» »

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?

««
16 / 17
»»

starfotr ::

Zavarovalnica ti naj naredi polico, da se bo skladala z datumi registracije.

wcpapir ::

Treba je narediti polico katera bo usklajena z datumom teh pregleda, to pa pac dati v storno.

MrStein ::

Potrebujem podaljšanje zavarovalne police 000671-5949944 (Sava). Detajli na zasebna sporočila...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Filip8 ::

Avto bo leto star 5 let, na polici ocenjena vrednost nekje 31-33k. Imam 20% bonusa. Grawe kao najboljša ponudba 670 EUR za super asistenco, parkirišče, stekla in divjad, toča in luči. Je to, to kar lahko pričakujem? Neka realna cena, ker tem agentom nič več ne vrjamem, kako se oni zelo trudijo.

Malajlo ::

Kasko? Vsekakor, če lahko popravilo presega 10x premije. Sevda s kombinacijami glede na verjetnost.
Divjad imam v kombinaciji na vozilih že 20+ let. V dveh tednih dva naleta. In nikoli prej niti kasneje (trkam po lesu). Škode pa za deset jurjev. Parkiršča so pa vsake dve leti za nov preliv (enkrat leva, drugič desna stran) in poliranje. Nekako je tam tam vse skupaj.
Samo na parkplacu podrsan zadnji odbijač je bil dobrega jurja ocenjen, ker je počila plastika in pač menjajo. Ja, bi najbrž pošvasal pod kozolcem in posprejal za 100 eur, ampak čez dve leti bi gledal obšlesano barvo, pa kaj bi stran viselo. Ne. Žaromet (en!) je skoraj 2 jurja, pa da ga mi nekdo razbije na parkirišču, se mi bi za malo zdelo. Najbrž bi se kar brez vozil.
Če ne bi bilo v SLO pomembno za pridobitev posla ali pa višino urne postavke, s kakšnim avtom se pripelješ, bi najbrž peš vse opravil. Tako imam pa voznico v avtu višjega ranga. Show must go on. In deluje. Neverjetno, nisem verjel. Folk je res glup.

Filip8 ::

kasko me pride 400-500 eur več kakor to kar sem naštel..

Lonsarg ::

Delni kaski so bedarije ker ne krijejo najbolj boleče zadeve, kraje. Raje polni kasko z visoko odbitno franšizo, da imaš krajo in večje škode pokrite, kot neki delni kaski ki krijejo male škode v celoti za določene velike škode pa potem nisi sploh zavarovan..

wcpapir ::

Žaromet (en!) je skoraj 2 jurja, pa da ga mi nekdo razbije na parkirišču, se mi bi za malo zdelo. Najbrž bi se kar brez vozil.


Ce ti ga nekdo razbije na parkiriscu se škoda črpa iz parkirišča ne iz kombinacije kjer imaš žaromete. Je pa res, če nimaš parkirišča pa bo zbit žaromet pa bo tudi šlo uveljavit pod žaromete.

Čisto tako kot zanimivost.

Največ "zavrnjenih" škod je na parkirišču.

In najmanj uveljavljenih pri divjadi.

Kombinacija stekla pa največ.

MrStein je izjavil:

Potrebujem podaljšanje zavarovalne police 000671-5949944 (Sava). Detajli na zasebna sporočila...

Sedaj si naredil bedarijo. Najboljso ceno ti lahko da le sklepalec ki ti je sklepal, vrjetno ti je kdo z javno objavo že poblokiral popust in ti sedaj prodaja svoj "prav", nihce drug pri isti zavarovalnici pa ne bo mogel pod to ceno. Še bolje, če kdo dela na agenciji tinje lahko poblokiral popuste pri vseh zavarovalnicah in ti prodaja le tisto pri kateri dobi najvišjo provizijo...lahko hodiš po celi SLO in nihce ne more pod njegovo ceno :) V glavnem zmagal si ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

Lonsarg ::

Eh, saj imas spletne zavarovalnice mimo agentov(naprimer G24), kjer ni nobene subjektivnosti ampak lepo genericna formula. Da se vam da leta 2023 se agente imet.

MrStein ::

Sem vmes dobil kar lepo pogodbo, wcpapir.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bemfa ::

Itak da se splača met dobrega agenta. Dobiš na 55% bonusa še 40-50% komercialnega popusta in daš za zavarovanje 500€ namesto 800-1000.

kixs ::

Pred tremi leti 73€, letos ista rec 97€ ... Ampak pred 10-mi leti pa 195€... (vse enaki pogoji) Prasci! :lol:

2dark ::

Samo zavarovanje pri Triglavu lani 220€, letos 238€. Z manj komaercijalnega popusta. Za naslednje leto moram poiskat novega agenta.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Jure27 ::

Iščem avto zavarovanje za polni kasko,
do sedaj sem imel wiz, ampak me moti odbitna franšiza.
Več informacij in ponudbe v zs.

Hvala

Ahim ::

Jure27 je izjavil:

Iščem avto zavarovanje za polni kasko,
do sedaj sem imel wiz, ampak me moti odbitna franšiza.

A pri Wiz je obvezna odbitna fransiza? Pri "starih" zavarovalnicah ti izberes koliko odbitne fransize hoces (npr. 0.5%) - lahko izberes tudi 0%, pa je pac premija ustrezno visja.

Jure27 ::

ja, najmanjša je 100e

wcpapir ::

Ahim je izjavil:

Jure27 je izjavil:

Iščem avto zavarovanje za polni kasko,
do sedaj sem imel wiz, ampak me moti odbitna franšiza.

A pri Wiz je obvezna odbitna fransiza? Pri "starih" zavarovalnicah ti izberes koliko odbitne fransize hoces (npr. 0.5%) - lahko izberes tudi 0%, pa je pac premija ustrezno visja.

A ti proda kdo 0% franšize in odkup prve škode na AK hkrati? Potem bi 0% franšize imelo smisel...drugače ga nima.

1% franšize na prometno nesrečo ter vse ostalo:
-toča
-vandalizem
-kraja
-divjad
-stekla luči ogledala
-parkirišče
-poškodovanje vozila

brez franšize je še najbolj smiselno. Hkrati pa odkup da ne izgubis bonusa na AK in AO.

Lonsarg ::

Jaz ne vidim racunice v paketih brez odbitne fransize. Z odbitno franšizo 900EUR me pride letno zavarovanje 500EUR manj na leto kot brez odbitne pri 27k avtomobilu! (300EUR pri G24 z najvisjo odbitno vs 800EUR pri Generali brez odbitne, oboje polni kasko, polni bonus).

Ni racunice da dam v 10 letih 5000EUR vec za zavarovanje da sem brez odbitne. To bi moral imeti okoli 15 škodnih primerov v 10 letih da bi teh 5000EUR nazaj dobil in sele bil na nuli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

wcpapir ::

Ce bi imel skodne primere bi se ti itak pa popust nižal ce bi bili na kasku in se z bonusom bi nazadoval ce ne bi imel odkupa skode na AK...nima smisla.

delavec44 ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz ne vidim racunice v paketih brez odbitne fransize. Z odbitno franšizo 900EUR me pride letno zavarovanje 500EUR manj na leto kot brez odbitne pri 27k avtomobilu! (300EUR pri G24 z najvisjo odbitno vs 800EUR pri Generali brez odbitne, oboje polni kasko, polni bonus).

Ni racunice da dam v 10 letih 5000EUR vec za zavarovanje da sem brez odbitne. To bi moral imeti okoli 15 škodnih primerov v 10 letih da bi teh 5000EUR nazaj dobil in sele bil na nuli!


Računica je pri manjših škodah kjer je 900EUR znatni ali celotni delež škode.

Ti prileti kamen v šipo. Plačaš, ker je škoda manjša od odbitne franšize. Potem je že skoraj brez veze da sploh imaš kasko, pa prišparaš še tiste 3kEUR. Sem bil pred isto dilemo in po 3 letih prekinil vse.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Ni to isto, če kamen prleti bom potencialno brez 900EUR (in dobil v dveh letih nazaj z nižjo premijo zaradi odbitne franšize). Če je totalka ali pa ti ga vkradejo ali pa ti ga poplavi bom pa ob 20k+, kar bi v teoriji tudi enkrat najbrž dobil nazaj, pač ker v teoriji se ti to ravno enkrat na 40 let zgodi, ampak tiste enkrat pa 20k boli, zato zavarovanje.

Pač vsako zavarovanje je v povprečju jasno dolgoročno izguba, ker drugače zavarovalnice ne bi imele profita. Ampak vseeno se zavaruješ za tiste stvari ki preveč bolijo, če se zgodijo. In to je vsa magija, za zneske ki ne bolijo in jih lahko preživiš se ne splača zavarovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Če maš leasing tak moraš met kasko... pol ko pa leasinga ni pa je v 90% avto prestar da bi se splačalo met kasko... razen za primere luksuznih avto ranga 45k+
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LordTado ::

Problem je v požrešnošti zavarovalnic in agentov ala s.p.,ki delujejo kot banke se pravi po zahodnjaškem kapitalizmu nagarbat čim več.
Tukaj bi morala država zregulirat z zakoni ,da bi agenti dobivali normalne plače dobički pa bi se povrnili v police oz. bi zavarovanje za avto stalo 500€ namesto 1000€ za enako polico...

PeternelG ::

Ponovno je leto naokoli in bi potreboval zavarovanje. Trenutno sem pri Triglavu. Mogoče kdo tukaj dela tudi avtomobilska zavarovanja? Prosim, če se mi javite na gasper.peternelj@gmail.com

mailer ::

Bil na tehničnem pa sem povprašal še za zavarovanje. Cena avta 16k€, 1k€ dodatna oprema, star 6 let, kasko lani dobrih 400€, letos 510€ oboje sava, generali 700€, triglav menda nekaj podobnega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

BCSman ::

Je za 7 let star avto, ki je rabljen stal 10k, smiselno dajat 1150eur za polni kasko? Meni se zdi cifra nora, s kaskoti pa nimam še nobenih izkušenj. Za moje avte vredne 800eur dajem 125eur za zavarovanje.

LeQuack ::

Če se misliš zabijat potem se splača, sicer pa ne.
Quack !

BCSman ::

So tu se toca, kraja in parkirisca.

Lonsarg ::

Kakih 1000+ lol, skoz okno mecete denar.

Evo sem dobil pri Generali z odbitno fransizo polni kasko za nov Yaris Cross za 345EUR, brez odbitne in brez malusov v primeru koriscenja kaska je bila ponudba cirka 700EUR. Naceloma je odbitna 1% ampak zarad posebne Toyota ponudbe je odbitna zgolj 0.5%. Sploh ni racunice da bi kdo brez odbitne vzemal, razen ce dvakrat letno kasko koristis :)

Sem dejansko planiral G24 vzet ker sem mislil da se noben agent ne more primerjat z temi spletnimi nizkocenovniki, no ocitno se lahko :) G24 bi bil se malenkost cenej, ampak v zameno za precej visjo odbitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

wcpapir ::

mailer je izjavil:

Bil na tehničnem pa sem povprašal še za zavarovanje. Cena avta 16k€, 1k€ dodatna oprema, star 6 let, kasko lani dobrih 400€, letos 510€ oboje sava, generali 700€, triglav menda nekaj podobnega.

Ko vprasas za zavarovanje tam in naredi izracun, zaprosi za popust pri vseh zavarovalnicah ti ceneje nihce vec ne more urediti ker se popust zaklene na tak ki ga je dobil prvi sklepalec.

Taksno pocetje ni najpametnejše. Sigurno poznaš koga ki je direktno zaposlen in ti bo uredil dober popust.

BCSman ::

16k to je neka dacia? Na polici pise da je skupaj z opremo ta avto vreden 40k, ceprav je rabljen stal pred leti samo 10k. Morda zaradi tega stane vec kot jurja kasko?

wcpapir ::

Osnova za kasko je vrednost avtomobila pri nakupu s vso opremo katero ima brez popustov. Če imaš takšno ceno imaš pravilno.

2dark ::

BCSman je izjavil:

16k to je neka dacia? Na polici pise da je skupaj z opremo ta avto vreden 40k, ceprav je rabljen stal pred leti samo 10k. Morda zaradi tega stane vec kot jurja kasko?


Kaj ma veze kok je stal rabljen avto. kaske se računa po ceni novega. Pa še jurja je s popustom. Drgač bi blo 2 jurja. Razvadili ste se. Država bi morala zakonom ukinat kvazi komercijalne popuste.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ahim ::

BCSman je izjavil:

Je za 7 let star avto, ki je rabljen stal 10k, smiselno dajat 1150eur za polni kasko? Meni se zdi cifra nora, s kaskoti pa nimam še nobenih izkušenj. Za moje avte vredne 800eur dajem 125eur za zavarovanje.

Definiraj "smiselno". Ce te bolj boli, da bi ostal brez tega avta (ne glede an to koliko te je stal) * verjetnost da ga razbijes po lastni krivdi, kot stane polni kasko, potem je smiselno. Torej ce imas neko alternativno vozilo na voljo, imas veliko nasparanega denarja, ocenjujes da je zelo nizka verjetnost da bos tega po svoji krivdi razbil, itd., potem ni smiselno.

Meni se sicer zdi smiselno ko ljudje kupijo nov avto (npr. za 60 jurjev) in pri tem ali spraskajo prihranke ali pa celo vzamejo kredit, ker realno niso v stanju kupit necesa podobnega v naslednjih nekaj letih in pac placajo polni kasko ce bi slucajno tega razbili iz takega ali drugacnega razloga. Cez nekaj casa imajo spet prihranke, vrednost vozila pade (tako da je cenejse kar sparat za nakup nadomestnega namesto zavarovalnici placevat) in potem pac ni vec polnega kaska.

Delni kasko je pa cisto ista logika ali je smiselno ali ne, samo da se namesto na celo vozilo aplicira zgolj na tiste manjse stvari, ki jih delni kasko krije (npr. luci ali pa pleh v primeru toce ali pa stekla ...) - na eni strani so tvoji prihranki, potencialni strosek popravila in verjetnost da bo do skode prislo, na drugi pa zavarovalna premija.

RED_line ::

Audi a4 b6 lani je bilo osvnovno zavarovanje skupaj z astistenco in sedeži 225€ letos mi je isti agent dal ponudbo za 320€. Menjal agenta in dobil podobno polico za 218€. v redu to :)

krneki ::

A4 Avant 110kw me pride OZ 205€ pri Wizu z max bonusom. Sem dal enemu agentu da price-matcha pa ga je skor kap haha.

RED_line ::

Sam imaš tudi sedeže in malo asistenco zraven?

krneki ::

205€ je samo OZ.

MrStein ::

Ker me že drugi zasebno sprašuje, jaz sem zadnjo ponudbo (katero sem sprejel) dobil od

https://fiserzavarovanja.si/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RED_line ::

krneki je izjavil:

205€ je samo OZ.

pol smo tam tam

LeQuack ::

Na AMZS so rekli da so na Triglav ukinili/omejli komercialne popuste.
Quack !

Kodi ::

Ali obstaja kakšna aplikacija, program za izračun zavarovanja. Da pač vneseš vse podatke o avtomobilu in kaj želiš imet zavarovano ali pač kaj si že imel in ti izračuna koliko bi prišlo na določeni zavarovalnici?

IL_DIAVOLO ::

Lonsarg je izjavil:

Kakih 1000+ lol, skoz okno mecete denar.

Evo sem dobil pri Generali z odbitno fransizo polni kasko za nov Yaris Cross za 345EUR, brez odbitne in brez malusov v primeru koriscenja kaska je bila ponudba cirka 700EUR. Naceloma je odbitna 1% ampak zarad posebne Toyota ponudbe je odbitna zgolj 0.5%. Sploh ni racunice da bi kdo brez odbitne vzemal, razen ce dvakrat letno kasko koristis :)

Sem dejansko planiral G24 vzet ker sem mislil da se noben agent ne more primerjat z temi spletnimi nizkocenovniki, no ocitno se lahko :) G24 bi bil se malenkost cenej, ampak v zameno za precej visjo odbitno.


Sparam, pa ni vazno kolko stane. No ja razen, ko se gre za nov avto z max opremo. Takrat se ne.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Lonsarg ::

V bistvu je tako da bolj ko si bogat slabše zavarovanje si lahko privoščiš. Pač revnega že 1000EUR boli in raje plačuje celo življenje 100EUR na leto da mu enkrat v življenju tistih 1000EUR ni treba plačat, bogat bo raje plačal enkrat 1000EUR in lahko prišpara 100EUR letno in na dolgo rok profitira. Pač zmišljeni znesek samo za filing.

Kar se avtomobilskega zavarovanja tiče in odbitne franšize, je to nekje 150-400EUR odvisno kako odbitno vzameš in kak avto je. To si vsak lahko privošči (no vsak ki ima dovolj nov avto da rabi kasko). Torej vsak pameten bo raje prišparal nekaj 100EUR letno, zato da nekaj 100EUR na kasko škodo sam plača in bo na dolgi rok profitiral. Da bi bil na izgubi z odbitno franšizo bi moral vsaj en kasko letno koristit!

Tak da NEUMNO je ne vzeti odbitno franšizo. Oproščeno je edino če ne veš da ta opcija obstaja. No zdaj veste tisti ki to temo berete in vam ni več oproščeno ;)

Dejansko opažam da veliko ljudi sploh ne ve za to možnost odbitne, oziroma vedo ampak ne vedo da lahko letni strošek razpolovijo če to vzamejo. Ker jasno agenti tega ne promovirajo, ker pač zakaj bi agent priporočal nekaj kar se splača, ni profita v tem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Nobena zavarovalnica ne dela izgube.

Lonsarg ::

O kaki izgubi ti to, gre se za zmanjsanje profita. Vecji kot je znesek zavarovanja vecji je profit za zavarovalnico, torej zakaj bi promovirali odbitno fransizo da si zmanjsajo profit.

starfotr ::

Bolje manj profita kot 0 profita.

IL_DIAVOLO ::

Agent predstavi ponudbo, ki je najbolj ugodna za zavarovanca. V vecini primerov na 6 obrokov in da krije vse najnujnejše stvari.

Agent nosi doloceno odgovornost, za razliko od enega, ki samo pametuje kako je on plačal manj od povprečne stranke, ki plača 400 evrov za 10 let star avto.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Bostjan_321 ::

Kje se letos splača zavarovat, 15 let star avto? Gre se za osnovno zavarovanje in mogoče asistenco.

Lani je prišlo pri Croatia zavarovanje okol 270€, letos sem zaenkrat naredil izračun pri WIZ in je okoli 390€. Alternative ? Ali je pač šlo res toliko gor?

starfotr ::

Povprašaj pri večih in boš videl.
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916643 (1910) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841574 (7640) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670405 (37996) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821450 (15542) čuhalev
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525264 (20166) theBill

Več podobnih tem