» »

sosedje - preglasna glasba

sosedje - preglasna glasba

«
1
2

PALOMINO ::

Pozdravljeni,

Kaj lahko storim da bo debilna soseda prenehala z navijanjem premočne glasbe, to počne cele sobote in nedelje, cele dopoldneve in popoldneve...
Moti celotno okolico, ne morem imeti odprtega okna, ker se glasba v mojem stanovanju sliši tako kot če bi imel prižgan svoj glasbeni sistem.
Njena hiša je oddaljena cca. 250m od mojega stanovanja.

Prijazna opozorila niso zalegla.
Ali se lahko obrnem na policijo, obstaja še kakšen ukrep, ker tole je nevzdržno.

Zheegec ::

Po 22h takoj prijava na policijo... pred tem pa dvomim, da lahko kaj konkretnega narediš.

Moj predlog - kupi še močnejše zvočnike in vrni uslugo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PALOMINO ::

Ali pa če s kakšno Hondo CBR 900 navijam gas do daske pred njeno bajto cel božji dan.
Bi kdo posodil? >:D

trnvpeti ::

te ne bo cula, ker ima preglasno v hisi :)

Hardstyle ::

pa tud ni ekonomično :) Si se hotel pohvalit z avtom?

Ne moreš ji nič! Do 22h so tudi policisti nemočni razn, če si kak bolnik ali kaj takega potem imaš posebne zahteve. Ampak glede nato, da je 250m oddaljena hiša potem ima pa dober sistem :) Kakšno glasbo pa posluša? >:D

PALOMINO ::

Honda CBR 900 je motor in ga nimam...sem vprašal če kdo posodi ker ima reč tak rezek glas.
Kaj posluša? Od srbskih narodnih, do slovenskih govejih do nekega nemogočega house-a...

Kaj pa vem, zvočnike imam babji psiho na okenski polici...

DimmniBurek ::

Praviš da ima zvočnike na okenski polici vn obrnjene? To je pa že provociranje. Jaz bi se obrnil na policijo ali pa kakšen urad, odvetnika in vprašal kaj lahko postoriš. Folk je pa res bedast ej... Če ne pa kake molotovke vrži noter :D, pa počakaj če se jo bo slišalo ko kriči
There Is No Stronger Drug Than Reality

Blum ::

ma nč ti policija ne more od osmih al kdaj pa do desetih zvečer:) zto pa jst neham nabijat pred 22 :D

šernk ::

moj sosed je s tem prenehal, ko sem mu moje zvočnike obrnil skozi okno in "malo" bolj nažgal
je ugotovil da imam močnejše>:D


sicer pa pokliči policijo, a ni to motenje javnega reda in miru??? opozorilo pomoje lahko izrečejo, če je preglasna glasba
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Meizu ::

Mislim da je uzakonjeno, da glasba na cesti (no, bilokakšen hrup) ne sme presegati čez nevem kolko decibelov. To sm skorej siguren.

Edit: Jao, kake klamfam ven...:P Nisem mislil le glasbe na cesti, mislil sem tudi glasbo v hiši :P :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

tilinho20 ::

Ali ni tako, da moraš plačati za javno predvajanje glasbe? Do 22h se lahko nabija....kokr hočeš. Imaš to pravico.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ja ampak se mi zdi da ne tko naglas kot se tebi sprdne. Skorej 100% sem prepričan da obstaja neka omejitev v decibelih...

Ziga Dolhar ::

> Do 22h se lahko nabija....kokr hočeš. Imaš to pravico.

Eno je "pravica", drugo pa njena zloraba.

Pejt do kakega odvetnika.

// edit: popravljen typo.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Eno je "prvica", drugo pa njena zloraba.

Je pravica, a hkrati tudi zloraba. Imaš prav...

Tear_DR0P ::

dejansko bi bil dober hec, če žensko prijaviš na SAZAS >:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

r5r ::

Ko jaz poslušam v zaprti sobi se zvok sliši do 200m naokoli. >:D

Je pa res, da ob osmi uri zvečer preneham. Poslušam pa kakšnih dvajset minut tako naglas, potem stišam. Do sedaj še ni bilo problemov.

Vsako glasno predvajanje še ni javno. Saj bo potem recimo tisti, ki imajo malo bolj na glas v avtomobilu vsak dan plačevali. :D
And it makes me wonder.

gzibret ::

Ja, ženska krši avtorske pravice. Prepovedano je javno predvajanje... Pokliči SAZAS :D
Vse je za neki dobr!

Yossarian ::

Če ti je hiša oddaljena 250 m in ti vseeno slišiš, bi lahko šlo za prekršek. Mogoče bi to kaj pomagalo.

Zakon o varstvu javnega reda in miru

8. člen
(povzročanje hrupa)

(1) Kdor na nedovoljen način med 22.00 in 6.00 uro moti mir ali počitek ljudi s hrupom in ne gre za nujne interventne-vzdrževalne posege, se kaznuje z globo od 20.000 tolarjev do 50.000 tolarjev.

(2) Kdor z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave ali glasbila moti mir ali počitek ljudi in to ni posledica dovoljene dejavnosti, se kaznuje z globo 25.000 tolarjev.

(3) Pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik ali samostojna podjetnica posameznica (v nadaljnjem besedilu: samostojni podjetnik posameznik) ali posameznik ali posameznica, ki samostojno opravlja dejavnost (v nadaljnjem besedilu: posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost), ki stori prekršek iz prvega ali drugega odstavka tega člena, se kaznuje z globo od 100.000 tolarjev do 600.000 tolarjev.

(4) Odgovorna oseba pravne osebe ali podjetnika posameznika ali posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost, ki zaposluje druge osebe, se za prekršek iz prvega ali drugega odstavka tega člena kaznuje z globo od 50.000 tolarjev do 100.000 tolarjev.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

BluPhenix ::

Zvočnik ima na oknu praviš?

Pokliči Sazas in prijavi nepooblaščeno javno predvajanje glasbe. Mogoče bo dobila račun in tako prenehala :D

Sicer pa ja, člen prilepljenega zakona je kar na pravem mestu.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

r5r ::

Kako se na hrup odzivajo ljudlje, ki živijo manj kot 250 m stran?
And it makes me wonder.

moat ::

Če opozorila niso zalegla, sam ne moreš več storiti ničesar. Priporočam ti, da se obrneš na policijo, ki v takšnih primerih lahko ukrepa. Hrup opredeljuje Zakon o varstvu javnega reda in miru (ZJRM-1) in pravi takole:

8. člen - povzročanje hrupa

(1) Kdor na nedovoljen način med 22.00 in 6.00 uro moti mir ali počitek ljudi s hrupom in ne gre za nujne interventne - vzdrževalne posege, se kaznuje z globo od 20.000 tolarjev do 50.000 tolarjev.
(2) Kdor z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave ali glasbila moti mir ali počitek ljudi in to ni posledica dovoljene dejavnosti, se kaznuje z globo 25.000 tolarjev.

Tvoj problem torej zajema 2. odst. 8. čl. ZJRM, ki za motenje miru ali počitka ljudi ne zahteva časovne omejitve (med 22. in 06. uro), temveč je z akustičnimi aparati možno motenje miru in počitka kadarkoli. Hrup po 1. odst. 8. čl. se nanaša tudi na akustiko, bolj pa na opravljanje raznih del, pa tudi na druge vrste hrupa (npr. prenova stanovanja), ki se mora zaključiti po 22. uri, razen interventnih del (npr. počila ti je cev v kopalnici in moraš preprečiti nastanek premoženjske škode).

Policisti, ki bodo prišli na kraj bodo lahko zaznali prekršek z neposredno osebno zaznavo (sami bodo slišali hrup) ali pa bodo opravili razgovor s tabo in ugotovili znake prekrška (posredna zaznava). V obeh primerih bodo sosedi izrekli plačilo globe; v prvem primeru s plačilnim nalogom (neposredna zaznava), v drugem pa s posebnim plačilnim nalogom (posredna zaznava - kar je odvisno od tebe, kar jim boš povedal). V obeh primerih pa se bodo lahko odločili tudi drugače, brez izreka globe. Torej tvojo sosedo bodo le opozorili (diskrecijska pravica - to pomeni, da ji lahko naložijo plačilo globe, kot predpisuje zakon ali pa jo bodo na kršitev opozorili).
To je to.
LP moat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

Volta ::

Če slučajno tega ne boš uspel zrihtati pa me pokliči in pridem z el. kitaro in Marshall box 4x12" od kolega in ji pokažema hudiča >:D

// Sicer vprašanje, če bi bil polno odprt zadosti močan, da bi glede glasnosti zalegel, vendar glede na to, da ima soseda rada govejo muziko in podobno, je kakšen hardrock ali metal zagotovo nebi pustil ravnodušne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

DimmniBurek ::

Oder postavi, pa eno pošteno ozvočenje, pol pa tele norce prpelji: KLIK , naslov je pa tudi ravno pravšnji ;)


Ne resno, to prijavi nekam...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Volta ::

Ne, TELE prpeli, pa ne le, da bo nehala z muziko, še odselila se bo ;)

moat ::

No, če se eni sprašujete, kako potem, če soseda tudi policistov ne upošteva, imajo le-ti še nekaj adutov, ki jih lahko potegnejo iz rokava.

Tudi, če bodo sosedo prvič opozorili, to ne pomeni, da niso ugotovili kršitve po ZJRM-1. Če bo nadaljevala z navijanjem glasbe, ji bodo v nadaljevanju izrekli globo. Če tudi to ne bo uspešno, jo lahko konec koncev pridržijo - t.i. policijsko pridržanje na policijski postaji (če je bila ob storitvi prekrška vinjena, jo pridržijo po II. odst. 109. čl. Zakona o prekrških (ZP-1), če je bila trezna pa po II. odst. 110 čl. ZP-1 (izven uradnih ur, ko sodišče ne dela) ali po I. odst. 110. čl. ZP-1, v času uradnih ur sodišča (sodni red je uradne ure predvidel med 08. in 20. uro), vendar jo v tem primeru takoj odpeljejo v postopek k sodniku OS sodišča za prekrške.

Če pa ne morejo do nje, npr. prvič so jo opozorili, pri drugi kršitvi pa soseda ne odpre vrat stanovanja, jo seveda ne morejo pridržati, saj v stanovanje lastnika in imetnika ni dovoljeno nasilno vstopati samo zaradi storitev prekrškov. V tem primeru pa ji lahko odklopijo npr. elektriko (ali druge energetske vire), kar opredeljuje 26. čl. ZJRM-1:

26. člen - izključitev energetskih virov

(1) Za preprečitev nadaljevanja prekrška, s katerim se moti ali vznemirja javnost, lahko policist z ustno odredbo ukaže upravljavcu začasen izklop dobave elektrike, plina ali vode pri kršitelju, če to nima hujših posledic za druge osebe in je ukrep sorazmeren glede na kršitev. Izklop lahko traja do vzpostavitve javnega reda in miru, vendar ne več kot šest ur.
(2) Kršitelj plača stroške izklopa in priklopa ter morebitno nastalo škodo.
(3) Upravljavec mora zagotoviti ponovno dobavo elektrike, plina ali vode takoj, ko od policista prejme ustno odredbo.

Da, res je. V primeru, da ima soseda radio na baterije, ti pač ni pomoči:D

LP, moat

Oddin ::

Jer komšije če da me biju,
zbog preglasnog rokenrola,
pominju mi familiju,
teraju me dođavola.
:D :D :D :D :D
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

El Nino ::

Eno malokalibrsko z dobrim daljnogledom nekje stakni pa zvočnike fejst prerešetaj >:D >:D

w00tnes ::

Simpl resitev (pa se koristna)...vzames ob 6 zutri motorko v roke pa gres drve zagat pa to delas do 22.00 pa naslednji dan spet...po kakem tednu bos mel mir in za 10 skladovnic drv :P

Nagi Bator ::

Postavi oder, kot ze omenjeno, pripelji neki srbski turbofolk bend, pa ji zaracunaj vstopnino. Bos se profitiral, ko bo povabla
vse prijatle, znance, celo familijo, njihove frende in znance pa tak dalje. Ce seveda ne pride se kdo iz SAZAS-a >:D
Sicer se ti pa v slednjem odprejo nove opcije za resitev problema.

BozidarB ::

sej pogovort si se z njo verjetno že probal ne?

PALOMINO ::

Pogovor ni padel na plodna tla, prejel sem odgovor v stilu " kaj te briga, da ti nam gobca razbou"
Skratka gre za primitivne zemljane, ki se niti ne zavedajo kaj počnejo.

Hvala za predloge, mislim da bom ob naslednjem takem "podvigu" poklical policijo.

Madona, človek cel teden dela, čez vikend bi si rad malo odpočil, popil kakšno coca colo na terasi v miru...;((

PacificBlue ::

Napiši ji pismo..anoninmo,in reči da pišeš v imenu sosedov..po mojem če ne gre z pogovorom, edina pametna rešitev preden greš na policijo...

PALOMINO ::

Tudi o tem sem že razmišljal, tako da verjeno se bom probal poslužiti še tega kot zadnji "mirni" izhod iz situacije.

Metulj-1 ::

Obnašaj se diplomatsko. Greš do sosede jo povabiš na kavo, ji poveš da je ona "najboljša soseda", in obrneš pogovor v svojo korist. Pa ne mi rečt, da je to oseba k se z njo to ne da. Vse se da , vendar ne čez noč.Počasi in vztrajno.

Loki ::

koneckoncev ga je lahko samo punca pustila :(
I left my wallet in El Segundo

Vikking ::

Malo sarkastično sicer ampak, daj ji kontra recimo z nečim podobnim kot je dal povezavo uporabnik Volta. Nekaj kar boli tudi če ni naglas.

Ali pa si pridobiš glasen avto pa se cel dan voziš mimo njene hiše naprimer enga mustanga >:D

misso ::

Mislim da neboš imel nobenega miru pred temi sosedi;(

Pokliči policijo pa povej kako pa kaj. Nič se ne sremuj, policaji imajo zudi anonimni telefon.

Drugače pa lahko greš podobno igro. S sesedim se zmeni da boste enkrat vsi začel delat ob 6.00 z motorkam :D , Najbolj bi pa to bilo nasledni dan po njegovem rojstnodnevnem dnevu ali zabavi :D .

Pa verjetno je prieljenec, ki se je pred kratkim preselil iz mesta?

lp misso

Pujcek ::

sam ne padat na primitivne izjave v stilu "dej ji kontra" ker kako se bo koncal je odvisno od tega kateri od vaju je bolj neumen. in glede na to da si ze slisal da jih bos po gobcu dubu in da ma zenska zvocnike na oknu bi reku da si tle krajso potegnu. tko da polcijo poklicat ce lohk kej nardijo, drugac pa telefon v roke pa mal na inspekcijo poklicat, polcijo, konc koncev pa odvetnika, nimas druge... sam ne se spustit na njihov nacin komunikacije ker bos zgubu...
:)

kmetek ::

moat: nekam podkovan si mi, študiraš pravo?

Saladin ::

Nabav videokamero (z pokazovalcem datuma in ure), SPL merilec in nekaj prič ter snemaj vsak kritičen dogodek v roku enega meseca. Napiši eno pisno izjavo o pretirani glasnosti pa naj jo podpiše čimveč sokrajanov.

Potem pa napiši še pisno prijavo zaradi hrupa, priloži video dokaz, dokaz o nastalem hrupu ter peticijo in podpise prič. Potem pa počakaj njihovo naslednjo žurko, pokliči policijo, naj sami vidijo situacijo, ter jim podaj prijavo in kompletno dokumentacijo.

Če pa to ni dovolj,...
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

kmetek ::

evo ravno dons so se prekleti cigani našli pred blokom in nabijajo harmoniko....mira pa nikoli ni, edino ko bo dead bo mir >:D

sheldon ::

kmetek hehe a teb so tud nabijal ob 10ih zjutri! Morm res reč da so fajn cajt spomnl kdaj grejo to nabijat!

Vikking ::

Ponavadi zaleže to, da pokličeš policijo sredi dneva ko soseda nabija glasbo, policiji razložiš da imaš hudo bolno babico in če lahko kakorkoli ukrepajo zoper sosedo. Da bi bil zelo zelo prijazen če bi jo vsaj opozorili.

Če imaš pomisleke se malenkost "zlagati" pa pokliči anonimno telefonsko ki jo imal policija.

Ruzica ::

Zdravo vsem,

jaz imam tudi podoben problem kot palomino dvakrat opozarjali poklicali policijo samo opozorili so ga, celo povedala sem mu svoje in je reko da sploh nima glasne glasbe, vsi sosedi ga podpirajo kar je najhujse, tak da nevem vec kaj bi clovek naredil, zagrozil mi je da bo se bolj kake motece dejavnike spuscal. Tesko je, pravi mi da sam omica,pa take fore nima razumevanje da so tu druzine, da ni sam. ima tudi neke teske zvocnike, pri katerem se cuje po celotnem stanovanju. ocitno zeli doseci svoje da je on glavni...na kaj bi se lahko obrnil clovek menim sama da ce se klice policija je se samo hujse, mogoce je boljse ce se pove v faco. ceprav je on meni sam reko kaj bom naredla spet. mogoce je boljse da nisi tiho, da on vidi kak je tebi druge ni. druga varianta je seveda sodna pot, da se zberejo vsi dokazi taksen tempo pa je drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ruzica ()

Gregor P ::

Taki ljudje bi morali odkriti slušalke;((

P.S.: sploh pa danes, ko imaš na voljo zelo dobre brezžične modele.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

particle ::

Ne morš cel dan na slušalke poslušat :)

bluefish ::

Saj ne, da je pa glasnost zvočnikov, ki jih slišijo tudi sosedje, kaj manj škodljiva za sluh.

Damiani ::

dobi (dolenske) rome, daj jim za odojko in naj gredo kao kupovat tvojo bajto. Po pomoti zaidejo sosedom potrkat in vprašat kdo prodaja bajto, ker ma preglasne sosede. Da se zanimajo za nakup. Bodo kmalu potrkali na tvoja vrata in se poskušali poment.

KoMar- ::

Ta plan ima samo en fail: ciganov ne boš videl kupovat bajt, ker raje bivakirajo zunaj v blatu...

Damiani ::

sam vseeno dobro prestrašiš soseda.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132626 (16463) Invictus
»

Hrup oz. igranje bobnov

Oddelek: Loža
81742 (1461) bajsibajsi
»

Sosedov ptič gre na živce :)

Oddelek: Loža
344191 (3050) Lion29
»

Band - problem s sosedom

Oddelek: Loža
284428 (2909) leinad

Več podobnih tem