» »

Kaj namestiti? Win XP ali Win 7

Kaj namestiti? Win XP ali Win 7

zerdoner ::

Zdravo.
Dobil sem en starejši prenosni računalnik Fujitsu Siemens Esprimo mobile sedaj sem pa v dilemi kateri OS namestiti, da bo delalo kar se da tekoče. Namen uporabe računalnika je zgolj internet, kakšen office in pogledati kako risanko.

Ram: 1,5gb
Procesor: T2130 1,68ghz
Disk: 500gb

LP, Mitja

hojnikb ::

Win 8.1
#brezpodpisa

zerdoner ::

Resno...ni prezahteven za to konfiguracijo?

Steampunk ::

Tisto, kar je uradno podprto. Ne nalagaj OS-a brez uradnih driverjev.

hojnikb ::

nope.
laufam win 8.1 na atomu (vsaj 2x počasnejši od tega kar maš ti) z 1gb in dela čisto ok
#brezpodpisa

dukedl ::

najprej poglej za kere sisteme dobiš gonilnike: http://support.ts.fujitsu.com/Download/...
lp dukedl

hojnikb ::

Driverji nebi smel bit problem, ker tudi če jih ni za win8.1, bo vse od winViste naprej delal..
#brezpodpisa

zerdoner ::

Na strani se dobi driverje za visto, xp in 7

hojnikb ::

torej vzameš tiste za win7, če jih windows update ne najde že sam.
#brezpodpisa

Steampunk ::

Pa še kakšni problemi so. Problemi so že z driverji iz windows update, kaj šele za drug OS.

Cervantes ::

Sedmica porihta vse sama. Vsaj na mojem prastarem HP 6730 je.
Sicer ja pa 7 vsej zame THE OS.

hojnikb ::

Na hp6910p mi najde win8.1 praktično vse out of the box (razn figerprint senzorja, ki itk ni delu ok niti v win7) brez šarjenja. Edino kar sem menjal, so driverji za grafiko.

Itk pa probaš, če dela ok in driverji štimajo, pustiš, če ne pa downgradaš.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Steampunk ::

Cervantes je izjavil:

Sedmica porihta vse sama. Vsaj na mojem prastarem HP 6730 je.
Sicer ja pa 7 vsej zame THE OS.

Boš ja. Potem pa Windows Update resetira računalnik, pa blue screen. Grafika.
Je pa tudi meni Win7 bolj všeč kot novejši.

hojnikb je izjavil:

Na hp6910p mi najde win8.1 praktično vse out of the box (razn figerprint senzorja, ki itk ni delu ok niti v win7) brez šarjenja. Edino kar sem menjal, so driverji za grafiko.

Itk pa probaš, če dela ok in driverji štimajo, pustiš, če ne pa downgradaš.

Meni je delal samo en driver OK - mreža oz. wifi. Vse ostalo bi bilo brez uradne strani kaputt. En računalni še celo imam, ko ni podprt Win7, jeba2.

hojnikb ::

Jah, včasih se je treba potrudit. Sem tudi že imel primer, ko ni blo driverja za druga kot winxp, pa je le ta driver delal čisto ok tudi na win8.1. Je pa šlo za precej simpl zadevo.

Meni je delal samo en driver OK - mreža oz. wifi. Vse ostalo bi bilo brez uradne strani kaputt. En računalni še celo imam, ko ni podprt Win7, jeba2.

Potem pa nwm kaj si delal. Meni win7 dela še na uber starem sistemu (athlonxp, nvidia fx...), ki uradno nima niti enega driverja za win7. Bi šeu tudi na win8.1, pa je hardwareski limit (sse2).
#brezpodpisa

trnvpeti ::

na 1.5G rama, ti bo crunchbang.org delal kot raketa, in bo default instalacija instalirala vse, kar bos potreboval (tudi abiword ter gnumeric in vlc za risanke)
lahko das gor wps office, libreoffice

Riff ::

jaz bi dal gor win xp sp3

...:TOMI:... ::

Prvo, kar je, mu naredi update biosa. Jaz sem imel strašne probleme, ko sem enemu FS amilu naložil W7 iz FS recovery medija W7 64 bit.

Prvo mi ni delal wifi, ob vsakem zagonu je bilo treba ročno vklopiti wifi.
Ugotovil sem, da je potreben BIOS update, kar pa ni šlo, ker je bil loader za zadnjo verzijo biosa narejen samo za 32 bit. Potem sem nekje staknil prazen 64 bitni loader in vanj ročno vstavil BIOS file ter uredil stvar.

Drugo, kar me je zaj.. v glavo pa je, da ni hotel aktivirat W7, ker je bil računalnik kupljen brez sistema. Tukaj sem se moral poslužiti orodij iz travnika za odpravo teh težav.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 in prve težave z njim

Oddelek: Operacijski sistemi
192138 (1904) krneki0001
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15561239 (49718) SimplyMiha
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916978 (11082) solatko
»

Grafična - hardware acceleration

Oddelek: Zvok in slika
241876 (1358) xdejvid
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316723 (13165) dmagnif

Več podobnih tem