» »

Ali je "nabijanje" glasbe krsenje javnega reda in miru?

Ali je "nabijanje" glasbe krsenje javnega reda in miru?

Tero ::

Torej ravno ob tej uri z rahlo velikimi decibeli poslusam neko muziko..
Sosedi so me klicali da bojo poklicali policijo.. Ali delam kaj takega kaj je v nasprotju z zakonom?
Naj vas opomnim da je zaj ko to pisem ura skoraj 3 popoldne, ker kolko jaz vem krsis mir samo ponoci.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

bobby ::

hja v bistvu ga ne kršiš, v primeru, da sosedje pokličejo policajčke, ti ne bodo nič naredil pa še, ČE pridejo, bi bil njihov odzivni čas kar precej dolg. po 22. uri dalje, takrat je pa mičken drugačna pesem. Če želiš "ohranit dobre medsosedske odnose" boš dal pač jakost mal manj, seveda ČE maš dobre odnose z njimi, jst jih nikol nisem mel :D drgač ti pa nč ne morejo po zakonu.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

siegmund ::

kaj pa nabijaš :D

Tero ::

Eminem- Lose yourself:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

km- ::

-------------------
Policisti PP Piran so bili dne 11.12.2002 ob 13:20 uri s strani xx-xx xx obvesceni da naj bi njen sosed v stanovanju predvajal zelo glasno glasbo katera naj bi obcutno motila okolico s hrupom.
-------------------
Drugo se mi ne da napisat iz tozbe, uglavnem bil sem pri sodnici ji povedal svoje, potem so klicali se sosedo in od takrat nism dobu se nic verjetno sm ji dokazal da mi ne more nic ker sem se tudi s policisti kregal da mam lahko naglas muziko do 22 ure :) samo zgleda da ni glih tako ne?
boh rajsi dej bol potiho oz odvisno kako mas naglas jst sm meu kr tolko da po 2h urah mi je piskalo v usesih kot da bi prsu iz diskoteke :PP

Buggy ::

Takole bom povedal. Na zalost sem tudi jaz obsojen na bivanje v naselju z 5 nadstropnimi bloki. Problem je v tem da tu ni nikakrsne obzirnosti, kar se tice navijanja muzika, saj je 'naziganje' kar eden cez drugega preraslo v pravo tekmovanje ( tekmuje kdo bo bolj zavibriral okna). Seveda prevladujejo t.i. TurboNarodnjaki. V stanovanju prizgejo muziko potam pa je pod blokom druscina 'opicnjakov' in se kar topi od ugodja, ko vidijo negodovanje pri ljudeh.
Ni samo to da posiljujejo ljudi z svojo izbiro muzike in jih motijo pri svojih opravilih (morda ucenje ali pa samo pocitek po tezki noci v sluzbi), tukaj je se polno mladih druzin, ki vedo kako hudo je, ko se ti zbudi par mesecev star dojencek(ki je po moznost se kaj bolan in je pred desetimi minutami komaj zaspal). Saj ni vazno, glavno da se brezobrazni folk, ki misli da je edini na svetu in da se vse vrti okoli njih, lahko dobro pocuti. Ne vem no...nas so malo drugace vzgajali...

Pa lep pozdrav,
Buggy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Tr0n ::

Nabavi si kvalitetne slusalke (Sennheiser,...) pa bo mir :).

Aspirinix ::

Točno tako TrOn. Drugače pa bi bilo pametno kdaj v roke vzeti pravilnik oz. zakonik.

undefined ::

Tero, daj imej malo sočutja do svojih sosedov. Kaj če bi oni tebi skoz nabijali recimo narodno musko - avsenike, slake, etc.? In to po možnosti še ponoči, ko moraš spat? A bi ti blo zlo fajn, a? Kaj če so sosedje moral delat ponoč, pa bi si želeli čez dan malo spanca? Ti povem, če si res tolko nesramen, si ne zaslužiš drugega, kot da ti v sobo uleti en z bejzbolko, pa ti stolče tvoj stolp na kup.

Drugače pa stori to, kar je že TrOn napisal - KUPI SLUŠALKE! Pa uživaj musko, brez da bi motil druge. :)

Binji ::

IceMan: eeej...slaka pa avsenika ne zali ku so cari
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

undefined ::

Dobro no, Binji. Potem pa Eminema. Samo sem raje napisal narodnjake, kot pa tega, ker je ta današnji mladini pač bližji. Čeprav meni je vseeno - če mi nekaj buta po glavi, ko se hočem spočit, me tolk razjezi, da bi res šel ke z bejzbolko pa stolku stolp na kup. ;)

Bob Rock ::

sosed je zadnjic dobil poloznico, pa je bila ura 4 popoldan, ker so sosedi klical policijo. Kao u strnjenem naselju je omejitev glede decibelov cez dan (ne tak nizka ko pred 22. uro). Kar pa men ni blo jasn, je blo, da kak je lahk policaj govoril o decibelih, ce ni nic zmero, pa nic pokazo kulk jih je blo??? Pa a niso vcasih prvic prisl sam opozorit najprej pa popisat, ce pa se vedno ni blo mira pa so pisal kazni? Js se ne spoznam velik na pravne zadeve, bi me pa zanimal kaj lahko res delas sredi dneva...

bosstjann ::

Moje mnenje je da ni motenje javnega reda in miru je pa motenje posesti!

drugač pa naš tajni policist to ve bol natančno(perci tvoje mnenje potrebujemo)

Cokolesnik ::

Tajni policist gor ali dol. Vsak hrup, ki presega vsakdanje obremenitve v okolju, je moteč. Prej ali slej. Zato se pričakuje, da so ljudje toliko spoštljivi, da se tega zavedajo in da so sposobni sami ukrepati v duhu medsebojnega sožitja, kjer ni potrebno za vsako malenkost posredovanje represivnega organa.

Ker smo pri glasbi. Slušalke so "uporabne" a bolj škodljive za sluh kot zvočniki.

Policista, župana ali upravno enoto pa vprašajte, kje so na voljo prostori, kjer bi lahko izvajali svojo "hrupno" dejavnost. Doma in v naravi nekako to ne gre. Tako ali drugače.:\

Zgodovina sprememb…

undefined ::

> Ker smo pri glasbi. Slušalke so "uporabne" a bolj škodljive za sluh kot zvočniki.

Zvočniki pa so precej bolj škodljivi za živce drugih, predvsem basovci. :)

Imortales ::

Ni to samo vprašanje zakona, ampak tudi vprašanje obzirnosti. To kaj je za nekoga muzika je za drugega hrup. Če pa je nekdo primoran poslušat hrup pa bo enkrat popizdo.
Primer: sosed nad nami stalno nekaj vrta (no ajde zaj se je malo normaliziral).Ampak dobro, naj se špila dopoldan, ko ni nobenega doma. Samo pol pa ko začne popoldan pa zvečer in to traja ure, pa bi najrajši stopo do njega pa ga enkrat opalo (enkrat ko je ob 4 zjutraj začel s kladivom razbijat sem to skoraj res napravo).
Hja, po drugi strani pa v primerjavi s tem glasna muzika prav paše.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

l_jst ::

Folk ne mi o obzirnosti. A to, da pa pustiš človeku da uživa v glasni muski pa mogoče ni obzirnost??? Mislm ej sej vem kako je če ti kdo nabija muzik pa še ponoč sam kje je fora k so men nasekaval ob 24h pa to kr parkat zaporedoma se nism šou prtožt ampak pač počaku, da je blo konc. Naj se folk zabava. Men je pa spodn sosed ob 4h popoudne zamoru da se mu strop trese. Pa naj mi kdo razloži kako se laghko njemu strop trese če so bla moja tla na mer?

Če pa ne morte in niste sposobne tolererat nobenga, ki bi včasih s rahlim hrupom posegu v vaše življenje (sred dneva usaj) se pa preselte u hribe pa poskrbte, da bo najbližji sosed 2h hoda stran. Pa, da naute mel ceste, da vas slučajn nau kej zmotl. ;((

Buggy ::

jst: "rahlim hrupom" - brez besed. Kar se pa tice tolerance, pa raje ne bom govoril saj se je moj prag le-te, odkar zivim v bloku dvignil v neznanske visave. Tudi jaz ne popiz... za vsak drek in tudi ritmicno tresenje basovcev sem nekako asimiliral, kar je pa prevec je pa prevec, sploh ce se stvar periodicno ponavlja iz dneva v dan - razumes!
Nekateri na zalost nimamo moznosti uzivati v spokojnosti podezelja, kar se ne pomeni da se bomo sprijaznili z neobzirnostjo drugih. V naselju veljajo dolocena pravila, ce ze 'osebki' nimajo toliko lastne presoje kaj je prav in kaj ne. Drugace pa naj gredo taki, ki nimajo posluha za druge v kaksno jamo in si tam do onemoglosti navijajo svojo priljubljeno razbijanje - saj tja tudi spadajo. Imamo se za civilizirane in kulturne...ja pa kaj se!

l_jst ::

tehniko, ki jo uporabljamo za naswekvanje nm je prnesla civilizacija iz tega lahko potegnemo, da je navijanje muske popolnoma civilizirano početje.
Drugač pa ja nevem kok se to pr vs sliš sam jst vem kok se od drugih sliš do mene in vem kok se pol od mene sliš k drugim in to je tolk, da če sam komp s par venti pržgeš al pa TV na čist normalni jakosti gledaš da se ne sliš čist čist nč. Razen če se mogoče skoncentreraš in zapičš u to da moreš slišat.
Če je pa res ful preveč pa ful prenaglas mate pa u bloku slabo izolacijo al pa uni svinsko dobro mašinerijo.

darh ::

tehniko, ki jo uporabljamo za naswekvanje nm je prnesla civilizacija iz tega lahko potegnemo, da je navijanje muske popolnoma civilizirano početje.

lol... a dej preberi še enkrat kaj si napisal?

Krožno žago nam je tud prinasla civilizacija, če te razrežem gor, je to tudi nekaj civiliziranega?
Excuses are useless! Results are priceless!

undefined ::

I_jst, ne se smešit. ;)

Ziga Dolhar ::

Okej, ponavadi tovrstne komentarje prepustim drugim, a tokrat se ne morem zadržat.

Cwilzacja mn je prnesa tut sovenščinop.

Očitno bo v pravila potrebno vnesti nov člen o primernosti jezika in kaznovanju. Kaj praviš, Tr0n? ;)
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

p.s.: jaz v svoji sobi redno nabijam musko [ako si na glavo ne poveznem slušalk]. Gre za klasiko -- Tannhauser in Overtura 1812 ne spadata med ravno najtišje izdelke glasbene industrije.

A začuda uživam najbolj, kadar jo imam nastavljeno potiho.

Eh, Civilizirano Nabijanje.

Le da je nekaterim skupinam|poslušalcem|izvajalcem kaj takega -- nedopustno.

Žalostno. Kot da bi ukinili črnobelo fotografijo, ker je 'nekvalitetna'.
https://dolhar.si/

l_jst ::

Se opravičujem za za jaezik. Očitno sem ponesreči pritisnil dve tipki naenkrat.

Samo krožna žaga ni bila namenjena in izumljena niti osebno, čeprov se na njih ne spoznam, ni specializirana za žaganje ljudi.

Pri ojačevalcih zvočnikih in ostalih podobnih stvareh pa so narejene z namenom, da bodo glasne.

Zigga: Usak uživa ob svoji jakosti. In popolnoma razumem, da nekatere ljudi moti poslušanje glasbe vndar morate tudi taki usaj malo potrpeti, ker pač niste edini na tem planetu.

Pa poglej primer, ki ga ima moj prijatelj. Dokler je bil otrok in ni imel ambicij po poslušanju glasne glasbe je pod njimi živel študentski par, ki je prirejal glasne zabave. No sedaj se je zgodilo nekaj zanimivega. Par je dobil dojenčka in naenkrat jim enostavno več ni do glasne glasbe in če jo sedaj, ko mu je glasna glasba všeč posluša spodnji "pritežijo" gor in se začnejo na veliko pritoževt.

Zdej naj mi pa pove kdo kakšne pravice imajo taki ljudje do mirnega bivanja v svojem stanovanju?

l_jst ::

P.S: Jao še v opravičilu sm zajebu. Men ta tipkovnca če dokaj hitr tipkam sploh ne leži. Tko zdej pa še enkrat slovnično pravilno.

Se globoko opravičujem za predhodno in vse nadaljnje nenamirno skrunjenje jezika.

Matek ::

Samo krožna žaga ni bila namenjena in izumljena niti osebno, čeprov se na njih ne spoznam, ni specializirana za žaganje ljudi.

To je nesmiseln argument. Uzi pa je bil narejen za pobijanje večje količine ljudi iz kratke razdalje. Pa še vedno ni to civilizirano.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mercier ::

Bah...javni red in mir in civilizacija...jaz bi za tole nabiju na kolac. >:D

A1eN ::

če koga zanima zakonik pravi takole(imam izkušnje:D ):
osebek lahko nabija musko do 22.00 ure zvečer če ne preseže 100 decibelov....torej do 100 decibelov lahko nabijate brez skrbi..policaji vam nič ne morejo......

MadMax ::

Merjeno kje?
Pri (odprtih)vhodnih vratih stanovanja "nabijalca"v bloku?
V samem stanovanju "nabijalca"?
V stanovanju prijavitelja?
Na stopnišču?
Na meji posestva (stanovanjska hiša)?
.
.
.
?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

undefined ::

> torej do 100 decibelov lahko nabijate brez skrbi..policaji vam nič ne morejo......

Lahko pa ti sosed z bejzbolko.>:D

A1eN ::

hehe...na to pa nisem pomislu :D

A1eN ::

madmax:
merjeno v stanovanju "oškodovanega"...če je v njegovem stanovanju več kot 100db,potem greš sodniku...

zato vedno policaji pridejo najprej k njemu..


ps: ko gre za Hišo: policaji ukrepajo samo če je muska na odprtem pred hišo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A1eN ()

Tero ::

Hehe 100dB? Hmm kaj policajo imajo s sabo rocne merilnike glasnosti...8-O
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

A1eN ::

tero: Ja,ob takšni prijavi imajo "ročne" merilce glasnosti...

l_jst ::

Veste kaj 100db je pa že kr hud hrup sploh če ga marjo pr oškodovancu. Pa tut če ga ne merjo glih pr izvoru amopak sam na drugi strani stanvanja ga pa tut ni tok lahko dosežt.

SOSED Z BEJZBOLKO!!!!!!!!!!!!!

In pol kdo upa men kej o civiliziranosti govort.

Binji ::

100dB?? Pri 120 je pa ze prag bolecine. Po moje se ni treba sekirat zarad tega:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

perci ::

madmax:
merjeno v stanovanju "oškodovanega"...če je v njegovem stanovanju več kot 100db,potem greš sodniku...


Mi tut na misel ne pride, da spustim policaja v svoj flat. Torej imamo problem. Kako meriti znotraj stanovanja, če ne moreš v stanovanje :D

Buggy ::

bravo...vidim da ste dojeli bistvo

A1eN ::

perci:

ne zastopim... ti itak da ne boš spustu policaja noter....noter ga bo spustu oškodovanec..kjer bo preveril sound attack..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120222 (14711) Invictus
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918692 (12970) [D]emon
»

Glasen sosed in prijava na policijo...

Oddelek: Loža
4410680 (8632) Furbo
»

sosedje - preglasna glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310126 (7648) boogie_xlr
»

starši jih ne prenesejo!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
737341 (5163) Vice

Več podobnih tem