» »

V katere slote naj dam rame na ASUS A7N8X?

V katere slote naj dam rame na ASUS A7N8X?

Tomaz27 ::

Zdaj sem čisto zmeden že ker enkrat piše tak in pol spet drugače. Na asusovi strani sem prebral da bi naj dal ce mas 2 palcki v slote
1 in 3 ali pa 2 in 3.
Pol na eni drugi strani pa da v tiste, ki so plavo pobarvani pridejo najprej. Plavo pa sta pobarvana 1 in 2.
Kam naj torej dam ram?

hvala

Pa se nekaj, kolko mate kaj swap file pri 512 rama? Ali lahko celo izključim swap?

tnx

  • premaknil: Predator ()

Dr_M ::

enga das v odmaknjen slot, druzga pa v enega od ostalih dveh,ni vazno v katerega...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OZZY ::

Ne. Mislim, da moraš dat v tista dva pobarvana, saj mam tud jaz na svoji plati dva pobarvana in prav v tista je treba dat. Mislim, da majo pri drugig platah anako narejeno. Sicer pa RTFM, kjer more bit to napisan.

Glede swap fajla. Nekako tako velik kot je tvoj pomnilnilk. Najbolje je, da je swap fajl na drugem disku. Če imaš dva. na enem je pač sistem plus ostale dobrote, na drugem, ki (če ga maš) pa bi bil za kak bekup in podobno pa bi dal swap na prvo paarticijo. To bo naredil jaz. Velikost particije pa bi jaz dal na 512 MB pomnilnika zraven še cc 750MB swap fajla.
Go with the flow.

Fury ::

skos das v enga k je v paru in enga k je sam.. pa dobis dualddr

Zheegec ::

Enega daj v tisti slot ki je najbolj oddaljen od northbridga (čisto desno), to je 1. Drugega pa v kateregakoli od ostalih dveh ki sta na levi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

b ::

Tko za informacijo: pise v navodilih kam je treba dat. In ce ne preberes navodil, pol das narobe in zadeva dela pol pocasneje. Ce se prav spomnim je pomembno samo to, da sta slota razlicne barve, se pravi en bel en moder, pa bo OK.

Jaz sem tista navodila bral sele potem, ko je nekdo drug sestavil masino in sem potem eno palcko prestavil v drug slot. Na uc ni blo videt razlike v hitrosti, s kaksnim benchmarkom se mi pa tudi ni dalo preizkusat.

Sicer pa super plata. Ce bi kupoval masino zase bi si jo zelo verjetno omislil. Ta je bila za brata.

MI_KO ::

Še eno vprašanje za dotično plato. Tokrat glede navijanja.

Če prestavim fsb na npr. 167Mhz mi računalnik ne boota. Kje tiči hrošč? Je treba kaki jumper prestavit al kaj. Procesorj je Tb-b rami pa so 333Hz, tak da nekaj rezerve bi moralo bit.

OZZY ::

Vprašanje: A to ti ne boota potem ko v biosu spremeniš al kako.

Pri men je blo tako, da ko sem v biosu spremenil mi ni hotlo bootat potem pa sem ugasnu preko napajalnika in prižgal pa je delal na 166 brez problema. in tudi sedaj dela.

Probaj dodati še malo voltaže.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

MI_KO ::

Ja, takrat ko v biosu spremenim. Iz 133 na 166 sem brez problema spremenu, ko pa oni manualni način probam, se pravi, da se odklenejo vsi fsb-ji in nastavim na recimo 166 ali 170 ali 180 pol pa se ne zbudi. Bom probal pe kak fsb med 133 in 166, če tam gre. Potem ne more biti voltaža kriva.

Bi pa rekel da ni voltaža, ker proc je pri kolegu delal tud na 180+ če se prav spomnim. Pa pri maleckyju je kupljen, on pa ga je testiral na 2000Mhz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938862 (19421) igor0203
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411280 (7823) asus
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946061 (4260) Veron
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814282 (3308) s5cougar
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593434 (2873) morphling1

Več podobnih tem