» »

Geografija - Prvo crpalisce nafte

Geografija - Prvo crpalisce nafte

Sodom ::

Mogoce ve kdo, kje je bilo prvo crpalisce nafte na svetu?
Profesor mi je delno zaupal, da je to bilo (baje) v Ameriki, torej je izbor tudi malce bolj omejen.


Dobra dusa dobi hladno cyber-1825 (beri: lasko).
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Gandalfar ::

ce morm guglat namesto tebe - glej da dobim to pivo ;)


Today's oil industry actually began almost 150 years ago -- in 1859. In those days, an oily fuel for lamps and lubricants was made by melting the fact of whales. But whale oil had become expensive. A company called the Pennsylvania Rock Oil Company became interested in digging for natural oil. Oily rocks had been encountered in Pennsylvania by people drilling for salt. At first, this "rock oil" had been used as a medicine, but if enough of it could be found, perhaps it might be a cheaper substitute for whale oil.

http://www.fe.doe.gov/education/oil_his...
http://www.priweb.org/ed/pgws/history/p...
http://www.drillinginfo.com/Wonderings2...
http://www.geocities.com/espee9164/oil....

Thomas ::

Pa naj še kdo reče, da Google implant v glavi, ne bi bil koristen.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Če ga ne bi znal uporabljat ... get my point? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Bi (implant) imel v ROM zapečen translator iz "ke so tapru nafto črpal" v Google line: "first oil drill". Pa potem nazaj v "V Pensilvaniji (ZDA) leta 1859."

Get my point?

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

hehe.

če bo translator obvladal vse besedne zveze, vsa narečja...vsaka mu čast :)

Gandalfar ::

Thomas: ceprav kaj naredis, ko nekdo hijacka google pa je prvi reply 'Free Pr0n NewsLetter' ? :)

Pri GoogleRank tehnologiji se obcasno to zgodi, da kr ena napacna stran pride na vrh. Kako zagotovis kvaliteto informacije. Glede na to, da predvidevas da je vse kar nazaj dobim en stavek.

Thomas ::

Simko,

Ne, translator lahko kar odda "ke so tapru nafto črpal" in sprejme: "V Pensilvaniji (ZDA) leta 1859." Že en bablefish na netu al pa Google sam to popedena.

Da ni treba tok velicga akumulatorja s sabo nost.

>:D

Gandalfar,

Vedno imaš lahko nek inteligenten proxy, ki te obvaruje pronskih zadev, če in kadar tako želiš.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sodom ::

Se opravicujem vsej nacitani inteligenci, ki se je zgrnila nad mano le zaradi tega, ker pac (mogoce) nimam casa, da bi se ubadal se z googlom, ker imam (mogoce) katere druge stvari za poceti?


Vam je to mogoce smesno, bi pa bilo meni bolj, ko bi mi prihajali s se bolj neumestnimi vprasanji na podrocje moje stroke (tj. glasbe, glasbenega snemanja, masteringa, miksanja,...).


Hvala za pozornost.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Thomas ::

Ne, ne ... ni problema. Ti nimaš časa za Google se naučit, kakšen se nima pa časa naučit pisat pa brat.

Kakšn niti štet, kaj šele računat!

Zato se nikar preveč ne sekiraj. Te bomo že mi!

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sodom ::

Opusti sarkazem, ker izpadas bedasto in skrajno neresno.
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Thomas ::

Samo neresnim in bedastim se tako zdi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Ne se sekirat. Vsi, ki ne znajo najdt 'feeling lucky' odgovora dobijo taksen sprejem. In pomojem je prav - da se zamislijo :]

Thomas: uporabljas se kaj drugega polega samega osnovnega googla?

Thomas ::

Advanced search je nadvse koristna zadeva.

Ampak pravilo je predvsem tole:

Vse kar specifičnega že veš o neki stvari - vtipkaš da ti poišče.

Če naprimer za tole nafto veš, da so jo začeli črpati 1859, potem obvezno vtipkaj tudi 1859. Če veš, da je bilo to v Pensilvaniji - vtipkaj to.

NIKOLI ne vtipkavaj zadev, ki so splošne.

Sem recimo nekaj slišal, kako je milion dolarjev nagrade za rešitev Goldbachovega problema.

Milijon dolarjev ne bom pisal notri. Vsi sanjajo o milijonu dolarjev. Napisal bom: Goldbach prize.

Voila!

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Meni se zdi, da je skoraj se najbolj efektivna 'brute force' metoda. Natipkas nek priblizen pojem nakar poklikas vse zanimivo na prvih parih straneh z rezultati.

Problem je ker si vcasih omejen s hitrostjo interneta in si ne mores privoscit odpreti 20 razlicnih straneh v 2 minutah.

Thomas ::

Stvar sloga, ja.

Ampak predvsem je nekaj. Če nimaš pojma, z Googlom še nekoliko hitreje zabluziš.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peak oil? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
56342793 (23434) guest #44
»

Oil Peak (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
987503 (5925) gzibret
»

Mol slovenija - iskanje slogana

Oddelek: Loža
463454 (2764) perci

Več podobnih tem