» »

[Vprašanje]Javni red in mir

[Vprašanje]Javni red in mir

1 2
3
»

Unknown_001 ::

SloBiscuit je izjavil:

ej točno to ;((


Dej jim ponudbo, da prodajaš nekaj takega :))

Super akcija samo 20 EUR po komadu.>:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SloBiscuit ::

m0LN4r je izjavil:

Mislim, da pa morajo vsi zaradi soseda po prstih hodit, šepetat, pa se premikat kot lenivec na vesoljski ladji je pa too much.
Dejansko bi potem že lahko rekel, da ti greniš življenje drugim. Mater še milkšejk si ne smeš nardit al karkoli.

Pol se potemtakem niti vsrat pa stuširat ne moreš pošteno al pa moraš posodo pomivat, kot da bi jajca mel v roki.

Bok ne daj, da delaš popoldanske smene, pa ko prideš domov si še moraš nekaj skuhat pa se vmit od dela.
Če te take malenkosti tako zelo motijo, očitno nisi za v blok ali pa si za v bolj kvaliteten blok z zvočno izolacijo, kot se šika.


kot je rekel rupsi31: "Sploh pa se ljudje po večini ne zavedajo, da je blok skupnost večih oseb in ne more vsak početi kar mu paše."

res je da so stene bolj ozke in da se več sliši, zato bi lohka mal bolj merkal kolko so glasni. Če jest lahko v copatih hodim pa sam svoje hoje skorajda ne slišim potem lohka tud zgornji isto naredijo.

kot sem že rekel, briga me kaj delajo podnevi ker so lahko bolj glasni in tako dalje, sam ponoč nej bo pa mir, kot bi tudi moral biti.
to niso malenkosti človek. že lep cajt se nisem dobro naspal. spanec je kar pomembna stvar, a se ti ne zdi? in če ga nekdo moti je pol problem ane...
tebi je malenkost zato ker lahko spiš normalno, pa te ne motjo sosedje. reči da je to malenkost vsakemu ki ponoč ne more spat zarad glasnih sosedov pa bomo videli kaj ti bodo rekli.
neznanec555

m0LN4r ::

Boš moral zmerit kok dB je seks najprej
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

solatko ::

Če oblečeš strop, kot sem ti predlagal, se v zgornje stanovanje lahko vselijo glasbeniki, pa jih ne boš slišal, ko bo nadebudnež ob 2h nabijal bobne.
V Šiški smo imeli s tem izoliran disko, ko so se zaprla vrata, se v zgornje nadstropje ni slišalo nič.
Delo krepa človeka

bambam20 ::

solatko je izjavil:

Če oblečeš strop, kot sem ti predlagal, se v zgornje stanovanje lahko vselijo glasbeniki, pa jih ne boš slišal, ko bo nadebudnež ob 2h nabijal bobne.
V Šiški smo imeli s tem izoliran disko, ko so se zaprla vrata, se v zgornje nadstropje ni slišalo nič.


Bi bilo za poslušat nasvet.

SloBiscuit ::

solatko je izjavil:

Če oblečeš strop, kot sem ti predlagal, se v zgornje stanovanje lahko vselijo glasbeniki, pa jih ne boš slišal, ko bo nadebudnež ob 2h nabijal bobne.
V Šiški smo imeli s tem izoliran disko, ko so se zaprla vrata, se v zgornje nadstropje ni slišalo nič.


Hja, v teoriji se sliši dobro. Hmmm kje pa lahko dobim zidno pluto? A bi blo dober tudi da bi potem tudi na zid to dal, ne samo na strop?
neznanec555

LeQuack ::

A ni tako da se izolacija ponavadi daje na stran izvora zvoka?
Quack !

SloBiscuit ::

To sam zaduši zvok v prostoru, ne pa glih izolira. Toliko da se ne odbija od stropa pa sten ali kakorkolipač, al ne?
neznanec555

Unknown_001 ::

http://www.aerogel.si/1_kaj_so_aerogeli...

Ko se glih o izolaciji pogovarjamo evo predlog. Če maš denar, go ahead.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Ma cenej bi blo, da greš k sosedom pa rečš da si serviser za vzmetnice pa mal z vazelinom podmažeš
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

stara mama ::

Hahaha, se je trega gužvat v tistem mestnem betonu, kjer maš povsod okrog sebe nekoga ki ti para živce :))

solatko ::

Ko sem še oddajal garsonjero, me je večkrat klicala soseda, da se v mojem stanovanju izvaja v nočeh neznosen hrup. Enkrat sem šel preverit, tako da sem se oglasil pri tej sosedi in veste kaj jo je motilo, šepet dveh najemnic na balkonu, tako tih, da sem ga slišal samo na sosedinem balkonu, v stanovanju pa ne.
Lepo sem ji omenil, da naj malo manj spi podnevi, pa bo zvečer zaspala b.p.
Potem je bil mir.

Vedno bolj sem prepričan, da OP, bolj kot hrup, moti to, da sam nima s kom sexat in je sosedu enostavno fovš.
Delo krepa človeka

SloBiscuit ::

Pa kaj ti ni jasno, če zganjajo HRUP, kako bo člouk spau? Jst ne morm spat, simpl k pasulj. Zdej igrat detektiva pa mi govort zakaj men neki ne ugaja, pa kaj is jest res mislm (ko sem že povedal večkrat) je preprosto neumno in ne pomagaš nobenemu.
neznanec555

Furbo ::

solatko je izjavil:

Ko sem še oddajal garsonjero, me je večkrat klicala soseda, da se v mojem stanovanju izvaja v nočeh neznosen hrup. Enkrat sem šel preverit, tako da sem se oglasil pri tej sosedi in veste kaj jo je motilo, šepet dveh najemnic na balkonu, tako tih, da sem ga slišal samo na sosedinem balkonu, v stanovanju pa ne.


Ja saj, moti jih, da ne morejo prisluškovati.

Eni naši kolegi imajo tudi zdaj tujce za najemnike in so vsi nesrečni, ker se seveda pogovarjajo v jeziku, ki ga ne razumejo. Drama.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

solatko ::

franseliski - Celo življenje sem preživel v večstanovanjskih objektih in me hrup sostanovalcev ni nikoli zmotil, pri mojem pravičnem spancu, ki je bil vedno posledica utrujenosti ob dnevnih aktivnostih, tudi sexu.

Možganska aktivnost čez cel dan, povzroči utrujenost in nedovzetnost za zunanje dejavnike hrupa.

Živel sem ob zelo prometni cesti, kjer je vsakih nekaj sekund pripeljal težek kamion, da o raznih hupanjih in ostalih zvokov prometa ne govorim, živel sem nekaj deset metrov stran od železniške proge, kakšen hrup naredi vlak v nočnem miru je vsakomur jasno. Sedaj živim v biližini reševalne postaje, kjer se vsako noč zapelje nekaj 10 rešilcev na nujno vožnjo, poleg tega nam vsake toliko naredi kraval helikopter policije, ki je glasnejši, kot kmečki traktorji, zjutraj se mi okoli bloka derejo srake,..... skratka poleg sosedov, nobenega miru, pa mi mojega zasluženega spanca ne more nič zmotiti.

Če pa slučajno pride do kakšne domače nočne zabave, nadebudne podnajemniške študentarije, je pa še vedno prijazna beseda, da pač nekateri moramo zjutraj na delo, dosegla svoj namen - utišanje na še znosno jakost.

Da bi me pa motilo redno sexsanje sosedov, to je pa za rubriko saj ni res, pa je.

Ti si sosedu, ki ima voljo, čas in subjekt za ta opravila, enostavno tako nevoščljiv, da ti fovšija ne pusti spati. Ko boš sam začel s temi aktivnostmi, te med samim delom, ne bo zanimalo počutje sosedov, lepo ali grdo, tako je, saj ti med tem užitkom, sosed niti na misel ne pride, morda včasih lepa soseda in skačeš potem še z večjim užitkom.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

SloBiscuit je izjavil:

Pa kaj ti ni jasno, če zganjajo HRUP, kako bo člouk spau? Jst ne morm spat, simpl k pasulj. Zdej igrat detektiva pa mi govort zakaj men neki ne ugaja, pa kaj is jest res mislm (ko sem že povedal večkrat) je preprosto neumno in ne pomagaš nobenemu.

Koliko dB si pa izmeril na telefonu? Sej maš app za to
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

MIHAc27 ::

Midva z mojo nisva med glasnimi. Če postelja slučajno začne škripat (kar se zgodi, ker je pač starejša) me včasih toliko moti, da se premaknem pa da neha.
Pod in nad menoj direktno tudi ni nikogar..... pa ko smo se nekaj enkrat pogovarjali in je tema ravno nanesla tudi na take stvari, sem dobil odgovor da se vseeno sliši, kdaj z mojo sexava.

Tko da moj nasvet: sporočilo zgornjemu sosedu (če ne osebno pa pisno) da te moti hrup, ki ga povzroča postelja. Mogoče se tega sploh ne zavedata.

Isto velja za spodaj. Povprašaj malo kaj bi lahko to ropotalo, ampak če je ob 22h mir..nimaš kaj.

Drugače pa +1 za čepke. So super stvar. Pa zelo glasne stvari se vseeno sliši, tako da kaki alarmi in budilke še vedno ostanejo uporabni.

solatko ::

Hvala bogu, da še kdo sexa, ne da vsi visijo na FB.8-)
Delo krepa človeka

Ljublancan1 ::

@solatko se strinjam. Več seksa manj facbuka brezveznega, saj je človeško. Lahko bi bila pa vsaj malo tišja :D

m0LN4r ::

Naj seksata, kot amiši.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

solatko ::

Ljublancan1 - Boga tvoja partnerka ali partner, če med tem opravilom, razmišljaš predvsem o tem, koliko hrupa ob tvojem početju, povzročata.

V večstanovanjskih objektih je pač tako, da se morajo stanovalci drug drugemu prilagajat, če hočejo mirno sobivanje, je pa od vsakega, ki zahteva tih sex, vsaj neuvidevno, če ne že znak fovšije.

Vsakodnevna ali občasna opravila se namreč da prilagajat (poslušanje muzike, glasnost TV, vrtanje stene, tolčenje šniclov,.....), so pa stvari, pri katerih morajo sostanovalci pač malo potrpet - (sex, mali otroci, na pol gluhi starčki, ki se pogovarjajo bolj na glas, nadebudni glasbeni umetniki,.....).
Ravno tako je lepo, če se potrpi ob kakšni rojstnodnevni zabavi ali ob obisku žlahte iz Amerike.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Invictus ::

Ah, če vas moti tiste 2 minuti ko folk seksa ... ste pa res netolerantni.

Preselite se v hišo. Saj zdaj so res poceni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

Ah, če vas moti tiste 2 minuti ko folk seksa ... ste pa res netolerantni.

Preselite se v hišo. Saj zdaj so res poceni ...


NObena dobra bajta ni in ne bo poceni. Spet posplošuješ gospod 500 USD na uro.

Že to, da sosedu 3 krat na teden brez razloga pes laja ko mutav 20 sekund v intervalih je dober razlog, da bi ga zastrupil , za lasntika pa naročil hitmana.

Ja, netoleranten sem in imam morilski nagon.

franseliski ::

solatko je izjavil:

Ljublancan1 - Boga tvoja partnerka ali partner, če med tem opravilom, razmišljaš predvsem o tem, koliko hrupa ob tvojem početju, povzročata.

V večstanovanjskih objektih je pač tako, da se morajo stanovalci drug drugemu prilagajat, če hočejo mirno sobivanje, je pa od vsakega, ki zahteva tih sex, vsaj neuvidevno, če ne že znak fovšije.

Vsakodnevna ali občasna opravila se namreč da prilagajat (poslušanje muzike, glasnost TV, vrtanje stene, tolčenje šniclov,.....), so pa stvari, pri katerih morajo sostanovalci pač malo potrpet - (sex, mali otroci, na pol gluhi starčki, ki se pogovarjajo bolj na glas, nadebudni glasbeni umetniki,.....).
Ravno tako je lepo, če se potrpi ob kakšni rojstnodnevni zabavi ali ob obisku žlahte iz Amerike.


Strokovnjak solatar na veliko promovira glasen sex v upanju da bo še sam kaj dobil :D

krneki0001 ::

SloBiscuit
Babo si najdi, pa seksajta od 17h pa do 1h zjutraj. Pa tako najdi, da se bo zelo naglas drla.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


NObena dobra bajta ni in ne bo poceni. Spet posplošuješ gospod 500 USD na uro.

Glede na zlate čase prodajalcev nepremičnin se zdaj dobijo bajte na v redu lokacijah in v redu stanju za bagatelo.

Dodaš 30k za obnovo in je to to. Na Gorenjskem to pomeni da imaš bajto za cca 150 - 180k ... Obnovljeno ... Za Dolenjsko, Notranjsko, Štajersko, tudi konce Primorske, je pa ta budžet že preseravanje.

Seveda se pa lahko tudi preseravaš do onemoglosti, pa ti 100k ni dovolj.

Če si znaš izračunati TCO in ROI pri obnovi, vidiš da je precej obnovitvenih del brez zveze, sploh če odšteješ uber spromoviran in predrag zeleni faktor ... In lovljenje eko subvencij, ki te v končni fazi pridejo dražje, kot če bi obnavljal po zdravi pameti.

BTW. ne zaslužim 500 USD. Žal ...

krneki0001 je izjavil:

SloBiscuit
Babo si najdi, pa seksajta od 17h pa do 1h zjutraj. Pa tako najdi, da se bo zelo naglas drla.

Točno to. Klin se z klinom izbija ;).

Al pa naredi swinger party ...

franseliski je izjavil:


Strokovnjak solatar na veliko promovira glasen sex v upanju da bo še sam kaj dobil :D

In kaj je v tem narobe? Je pač treba povečati verjetnost seksa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SloBiscuit ::

Hja morem, rečt teli čepki so genialni! :D

Ta spodna soseda začne ropotat, potlej pa še tazgorni, jest pa lepo po čepke in mirno zaspim.

Hvala za pomoč 8-)
neznanec555

M.B. ::

Še mogoče video s stališča zgornih sosedov:

Da jih mogoče lažje razumeš. :D
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

SloBiscuit ::

M.B. je izjavil:

Še mogoče video s stališča zgornih sosedov:

Da jih mogoče lažje razumeš. :D



Etola to.
neznanec555

BCSman ::

Poleg našega bloka gradijo novi blok. Gradijo tudi čez noč, kar pomeni da stroji ropotajo tudi ponoči (sicer ne v takem obsegu kot podnevi). Je to sploh dovoljeno in ali se da kaj narediti?

xsum1 ::

ma ljudje ko ze mate probleme z blokovcani. kaj se pa da naredit takrat ko problem ni hrup ampak dim? govorim o dimu kot iz dimnika (ja dobesedno tak se vije ta dim pod nasim balkonom)

no, govorim namrec o sosedi, ki kadi na intervale vsake 10-15 minut VSAK DAN. med temi intervali ma pa posodo s ciglom na oknu s katere se tudi vije dim, tako da prakticno cel dan od 10 zutri pa do 10 zvecer vsak dan kadi pon nasim balkonom. potem vsake 2-3 dni ima obisk in visi s hcerjo na balkonu ceeel dan od 10 zutri pa do 11 zvecer, si nosita vino na balkon pa visita cez ta mali balkon pa kadita da se dim vije gor kot iz dimnika. baba je itak zmesana tak da pogovori kot z normalno osebo ne zalezejo, tako da kas se da pa tu naredit? mamo pa astmatika v druzini, ki ga to se bolj moti tale dim...

tako da mamo mi potem maratone na odpiranje pa zapiranje oknov ker si ne mores niti stanovanja zluftat ne da bi se kje jedu brez vonja dima

Invictus ::

BCSman je izjavil:

Poleg našega bloka gradijo novi blok. Gradijo tudi čez noč, kar pomeni da stroji ropotajo tudi ponoči (sicer ne v takem obsegu kot podnevi). Je to sploh dovoljeno in ali se da kaj narediti?

Ne, ni.

Pokliči policijo po 22h.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313471 (10638) OK.d
»

Hrup v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6614923 (11798) T-Back
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6919183 (13461) [D]emon
»

Soseda me obtožuje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9920966 (14456) Unknown_001

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9024042 (20773) BigWhale

Več podobnih tem