» »

Xiaomi garancija

Xiaomi garancija

brkavi ::

Živjo,

ima kdo izkušnje z uveljavljanjem garancije prek uradnega xiaomi servisa?
https://www.mi.com/global/service/suppo... Tu piše da je za Slovenijo uradni serviser Xiaomi Technology Netherlands B.V. s sedežem na Prinses Beatrixlaan 582, Haag 2595BM, Holland (»Xiaomi«).
Zanima me če se kar pošlje na ta naslov ali je potrebno prej kaj izpolnit oz kaj drugega? Pisal sem že na xiaomi support in vse kar mi odgovorijo je nek generični mail in ta link.
Telefon sem naročil prek spleta, tako da slovenski serviserji odpadejo. V trgovini so mi pa tudi odgovorili, da so pooblaščen prodajalec in da je uradni servis kamor naj se obrnem.

darkolord ::

V kateri državi in trgovini si kupil?

Xiaomi za večino držav NIMA uradnega servisa, ampak lahko vsak servis/prodajalec servisira samo aparate, ki jih je on dobavil. Tudi če najdeš prijaznega serviserja, ki bi bil pripravljen tvoj aparat popraviti, mu Xiaomi ne bo hotel dobaviti rezervnih delov.

Daleč najboljša možnost je uveljavljanje preko prodajalca oz. naj te oni napotijo na servis. Če je prodajalec nabavil telefon nekje v tujini, ti ga tudi uradni servis v državi prodajalca ne bo hotel/mogel popraviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

brkavi ::

Kupil sem prek DHgate, poslano je bilo pa iz skladišča v Nemčiji.
Prodajalec me je napotil na Xiaomi in mi dal kontakt nemškega servisa. Jaz sem sicer pisal na global(ker nemsko ne znam) oni so mi pa dali link za Slovenijo kot je gor napisano.
Sem vmes tudi že pisal direkt nemškemu serviserju, kateri je odgovoril, da oni so samo za Nemčijo.
Tako da verjetno mi ne bo ostalo drugega kot tisti na nizozemski. Samo preden pošljem bi rad preveril, če ima kdo izkušnje s tem, da ne pošljem brez veze oz na napačen naslov.

darkolord ::

Saj če si kupil v "Nemčiji", lahko uporabiš nemški servis.

Prosi jih, da po IMEI (serijski številki) preverijo, če ga lahko poservisirajo.

Jaz sem telefon kupil na angleškem Amazonu, napotili so me na angleški servis, kjer so prav tako trdili, da so samo za Anglijo. Sem jih prosil, če vseeno preverijo, pa so rekli, da telefon ni registriran v Angliji in mi ga ne morejo poservisirati tudi, če jim ga dostavim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kuall ::

jaz sem jim ga poslal v popravilo in so mi poslali kar novega, čeprav v resnici z njim ni bilo nič narobe razen to, da včasih ni lovilo signala in me tisti, ki me je klical ni dobil. ampak to je bil najbrž kriv operater, ker se dogaja tudi z drugimi aparati podobno, čeprav resda manj pogosto. tamk pri btcju ena trgovinca je bila.

brkavi ::

darkolord je izjavil:

Saj če si kupil v "Nemčiji", lahko uporabiš nemški servis.

Prosi jih, da po IMEI (serijski številki) preverijo, če ga lahko poservisirajo.

Jaz sem telefon kupil na angleškem Amazonu, napotili so me na angleški servis, kjer so prav tako trdili, da so samo za Anglijo. Sem jih prosil, če vseeno preverijo, pa so rekli, da telefon ni registriran v Angliji in mi ga ne morejo poservisirati tudi, če jim ga dostavim.


Kako si pa potem rešil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mediamarket - izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
153251 (740) katimm

Izkušnja z EPL - obtožili so me, da imam neoriginal ekran (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21039152 (27174) TheBlueOne
»

Vracanje televizorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
788985 (6501) jJack
»

Servis Telefona - nepotreni stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5110420 (9028) Sandi204
»

Tujina vs. Slovenija po cenah

Oddelek: Kaj kupiti
444488 (2562) Taubi19

Več podobnih tem