» »

Telemach VoLTE

Telemach VoLTE

Yossarian ::

Imam paket VEČ pri Telemachu. Danes se mi je pojavila na mobilcu ikona za VoLTE. Kaj to pomeni za mene, laično?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

broken/link ::

laično: zate ni sprememb.

en tak laično-reklamni članek: https://pro.finance.si/TELEKOM/8857484/...

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

broken/link, hvala. Da imam prednosti VoLTE, morata imeti ob vzpostavitvi zveze VoLTE oba, ki se pogovarjata? Se to vzpostavi samodejno?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Anney ::

Ne skrbi, vklopi in uživaj, vse je samodejno.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Yossarian ::

Hvala
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

e-marko ::

Hvala za tole! Sem moral sicer posebej omogočiti na Mi9.
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Eh, ni tako preprosto...
Na paketu VEČ, ki ga imaš sploh ne bi smel delati VoLTE? Glede na informacije Telemacha.
INFO

Kot so iz Telemacha sporočili za Uporabno stran, je VoLTE storitev na voljo v mobilnih paketih ŠE VEČ in NAJVEČ ter ob predpogoju, da ima uporabnik mobilni telefon, ki podpira VoLTE v Telemachovem omrežju.

Moj Mi9 pa sploh ni kao podprt, čeprav v nastavitvah aparata lahko sicer vklopim. Imam paket ŠE VEČ. Tudi prijazno sporočilce, ki ga dobim od Telemacha po poslanem VOLTE VKLOP na 7070, me na to opomni.:|

Morda kdo ve kakšne so tehnične omejitve glede posameznih aparatov glede tega? Zakaj so nekateri aparati podprti in drugi ne? Samo dobra volja ponudnika? Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

gusto ::

Meni se je VoLTE sam vklopil cca 1 mesec nazaj (Sasmung S10e, paket Največ). Nisem v praksi opazil nobenih razlik, niti ne poznam koga drugega, ki bi imel to vklopljeno, da bi sprobal (video klic recimo).
Have you tried turning it off and on again?

GRT ::

e-marko je izjavil:

Eh, ni tako preprosto...

Lp

Itak da ne, to eni (razni Anneyi...) kr neki nabijajo ker nimajo pojma, za kaj se gre. Ne vem kaj se oglašajo, če nimajo pojma. Samo zavajanje uporabnikov. Daj drugič bodite raje tiho kot da tukaj nekaj nabijate, lažete... samo zato da nabijate poste in da se delate kao pomembne kaj vse veste. Zraven se pa brukate, da sami ne veste kako.
Ponudnik v tem primeru Telemach postopoma dodaja to storitev. Nekatere naprave so že omogočene, nekatere še bodo, nekatere sploh ne bodo. Na nekaterih napravah je avtomatsko vklopljena na drugih jo moraš ročno omogočit.
gusto,
V sami kvaliteti pogovora pri klicu ne boš opazil. Prednost je boljša dosegljivost, prenos podatkov tudi med klicem, manjša poraba baterije in hitrejša vzpostavitev klica.

Anney ::

Uporabljam funkcijo že lep čas, res je da si jo moreš na telekomu (vsaj moral si si jo pred leti) sam omogočit, včasih jo operaterji sami, pisal pa sem v kontekstu OP-a, kjer je napisal, da se mu je pojavila ikonca in to torej pomeni, da je funkcija omogočena in naj ne skrbi in uživa. Prav tako uporabljam funkcijo VoWiFi*, ki je ostali operaterji še nimajo.

*Posebnost pri VoWiFi je to, da se pri uporabi te tehnologije vedno nahajamo v domačem omrežju, tudi, če smo v tujini. To pomeni, da npr. klic iz ZDA v Slovenijo ni klic iz tujine domov, ampak klic iz Slovenije v Slovenijo, kar posledično pomeni, da je v veliko primerih tak klic brezplačen, saj uporabniki koristijo zakupljene količine.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

e-marko ::

Kolega ima Huawei P30 lite in sva preverila. Ima funkcijo na aparatu vklopljeno in tudi po poslanem sporočilu na 1918 je dobil potrditev, da že deluje. Ampak sploh ni vedel za to in tudi ne opaža nobene spremembe.

Lp
...somebody, somewhere...

louser ::

*Posebnost pri VoWiFi je to, da se pri uporabi te tehnologije vedno nahajamo v domačem omrežju, tudi, če smo v tujini. To pomeni, da npr. klic iz ZDA v Slovenijo ni klic iz tujine domov, ampak klic iz Slovenije v Slovenijo, kar posledično pomeni, da je v veliko primerih tak klic brezplačen, saj uporabniki koristijo zakupljene količine.

Sploh nisem vedel, ampak saj je pošteno tako. Ti operaterju razbremeniš omrežje in vsaj nekaj malega naj da nazaj.

GRT ::

e-marko je izjavil:

Kolega ima Huawei P30 lite in sva preverila. Ima funkcijo na aparatu vklopljeno in tudi po poslanem sporočilu na 1918 je dobil potrditev, da že deluje. Ampak sploh ni vedel za to in tudi ne opaža nobene spremembe.

Lp

Saj mu v zgornjem levem kotu verjetno pokaže napis VoLTE, ko je le ta vklopljen.

e-marko ::

Ga bom opozoril naj bo pozoren, ja.
...somebody, somewhere...

GRT ::

Ne vem kako je na P30 lite ampak na P20pro je napis ves čas prikazan, seveda če je to v nastavitvah omogočeno.

vilicarist ::

Anney je izjavil:

Uporabljam funkcijo že lep čas, res je da si jo moreš na telekomu (vsaj moral si si jo pred leti) sam omogočit, včasih jo operaterji sami, pisal pa sem v kontekstu OP-a, kjer je napisal, da se mu je pojavila ikonca in to torej pomeni, da je funkcija omogočena in naj ne skrbi in uživa. Prav tako uporabljam funkcijo VoWiFi*, ki je ostali operaterji še nimajo.

*Posebnost pri VoWiFi je to, da se pri uporabi te tehnologije vedno nahajamo v domačem omrežju, tudi, če smo v tujini. To pomeni, da npr. klic iz ZDA v Slovenijo ni klic iz tujine domov, ampak klic iz Slovenije v Slovenijo, kar posledično pomeni, da je v veliko primerih tak klic brezplačen, saj uporabniki koristijo zakupljene količine.


Pri vowifi je moteče da če imaš na telefonu izklopljeno mobilno omrežje, a vklopljen wifi, si še vedno dosegljiv.. Kar je sicer logično, glede na to kaj vowifi dela, ampak tečno je vseeno.
bmw = brings me women

Yossarian ::

GRT je izjavil:

e-marko je izjavil:

Kolega ima Huawei P30 lite in sva preverila. Ima funkcijo na aparatu vklopljeno in tudi po poslanem sporočilu na 1918 je dobil potrditev, da že deluje. Ampak sploh ni vedel za to in tudi ne opaža nobene spremembe.

Lp

Saj mu v zgornjem levem kotu verjetno pokaže napis VoLTE, ko je le ta vklopljen.


Jaz imam to na Samsung Galaxy S10+ prikazano v zgornjem desnem kotu, zraven ikonic za mobilno omrežje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

e-marko ::

Na neuradnem telemach forumu (Forum 070) sem prišel v stik s telemachovim zaposlenim, ki mi je vklopil VoLTE na Mi9. Po prvih testih deluje ok.

Mi9 kaže VoLTE ikonco zgoraj, kolegu s katerim pa sva testirala na P30 Lite, pa ne kaže ikonce. Dela pa. Kaže pa mu VoWiFi ikonco.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Anney ::

VoWiFi mu kaže ker je doma priklopljen na wifi in VoWiFi dela, če je primarno vključena funkcija VoLTE. Če izklopi wifi bi moral imeti VoLTE ikono.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

e-marko ::

Ok, hvala za pojasnilo. Je pa kar logično, ja.;)

Lp
...somebody, somewhere...

Anney ::

Osebno sta mi ti dve funkciji všeč zaradi hitre vspostavitve klica in ''menda'' manjše porabe baterije, ostalo se pa ne opazi preveč, poleg VoWiFi prednosti ''domačega omrežja'', kjer pa lahko tudi hitro nasrkaš in plačaš preveč.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Lonsarg ::

Mene zanima ali VoWiFi deluje tudi preko mobilnega interneta, torej preko lokalne SIM kartice ki jo kupuš v kaki tuji državi? In še je vprašanje a v takem primeru nujno rabiš dualsim telefon ali lahko slovensko SIM daš ven in dela še vedno?

Anney ::

Pisal sem za vklop na Xiaomi Redmi Note 8 Pro.

Uraden odgovor telemacha:

Pozdravljeni. Sporočamo vam, da VOLTE trenutno omogočajo naslednje naprave:
HUAWEI HONOR 20
HUAWEI HONOR 20 PRO
HUAWEI MATE 20 PRO
HUAWEI P10
HUAWEI P20
HUAWEI P20 LITE
HUAWEI P20 PRO
HUAWEI P30
HUAWEI P30 LITE
HUAWEI P30 PRO
SAMSUNG GALAXY S9
SAMSUNG GALAXY S9+
SAMSUNG GALAXY S8
SAMSUNG GALAXY S8+


Zanimivo, da s telekomovo sim pa teh težav ni, če telefon podpira funkcijo se normalno vklopi. Telemach pa očitno podpira samo določene modele. Hecno. Meni je logično, da če funkcija je in telefon podpira funkcijo, da se avtomatično vklopi, ne vem na podlagi česa so določeni modeli izvzeti.

Updejt, uradno:
Glede uporabe funkcije VoLTE vaš mobilni aparat še ni podprt za uporabo funkcije v našem omrežju. Seznam intenzivno nadgrajujemo, ki bo objavljen na naši spletni strani.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me kako aktivirat funkcijo. VoLTe na telefonu Redmi 12 funkcijo imam omogočeno ampak mi ne pokaže ikone za Volte ?:)

Zgodovina sprememb…

Ales ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me kako aktivirat funkcijo. VoLTe na telefonu Redmi 12 funkcijo imam omogočeno ampak mi ne pokaže ikone za Volte ?:)

Kontaktiraj Telemach.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13632086 (259) sinalko
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3482693746 (2535) JH84
»

A1 -voLTE certifikati

Oddelek: Mobilne tehnologije
454552 (782) Thomy
»

Dual SIM: VoWifi preko LTE?

Oddelek: Mobilne tehnologije
242129 (975) MrStein
»

Telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6615963 (4472) zavajon

Več podobnih tem