» »

eBay

eBay

mare493 ::

Živjo :)
Zanima me ali ima kdo izkušnje s PRODAJO na eBayu in če ja kako poteka?
Hvala :)

an3333 ::

Kaj te zanima?

mare493 ::

Imam pač stvari katere želim prodat.. in me zanima kako lahko iz slovenije to pošljem ko objavljam oglas mi ponudi edino možnost da pošljem iz ZDA..

an3333 ::

Najprej se prijavi na enega od EU ebayev (de, co.uk, ...), potem pa pač normalno objaviš oglas. Pozor, ebay/payal pobirata ogromne provizije, v primeru sporov sta skoraj vedno na strani kupca (tudi če je očiten prevarant), če si nov uporabnik se zna zgodit, da ti blokirajo e dokler ti kupec ne da pozitivnega feedbacka (včasih ti tudi blokirajo kar tako). Tbh, ko enkrat sešteješ vse njihove provizije se ti že skor bolj splača prodat v slo.

mare493 ::

Hvala za odgovor :)

an3333 ::

Če imaš kako bolj specifično vprašanje, kar vprašaj. Aja, s kupci komuniciraj preko ebaya/paypala, tako v primeru sporov vidijo vse skupaj in boš težje nategnjen. Tako kot prodajalec kot tudi kod kupec. Vrednih predmetov ne pošiljat brez sledenja, ker v tem primeru lahko kupec avtomatsko reče da ni dobil in ti bo paypal pobral denar z računa. Prav tako ne puščaj večjih vsot denarja na paypalu, ker se lahko iz tega ali onega razloga odločijo, da ti zamrznejo denar za par mesecev (so dost lopovi in izkoriščajo luknje v zakonih, da se obnašajo kot banka, hkrati pa jim ni treba izpolnjevat vseh standardov, ki jih banke morajo). Pazi tudi pri prodaji digitalnih dobrin, ker si lahko hitro nategnjen.

Isotropic ::

racun ti najbrz bodo zamrznili ja, dokler jim ne posljes podatkov o firmi

mare493 ::

Sem ugotovil da je to malo preveč zakomplicirano zame tako da bom kr v sloveniji prodal te stvari pa čeprau po mal manjši vrednosti..
Še 1x hvala za odgovor :)

an3333 ::

ko odšteješ vse njihove provizije boš pomoje v slo dobil več denarja

Machete ::

Juhu še ena nova tema o ebayu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435933699 (3051) lolipop2
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737471 (20502) plusdzabaka1
»

ebay.de prodaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
457913 (1703) pafewu
»

Težave z Paypalom, prosim za pomoč. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7311562 (9281) markuljac
»

Ebay - vračanje nedelujoče stvari

Oddelek: Pomoč in nasveti
273342 (2442) shadeX

Več podobnih tem