» »

starši jih ne prenesejo!!!

starši jih ne prenesejo!!!

«
1
2

overheat ::

Kupu sem Logitechove zvočnike Z-5500 (505W RMS) in ob poslušanju glasbe na polovici glasnosti mi takoj pridejo starci morit!Počas mi gre to na živce.Živim v bajti in ne morem nabijat muzke.So mi že dvakrat policijo prpelal sosedje.Zdej me pa zanima kako naj najceneje izoliram sobo da se ne bo tok slišal po bajti in izven bajte.A je kakšen home made način za izolacijo.A ma še kdo take probleme al so to sam moji starci in sosedje eni morilci in ne prenesejo muzke?;((

Prosm za pomoč!!:\
hello :)

veteran ::

Prodaj zvočnike in nabavi kvalitetne slušalke. >:D

flipflop ::

Al si sredi noči na polno nabijal muziko in filme, al maš pa težake za sosede, da so šli policijo klicat.

Microsoft ::

Nisem niti priblizno preprican, samo se mi zdi, da lahko od 6:00 do 22:00 kar naglas poslusas musko.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::

Slušalke so odgovor. Odkar imam Sennheiserce HD-595 o boxih sploh ne razmišljam več...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, še to. HD-595 so napol odprte slušalke, tako da pri tišjih komadih še vedno slišišp okolje in pri glasnejših lahko ti motiš koga zraven sebe. Ven iz sobe se te pa kljub vsemu ne bi smelo slišat...
On the journey of life, I chose the psycho path.

flipflop ::

Samo še vseeno ni isto, zvočniki in slušalke. Je čisto druga stvar če ti gledaš LOTR na enih dobrih zvočnikih, al pa na slušalkah. Jst tudi večino stvari poslušam s slušalkami, zvočnike mam pa tiste Geniusove 5.1 HT.

Ziga Dolhar ::

In kakšne so te tvoje slušalke?
https://dolhar.si/

flipflop ::

Sony MDR-CD480. Zakaj? Pa nism reku da so neke fajne, ampak za muziko in kak film pogledat so pa čist dobre.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Saladin ::

Nisem niti priblizno preprican, samo se mi zdi, da lahko od 6:00 do 22:00 kar naglas poslusas musko.


Ura je bolj od 10.00 do 19.00 in seveda dober bonton, da se med dnevnikom ne dela hrupa in da se ne kliče na telefon.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

overheat ::

Problem je tak da jest čez ceu dan ne morem poslušat naglas muzke razen če bass zmanjšam na minimum.Sam pol ni efekta!
Nekak moram izolirat sobo ne da bi odbou ne vem kok keša za drago izolacijo.
hello :)

mchaber ::

Mogoče kdo ve koliko dß je meja za 'kaljenje miru'?
.

mte ::

overheat raje si pojdi pregledat ušesa...mogoče si pa ti zatežen in tečen s tem ko TI moriš druge z razbijanjem in verjetno s tako muziko ki ni glih vsem všeč? Mogoče pozabljaš da na svetu obstajajo tudi drugi ljudje in ne samo ti?

Doman ::

overheat: Lahko poveš koliko si star? Jaz si ne morem predstavljati da bi poslušal musko med sedenjem za compom inp. na 50% na stolpu pa čeprav imam samo 2x70W zvočnike!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

bastadu ::

mte: Kaj je tvoj problem? Overheat pač želi izkoristiti zvočnike ki jih ima in rabi nasvet, kako zvočno izolirati sobo in ne kako je zatežen...

Doman: Ti še pa verjetno nisi čul za Logitech Z5500:\

Jebiveter ::

overheat: Prodaj zvocnike, kupi ene z polovicno mocjo in si za preostali denar kupi res dobre slusalke.

Ker ni ga nacina, da izoliras ti nizke tone subwooferja, ker se le-ti prenasajo po plosci/steni/tleh in se znajo se ojacat. Lahko pa poskusis dat sub na nekaj mehkega pa kaksnih 10cm dvignjeno od tal.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Keyser Soze ::

Valjda da je rešitev. Vedno obstaja rešitev. Le denarja nimaš. KEr če bi imel denar za efektivno izolacijo sobe, bi imel tudi denar za novo hišo, nekje bolj na samem.:D

Tako kot so rekli. Tudi meni ne paše poslušati nabijanja nekoga tretjega in tako je v tvojem primeru s sosedi. Prodaj te zvočnike, kupi manjše in še slušalke poleg. Edina pametna poteza. Lahko pa oblepiš sobo z škatlami od jajc.

Matev ::

jaz ravno tako ne maram da nekdo drug nabija - ne glede na muzko
hrup smatram kot onesnaževanje in vdor v zasebnost

mte ::

Bastadu: Me zanima kako bi ti reagiral če bi ti pred vrata stanovanja nekdo naštimal močno ozvočenje in ti cele dneve tumbal v glavo neko muziko ki bi se ti zdela odvratna. V stanovanjskem bloku nima kaj izkoriščat moči take vrste dokler ogroža in moti druge. Mir je osnovna človeška pravica, očitno pa je da je v tem primeru kršena. Močne sisteme se lahko izkorišča v svoji hiši kjer nobenega ne bo motil.
Ahh...jaz bi kar uzakonil kazen 1 teden prisilnega poslušanja glasne glasbe (ki je take zvrsti ki jo tip najmanj mara) vsaj 100dB 24 ur na dan...me zanima koliko bi tak tip še hotel izkoriščati močne sisteme...

steev ::

Sam nism slišu teh zvočnikov, zanimame pa me ali res lahko dajo iz sebe polovico kilovata. :\
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

flipflop ::

Živim v bajti


kaj tebi ne paše mte, saj ti je lepo napisal da je v hiši.|O

Brane2 ::

Tist plastik fantastik ? Ne verjamem. To pomeni, da bi ob solidnem fršetrku morali imeti napajalnik, ki bi lahko dal od sebe recimo vsaj 1 kW.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mte ::

flipflop: glej noben ne bo klical policije če ga ne bo motil hrup. kar meni ne paše je ta brezbrižnost egoističnih pubertetniških mulcev ki mislijo da so edini na svetu in lahko delajo kar jim paše, povrh vsega si mislijo da so frajerji če jim muzika nabiva s 120dB in se ne ozirajo na nobenega drugega. Smilijo se mi sosedi ker dobro vem da ne sam ne morem opravljat dela, kaj šele počivat, če mi bo sosed nabival neko muziko tako da me bojo ušesa bolela.
Hvalabogu nimam takih sosedov, vem pa da je to vsaj tako neprijetno kot ko kdo v bloku nad tabo prenavlja stanovanje. Prenavljanje je vsaj "nujno vzdrževalno delo", tolčenje basovcev pa definitivno tečno razkazovanje svojega egoizma.

iskra ::

Samo to mi pa res ni jasno, kako lahko folk iz sosednje bajte pride težit - zgleda da maš res premočne zvočnike oz. preslab sluh >:D

Jst imam v stanovanju v Lj ene 2.1 Altec Lansing zvočnike za 20k in ko zaprem vrata od sobe in balkona je na ful volume slišat bore malo ven (ok niso tko močni kot tvoji). Sosedje nad mojo sobo verjetno slišijo malo več, ker jaz njih slišim, ko hodijo po stanovanju (sicer zelo zelo nemarno topotajo - se igrajo stampedo). In nikdar ne poslušam glasbe na ful - morda do pol po ene 10 minut na teden, ko sem res dobre volje. Lahko pa ti svetujem, da daš lepo glasbo na več različnih glasnosti in hodiš pred hišo poslušat koliko je slišat. In če je tako strašno moteče za sosede, ne bo druge, kot znižat glasnost in zapret okna.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

vres.ales ::

Tist plastik fantastik ? Ne verjamem. To pomeni, da bi ob solidnem fršetrku morali imeti napajalnik, ki bi lahko dal od sebe recimo vsaj 1 kW.

kaj pa MOSFET pa to razmisil kje bi pol v avtu dobo 1KW :\


definicija zvoka pa to vibracije :\ evo mogo bi gips plošče nabavit vmes pa dat stiropor. stem bi dosego veliko utišanje. za še večjo utišanje pa bi ko bi gips plošče gor delo bi mogo tam ko se stena in material (na katerega si privil plošče) dat neko gumo mezmes in s tem si dosego odboj znotraj sobe tak da bi lahko normalno poslušal glasbo in sosedi nebi slišali tvoje zmogjivosti zvočnikov ker si dal vmes material, ki ne prenaša vibracij. samo to bi te drago stalo!!!!! je pa najbolj enostavno to naret:)

vres.ales ::

mte a smo stari ha

120db pa ne priporočam ker je to prag bolečin za uho in si uničuješ frekvenco slišnosti

Saladin ::

Bilokakšna guma ali pena pod wooferjem ter prava postavitev ti bo drastično zmanjšala vibracije.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

vres.ales ::

ja res ja samo zvok bi še vedno v stene nabijal, rezultat ------> isti kur... prenos vibracij še je vedno tu:D

Brane2 ::


kaj pa MOSFET pa to razmisil kje bi pol v avtu dobo 1KW :\


Dobro vprašanje. Nanj je seveda treba dati realen odgovor, če hočeš v avtu tako ozvočenje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

vres.ales ::

no se v avtu tak ne moreš poslušat na takem ozvočenju samo ko majo tuninig pa moreš nekaj pokazat :D

Microsoft ::

Mah, jst bi se pozanimu, kak je pravilnik in po tistem pravilniku nabijal musko. In ce je lahka dans lovec pod mojim oknom streljal ob 7:00, pol lahka tud jst nabijam musko.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

vres.ales ::

Mah, jst bi se pozanimu, kak je pravilnik in po tistem pravilniku nabijal musko

najboljši odgovor če si nisi dober s sosedi:D

bastadu ::

mte: kot sem že napisal, tipa zanima kako preprečiti 'uhajanje' zvoka iz sobe, da s tem ne bi motil drugih... namreč ne bo šel kupovat ene bajte nekje na samem samo zato, da bo lahka Z5500 navil do konca8-)

stock ::

ej, a s se ti sam hotu mal pohvalt a?

izoleru bos bl tesko pa tist, ce bos dou blazino spod se res nebo tok slisal vn sam bo tut notr u tvoji sobi mal tisi
zapri okn ce te pa pol slisjo..... po pa zvis u unih bajticah k se skp drzijo

pa tut mau sumlivi so tile 500W, pa u autu k ma folk 1kW majo vec akomulatorjeu

pinx ::

ah ja... že Z-2300 so hudi, isto njihovi predodniki 2200...
ko pa čuješ Z-680 in Z-5500 pa si ne moreš prestavljat da lahko računalniški zvočniki kaj takega izstisnejo iz sebe.
kolega in sošolec mata Z-2200 in sem jih parkrat slišal 8-O
pa nimam doma nekih švohnih zvočnikov... 2 * 200W RMS.

SleepLess ::

Bas na nekaj mehkega, pa vso sobo oblepit z skatli od jajc. Zelo pomaga.

fl0w ::

Do 22:00 ti policija čisto nič ne more!!! Požvižgam se na sosede, pa naj se še tolk bunijo.

Matev ::

kaj pa če ti pridejo v stanovanje in ti r%#&#o stolp
?
pa še tebe povrhu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

EvilDare ::

Če bi jaz živel v bloku oz v kakšni vrstni hiši in če moj sosed ne bi imel vsaj malo razumevanja bi mu jih šel lastnoročno razbit. A nekaterim ljudem ni jasno da niso edini na tem svetu? Jaz imam tudi te zvočnike in ker živim v malo starejšem delu hiše se vibracije po stenah izredno ojačajo, tudi če jih imam na recimo 20% se čuti v naslednjih sobah kot da jih imam do konca in poslušam v svoji sobi. Tako da nimaš druge kot pa da zmanjšaš base. Pač živiš v takem okolju kjer si omejen. Mislim da proti vibracijam niti kartonaste škatle niti pena ne bi pomagala.

ganzi ::

Hm a pol se jih sploh splača vzet, namreč živim v bloku moja, soba v kateri bi jih imel pa je max 20 kvadratov.
Men se ne gre tok za moč, ampak za kvaliteto in vse te vhode in izhode, k bi kr neki stvari gor prklopu, ps2, PC..

A se jih da sploh normalno poslušat? Vrjamem pa da navjo izkoriščeni pr meni :\

Matev ::

zanimiv da stanovanjem na pada cena kljub temu da so takšni modeli po blokih

Zheegec ::

Z-5500 so res hudi. Niso samo zelo močni (ok, relativno - kaj pomaga če bi bili močni, pa bi se kvaliteta zelo izgubila?), ampak imajo zelo dober zvok. Sam jih lahko primerjam z Genious Home Theater (120W RMS) in razlika je ogromna. Pa še optical + coax digitalni vhod imajo.
Anyway - zakaj jih ne kupiti, tudi če boš bolj potiho poslušal? Saj ni važno da so glasni, važno da je lep zvok... razen če jih res potiho poslušaš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SebaR ::

Meni sosedi tolčejo po steni jaz dam pa še bolj naglas da jih ne slišim :D

V hiši (dvojček) mi nimajo kaj za težit ko sem sam doma :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

overheat ::

sej jest se zavedam da nisem sam na svetu, ampak ni mi jasn da ne morem eno klikčevo uro poslušat muzko na glas ne da bi mi gdo pršu morit.Najhujši so mi starci,ker čim mal močnej nabijem muzko takoj pridejo sikat.Škatle od jajc pa nebi limu po stenah.

Vem da je po pravilniku do 22.00-ih dovoljeno poslušanje muzke ampak kaj čem če mam zatežene sosede.
Slušalke se res najboljša rešitev sam kaj če ko pol ni efekta.Pač uživam v glasni muzki in ob bassu da ti kr zvoni v ušesih.


Ganzi - če živiš v bloku raj ne uzet teh zvočnikov ker ti sosedje nebojo dal mira.
Tud ob najmanjši nastavitvi basa se ga še zmeri orng sliš.

To z gips ploščami pa stiroporjem bom pa res probu,čim dobim mal keša.Hvala za odgovor!
hello :)

Ziga Dolhar ::

>Vem da je po pravilniku do 22.00-ih dovoljeno poslušanje muzke ampak kaj čem če mam zatežene sosede.

Lej...ti maš "pravico poslušat glasbo", tvoj sosed ma pa "pravico imet mir". Who winz?
https://dolhar.si/

mihec87 ::

Hm zanimivo bi blo videt tvoje starse pa sosede ob 200 rms 30 cm wooferju

Jakka ::

Sploh ne razumem, kako ste lahko nekateri tako neobzirni in mislite samo nase, nabijate muziko kot vam paše, drugi pa bi to morali trpeti kajne.

In tisto, da do 22.00 lahko počnete kar želite je rahlo relativno. Preberite si raje uredbo o hrupu v naravnem in življenjskem okolju.

p.s.: Mogoče se poslušanje glasbe lahko šteje med glasna hišna opravila ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

fl0w ::

Ja jaz pa bom šel prijavit vse sosede okoli mene, ki kosijo travo in me s tem dejanjem motijo pri učenju.
Ravno zdaj to en počne, pa kaj mu naj? Bo utišal kosilnico? lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fl0w ()

baron21 ::

Živijo vsem skupaj! Zanimiva tema, res se da veliko razpravljati o tem. Jaz mislim, da mora obstajati neka obzirnost sosedov, še bolj pa do staršev. Razumem te, da misliš da so vsi proti tebi, vendar bodi vsaj toliko uvideven in se zavedaj da so ti računalnik in ostalo kupili štarši, sklepam po tam, da cviliš za cekine za zvočno izolacijo, sedaj pa ni nujno, da jim tako vračaš. Glede slušalk so ti že predhodniki vse povedali. Žal je tako na tem svetu, jaz naprimer imam avto, ki brez težev potegne več kot 200, pa se na cesti držim predpisov, + 20km na avtocesti, si ga pa privoščim na primernih krajih. Potegni kaj iz tega! Glede zvočne izolacije sobe pa sledeče: pozanimaj se za penasto gobo(spužvo) , dobiš jo v trgovinah z gradbenim materialom, oglej si kakšni so snemalni studiji znotraj, če na drugje pa imajo lep primer zvočno izolirane kabine za test sluha v vsakem zdravstvenem domu na oddelku medicine dela in športa, pa pojdi malo na obisk. Navadno so prijazni, pa jo preizkusi, boš videl kaj potrebuješ. Lep pozdrav!
baron21

SebaR ::

Glasba mora biti glasna da ne slišimo kako se podira svet :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravni nasvet - hrup v večstanovanjski hiši

Oddelek: Loža
316835 (108) Pyr0Beast
»

Zvočna izolacija sobe

Oddelek: Zvok in slika
1811971 (10085) Okapi

TRIPPLE Logitech Z-5500 PROBLEM (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
575375 (4128) Azrael
»

Pravniški nasvet - bobni

Oddelek: Loža
336503 (5454) ponnncho
»

Ali je "nabijanje" glasbe krsenje javnega reda in miru?

Oddelek: Loža
388072 (7368) A1eN

Več podobnih tem