» »

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni

«
1
2

xsum1 ::

Evo mamo eno tako obupno sosedo. Smo se nanovo vselili in po treh mesecih je zadnjič lajala čez balkon da smo glasni po 22.uri. pa ni glasba ali karkoli. Tako trdi tudi v času ko nas mesec in pol sploh ni bilo doma.

In glej spet sinoči je spet težila. Mi je prišla tolčit s pestjo na vrate ob 9 zvečer po tem ko smo sesali in se je zgovarjala da je prejšnjo noč spet bil hrup (glasbi pogovori ali tv?) Ne zna povedati kakšen hrup in grozi kako bo naslednjič poklicala policijo da ona to ni dolžna poslušat. Kaj narediti tu? Kaj lahko ona sploh doseže če pokliče policijo če noben pri nas ne nabija muzike in se kao to šteje pod kaljenje miru?

TRIROG ::

Sam bi pustil naj pokliče policijo (če seveda res ne povzročate hrupa).
Človeka nič ne utiša bolj, kot policaj, ki mu pove, da se naj ne pritožuje.

fikus_ ::

Pozanimajte se, kako se je soseda obnašala v preteklosti. Če je že težila in klicala policijo, pa iz tega ni bilo nič, je imajo policaji poln kufer. Če ne zganjate hrupa, se nimate kaj bati.
Bolj nerodno je to, ker je pač s temi svojimi izpadi nadležna.

ziga1990 ::

Še vedno je pa nadležno, da ti pride policija na dom saj ne krivim policije,da so nadležni oni so dobili prijavo na katero se odzovejo in, če je že prej to počela ti lahko policaji sami to povejo ali namignejo, da je počela to že večkrat.
Samo opozorilo pa lahko vseeno dobijo.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Heisenberg ::

Če pridejo policaji na vrata, bodi siguren da dobiš položnico, ali si kriv ali ne njih ne zanima, za take stvari je potem sodišče. Edino kar lahko narediš potem je milo za drago.

Lahko pa vklopiš kakšno aplikacijo na telefonu in snemaš glasnost zvečer na hodniku ter/ali v stanovanju in imaš nek "dokaz" koliko si bil glasen.

Bellzmet ::

@heisenberg: da bo kar tako takoj dobil položnico ni res.

Thuban ::

Heisenberg je izjavil:

Če pridejo policaji na vrata, bodi siguren da dobiš položnico, ali si kriv ali ne njih ne zanima, za take stvari je potem sodišče. .


Lagati pa tudi ni potrebno. Če bi bilo to res, potem lahko pokličeš in obtožiš naključne ljudi in jim s tem narediš stroške.

Zagotovo se bo policist prepričal o realnem stanju in tako tudi ukrepal.

TRIROG je izjavil:

Sam bi pustil naj pokliče policijo (če seveda res ne povzročate hrupa).
Človeka nič ne utiša bolj, kot policaj, ki mu pove, da se naj ne pritožuje.


seveda policist ženski ne bo rekel da naj se ne pritožuje. ker ne more zagotovo vedeti ali je hrup potihnil do takrat ko je on prišel na pritorišče ali pa hrupa nikdar ni bilo.

Seveda pa bo posumil da se dogaja nekaj čudnega... ali da OP zajebava sosedo ali pa soseda OPa.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

xsum1 je izjavil:

Evo mamo eno tako obupno sosedo. Smo se nanovo vselili in po treh mesecih je zadnjič lajala čez balkon da smo glasni po 22.uri. pa ni glasba ali karkoli. Tako trdi tudi v času ko nas mesec in pol sploh ni bilo doma.


morda glasno hodite (štorkljate) po stanovanju? Se glasno pogovarjate? Uporabljate pralni stroj?

Živeti v bloku je hudič ja, se sliši kako gre sosed na stranišče in potegne vodo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

MIHAc27 ::

Heisenberg je izjavil:

Če pridejo policaji na vrata, bodi siguren da dobiš položnico, ali si kriv ali ne njih ne zanima, za take stvari je potem sodišče. Edino kar lahko narediš potem je milo za drago.

Lahko pa vklopiš kakšno aplikacijo na telefonu in snemaš glasnost zvečer na hodniku ter/ali v stanovanju in imaš nek "dokaz" koliko si bil glasen.


Kakšna položnica človek.... sem imel 2 primera do sedaj. Sestra imela žurko. Sosedje seveda niso bili toliko, da bi nas poklicali, in opozorili da jih hrup moti, so raje direktno klicali policijo.
So prišli, opozorili, glasba se je utišala..in to je bilo to.

V drugem primeru je pa druga soseda nagajala, in klicarla policijo za vsak drek (kao motenje posesti). Smo ji naslednjič tudi mi dal kontro in po tem je bilo začuda mir.

Moj nasvet. Če hrupa ne delate se tudi nimate kaj sekirat. Policajem, če jih bo seveda klicala lepo razložite, da ima gospa težave sama z sabo. Seveda če bo kdaj sama delala hrup, ji takoj vrnite kontro z policaji. (Mogoče jih prosite, naj jo opozorijo, da je lažna prijava kazniva) Mogoče se pa potem malce zamisli.

sandmodnigga ::

Heisenberg je izjavil:

Če pridejo policaji na vrata, bodi siguren da dobiš položnico, ali si kriv ali ne njih ne zanima, za take stvari je potem sodišče. Edino kar lahko narediš potem je milo za drago.

Lahko pa vklopiš kakšno aplikacijo na telefonu in snemaš glasnost zvečer na hodniku ter/ali v stanovanju in imaš nek "dokaz" koliko si bil glasen.

Policist ti mora na mestu dokazati, preden ti predloži ček v roke. Na (ne?)srečo pa je naš sistem taki, da kar ni pravno dokazljivo, se v resnici ni nikoli zgodilo.

PS V primeru, da ti ne, obstajajo organi, ki vršijo nazdor na policisti.

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Sesanje ob devetih zvečer sicer ni nezakonito, vsekakor pa ni prijetno za sosede.

judoka ::

A si slucajno v štepanjcu? Sem imel tako sosedo...
"Slišala" je kako prestavljam omare ob 1h ponoci in podobno. Po parih incidentih mi je odpovedal ventil. Ko mi je enkrat zvonila ob
11 ponoci ("hrup"), sem ji razlozil (v sp. perilu), da bom naslednjic jaz poklical policijo in da jo bom tozil, ker naju nadleguje. Od tu naprej je bil mir.

Netrunner ::

Jaz bi ji rekel, da naslednjič ko bo hrup naj te pride iskat da gre sam preveti v njeno stanovanje. Mogoče ji odmeva bogvekaj od bogvekod. Po vsej verjetnosti pa v njeni glavi, kar boš pa težko slišal.

Glugy ::

Naslednjič ko ti kaj reče ji lepo reč naj se neha pritoževat in naj kar direkt pokliče policijo če je res kje hrup. Možno je da nek hrup je ampak da ne prihaja od tebe ampak iz kje drugje in je pač zmedena.

nekikr ::

Mi je prišla tolčit s pestjo na vrate ob 9 zvečer po tem ko smo sesali in se je zgovarjala da je prejšnjo noč spet bil hrup (glasbi pogovori ali tv?)

Zdaj bom seveda največji bedak pod soncem, zakon tudi pravi, da lahko do 10 zvečer počneš vse v mejah normale.....ampak.....stanovanja so ena zraven drugega, povsod se sliši vse, a res ne bi mogel recimo sesati čez dan in ne šele takrat, ko se nekdo uleže na kavč in v miru buli v eno trapasto kmetijo (ali ekvivalent)? Morda res ne počneš nič takega (po tvoje) ampak vse se sliši...morda ti praviš, da ni nič, v bistvu pa je (sesalec recimo se seveda sliši izredno neprijetno). Malo razumevanja in bontona do sotrpinov v bloku, pa bi se marsikje lepše razumeli.
No, gremo zdaj, kar s križem in sveto vodo.

Phantomeye ::

nekikr je izjavil:

Mi je prišla tolčit s pestjo na vrate ob 9 zvečer po tem ko smo sesali in se je zgovarjala da je prejšnjo noč spet bil hrup (glasbi pogovori ali tv?)

Zdaj bom seveda največji bedak pod soncem, zakon tudi pravi, da lahko do 10 zvečer počneš vse v mejah normale.....ampak.....stanovanja so ena zraven drugega, povsod se sliši vse, a res ne bi mogel recimo sesati čez dan in ne šele takrat, ko se nekdo uleže na kavč in v miru buli v eno trapasto kmetijo (ali ekvivalent)? Morda res ne počneš nič takega (po tvoje) ampak vse se sliši...morda ti praviš, da ni nič, v bistvu pa je (sesalec recimo se seveda sliši izredno neprijetno). Malo razumevanja in bontona do sotrpinov v bloku, pa bi se marsikje lepše razumeli.
No, gremo zdaj, kar s križem in sveto vodo.


Ja podrejanje osebam, ki stalno grozijo s policijo bo pa res rešilo zadeve. Ljudje imamo različne urnike v življenju. Tudi moja stara mama je čez dan spala. Ob treh ZJUTRAJ je pa že bodisi kašljala, sesala ali kuhala kosilo. Če sem imel pa kolege na obisku je bila pa cela drama, da ne more spat.

neverjetni99 ::

Phantomeye je izjavil:

nekikr je izjavil:

Mi je prišla tolčit s pestjo na vrate ob 9 zvečer po tem ko smo sesali in se je zgovarjala da je prejšnjo noč spet bil hrup (glasbi pogovori ali tv?)

Zdaj bom seveda največji bedak pod soncem, zakon tudi pravi, da lahko do 10 zvečer počneš vse v mejah normale.....ampak.....stanovanja so ena zraven drugega, povsod se sliši vse, a res ne bi mogel recimo sesati čez dan in ne šele takrat, ko se nekdo uleže na kavč in v miru buli v eno trapasto kmetijo (ali ekvivalent)? Morda res ne počneš nič takega (po tvoje) ampak vse se sliši...morda ti praviš, da ni nič, v bistvu pa je (sesalec recimo se seveda sliši izredno neprijetno). Malo razumevanja in bontona do sotrpinov v bloku, pa bi se marsikje lepše razumeli.
No, gremo zdaj, kar s križem in sveto vodo.


Ja podrejanje osebam, ki stalno grozijo s policijo bo pa res rešilo zadeve. Ljudje imamo različne urnike v življenju. Tudi moja stara mama je čez dan spala. Ob treh ZJUTRAJ je pa že bodisi kašljala, sesala ali kuhala kosilo. Če sem imel pa kolege na obisku je bila pa cela drama, da ne more spat.


Zato se pa tudi kaj čez vikend postori po hiši, ko si doma. Ne pa zvečer

Phantomeye ::

neverjetni99 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

nekikr je izjavil:

Mi je prišla tolčit s pestjo na vrate ob 9 zvečer po tem ko smo sesali in se je zgovarjala da je prejšnjo noč spet bil hrup (glasbi pogovori ali tv?)

Zdaj bom seveda največji bedak pod soncem, zakon tudi pravi, da lahko do 10 zvečer počneš vse v mejah normale.....ampak.....stanovanja so ena zraven drugega, povsod se sliši vse, a res ne bi mogel recimo sesati čez dan in ne šele takrat, ko se nekdo uleže na kavč in v miru buli v eno trapasto kmetijo (ali ekvivalent)? Morda res ne počneš nič takega (po tvoje) ampak vse se sliši...morda ti praviš, da ni nič, v bistvu pa je (sesalec recimo se seveda sliši izredno neprijetno). Malo razumevanja in bontona do sotrpinov v bloku, pa bi se marsikje lepše razumeli.
No, gremo zdaj, kar s križem in sveto vodo.


Ja podrejanje osebam, ki stalno grozijo s policijo bo pa res rešilo zadeve. Ljudje imamo različne urnike v življenju. Tudi moja stara mama je čez dan spala. Ob treh ZJUTRAJ je pa že bodisi kašljala, sesala ali kuhala kosilo. Če sem imel pa kolege na obisku je bila pa cela drama, da ne more spat.


Zato se pa tudi kaj čez vikend postori po hiši, ko si doma. Ne pa zvečer


Aha, potem maš pa ljudi, ki se pritožujejo, da ne morejo uživat v vikendu. Vedno boš nekoga motil z nečem.

M-XXXX ::

Zdaj bom seveda največji bedak pod soncem, zakon tudi pravi, da lahko do 10 zvečer počneš vse v mejah normale.....ampak.....stanovanja so ena zraven drugega, povsod se sliši vse, a res ne bi mogel recimo sesati čez dan in ne šele takrat, ko se nekdo uleže na kavč in v miru buli v eno trapasto kmetijo (ali ekvivalent)? Morda res ne počneš nič takega (po tvoje) ampak vse se sliši...morda ti praviš, da ni nič, v bistvu pa je (sesalec recimo se seveda sliši izredno neprijetno). Malo razumevanja in bontona do sotrpinov v bloku, pa bi se marsikje lepše razumeli.

Se strinjam. Absolutno je zelo UVIDEVNO, da delaš tako, da ustreza čim večim ljudem (vsem tako ali tako ne bo).

Ampak treba ti pa to ni treba. Če greš štemat pod njenim stanovanjem ob 21:58 in končaš ob 22:00 je OK. Lepo pa ni.

neverjetni99 ::

Te pa vzami krpico v roko in čisti, tak ziher neboš nobenga motil :D Drugače pa ti naj dokaže da si ti glasen in ne kdo drug, če ne pa jo pošlji v tri pisane marjetice

nekikr ::

Sesanje ob devetih zvečer (ko po možnosti otroci spijo, starši/stari starši so pa v miru priklenjeni pred TV) je neprimerno bolj nadležno kot sesanje med vikendom ob 15.

Ampak treba ti pa to ni treba. Če greš štemat pod njenim stanovanjem ob 21:58 in končaš ob 22:00 je OK. Lepo pa ni.

Saj sem takoj napisal, da zakon pravi drugače. Ampak, ker smo Slovenci, bomo seveda štemali najmanj do 22.10 (jebiga, ura mi narobe kaže). Prestavili mejo za 5cm (jebiga, meter je malo kriv) in divjali po cesti od semaforja do semaforja (če se mi pa mudi). Seveda bomo potem jamrali, kako zateženi in nadležni so vsi ostali. Niti malo ni čudno, da je stanje tako kot je.

win64 ::

M-XXXX je izjavil:

Zdaj bom seveda največji bedak pod soncem, zakon tudi pravi, da lahko do 10 zvečer počneš vse v mejah normale.....ampak.....stanovanja so ena zraven drugega, povsod se sliši vse, a res ne bi mogel recimo sesati čez dan in ne šele takrat, ko se nekdo uleže na kavč in v miru buli v eno trapasto kmetijo (ali ekvivalent)? Morda res ne počneš nič takega (po tvoje) ampak vse se sliši...morda ti praviš, da ni nič, v bistvu pa je (sesalec recimo se seveda sliši izredno neprijetno). Malo razumevanja in bontona do sotrpinov v bloku, pa bi se marsikje lepše razumeli.

Se strinjam. Absolutno je zelo UVIDEVNO, da delaš tako, da ustreza čim večim ljudem (vsem tako ali tako ne bo).

Ampak treba ti pa to ni treba. Če greš štemat pod njenim stanovanjem ob 21:58 in končaš ob 22:00 je OK. Lepo pa ni.

Sosedi, ko so delali ograjo so res nekako tako delali. Ob 6:00 vžgat traktor in ga premikat nekako do 6:30ih. Potem pa cel dan mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

M-XXXX ::

Sosedi, ko so delali ograjo so res nekako tako delali. Ob 6:00 vžgat traktor in ga premikat nekako do 6:30ih. Potem pa cel dan mir.

Saj pravim, lepo ravno ni je pa po pravilih.

To tebi recimio ni ustrezalo. Eni stari tetici ki vstaja ob 5h, spat pa hodi ob 8h pa je dosti boljša varijanta kot da so tiho ob 8h zjutraj in delajo do 9h zvečer.

mihec87 ::

xsum1 je izjavil:

Tako trdi tudi v času ko nas mesec in pol sploh ni bilo doma.


Mislim da to pove vse...
-sliši nekoga drugega
-ali pa sliši samo ona
-sliši tebe in še druge sam ti si najbližji in ti teži še za druge zravn

xsum1 ::

No ta obupna soseda pač misli da je angelček, ker ko se je zadnjič pritoževala in sem ji jaz rekla da sem jo tudi jaz slišala mesec nazaj kako se je tri noči drla s tistim kadilskim nadležnim glasom po od 21 ure pa do enih zjutraj da se še človek v miru učit ne more v nobenem delu stanovanja, mi je rekla ja včasih pač "tak pride" pa sem ji rekla no potem lahko pri nas tud tak pride in mi je rekla ja pa ne zmeraj. Halo.

Pol pa še večji absurd, ženska kadi res.ko raufank. Cel dan imam večino dni zaprte okne in odprem proti večeru da se mi zlufta brez da voham ta ogaben dim - pa še astma je tu problem, no in še v tistem času uspem zavohat cigarete. Res absurd. Najprej sem lastnika poslala k njej prvi mesec ko smo se vselili pa je njena hčerka rekla glede cigaretov da se bo pozanimala pri hišniku da če res ne sme kaditi. Iz tega ni bilo nič pol. Še vedno smrad. In ko sem ji rekla zadnjič ko se je pritoževala je rekla men čist paše kadit na balkonu. Sem rekla men ne paśe me tud zdravstveno moti ampak njej pač paše je bil odgovor potem pet minut kasneje je pa zanalašč prižgala čik spet zgleda in se je vohalo

Tak da medtem ko se ona pritožuje nad nami pa si neki namišlja sebe pa ne vidi in res ne vem kaj naredit glede tega dima?

ziga1990 ::

^^Če lahko ko bo naslednjič na balkonu kadila jo polij z vodo za izgovor pa reči, da si mislil,da je požar
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

aaa1 ::

xsum1 je izjavil:

No ta obupna soseda pač misli da je angelček, ker ko se je zadnjič pritoževala in sem ji jaz rekla da sem jo tudi jaz slišala mesec nazaj kako se je tri noči drla s tistim kadilskim nadležnim glasom po od 21 ure pa do enih zjutraj da se še človek v miru učit ne more v nobenem delu stanovanja, mi je rekla ja včasih pač "tak pride" pa sem ji rekla no potem lahko pri nas tud tak pride in mi je rekla ja pa ne zmeraj. Halo.

Pol pa še večji absurd, ženska kadi res.ko raufank. Cel dan imam večino dni zaprte okne in odprem proti večeru da se mi zlufta brez da voham ta ogaben dim - pa še astma je tu problem, no in še v tistem času uspem zavohat cigarete. Res absurd. Najprej sem lastnika poslala k njej prvi mesec ko smo se vselili pa je njena hčerka rekla glede cigaretov da se bo pozanimala pri hišniku da če res ne sme kaditi. Iz tega ni bilo nič pol. Še vedno smrad. In ko sem ji rekla zadnjič ko se je pritoževala je rekla men čist paše kadit na balkonu. Sem rekla men ne paśe me tud zdravstveno moti ampak njej pač paše je bil odgovor potem pet minut kasneje je pa zanalašč prižgala čik spet zgleda in se je vohalo

Tak da medtem ko se ona pritožuje nad nami pa si neki namišlja sebe pa ne vidi in res ne vem kaj naredit glede tega dima?


Ok, zdaj mi pa prosim povej, kje naj človek potem kadi? Tole so pa že rahlo absurdne metode in izgovori. Ne moreš človeku težit, da še v svojem stanovanju ali pa balkonu ne sme kaditi, halo?!?!? To potem pomeni da ti po domače vsak serje po glavi za vsako bedarijo!!! Če bi jaz imel take glupe sosede, da bi mi usiljevali svoj nekadilski đihad v mojem stanovanju, bi mi tudi prej ali slej počil živec in bi nazaj začel zajebavat!

WarpedGone ::

Ok, zdaj mi pa prosim povej, kje naj človek potem kadi?

Odrasli kadilec, naj bi bil sam sposoben ugotovit, na katerem mestu s svojim početjem ne bo motil okolice.

Če mu tega ne uspe ugotovit, ma še vedno možnost da ne kadi.

Al si naj pa na glavo natakne vrečko in svoj dim zadrži zase.

Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Viktor333> Ok, zdaj mi pa prosim povej, kje naj človek potem kadi?

Naj se drogira tako, da ne škoduje drugim, če mora že sebi.

Enako velja za voznike vozil z motorji na notranje izgorevanje, IMO.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Viktor333> Ok, zdaj mi pa prosim povej, kje naj človek potem kadi?

Naj se drogira tako, da ne škoduje drugim, če mora že sebi.

Enako velja za voznike vozil z motorji na notranje izgorevanje, IMO.


Uuu super pol mirm sam stirlingov motor v avto nekak vgradit pa sem fraj tvojih "pravil".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

aaa1 ::

WarpedGone je izjavil:

Ok, zdaj mi pa prosim povej, kje naj človek potem kadi?

Odrasli kadilec, naj bi bil sam sposoben ugotovit, na katerem mestu s svojim početjem ne bo motil okolice.

Če mu tega ne uspe ugotovit, ma še vedno možnost da ne kadi.

Al si naj pa na glavo natakne vrečko in svoj dim zadrži zase.



Okolico lahko naprimer motiš tudi z sobno glasnim seksom, bi se za voljo dobrih medsosedskih odnosov odpovedal tudi temu v LASTNEM stanovanju? In imaš tudi take kretene... Pač na principu naj sosedu crkne krava...

WarpedGone ::

Okolico lahko naprimer motiš tudi z sobno glasnim seksom

Sobna glasnost pomeni, da se izven sobe zadeve ne sliši.
Pridi nazaj, ko pofiksaš ta bug v svojem stališču.
Zbogom in hvala za vse ribe

aaa1 ::

No ja, če že hranim trola, potem pa z normalno glasnim seksom, kjer se je težko izogniti občasnemu ropotu? A boš tudi v tem stavku dlakocepil?

WarpedGone ::

Med 6 zjutraj in 10 zvečer je zakonsko dovoljeno 'onesnaževanje' s hrupom i.e. tišina oz. zvočni nevpliv na sosede ni predviden ergo se zanj nimaš osnove bunit - po domače: motenje s hrupom čez dan *je dovoljeno*. Dokler jakost hrupa ne presega nekih drugih omejitev, katerih pa tut z najbol škripajočo postlo in vreščečo babnico ne boš dosegel, kaj šele presegel.

Takšna časovna odveza NE obstaja za za kemične vplive na okolico. Tako da, pridi nazaj ko odpraviš še ta logičen bug.
Zbogom in hvala za vse ribe

mihec87 ::

Z cigareti se je odprla skrinjica prepira....

Vi njej zaradi dima, ona vam za hrup... Teška situacija brez zmagovalca.. Raj imam policiste na vratih kot da voham čike..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bambam20 ::

xsum1 je izjavil:

Evo mamo eno tako obupno sosedo. Smo se nanovo vselili

In glej spet sinoči je spet težila. Mi je prišla tolčit s pestjo na vrate ob 9 zvečer po tem ko smo sesali in se je zgovarjala da je prejšnjo noč spet bil hrup (glasbi pogovori ali tv?) Ne zna povedati kakšen hrup in grozi kako bo naslednjič poklicala policijo da ona to ni dolžna poslušat.


Mogoče ste pa obupni vi, ker se ne zavedate, da imate TV preglasno, govorite preglasno , sesali ste stanovanje zvečer?

Obstaja moćnost, da govorite preglasno ampak to bi moralo biti že kričanje, TV Pa močno na glas, kar določeni seveda počnejo,da jih iz bloka ven sliši.

Sesanje zagotov ne spada pod opravila, ki jih človek opravlja zvečer. Res, je da ti zakon dovoljuje, da lahko sesaš do 22-ure ampak če imaš bolj kilav sesalec bo sosedu moteč.

Že hoja, če ni bolj mehke narave in določeni hodijo kot sloni, trdo, moti tistega , ki je pod tabo. Poznam , ker sam živim v bloku.


Soseda ima v stanovanju zvečer izgleda mir in jo seveda marsikaj zmoti, kar se vam zdi normlano. Blok pač ni bajta , kjer lahko počneš kar se ti zljubi.

WarpedGone je izjavil:

Dokler jakost hrupa ne presega nekih drugih omejitev, katerih pa tut z najbol škripajočo postlo in vreščečo babnico ne boš dosegel, kaj šele presegel.


To seveda ni res. Tisti pod tabo bo še kako slišal močno šrripajočo posteljo. Ženska , ki je močno glasna med sexom pa slišita spodnji in zgornji sosed. S tem, da kar imaš na glavo je vedno težja poslušat kot, če si nad tistim, ki povzroča hrup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

WarpedGone ::

Še enkrat preberi, kaj sm sploh napisal.
Zbogom in hvala za vse ribe

bambam20 ::

xsum1 je izjavil:



Pol pa še večji absurd, ženska kadi res.ko raufank. Cel dan imam večino dni zaprte okne in odprem proti večeru da se mi zlufta brez da voham ta ogaben dim - pa še astma je tu problem, no in še v tistem času uspem zavohat cigarete. Res absurd.


zakaj pa imaš čez dan zaprte okne? jaz imam priprta okna skozi cel dan, zvečer jih pa zaprem.

nasvet, da se odseliš, ker očitno nisi v pravem bloku pa išči manjši blok z normalnimi stanovalci, ker v večini jih ni, sploh v takšnih, kjer je preveč ljudi.

WarpedGone je izjavil:

Še enkrat preberi, kaj sm sploh napisal.



vse lahko v bloku presežeš brez problema. Točno to si napisal, da lahko povročaš prekomeren hrup kakor se ti zljubi med 6 in 22-to uro. Ne pa ne moreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

WarpedGone ::

Funkcionalna nepismenost...

Med 6 zjutraj in 10 zvečer je zakonsko dovoljeno 'onesnaževanje' s hrupom i.e. tišina oz. zvočni nevpliv na sosede ni predviden ergo se zanj nimaš osnove bunit - po domače: motenje s hrupom čez dan *je dovoljeno*. Dokler jakost hrupa ne presega nekih drugih omejitev, katerih pa tut z najbol škripajočo postlo in vreščečo babnico ne boš dosegel, kaj šele presegel.


Probaj prebrat in razumet oba stavka skupaj, bo šlo?
Neke druge omejitve se prično IIRC tam okrog +80dB, zraven je pa še trajanje preseganja. Glasen seks na srečo v te druge omejitve ne zapade.
Zbogom in hvala za vse ribe

bambam20 ::

WarpedGone je izjavil:

Funkcionalna nepismenost...

Med 6 zjutraj in 10 zvečer je zakonsko dovoljeno 'onesnaževanje' s hrupom i.e. tišina oz. zvočni nevpliv na sosede ni predviden ergo se zanj nimaš osnove bunit - po domače: motenje s hrupom čez dan *je dovoljeno*. Dokler jakost hrupa ne presega nekih drugih omejitev, katerih pa tut z najbol škripajočo postlo in vreščečo babnico ne boš dosegel, kaj šele presegel.


Probaj prebrat in razumet oba stavka skupaj, bo šlo?
Neke druge omejitve se prično IIRC tam okrog +80dB, zraven je pa še trajanje preseganja. Glasen seks na srečo v te druge omejitve ne zapade.



Če si neciviliziran je dovoljeno marsikaj. Se ti vidi, da si ostal v kameni dobi po obnašanju. V bloku se pričakuje mir, da se človek počuti dobro.

Fukaš lahko pa normalno, ne da baba spušča glasove, kot da jo koljejo.

Sesanje stanovanja se opravlja ob normlanih urah in ne zjutraj ali pa zvečer. Lej, ko boš živel v bloku vsaj 30 let se mi oglasi. Očitno ste eni necivilizirani na polno.

Mene sosed ne sliši, ne nabijam glasbe , nimam tv-ja na glas, ker nisem naglušen, če želim, da mi glasba buta pa grem na koncert ali pa v kino, da doni.

Za glasbo in filme uporabljam slušalke, stanovanje sesam v normalnih urah, po stanovaju hodim lahkotno in ne kot 3 tonski slon.

Zato pa bivanje v bloku ni za vsakogar, ker moraš biti inteligentna oseba. Na žalost pa je težko pričakovat, da bo v večini blokov, kjer je notri socijalna drhal, ki nimajo manir, da se bo dalo sobivat.

V bloku mora biti MIR. Čez dan in ponoči. Dopuščam edino, če imajo pari novorojenčka, kar se razume, da bo glasen.

Sobivanje v bloku ni enostavno, kot si določeni zamišljajo. NI vsak za blok. marsikdo je egosist in ga boli za uvidevnost do sosedov.

Zato je pa dober sistem v Švici, ker če kršiš hišni red fašeš položnico ali dve pa je mir.

Pa še to. OP se je vselila v blok, ne da bi se prej pozanimala kakšni so sosedi. Napaka. In še to. Nekdo, ki rpebiva v bloku recimo 40-50 let se ne bo prilagajal nekomu, ki se je na novo vselil. Tukaj se vedno prilagaja novinec ali pa se odseli, če mu kaj ne paše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Phantomeye ::

bambam20 je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Funkcionalna nepismenost...

Med 6 zjutraj in 10 zvečer je zakonsko dovoljeno 'onesnaževanje' s hrupom i.e. tišina oz. zvočni nevpliv na sosede ni predviden ergo se zanj nimaš osnove bunit - po domače: motenje s hrupom čez dan *je dovoljeno*. Dokler jakost hrupa ne presega nekih drugih omejitev, katerih pa tut z najbol škripajočo postlo in vreščečo babnico ne boš dosegel, kaj šele presegel.


Probaj prebrat in razumet oba stavka skupaj, bo šlo?
Neke druge omejitve se prično IIRC tam okrog +80dB, zraven je pa še trajanje preseganja. Glasen seks na srečo v te druge omejitve ne zapade.



Če si neciviliziran je dovoljeno marsikaj. Se ti vidi, da si ostal v kameni dobi po obnašanju. V bloku se pričakuje mir, da se človek počuti dobro.

Fukaš lahko pa normalno, ne da baba spušča glasove, kot da jo koljejo.

Sesanje stanovanja se opravlja ob normlanih urah in ne zjutraj ali pa zvečer. Lej, ko boš živel v bloku vsaj 30 let se mi oglasi. Očitno ste eni necivilizirani na polno.

Mene sosed ne sliši, ne nabijam glasbe , nimam tv-ja na glas, ker nisem naglušen, če želim, da mi glasba buta pa grem na koncert ali pa v kino, da doni.

Za glasbo in filme uporabljam slušalke, stanovanje sesam v normalnih urah, po stanovaju hodim lahkotno in ne kot 3 tonski slon.

Zato pa bivanje v bloku ni za vsakogar, ker moraš biti inteligentna oseba. Na žalost pa je težko pričakovat, da bo v večini blokov, kjer je notri socijalna drhal, ki nimajo manir, da se bo dalo sobivat.

V bloku mora biti MIR. Čez dan in ponoči. Dopuščam edino, če imajo pari novorojenčka, kar se razume, da bo glasen.

Sobivanje v bloku ni enostavno, kot si določeni zamišljajo. NI vsak za blok. marsikdo je egosist in ga boli za uvidevnost do sosedov.

Zato je pa dober sistem v Švici, ker če kršiš hišni red fašeš položnico ali dve pa je mir.

Pa še to. OP se je vselila v blok, ne da bi se prej pozanimala kakšni so sosedi. Napaka. In še to. Nekdo, ki rpebiva v bloku recimo 40-50 let se ne bo prilagajal nekomu, ki se je na novo vselil. Tukaj se vedno prilagaja novinec ali pa se odseli, če mu kaj ne paše.


Aha, in kaj je kršenje hišnega reda? Definiraj.

Aha, torej je starejši bivalec lahko glasen, tako da moti novega, obratno pa ne? Bullshit razmišljanje. Vsi ljudje, ki so-bivajo v bloki imajo ENAKE pravice in ENAKE dolžnosti. Kaka seniornost. Kazen za tiste, ki delajo tako ali drugačno zdraho mora biti ENAKA.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

mihec87 je izjavil:

xsum1 je izjavil:

Tako trdi tudi v času ko nas mesec in pol sploh ni bilo doma.


Mislim da to pove vse...
-sliši nekoga drugega
-ali pa sliši samo ona
-sliši tebe in še druge sam ti si najbližji in ti teži še za druge zravn


Ja lah da je mal psihotična in takim se zlo dogaja. Slišijo pač vse sorta, (zvoke jim sproducirajo sami možgani, ki ne delujejo pravilno), tud na začetku, ko še zgledajo čist v redu. Tko da se je potrebno pozanimat če ma gospa kake take težave, preden se zadeva še bolj zaplete. To je sevedea sam ena od možnostii.

Zgodovina sprememb…

Kaj ::

Včasih je tudi težko reči, od kje prihaja hrup, sploh če imaš več sosedov, skupno cev od ogrevanja, kakšno zračenje. In seveda najprej okriviš unega zgoraj.
Je pa res, da če ni tepiha na tleh ali ni plavajočega estriha pod parketom, se grozno sliši vsak korak, premik stola, vse. Pomisli vseeno na vse variante, če res lahko kako motiš, preden jo ozmerjaš z babo smotano staro. Če je pa res le smotana, ji pa predlagaj, naj se preseli v kočo v gozd, če hoče čisto tišino. Blok je pač blok. 100% miru ne moreš pričakovati.

zee ::

Pobrisal sem zadnje tri prispevke, ker niso bili v slovenscini in niso v nicemer doprinesli k debati, ki se je iztekla pred slabim leto dni.

V primeru nadaljevanja taksnih prispevkov gre tema pod kljuc. Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

radmannsdorf ::

Kolega je lastnik stanovanja v večstanovanjski hiši/bloku. Sosed in njegova žena, pa živita v občinskem stanovanju. Vsi ostali so lastniki stanovanj, le sosed in žena ne.
Sredi belega dne kličeta policijo(ki pride in vidijo da nič ni narobe), se pritožujeta nad vsem mogočim, po njunem je vse preveč glasno in vse narobe. Baje da jima je to nekakšen hobi.
Kaj je za storiti? Ali se lahko pritoži na občino, ki je lastnik stanovanja, v katerem živi poosebljen hudič, ki za hobi teži drugim da so glasni? Selitev pač ne pride v poštev.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

In kaj naj bi povzročalo hrup? Ker "baje", da lastniki psov svojih psov ne slišijo in tako nimajo pojma, da s tem obremenjujejo vse naokoli. Torej, kaj je razlog, da kličeta policijo?

radmannsdorf ::

žlehtnoba je razlog. psa nimata.
iz dolgčasa žleth soseda povzročata hrup, recimo butanje po stenah, z ročajem od metle nabijanje v strop/tla :)

vostok_1 ::

Stari ljudje so zdolgočaseni, vrjetno možgani že nekaj načeti, na TVju pa je pokliči in zmagaj že končal. To da ti težijo je za njihove možgane nek izkrivljen način socializiranja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

radmannsdorf ::

vostok_1 je izjavil:

Stari ljudje so zdolgočaseni, vrjetno možgani že nekaj načeti, na TVju pa je pokliči in zmagaj že končal. To da ti težijo je za njihove možgane nek izkrivljen način socializiranja.

točno tako. mene zanima, ali je pritožba na občino, ki je lastnik stanovanja, najboljša rešitev? ker s tem da motita ostale sosede, verjetno krišita pogodbo al nekaj takega?

Invictus ::

Zoprnega soseda se da tudi izseliti, ampak to je mukotrpno in dolgotrajno delo.

Pride v poštev samo, če ti gre kdo res na živce.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žar v bloku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312867 (10034) OK.d
»

Hrup v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6614514 (11389) T-Back
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120273 (14762) Invictus

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9023511 (20242) BigWhale
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023416 (21657) joze67

Več podobnih tem