje na A1. Zamenjaš simko nazaj na telemach pa deluje. Govoril s podporo in trdijo, da je vklopljeno ampak ni delovalo. Možnost VoLTE se ne pojavi.
If you are going through Hell, keep going !

Rias Gremory ::

Lonsarg je izjavil:

Leto je 2023 in še vedno ročna ena po ena whitelistajo VoLTE naprave, groza.

Kar se baterije tiče pa razen če je implementacija čisto zanič, to ne sme vplivat. Dejansko bi jo moralo izboljšati, ker brez VoLTE rabi telefon hkrati dve konekcije držati odprte, eno za klice drugo za data, pri VoLTE je pa samo ena konekcija.

Hvala za to informacijo, sem mislil, da je VoLTE nekako "device agnostic".

Imam Xcover 5, na BOBu. Telefon podpira LTE in imam tudi omogočeno a vseeno ne dela. Pišem na BOB kjer pravijo, da je VoLTE omogočen za mojo številko a mi hkrati tudi napišejo:
prav tako vam svetujemo, da preverite, če je vaš telefon podprt z naše strani, na sledeči povezavi: https://www.bob.si/svetovalnica/volte

Mojega telefona seveda ni gor. Super.
Drugače mi dol visi za ta bonbonček a kjer živim ni fiksnega interneta, torej če hočem telefonirati in hkrati še preveriti nekaj na računalniku (delim povezavo) ne gre, ker se povezava prekine. ;((
Krasno res.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MrStein ::

Čakaj, a istočasno data in voice ne dela že z 3g?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

Je pa tudi razlika z A1 in MNVOji (oz vsaj BOBom). Z mojo BOB kartico ni VOLTE, medtem ko ce dam A1 kartico noter pa se VOLTE takoj pokaze v status baru, z istim telefonom.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

vinkop ::

Jaz imam bob, telefon S10+ galaxy, ko sem pred letom in pol poklical na bob, da naj aktivirajo VOLTE, se je ikona po restartu telefona pojavila takoj. Od takrat naprej vse do danes deluje brezhibno.

starfotr ::

Da, na 3G delajo klici in data istočasno. Na 4G je za to potreben VoLTE ali pa VoWiFi, drugače prekine povezavo in gre za čas klica na 2G (ker 3G ni več aktiven pri večjih operaterjih pri nas).

Bob in redo ni noben MVNO. Je A1, samo druga ponudba - kot da bi rekel paket za mlade ali upokojence. Če bi bila druga firma, bi lahko govorili o MVNO in podobno. Tako pa ker gre za isto firmo, govorimo samo o drugi ponudbi.

Če imaš dober telefon kakovostne znamke, potem vse dela. Če pa prisegaš na take in drugačne Kitajce, potem pa ni možnosti za VoLTE.

Lonsarg ::

V 99% nedelovanja VoLTE na no-name kitajcih je krivo whitelistanje na strani operaterjev.

Ko bodo vsi operaterji whitelistanje ukinili bo vse super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Obstaja razlog za to. To je, da morajo najbrž vsakega testirat. Glede na to, da so klici pomembna stvar pri operaterjih (zagotavljanje klica v sili), je to najbrž eden izmed razlogov.

Telefone, ki jih v svoji ponudbi podpirajo. XY modelov pa ne.

Kupujte telefone, ki jih podpirajo pa bo rešeno.

Lonsarg ::

Za 2G in 3G klice ne testirajo vsakega XY model pa vseeno lahko vsak dela, tak da obstaja samo izgovor ne pa razlog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

V bistvu so jih vedno testirali.

Je pa tu pri VoLTE povsem druga zadeva, mnogo kompleksnejše kot pri prejšnjih generacijah. Meni je to res butasto, vendar prihodnost je taka.

Lonsarg ::

Nekaj je da čimbolj testiraš (to je prav in dobro), nekaj čisto drugega pa je, da omejiš omrežje ali del funkconalnosti omrežja zgolj na testirane naprave.

Če ne prej bodo ko se 3G začne izklapljat prisiljeni ukinit whitelistanje za VoLTE. To je sam začasno stanje zaradi okornih operaterjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Povsem verjetno je tudi, da se plačuje razne licence proizvajalcem opreme. Zato predplačniki nimajo možnosti za VoLTE.

Master_Yoda ::

Je pa smesno da so nekateri Xiaomi telefoni na listi, drugi pa ne, kot da bojo sli delati razlike v volte implementaciji med telefoni ker imajo prevec denarja.
Dovie'andi se tovya sagain.

Maxl ::

Vsi Xiaomi telefoni, ki so prišli na trg v cca. zadnjem letu, podpirajo A1 VoLTE in delujejo brezhibno. Pa še večina tistih še starejših.
Problem je, če telefona A1 "ne podpira" interno, ker ti tako ne vklopijo VoLTE avtomatsko, ampak moraš poklicat na njihov CC in zahtevati vklop VoLTE-ja. Da so pa na A1 seznamu samo nekateri modeli, je pa tudi problem njihove lenobe in ne ažurirane strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

strom_15 ::

Maxl je izjavil:

Vsi Xiaomi telefoni, ki so prišli na trg v cca. zadnjem letu, podpirajo A1 VoLTE in delujejo brezhibno. Pa še večina tistih še starejših.
Problem je, če telefona A1 "ne podpira" interno, ker ti tako ne vklopijo VoLTE avtomatsko, ampak moraš poklicat na njihov CC in zahtevati vklop VoLTE-ja. Da so pa na A1 seznamu samo nekateri modeli, je pa tudi problem njihove lenobe in ne ažurirane strani.


+1

MrStein ::

Druge feature-je tudi vklapljajo po sistemu "si na spisku ali nisi".

To ni nič novega. Smo že večkrat imeli debato o tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Frgazor ::

Volte dela celo na hčerkinem prastarem huaweiju p10 in ne vem zakaj ne bi na novejših telefonih. Oneplus nord 2 zagotovo ni na njihovem seznamu in vseeno dela normalno.

Thomy ::

Ali bi BOB VoLTE mogu delat na Iphone 14 pro max. Na spisku ga sicer ni, BOB svetovalec naj bi mi ga ročno vklopu sam še zmer ne dela.
Ma kdo ta iphone pa mu dela to ?

Thomy ::

Thomy je izjavil:

Ali bi BOB VoLTE mogu delat na Iphone 14 pro max. Na spisku ga sicer ni, BOB svetovalec naj bi mi ga ročno vklopu sam še zmer ne dela.
Ma kdo ta iphone pa mu dela to ?


Ah sej dela sam iz 5G treba na LTE preklopit. VoLTE sliderja vseeno ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3455682690 (595) johanblond
»

Telemach VoLTE

Oddelek: Mobilne tehnologije
2410513 (1280) Ales
»

Telekom ugaša 3G (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7712220 (2198) V-i-p
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578944 (4528) zobnik
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031231 (11522) Ghost007

Več podobnih tem