» »

Prehod iz Mobitel na Tušmobil, mobitel v zadnjem računu zaračuna stroške prekinitve NR UMTS

Prehod iz Mobitel na Tušmobil, mobitel v zadnjem računu zaračuna stroške prekinitve NR UMTS

Siddh ::

Pozdravljeni, 22. julija letos sem se odločil za prehod iz Mobitelovega paketa Itak đabest na Tušmobilov MINGL Drzen.
Prejšnji teden pa sem dobil položnici za obe naročnini. In sicer Mobitel mi je zaračunal tistih rednih 19€ za celomesečno naročnino + 32€ dodatnih stroškov spremembe/prekinitve NR UMTS, skupaj imam položnico za 51€. Pri Tušmobilu so mi zaračunali okrog 3€ za naročnino in dobrih 10€ priključnine.

Zdaj pa me zanima zakaj mobitel računa spremembo oz. prenos številke k drugemu operaterju. Ko sem sklenil pogodbo s tušmobilom, mi je bilo rečeno, da razen priključnine drugih stroškov ni. Pri mobitelu pa sem pogodbo z vezavo za dve leti sklenil marca 2012, torej mi je že 2014 potekla. Kolikor vem se po pretečenem roku vezave prekinitev naročnine oz. prehod na drugega operaterja nebi smel zaračunavati.


m0LN4r ::

Welcome to the club. Meni so poslali racun t2 za prekinitev po treh letih in telekom za 4 dni neta in prekinitve znotraj roka 15 dni:

evo
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadowfax ::

To je pri vseh isto sranje. Sam sem želel presedlati s Tušmobila na Simobil, pa bi moral plačati cca. 50€ za povrnitev ugodnosti, ker imam tistih 10% popusta na mesečno naročnino. Potem pa še dodatno za predčasno prekinitev in še za prenos številke oz. nekaj takega.

Dr_M ::

In sicer Mobitel mi je zaračunal tistih rednih 19€ za celomesečno naročnino + 32€ dodatnih stroškov spremembe/prekinitve NR UMTS, skupaj imam položnico za 51€.


Strosek spremembe/prekinitve NR UMTS pomeni predcasna prekinitev UMTS aneksa. Torej, odplacat si moral se telefon, ki si ga imel na aneksu.

DonRan ::

Siddh je izjavil:

Pozdravljeni, 22. julija letos sem se odločil za prehod iz Mobitelovega paketa Itak đabest na Tušmobilov MINGL Drzen.
Prejšnji teden pa sem dobil položnici za obe naročnini. In sicer Mobitel mi je zaračunal tistih rednih 19€ za celomesečno naročnino + 32€ dodatnih stroškov spremembe/prekinitve NR UMTS, skupaj imam položnico za 51€. Pri Tušmobilu so mi zaračunali okrog 3€ za naročnino in dobrih 10€ priključnine.

Zdaj pa me zanima zakaj mobitel računa spremembo oz. prenos številke k drugemu operaterju. Ko sem sklenil pogodbo s tušmobilom, mi je bilo rečeno, da razen priključnine drugih stroškov ni. Pri mobitelu pa sem pogodbo z vezavo za dve leti sklenil marca 2012, torej mi je že 2014 potekla. Kolikor vem se po pretečenem roku vezave prekinitev naročnine oz. prehod na drugega operaterja nebi smel zaračunavati.


pri Tušmobilu si plačal samo priključnino to že drži, si pa ostalo moral plačati za odhod od mobitela, na žalost če si mel tak aneks in pa telefon, se potem to nabere na koncu...

s6c-gEL ::

Pozdravljeni, 22. julija letos sem se odločil za prehod iz Mobitelovega paketa Itak đabest na Tušmobilov MINGL Drzen.
Prejšnji teden pa sem dobil položnici za obe naročnini. In sicer Mobitel mi je zaračunal tistih rednih 19EUR za celomesečno naročnino.

Tole je fishy, 22.7 je bil torek, morali bi ti zaračunati sorazmerni del naročnine za mesec julij, razen če so pri TM podali zahtevo za prenos šele na koncu meseca.
Si 22.7 (oz TM v tvojem imenu) podal zahtevo za prekinitev naročnine pri Mobitelu ?

Mobitel pošlje račun za prejšnji mesec že nekaj časa...


btw, strošek prekinitve NR pri Mobitelu znaša od 1.5.2014 12 eur.
http://www.telekom.si/info-in-obvestila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Siddh ::

Telefon sem najprej vzel marca 2010, ko sem prvič sklenil vezavo, potem sem marca 2012 po preteku vezave sklenil vezavo z novim paketom, telefon pa sem vzel decembra 2012 v akcijski ceni, ki sem jo takoj plačal, položnica pa ni bila zaradi tega nič višja.

Saj jutri ko bom imel čas grem osebno na mobitelov center, ampak imam problem, da ne najdem pogodbe iz 2012. Verjetno imajo oni kakšno kopijo, saj sem takrat že podpisal pogodbo na računalniku.


s6c-gEL ::

Priloži sken položnice brez vidnih osebnih podatkov.

Dr_M ::

telefon pa sem vzel decembra 2012 v akcijski ceni, ki sem jo takoj plačal, položnica pa ni bila zaradi tega nič višja.


Si ga vzel na 24 mesecev?
Placal si pogodbeno obveznost (subvencionirana vrednost telefona), ki bi ti jo sicer za cas vezave placal telekom.

Siddh ::

Telefon sem takoj plačal, ne na 24 mesecev.


perovice ::

Sej si povedou dost. Decembra 2012 si vzel nov telefon pa tut če si takrat plačal celotno ceno naenkrat si telefon še vedno vzel po akcijski ceni oziroma z vezavo. Se pravi so ti poslali račun za predčasno prekinitev, ker se z nakupom po akcijski ceni zavežeš tudi k podaljšanju naročniškega razmerja.

lp Pero

Dr_M ::

Tako je, ti si pogodbo (aneks) podpisl za 24 mesecev, ne za en mesec ali kolikor pac ti mislis..
Lepo si izracunaj, koliko je telefon stal po polni ceni in koliko po akcijski in deli to z 24 in bos dobil pogodbeno obveznost.

Siddh ::

no ja zdaj vidim, akcijska ponudba velja ob sklenitvi ali podaljšanju pogodbe. Ker sem sklenil pogodbo marca, telefon pa sem kupil decembra, so mi pogodbo podaljšali za 24mesecev, ker drugače nebi bil upravičen do akcijske cene.
Prodajalci pa itak ne povejo, da mi potem aneks poteče komaj decembra 2014.


jakan123 ::

Zato pogodbo prebereš preden jo podpišeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632175187 (31395) neosonic
»

Telekom - Paket 2013 v Paket 2014 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127261 (21199) harvey
»

Tušmobil - odsvetujem

Oddelek: Mobilne tehnologije
419150 (5600) prox
»

Konec aneksa in prestavitev številke

Oddelek: Mobilne tehnologije
192117 (1944) boss-tech
»

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
674224354 (191814) šernk

Več podobnih tem