» »

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni

1
2
»

joze67 ::

radmannsdorf je izjavil:

psa nimata.

Mislim, da je spraševal, če ima kdo drug psa, ki bi povzročal hrup, ki bi potem zmotil ta dva najemnika.

ru7 ::

Hja, smo v podobni situaciji.

Baje smo prehrupni, tako, da se je soseda pritožila čez hrup, ki ga povzročamo (največ povezano z tekanjem otrok po stanovanju). Najbolj neumno je sicer, da smo jo dobili na vrata samo enkrat in žena jo je seveda napizdila.

Čez nekaj časa smo od upravljalca dobili pošto, da izvajamo hujše kršitve hišnega reda in da bojo zbirali podpise za prodajo našega stanovanja na dražbi.

Odvetnik je sicer rekel, da je to larifali ampak občutek ni prijeten :/

joze67 ::

radmannsdorf je izjavil:

mene zanima, ali je pritožba na občino, ki je lastnik stanovanja, najboljša rešitev? ker s tem da motita ostale sosede, verjetno krišita pogodbo al nekaj takega?

Ni rešitev in kot taka ne najboljša. Itak sosedje motijo onadva (in šele potem pride motnja nazaj). Za odpoved najemne pogodbe bi potrebovali dolgotrajno hujšo kršitev hišnega reda.
Zanimivo je, da sopisci vedo povedati, da so starejši možgani verjetno načeti - karkoli to medicinsko pomeni. Ena prvih stvar, ki je načeta, je običajno sluh. Tako da je za njune prijave lahko vzrok:

  • dejanski hrup - tu občina ne bo pomagala

  • namišljeni hrup (prisluh) - tu občina ne bo pomagala, gre pa za bolezensko stanje; ampak starega človeka neprostovoljno spraviti na zdravljenje je hudič (iz vrste razlogov)

  • svojevrstni hobi - tu občina ne bo pomagala, lahko pa bi policija ukrepala zaradi krivih prijav.

RockyS ::

Če ne gre na lep način (da se večkrat opravičiš oz. pojasniš) pa gre pač na malo bolj grd način, vsakič ko pri sosedu nekaj zaropota greš do njih in poveš, da si pek (delaš ponoči) ter da bi rad v miru spal. Pa nima veze če je ura 4 popoldan. Greš do njih se pritožiš in konec.
Ko bo naslednjič želel prit do vas pa mu poveš enako kot je on tebi "Med 6:00 in 22:00 lahko sesam, sexam in poslušam biebera koliko mi paše".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

scipascapa ::

ru7 je izjavil:

Hja, smo v podobni situaciji.

Baje smo prehrupni, tako, da se je soseda pritožila čez hrup, ki ga povzročamo (največ povezano z tekanjem otrok po stanovanju). Najbolj neumno je sicer, da smo jo dobili na vrata samo enkrat in žena jo je seveda napizdila.

Čez nekaj časa smo od upravljalca dobili pošto, da izvajamo hujše kršitve hišnega reda in da bojo zbirali podpise za prodajo našega stanovanja na dražbi.

Odvetnik je sicer rekel, da je to larifali ampak občutek ni prijeten :/


tvoja žena bi morala napizditi vzrok = otroka, ne pa nje. pa naj nehajo ropotati potem? tudi naš sosed ima 2 pamža, ki skačeta in ropotata s tekanjem po stanovanju, smo mu že 3-4x rekli, on pa nič....je podnajemnik in samo 1 oseba prijavljena, letos je imel otroke 1/2 meseca pri sebi.

nekikr ::

Tipično slovensko. Če koga motimo, potem je ta človek - motena oseba :) Kako drugače bi se lahko obregnil v naš življenjski slog, ki je sigurno pravi. Baje, da smo preglasni, baje, da sta stara dva itak bolnika, baje, baje, baje, samo mi nič nikoli krivi. In seveda cvetka: ko pride sosed, da pove, da ste preglasni in da se malo umirite, ker jih motite, gre žena (slovenski dedec seveda nima jajc, da bi sam kaj naredil) in napizdi tega soseda, ki si drzne povedati, da ga motite. Ko nekomu rečeš, da je kreten in ko ga žena napizdi, je svet veliko lepši. Butale.

vostok_1 ::

You're right...ni vedno tako, je pa v pretežni večini primerov.
Starejši ljudje so super tečni ljudje. I do understand why, ampak vseeno na mladih svet stoji....
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Invictus ::

Če ti starejša oseba teži, jo povabiš na kavo in malo počvekaš.

Zveš celotno zgodovino bloka, in vse novice vnaprej dobiš za ceno ene kavo in pol ure čveka. 1x - 2x na mesec... Pa še včasih malo popazi na tvoje stanovanje, ko te ni. Bolje kot vsaka varnostna firma...

Ste pa brez socialnih veščin, da ne znate takih stvari shandlat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ru7 ::

@scipascapa: Nisem siguren če imaš otroke ampak naš z težavo sledi navodilom, da naj po stanovanju ne teka, star je namreč 1 leto in 3 mesece. Bom predlagal ženi, da ga naslednjič napizdi...

@nekikr: "dedec" je takrat bil na šihtu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

scipascapa ::

ru7: ajde oproščeno ti je, drugače ga programiraj ;)

nekikr ::

ru7 je izjavil:

@scipascapa: Nisem siguren če imaš otroke ampak naš z težavo sledi navodilom, da naj po stanovanju ne teka, star je namreč 1 leto in 3 mesece. Bom predlagal ženi, da ga naslednjič napizdi...

@nekikr: "dedec" je takrat bil na šihtu

Potem pa oprosti. Je čisto prav, da je napizdila soseda. Naslednjič naj mu še piskr v glavo vrže, kretenu. Butalci.

damian ::

tud mi v podobni situaciji...
- najprej smo izklopili stacionarni telefon - soseda nas je nanj klicarla za vsako malenkost, recimo ko smo zjutraj ob 6.15, ob odhodu v službo, dvignili rulete je zazvonil telefon "kako si drznemo dvigat rulete ker ona (brezposelna) ima pravico spat do devete" - zato jo tisti ki imajo službe in prispevajo k njenem nadomestilu za brezposelnost ne smejo motiti...
- potem smo izklopili domofon - vsakič ko je šla mimo se je obesila nanj - ker preglasno hodimo in otroci tekajo po stanovanju
- parkrat je poklicala tudi policijo - ti so samo pršli, povedal da se morjo oglasit po službeni dolžnosti, da vidijo da ne povzročamo hrupa in da "poznajo gospo" in da se "bodo pogovorili z njo". Ali so se ne vem...
- sedaj nam občasno vrže kak pasji drekec na balkon, pusti "prijazno pismo" v nabiralniku, zaviha brisalce na avtih..imam jo na sumu da mi je spustila gumo, a nimam dokaza.... take stvari.. .kakorkoli, glede na to da je skregana s 3/4 bloka, že na videz "motena" (brez heca) jo imamo na ignore listi in se ne ukvarjamo z njo.
Moje prepričanje je, da je v vsakem bloku vsaj en tak.... :)

krneki0001 ::

damian, tudi na njen balkon lahko kak drekec ali pa par kil dreka prileti, v nabiralnik tudi, lahko ji pa tudi avto namažete z drekom.

Mi smo imeli takega drekača v bloku, ko sem še živel v bloku, nekje 25 do 30 let nazaj. Pa smo imel še mehanika, ki je potem zrihtal zadeve. Ko mu je avto popravljal, mu je v ventilacijo avta ribo podtaknil, da je cel avto par mesecev zaudarjal, napake pa mehanik ni "našel".
Se je model kr hitro umiril in nehal srat ostalim, ker je videl, da se tudi njemu lahko kaj takega zgodi.

Matako ::

krneki0001 je izjavil:

damian, tudi na njen balkon lahko kak drekec ali pa par kil dreka prileti, v nabiralnik tudi, lahko ji pa tudi avto namažete z drekom.

Mi smo imeli takega drekača v bloku, ko sem še živel v bloku, nekje 25 do 30 let nazaj. Pa smo imel še mehanika, ki je potem zrihtal zadeve. Ko mu je avto popravljal, mu je v ventilacijo avta ribo podtaknil, da je cel avto par mesecev zaudarjal, napake pa mehanik ni "našel".


Joj kake komplikacije. Ženska verjetno trpi za resnimi motnjami - kar pomeni, da je povsem možno, da ne bo naredila vzročne povezave, ki se sicer nekomu zdi povsem očitna. Njena percepcija resničnosti je tako različna od vaše, da ti recepti niso smiselni. Pa tudi če bo dojela sporočilo, bo to interpretirala nekonstruktivno in ste spet tam.

Potem jo je pa že bolje enkrat fino premikastiti (in potem pač nihče nič ne ve o tem). Če se že gremo naključne akcije. To saj temelji na osnovnih refleksih.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Smurf ::

krneki0001 je izjavil:

damian, tudi na njen balkon lahko kak drekec ali pa par kil dreka prileti, v nabiralnik tudi, lahko ji pa tudi avto namažete z drekom.

Mi smo imeli takega drekača v bloku, ko sem še živel v bloku, nekje 25 do 30 let nazaj. Pa smo imel še mehanika, ki je potem zrihtal zadeve. Ko mu je avto popravljal, mu je v ventilacijo avta ribo podtaknil, da je cel avto par mesecev zaudarjal, napake pa mehanik ni "našel".
Se je model kr hitro umiril in nehal srat ostalim, ker je videl, da se tudi njemu lahko kaj takega zgodi.

Kako pa prides do vzrocne povezave. Avto mi smrdi, ergo moram biti bolj prijazen s sosedi?

Ker vecina normalnih ljudi, bi peljalo avto k drugemo avtomehaniku, ce prvi ni nasel nicesar.

St235 ::

pozabljaš, da nam je to zgodbico predstavil veliki nakladač nebivedu.

krneki0001 ::

Smurf je izjavil:

Kako pa prides do vzrocne povezave. Avto mi smrdi, ergo moram biti bolj prijazen s sosedi?


Jo je sam našel, pa se je spametoval.

Pennywis3 ::

damian je izjavil:

tud mi v podobni situaciji...
- najprej smo izklopili stacionarni telefon - soseda nas je nanj klicarla za vsako malenkost, recimo ko smo zjutraj ob 6.15, ob odhodu v službo, dvignili rulete je zazvonil telefon "kako si drznemo dvigat rulete ker ona (brezposelna) ima pravico spat do devete" - zato jo tisti ki imajo službe in prispevajo k njenem nadomestilu za brezposelnost ne smejo motiti...
- potem smo izklopili domofon - vsakič ko je šla mimo se je obesila nanj - ker preglasno hodimo in otroci tekajo po stanovanju
- parkrat je poklicala tudi policijo - ti so samo pršli, povedal da se morjo oglasit po službeni dolžnosti, da vidijo da ne povzročamo hrupa in da "poznajo gospo" in da se "bodo pogovorili z njo". Ali so se ne vem...
- sedaj nam občasno vrže kak pasji drekec na balkon, pusti "prijazno pismo" v nabiralniku, zaviha brisalce na avtih..imam jo na sumu da mi je spustila gumo, a nimam dokaza.... take stvari.. .kakorkoli, glede na to da je skregana s 3/4 bloka, že na videz "motena" (brez heca) jo imamo na ignore listi in se ne ukvarjamo z njo.
Moje prepričanje je, da je v vsakem bloku vsaj en tak.... :)


Auch, huda situacija. Pohvalno, da mirno prenašaš takšne stvari, če v resnici niste nič krivi.
Mi imamo tudi dva majhna otroka, po stanovanju tekata, razbijata itd., ampak za moje pojme ni prehudo in do sedaj v 6-ih letih se ni še nihče pritoževal.
Marsikateri otrok od 1-3 leta, ki je malce bolj živ, je normalno da bo povzročal hrup, dopovedati kaj mu je pa tudi težko, saj hitro pozabi za kaj se je šlo.
Mamo srečo, da nas je večina v bloku mladih družin in tudi drugi razumejo kako je, če imaš majhne prebivalce doma :)

borisk ::

v vsakem bloku je praviloma en ali 2 takšn pacient. ne se sekirat, Če ga kaj moti, naj pokliče policijo, Če kršitev res ni, bo slej kot prej dobil opozorilo+položnico za krivo prijavo.

[D]emon ::

Sam sem bil tocno enkrat obtozen, da povzrocam hrup v bloku--za casa, ko me dva meseca sploh ni bilo doma. Ko sem baburi pokazal zdravniska potrdila, da sem bil v bolnisnici, je dala mir. Sem ji pa tudi parkrat poklical policijo na vrata, ker babnici ocitno ni jasno, da dretje po telefonu ob enajstih zvecer ni niti vljudno, niti po zakonu, niti po hisnem redu. Se posebej tako glasno dretje, da se jo slisi po celem bloku.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312808 (9975) OK.d
»

Hrup v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6614462 (11337) T-Back
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120222 (14711) Invictus

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9023458 (20189) BigWhale
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023355 (21596) joze67

Več podobnih tem