» »

Navijanje barton 2500 problemi

Navijanje barton 2500 problemi

1
2
»

mare87 ::

Če maš denar Antec 430w (25k), če ne kupi LC SIlent. Jaz mam v stranici 2x 120mm in stvar na 7v ni pretirano glasna in tudi hladi dobro.

MEDENA ::

delonge ...lahko bolj pojasniš ? :)

molex - kaj je to ?

a niso ti tri pinski kontakti 12v ?

kajzer ::

Molex je priključek za napajanje CDROMov an diskov. Je pa 4-polni priključek.

MEDENA ::

aja un zdej vem ja...

samo še vedno ne vem kako bi napajal ventilator na 5v namesto na 7v ?

Boki_ ::

Sorry, sm js falil. Za 12V daš rdečo od venta v rumeno molex, črno venta na črno molex. Za 7V uporabiš tisto kot sm prej opisal, za 5 v pa daš rdečo na rdečo in črno na črno. Simpl ko pasulj.
I'm back

ganzi ::

Samo da povem da je na 220x10 stabilen, Prime 95 je deloval ca. 22h. Ko bo pa nov napajalnik in boljše hlajenje grem pa naprej (vsaj upam):\
LP

lambda ::

A mi lahko nekdo prosim razjasni kakšna je zadeva s PCI/AGP frekvencami. Original so 33/66 MHz, ampak zanima me če se mojim diskom pa drugim stvarem lahko kaj hudega zgodi, če zadeva gre na 80/40 MHz (ali več)?

To sem že nekajkrat vprašal, pa nikoli ni blo konkretnega odgovora :\

MEDENA ::

ja pretirano navijtje ja nevarnost za PCI vodilo - disk...AGP vodilo - grafa

torej če imaš plato, kjer ima zaklejen PCI na 33mhz si rešen!

pa malo se poigraj še z Voltažo agpja....

ne pretiravaj.....vedno spremljaj posamezne hz :)

lambda ::

Zadeva ni zaklenjena (kt400). Kaj pa zdj ... v jok pa na drevo?

V glavnem FSB lahk na jumperjih nastavim max 166, kar pomeni, da če hočem spravit FSB kaj višje, gre zraven tega tudi frekvenca PCI/AGP. Lahk preprosto obrnem do 250 MHz FSB (to pomeni 50/100 MHz za PCI/AGP), kjer pa rajši ne vprašam, kaj se zgodi.

Zdele ga furam na 185 MHz FSB. Zanima me konkretno, kaj se lahko zgodi, če ga dam na 200 (a bom skuril diske pa grafo, a bo zadeva samo malo toplejša, ...???). Točno to sem jaz hotel povedati s tem, da sem to že večkrat vprašal, pa ni pravega odgovora. Vsak pravi, da je nevarno iti previsoko - kje pa je ta previsoko?

MEDENA ::

edino če imaš v BIOSU količnik

FSB:AGP:PCI ?

ni pametno pretiravati z PCI ...do 40MHz max!

AGP pa tudi preko 75 ni dobro :>

Poldi112 ::

Kakor sem jaz nekoc bral imas lahko zaradi prehitrih vodil zmrzali ali/in sesutje diska.

Me pa zanima kako je z agp. PCI je zaklenjen, agp pa lahko imam na avto ali ga nastavim sam. Samo zdaj ne vem ali je recimo agp2x 133 ali se vedno 66.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

OwcA ::

Še vedno 66 MHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

VASkO ::

ce se ne motim, KT400 "podpira" 200mhz FSB, tak da se ti bo ob tej nastavitvi PCI/AGP clock postavil na privzeto vrednost.

Kleto ::

jest mam navadnga Athlona 2500 pa mi piše 1100mhz če dam default settings...
Kleto

MEDENA ::

hm čudno...dej manual pa je 166*11

cbelica ::

KT400 podpira FSB do 333MHz... podpira pa 400MHz DDR rame:\

lambda ::

cbelica ma prav ... podpira samo 166 FSB. Pa še za tega je treba na moji plati zalotat en mostiček, ker 166 gre samo, če ma proc to na default.

s5cougar ::

Pozdravljeni! Ko je že ravno govora o bartonu in navijanju le-tega. Sam imam tudi AthlonaXP2500+, ki ga hladi ThermalRight SP-97 :D. In tu se tudi veselje konča. Mlinček mam navit na 10x222MHz in napetost na procesorju nastavljeno na 1,7V. Ram na tej frekvenci dela prime-stable (stestirano na privzeti frekvenci procesorja). Problem je le v tem, da se mi računalnik po kakih 30min ugasne oz. zmrzne, čeprav temperatura na procesorju ne preseže 51 stopinj (NF7-S bios #10 kaže višje temperature). Je morda problem v napajalniku, ki je "samo" 353W Enermax?

Hvala za odgovor.
Errare humanum est.

MEDENA ::

kaj maš spet težave ? kaj pa nihanje napetosti ?

sam ni mi jasno kako ti doseže 51°C ? še meni doseže 55°C v prime95 z jadnim zalmanom 6000cu.... 8-O

MEDENA ::

kako to misliš bios #10 ????????

kaj nimaš klasičnega zadnjega uradnega ?

BIOS vendor Phoenix Technologies, LTD
BIOS revision 6.00 PG
BIOS release date 04/22/2004

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

s5cougar ::

Ne, bios je v bistvu prvi uradni (#10), zadnji je pa 2.4, right? Sam tale je neki beta navijalski bios od TicTac-a, ne vem čist točno kateri. Z zadnjim uradnim bi mel nekje 41 stopinj. Nihanje napetosti ni problem, ker prime potem ne bi bil stabilen. V mojem primeru prime dela skoz v redu, potem pa čez pol urce črno na ekranu...
Errare humanum est.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s5cougar ()

MEDENA ::

stari look here :

http://s6.invisionfree.com/underclock/i...

registriraj se

kle maš tictac osebno :D

s5cougar ::

Svoj bios sem že itaq našel (v bistvu TicTac-ov), rad bi le odpravil težavico, ki se je pojavila. Je menjava napajača smiselna?
Errare humanum est.

ganzi ::

ja prvo poglej kakšne napetosti imaš pol pa razmišljaj o menjavi;)
LP

ganzi ::

ubistvu probi mal dvignit voltažo na procesorju..
LP

MEDENA ::

meni zdej dela 200*11 OK

samo ko dam 210*11 ne boota xpjev

bo treba VCORE dvignit na 1.75V + ?
VDIMM na 2.7V+ ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

s5cougar ::

Že mam Enermaxa 460W! Bomo zdej vidl kak bo.
Errare humanum est.

bobby ::

Se javljam, še en ponosen lastnik amd2500-M in zaenkrat mi ha je spravl navit na 12,5*200-rock stable, 1,75V,navadno slajenje,en navaden hladilnik, temp full load 53 stopinj. mam pa sam 300W napajalc pa zaenkrat dela vse tko kt treba-kolk cajta pa še pa ne vem :)

resno,ste me prepričal za ta cpu in ni mi žal. po testih zadeva rula glede na to da sem dal sam 22K sit.

He he zdej si bo pa treba vodno omislt! :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ganzi ::

s5cougar poročaj a je kej bolš:D
LP

s5cougar ::

Voltaže so malo bolj stabilne (sam so že itaq prej ble super) - 1.7V, 2.72V, 3.34V, 5.05V in 12.10V. Podobno kot prej mi comp zmrzne po nekaj časa 100% obremenitve, kot da proc ni dovolj hlajen>:D. Je zelo pomembno koliko zategneš vijake pri nameščanju ThermalRight-ov?
Errare humanum est.

ganzi ::

Ne vem kok je pomembno kok jih zategneš.
A si probu mal še povečat voltažo? K js mam na 1,775V da mi dela na 220x10, kr mal visoka voltaža za mobilca ampak sam tko dela.

Me pa ful zanima a se mi splača menjat napajalc, da bi mogoče lahko bolj navil. Moram nekje dobit za probat kakega anteca al pa tagan:\
LP

s5cougar ::

Bolj kot zvišujem voltažo na procu, prej mi zmrzne, kot da bi imel nek chep-shit hladnjak;(.
Errare humanum est.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton 2500+@200x10.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
574019 (3062) EvilK|NG
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132000 (15605) K0K0
»

Navijanje problem

Oddelek: Navijanje
181304 (1028) matter
»

par vprašanj glede navijanja 2400+...

Oddelek: Navijanje
191222 (881) boštjan
»

athlon XP 2400+ (FSB 266mhz)

Oddelek: Strojna oprema
5768 (677) killah bee

Več podobnih tem