» »

Glasen sosed in prijava na policijo...

Glasen sosed in prijava na policijo...

algo ::

Na žalost imam precej neuvidevnega soseda, ki podnevi in žal tudi ponoči (po 22. tudi po 24. in to vsaj eno uro) nabija glasbo (skoraj vsak dan). Bil je že opozorjen. Metla ne pomaga. Prav tako ne pomagajo "povračilni ukrepi" - ki jih bom seveda še stopnjeval (nabijanje glasbe z moje strani). Pač tip je en revček, verjetno brezposelen, niko i ništa in ne j*** sistema. Tko da ga bom zdaj začel prijavlati na policijo (glede na to, da bi rekel, da je ena revna cerkvena miš, bi ga znala kazen kar boleti). Zdaj pa me zanima, kako naj to izpeljem, da bo zagotovo DOBIL kazen ? Ali je anonimna prijava ali ne mi je vseeno. Bi bil še vesel, da bi se s policijo oglasili pri meni, da mu pljunem v tisto gnilo faco. Pa prijavil ga ne bi samo ponoči ampak tudi podnevi. Bojo tudi takrat policisti posredovali? Kakšni predlogi?

Pa prosim vzdržite se komentarjev tisti, ki pač pravite, da je takšno blokovsko življenje. Sem že 10+let po blokih, jih zamenjal vsaj 5 pa nikoli ni bilo takšnih težav oz. so bile dosti bolj sprejemljive.
  • spremenil: algo ()

KoMar- ::

113, ni se ti treba predstavit, poveš naslov in bodo prišli in če bo takrat še nabijal muzko, da jo bodo slišali, mu bodo pozvonili in napisali nalog. Kliči pa po 22h, da bo ziher veljalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

s1m0n ::

Jaz tudi sam živim v bloku ter tudi sam "nabijam" glasbo a vedno v takšnih urah kot se spodobi ne v času kosil in ne po 19uri.
Če pa že koga moti ali ima kak drug opravek (spanje) jo brez problema utišam.

Takoj pokličeš na 113 če gre po 22h, ko bo imel večkrat opravka z njimi se ga bo že prijelo!

flbroker ::

KoMar- je izjavil:

113, ni se ti treba predstavit, poveš naslov in bodo prišli in če bo takrat še nabijal muzko, da jo bodo slišali, mu bodo pozvonili in napisali nalog. Kliči pa po 22h, da bo ziher veljalo.


Če kličeš anonimno ne morejo izdati naloga, samo opozorilo. Tako so mi zagotovili na PP.

KoMar- ::

Zanimivo. No, v mojem primeru je vseeno zaleglo, nalog gor ali dol :)

DimmniBurek ::

Pomoje mu glih ne bojo rekli, sosed spodaj te je prijavil, takoj po telefonu reči da bi rad ostal anonimen in to je to. Sej tudi če so policaji, te ne bojo pojedli :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

iso2000 ::

Heh, moj sorodnik je imel/ima hude težave s takšnim sosedom. Nek ravno dobro polnoleten mulac, ki živi pri materi, se ga po malem zadeva in ne je*e žive sile, zelo pogosto nabija preglasno glasbo. Problem pa je, da kakor hitro vidi policijski avto pod blokom (so v 6 nadstropju) utiša glasbo in ko policisti pridejo nihče nič ne ve. Tudi osebni pogovor ni rešil ničesar. V glavnem obup. Upam, da uspeš težavo odpraviti in nimaš kakšnega podobnega pacienta nad sabo...

St235 ::

flbroker je izjavil:

KoMar- je izjavil:

113, ni se ti treba predstavit, poveš naslov in bodo prišli in če bo takrat še nabijal muzko, da jo bodo slišali, mu bodo pozvonili in napisali nalog. Kliči pa po 22h, da bo ziher veljalo.


Če kličeš anonimno ne morejo izdati naloga, samo opozorilo. Tako so mi zagotovili na PP.


Ker? Policija lahko obravnava in sankcionira kršitve JRM neodvisno od tega, če jih kdo prijavi. Predvem pa noben klic na 113 ni anonimen.

francek1 ::

Če patrulja na kraju ne ugotovi kršitve, prijavitelj pa ni anonimen in kršitev v pogovoru s patruljo potrdi, sledi kršitelju poseben plačilni nalog po ZJRM. Ni pa motenje okolice z glasbo in glasbenimi pripomočki kršitev le v nočnem času, ampak 24/7.
Ko pa je kršitelj anonimen( oziroma, da smo preciznejši, ob klicu na 113 izrazi tako željo), kršitve na terenu praviloma policisti ne zaznavajo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

einstein :P ::

kupi si ene ornk zvočnike ali pa si jih sposodi in ko bo on spal mu zapelji s svojim avtom do vrat in predvajaj recimo nekaj od tega:


STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

In potem bo on enako naredit tebi...

einstein :P ::

@lakotnik29

pa naj ga lopne s kijem po glavi, malo za šalo, malo za res :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Furbo ::

algo je izjavil:

Bil je že opozorjen. Metla ne pomaga. Prav tako ne pomagajo "povračilni ukrepi" - ki jih bom seveda še stopnjeval (nabijanje glasbe z moje strani). Pač tip je en revček, verjetno brezposelen, niko i ništa in ne j*** sistema.


Wau, sta se našla ravno dva za skupaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SplitCookie ::

Če se to dogaja v nočnem času - pokliči policijo vsakič ko bo.

Po par takih klicih povej, da bi rad želel podati prijavo proti kršitelju, moraš podati vse svoje podatke, in s prijavo, bo sosed vedel kdo si (pri opominu teh podatkov ne podajajo) - le tako dobijo kazen, drugače je samo opozorilo.

To, da ob takem dogodku kršilec opazi policijsko vozilo in preneha - nima veze na istavo opomina/kazni. Lahko pa na njihovem klicnem centru rečeš, da živi v bloku in v kolikor bo opazil to vozilo, bo prenehal, tako da naj parkirajo tako, da se jih ne opazi, za dostop v blok pa bodi pred vrati in jim ti odpri in jih odpelji do stanovanja kršilca.

Srečno
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

einstein :P ::

offtopic:
jype2> Že dolgo ne, ker vozim prehitro :) :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

algo ::

Ok, hvala vam. To da ve, da sem ga jaz prijavil je zadnji problem.

St235 ::

Stopi še do ostalih stanovalcev, če bo več ljudi podalo izjavo o kršitvi lahko fant faše kazen tudi, če policija neposredno ne ugotovi kršitve.

einstein :P ::

@algo

kaj pa je odgovoril, ko si ga opozoril, če smem vprašati?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

tpleko ::

kupi mu ene dobre slušalke.

root987 ::

A sedaj bo potrebno že vsakemu pamžu kupovat slušalke, ker ga doma niso naučil manir? Zakaj ne bi potem prehitrim voznikom kupili helikopterjev, ker se jim očitno tako zelo mudi?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Mehmed ::

Sej drugace ni treba na 113 teziti za anonimnost, ima policija tudi stevilko za anonimne prijave.

tpleko ::

root987 je izjavil:

A sedaj bo potrebno že vsakemu pamžu kupovat slušalke, ker ga doma niso naučil manir? Zakaj ne bi potem prehitrim voznikom kupili helikopterjev, ker se jim očitno tako zelo mudi?

ne vsakemu, le unemu, ki ti nabija na ušesa. takih primerov je izredno malo. meni se zdi da je ta pamž jezen na svet in zato zajebva ljudi in nabija muzko. če bi mu nek neznanec kupil slušalke bi mogoče videl, da ni treba biti tako jezen na svet.

Phantomeye ::

einstein :P je izjavil:

@algo

kaj pa je odgovoril, ko si ga opozoril, če smem vprašati?



hecno, nikjer sploh ni napisal, da ga je verbalno opozoril. Samo metlo je omenil in nabijanje glasbe kontra.

To pomeni, da sploh ni govoril z njim...

einstein :P ::

@Phantomeye

napisal je, da je bil sosed že opozorjen, kar lahko pomeni, da mu je z metlo pomahal ali pa ga verbalno opozoril.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Phantomeye ::

einstein :P je izjavil:

@Phantomeye

napisal je, da je bil sosed že opozorjen, kar lahko pomeni, da mu je z metlo pomahal ali pa ga verbalno opozoril.


jah, potem naj pa pove, kaj mu je sosed rekel. ker vcasih je komunikacija rešitev...


Drugace pa naj zmeče skupaj 100€, pa kupi opremo napisano tukaj:
http://lifehacker.com/5852903/silence-n...

Looooooka ::

Na netu poglej kako predvajat usmerjene nizke frekvence, ki cloveku ne pustijo spat(baje da ni tezko). Pol pa lepo usmeri gor al dol(kjerkol ze je) in naj se gre slikat. Po enem tednu neprespanih noci verjetn ne bo mel energije za poslusanje muzke :)

AndrejS ::

Moj sosed v petkih nabija glasno glasbo po 22 uri in me sploh ne moti. Ker ko grem spat grem spat !

algo ::

Seveda je bil verbalno opozorjen. Rekel je da bo stišal in za kak dan, dva je celo res...

Invictus ::

Raje pokliči direktno na lokalno policijsko postajo. Po mojih izkušnjah se odzovejo nekako v 15-20 minutah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Pravzaprav ne morejo (nočejo) nič.

Smo imeli leto in pol take probleme. Najemno stanovanje nad nami, čez dan kot da ni bilo nobenega, tam nekje od 20.00 ure dalje pa žur. Večinoma niti ne glasna glasba, ampak 5-6 pijanih in občasno napušenih ljudi konstantno. Zaradi zelo tankih plošč med nadstropji smo pol noči poslušali ruženje flaš, premikanje stolov, pijan krohot, treskanje z vrati (to je bil poseben problem, ženska enostavno ni znala normalno s kljuko zapirat vrat, ampak jih je očitno samo "potiskala", tudi ponoči), drli so se drug čez drugega, občasno tudi muzika. Tam do 4.00 zjutraj, včasih tudi po 4 dni zaporedoma, največkrat med tednom. Ko mi je po kakih 3 tednih opozarjanja (najemnice in lastnice) "dvignlo dekl", sem poklical policijo. So prišli, najprej okrog 23.00 zvonili pri nas (spet zbudili otroka), potem šli zvonit k sosedi. Ni jim odprla. Čeprav so tudi ružili po vratih, se drli "policija, odprite" in zbudili pol bloka so na koncu odšli, oni pa so dalje galamili še kako uro. Seveda so takrat, ko je začelo ružit po vratih, utihnili.

čez kak teden so me obvestili, da so jo obiskali in opravili razgovor in naj bi se zdaj kršitve nehale. Za kakih 14 dni so se res, potem skoraj enako dalje.
Nisem jih več klical, po letu in pol se pa je na srečo odselila.

Venomus ::

Vi barbarski ljudje... tako se problemi rešujejo v civiliziranem društvu v bloku sredi Ljubljane.

Anonimno preko neumnih pisem :))

Prvo pismo, sosed nad mano, ampak nisem jaz pisal, lahko pa potrdim, da je res nabijal glasbo, on in punca:


Tole pa odgovor ''nabijalca''.



Po temu, ni bilo več nabijanja, že kakšne pol leta je mir :)

Tole je bilo pa danes nalimano na vratih, samo kot zanimivost :D Neumni, naivni ljudje puščajo stvari pred vrati, potem se pa čudijo, ko izginejo.

menjalnik ::

Če sosed nabija muziko pojdite k njemu na vrata, s seboj vzemite še dva "nabiladana" kolega in mu povejte, kaj se bo zgodilo, če ne bo nehal, ne pa da si puščate pisemca na hodniku. :D

Tudi pri nas je žal tako, vendar mene ne moti, ker je glasba ob primernih urah, razen kadar se učim je majčkeno moteče. Jaz osebno tudi kdaj navijem, kadar mi je glasba všeč pa mi še noben ni nič rekel, sam po mojem mnenju bi mi, če bi imel kdo jajca, lp

Unknown_001 ::

Srbi takole pravjo.

Ne jebi i zajebi! 8-)

Okapi ::

Ko sem bil pred leti najemnik v Novih Jaršah, sem en dan v nabiralniku dobil tole;)

Unknown_001 ::

A je blo dostavljeno po pomoti al res kakšen inštrument igraš?

Mipe ::

Kako dobro se razumeta s hišnikom? Naj naslednjič, ko bo tipo razbijal, izklopi elektriko za tisto stanovanje. Potem pa se itak delajta francoza, ko se bo pritoževal. "Aja? Pr men pa dela... kaj si pa takega delal, hm? Preveč ampov, ha?"

Okapi ::

A je blo dostavljeno po pomoti al res kakšen inštrument igraš?
S svirati so mislili "nabijanje muzike na fršterkeriji". V bistvu jih je motil domači kino, ki sem ga res ponoči včasih imel na ves glas. In ker je bil blok še kar dobro zvočno izoliran, je bila večino časa tišina (govor in običajna glasba se ni slišala do sosedov), ko so prišli dinozavri, eksplozije in drugi posebni zvočni učinki in je subwoofer stopil v akcijo, je bilo pa "bobnenje", sosedom pa nič jasno, kaj dogaja;)

Po pritožbi sem na receiverju ponoči vklopil midnight mode (ki stiša posebne učinke).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Malcolm_Y ::

Okapi je izjavil:

Po pritožbi sem na receiverju ponoči vklopil midnight mode (ki stiša posebne učinke).O.


Evo, vidte, vse se da zment, če so ljudje normalni in kulturni. Normalen pogovor, lahko tudi anonimno sporočilo v nabiralnik, pa je. Mogoče se "kršitelj" res ne zaveda, da je preglasen in se takoj prilagodi, če ga opozoriš.

Če pa prav vse normalne poti odpovejo, potem sem pa tudi sam za kako bolj radikalno obliko reševanja sporov. :)

Invictus ::

Moj zgornji sosed si je po par opozorilih da preveč nabija metal preprosto kupil slušalke.

In smo vsi srečni ...h
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korenje3 ::

zato pa jaz ne živim v bloku... sami problemi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Okapi ::

Aja, ker ljudje v hišah pa nimajo nobenih problemov s sosedi:))

O.

korenje3 ::

odvisno kolk velko parcelo maš...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

LeXani ::

:))
Čas prve prijave 04.11.2005

Unknown_001 ::

Danes je bolj moderno "prekomerno" zlivanje gnojnice, ker "gospodom" (ki mislijo, da krompir na asfaltu raste) smrdi8-)

Furbo ::

Precej neumen tale tip, zakaj bi pustil ta sistem pognan, ko te itak ni doma? Ko si doma, pa tebe bolj moti kot njih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120010 (14499) Invictus
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918563 (12841) [D]emon

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9023240 (19971) BigWhale
»

Pravni nasvet - hrup v večstanovanjski hiši

Oddelek: Loža
316802 (75) Pyr0Beast
»

sosedje - preglasna glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310090 (7612) boogie_xlr

Več podobnih tem