» »

win 7 + win xp

win 7 + win xp

matrix2 ::

nisem našel ničesar, da bi rešil moj problem, zato odpiram temo... Namreč imam precej star laserc kateremu sem kupil novi toner. Na zadnje mi je za silo deloval še na XP-jih na WIN7 pa več nikakor. A bi bilo možno, da namestim WIN XP na drugo particijo in potem iz zagona določim kateri sistem hočem zagnati. Imam 64bit proc, mogoče bo tudi tukaj težava??

MTB ::

Model?

Roadkill ::

Noben problem ni imeti več različnih verzij Windowsev inštaliranih.

Pri tem je najlažji način takega početja, da jih inštalariš od najstarejše verzije do najnovejše. Se pravi najprej XP potem šele 7.

Drug način je, da v win7 postaviš virtualne XP in tako preizkušiš srečo (ni garancije, da bo znala virtualka pravilno delati z zunanjimi napravami).

Ampak je vse to en navaden bullshit. Raje pogooglaj kako se tvoj printer usposobi na win7.
Ü

Han ::

Windows Update za ta tiskalnik ne namesti gonilnika? Za veliko starih naprav M$ namreč ni priložil gonilnika v sam sistem, dobiš pa ga prek njihove Update storitve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

delfinus ::

Veliko pove tudi, ce navedes za kater tiskalnik gre.

matrix2 ::

zadeva je takšna, W7 najde sam gonilnike, vendar ne vem ali so pravilni za 64bit, ker mi izpiše samo heroglife. Tiskalnik je Tally T9038. Na XP tiskalnik dela brez problema, poskušal sem že na vse mogoče načine, jih ročno potegnit in ročno inštalirat v XP načinu. Zbrisal in ponovno namestil, vse živo in ne deluje???

Riff ::

jaz imam na eni particiji xp je na drugi pa win7 in zadeva deluje bp, najprej naložiš xp je potem pa še win7 na drugo particijo

BorutK-73 ::

matrix2 je izjavil:

nisem našel ničesar, da bi rešil moj problem, zato odpiram temo... Namreč imam precej star laserc kateremu sem kupil novi toner. Na zadnje mi je za silo deloval še na XP-jih na WIN7 pa več nikakor. A bi bilo možno, da namestim WIN XP na drugo particijo in potem iz zagona določim kateri sistem hočem zagnati. Imam 64bit proc, mogoče bo tudi tukaj težava??

Mogoče probaš v Win 7 namestit virtualne XP-je in sprobaš če delajo driverji za printer.

VirtualBox:
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloa...

Zgodovina sprememb…

andrejus ::

Samo eno vprasanje glede zgornjega printerja. A Win 7 ne prepozna printerja sam -nek generic -printer. A je to povezan se preko lpt1 al kako?

To skoraj ne verjamem da nebi v Win 7 delal - generic printer driver - ali pa neka emulacija. Prav vsi tudi najbolj obskurni proizvajalci so oz se vedno vgrajujejo emulacijo dolocenih modelov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

starejši printer: konica minolta 190f na win 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
5743 (581) konspirator
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310165 (8702) solatko
»

kako odpreti docx z office2003

Oddelek: Programska oprema
91055 (801) Jarno
»

Namestitev Windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
292224 (1850) Hayabusa
»

TISKALNIK hp deskjet 5150

Oddelek: Strojna oprema
132469 (2035) energetik

Več podobnih tem