» »

Mol slovenija - iskanje slogana

Mol slovenija - iskanje slogana

mylos ::

Pozdravljeni.

Podjetje mol slovenija je hitro rastoča naftna družba evropskega kova. Njen izvor je na madžarskem ter za podrečje slovenije išče primeren slogan.

Ker vemo, da se na tem portalu nahajajo zelo kreativni in domiselni ljudje, vas vljudno vabimo k sodelovanju pri iskanju slogana.

V samem uvodu smo vam navedli smernice, za kaj slogan sploh. Vse ostalo pa prepuščamo vaše inovativnosti in domišljiji.

V kolikor imate kakršenkoli predlog, vas prosimo, če nam ga posredujete na e-mail naslov:
misa4@volja. Net (igor džankič, komercialna dela na mol slovenija)

P. S. : vaše predloge bomo preučili in vas pravočasno obvestili o izboru le tega. Seveda se bomo dogovorili za primerno nagrado.
  • polepsalo: OwcA ()

moj_nick ::

naftna družba???
namesto da se ukvarjate z nečim, kar ne bo trajalo več kot 50 let, bi raje investirali znanje in denar v alternativne vire energije.

Vi, kot zastopnik, bi si pa lahko brez problema našli drugo tržno nišo. Na sončni strani alp je še veliko možnosti, kako prodreti na trg.

Slogan??? nimam pojma |O
110111001001010001010000

Thomas ::

Ma daj ... nafta je čist okay.

Zelena mrena čez oči, oziroma čez pamet, je resna nadloga. Da se ne boš z avto vozu - tvoj_nick!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

moj_nick ::

itakh d se bom z avtom vozu - ampak ne na nafto. Do takrat se bom pa še z beciklnom.

btw a se teb zdi, da bi lahk sploh uspel na tem slovenskem trgu? Pod pogojem, da imajo nižje cene že, drugače pa ne, IMHO
110111001001010001010000

moj_nick ::

za zeleno mreno sem pa še premlad. Le pazi, da je ti ne dobiš >:D
110111001001010001010000

Thomas ::

Sick tired sem od telih Zelenih lajn, sick tired.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

moj_nick ::

vse kaže na to, da me ne razumeš. s samim okoljem ni problemov, problem je s trgom, ki je nasičen.

btw kaj si mislu z zeleno mreno? grenpis al omejevanje vida?
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Thomas ::

Trg nasičen? Trg je monopoliziran, ne pa nasičen. Konkurenca je zmeraj dobrodošla, za nas potrošnike. Kako je pa z delničarji MOL-a je pa čisto njihov problem. Če so presodili, da bodo svoj kapital investirali pri nas - toliko bolje za nas. Če pa tudi zanje - je pa stvar njihove presoje.

Greenpeace zelen si se mi zdel v prvem postu, tvoj_nick. Pa tudi še v drugem.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

moj_nick ::

FYI nisem. Kar pa še ne pomen, d smetim okol.

Po svoje imaš res prav - kar se tiče konkurence.

Kje je trg monopoliziran?
Petrol, Israbenz, Ina, privatniki itd.
110111001001010001010000

Thomas ::

Trg je monopoliziran s tem, da morajo vsi imeti enako ceno bencina in sorodnih artiklov.

Dogovorna ekonomija. Razumem, da hoče imeti vlada svojo trošarino iz bencina. Toda najmanj od tam, bi se lahko cene oblikovale povsem prosto. Morda kdo (zaradi kakšne inovacije) lahko zniža maržo za 50%?

Tega ne vemo, ker ni svobodnega trga. Vsaj ne dovolj svobodnega, od katerega bi imeli korist vsi mi.

Žal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

asPeteR ::

Slogan:

Mol nafta ...nafta brez moljev.

:D
http://blog.stegnar.com

moj_nick ::

Se strinjam, vendar ce bi lahko naredili kaj podobnega, bi ze, saj ta firma ze obstaja v drugih drzavah.
Sj mogoce so pa to ze naredili, samo mi tega ne vemo :\ eh.

@mylos: upam, d si dobil kaj na mejl
110111001001010001010000

Thomas ::

V nekaterih državah je tako, da bencin ni povsod enako drag. Odvisno od tega, kje tankaš. Na avtocesti je drag, v vasi pa ni toliko.

Pri nas to birokracija "uspešno" zanulira. Kar pa ni zastonj. Na en (neočiten) način, to potem občutimo vsi.

Petrov slogan mi je pa zelo všeč. Upam, da bo tudi MOLu. Če ga bo mylos porabil za svoj podpis - bo to že zelo dobro znamenje!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

moj_nick ::

Vem za en skrajen primer pri cenah. V Italiji je pregovorno bencin zelo drag. A na sreco obstaja smucarsko sredisce Livigno, ki je tezko dostopno (le iz Svice), zato so uvedli brezcarinsko cono. Bencin je tam smesno poceni :D

Fajne so tele brezcarinske cone - bi jih mogl bit vec :D
110111001001010001010000

BigWhale ::

> Sick tired sem od telih Zelenih lajn, sick tired.

Thomas, spet ti najedajo? ;) Raje se nehaj sekirat, skoda zivcev. :P

Sicer pa bo nafte res zmanjkalo (Mad Max anyone? ;>), porabljamo jo hitreje, kot pa nastaja. ;)

No ja, mogoce, ce prej ne osvojimo vesolja in jo najdemo na kakem drugem planetu... ... waaaait, fosili, zivljenje, drug planet... .. Catch-22 :P

Edina dobra stvar v Ameriki je bila pateticno poceni bencin, sedaj nevem kaksne so cene (najbolj smesno je bilo pa njihovo prepricanje, da je diesel nekaj kar samo tovornjaki tankajo).

;>

@ljash ::

evo še moj predlog: Nafta je drek!

(se strinjam s tistimi, ki trdite, da bi morali več vlagati v novejše vire energije.


LP

sketch ::

Uf, tole je pa smeha vredno.

Kot prvo, že sam način iskanja slogana je dvomljiv. Porajajo se dvomi o obstoju PR oddelka v podjetju, kaj šele njegovi učinkovitosti.

Kot nekdo, ki se sem ter tja ukvarja s celostnimi grafičnimi podobami (pod katere spadajo tudi slogani ipd.) vam lahko povem, da se logo ne dobi tako, s spraševanjem po forumih (če že sprašujete javnost, se naredi natečaj).
Oziroma, če že hočete izkoristiti kreativnost nekoga in ga zato ne plačati, vsaj podajte več podatkov.
Kakšno podjetje? S čem se ukvarja? Kakšen je vaš CGP? Kakšen je moto, ideologija, imidž katerega bi radi imeli? Slogan za "naftno podjetje" je lahko vse od "Energija!" pa do "hipHop" al' karkoli. Veliko, veliko premalo podatkov... ker slogan naj bi nekako izražal duh podjetja (npr. EAjev "Heroes wanted, audition now!" je dober, phillipsov "Obrnimo svet na bolje"...). iz treh stavkov pa se ga ne da razbrati.

Razpišite natečaj, najdite si dobro žirijo, dajte na stran 500.000 SIT nagradnega sklada pa dobite od študentov spodoben slogan in logo. Manj kot plačate katerikoli agenciji pa običajno še bolj izvirno in učinkovito.

lp
s.
Adapt and overcome.

Thomas ::

bmw-f1

To si jest razlagam kot "be em ve - formula ena".

In TEGA skrbi kurjenje nafte! LOL.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Hehe, če gledaš porabo na konja (HP), je formula 1 ekonomičnejša od mojega clia s 75 (HP) >:D

Thomas ::

Perci,

Če pogledaš tako - vendar ni to ravno najboljši kot gledanja, po mojem. Sej meni se v F1 ne zdi nič narobe, čeprav je sam nikoli ne gledam. Ljudje jo hočejo.

Tragično je pa to, da tudi nekaterim navdušencem za F1, zeleni zbujajo slabo vest. Nimajo potem reveži niti tapravega užitka! Skoz razmišljajo o dodatnem ceodva. :D

whale,

Zeleni mi najedajo ja. Ne čisto zmeraj in povsod, včasih se celo strinjam. Ampak 90% njihove aktivnosti je pa čisti bluz.

Z drugih planetov voziti nafto, je pa čista zguba. Sej si se samo hecov - ane?


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Če pogledaš tako - vendar ni to ravno najboljši kot gledanja, po mojem.


Itak da ne, ampak mal heca mora bit ;).

Thomas ::

Mam pa slogan:

MOL oil - napojimo vaše konje!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

asPeteR ::

Thomas: Hm, mogoce bo pa mylos tal tale tvoj slogan v podpis ...:D Ker mu ocitno moj ni vsec ...:D
http://blog.stegnar.com

Thomas ::

Za počakat je! Mogoče ni še nič pogledal semle, kjer so se že začele kresati odlične ideje! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

asPeteR ::

Thomas: Hoces rect - brain storming.:)

Ah, jaz pa vem, da je sigurno ze pogledal ... Pa ne enkrat.
http://blog.stegnar.com

blabla ::

Mol Slovenija: Vi molite za cenejšo nafto, mi vam jo pa priskrbimo.

:)

Matek ::

Iz vas izMOLzemo še zadnji tolar...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Thomas ::

MObiLe oil je bil kupljen, mi tankamo naprej!

Tudi MOLkova najraje toči pri nas.



Samo nekaj mi pravi, da tile naši predlogi niso obravnavani z dovolj razumevanja.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mylos ::

Vsak stavek je skrbno prebran.
1.Sketch - glede politike iskanja logotipa - brez skrbi, da vemo, kako je potrebno postopiti. Zakaj smo postavili to vprašanje na forum - agencije in ostale company, tukaj gre za ljudi, ki so že izživeli svoj umetniški navdih in s težavo najdejo izvirni sloga. Zato smo se odločili za poplnoma preprost način iskanja slogana, brez omejitev, smernic, napotil,... Vsakdo si naj da duška pri razmišljanju. S takšnim preprostim načinom bomo prišli do preprostega slogana, ki ga je spesnil dejanski uporabnik "molovih" storitev. Kot reče slogan Taluma - LAHKOTA PRIHODNOSTI.
2.Jaz nisem zaposlen na MOLU, vendar pomagam prijatelju poiskati izviren slogan.
Moj predlog za slogan: HITRI IN DRZNI (samo še prijatelju tega nisem povedal - vendar bo sedaj vedel, ker tudi on vsak dan prebira vaše predloge).

In dobesedno rečeno, kandidat bo nagrajen in to primerno tej zadevi.

Lep pozdrav.
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

ToniT ::

In potem boš lahko pri Džankiču na Kidričevem nafilal rezervoar bencina....

Thomas ::

sMOLa, kolomaz, petrolej - to dobite vse pri nas!

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

asPeteR ::

mylos: Pomoje ce bos povedal koliko je vsote v igri bo glede predlogov situacija drugacna.;)
Pac, kolicina/kvaliteta idej je pomoje proporcionalna z kolicino ponujenega denarja.
http://blog.stegnar.com

Maria ::

Ne dur, MOL naj bo vaša izbira.

Vozimo ceneje (- kot opcijski dodatek).

Maria

p.s. Če bom nagrajena, gre denar ST za nove orglice;)

Thomas ::

Moje možnosti za nagrado so se s tem še zmanjšale.

Toda zadevo jemljem športno in se na moje konkurente nič ne jezim. Sploh ne na dame.


;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matek ::

Mislim da bojo vse te naše besedne igre težko izkoristili, če bo stvar tudi za na madžarsko :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

budili ::

kaj pa nekaj taksnega...

......... MOL OIL...........
Spoznajmo svet okoli nas!

....... MOL OIL.......
Skupaj v prihodnost!

..........MOL OIL...........
Zaupajte nam prihodnost!

......MOL OIL.......
Kjer se začne jutri!

........MOL OIL.........
Pojdimo naprej skupaj!

..........MOL OIL.........
Prihodnost je pred nami!

.....any?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

Tobias Beecher ::

Slogani:
1. MOL, LOL.

2.Tebi MOL v avto, meni keš v žep.

3.Moj MOL je boljši od PETROVEGA LOL-a.

4.MOL bo čez 50 let prodajal vodik, druge naftne firme pa ne bodo več obstajale.

5.MOL je moj dom.

6.MOL, najboljši studenec črnega zlata.

7.Tudi Zsolt Baumgartner tanka MOLovo gorivo v svoj bolid.

8.MOL, samo najboljše za vas!

9.MOL črpa nafto samo iz najboljših Ruskih črpalšč.

10.MOL petrol is the finest.

11.How MOL you go?

12.Do you speak MOL?

13.Tudi v Maibache tankajo pri MOLu.

Alexius Heristalski ::

Zsolt Baumgartner

Ja, ta je zelo primeren za na Madžarsko, v Sloveniji se verjetno ne bo tako dobro obnesel.:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tobias Beecher ::

Hm, te pa si dobite Popoviča al pa Walterja Wolfa za osebo X.

Tudi X tanka pri MOL-u.
:D

Pa lep dan vam želim!

Yohan del Sud ::

MOLi, da ni vode not...

Kaj pa je prva nagrada? 20 litrov bencina? Pošljete tudi na dom?

Alexius Heristalski ::

Še moj slogan:
Jutri TOČIMO ZASTONJ!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tobias Beecher ::

Voziti ekonomično in dinamično obenem? Ja, možno je, vendar samo pri nas. MOL.

Mi ne prodajamo nafte, mi vam prodajamo užitek, po najnižjih cenah v RS. MOL.
0:)

Alexius Heristalski ::

Moj slogan poseka vse!>:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BigWhale ::

Thomas, ja bilo bi potratno, sploh zato, ker bi zacudeni naftokopaci ugotovili, da nafte nikjer ni ;>

Hm, ja hecal sem se :P


Sicer pa:

MOLite, da vam ne bo manjkalo bencina... ;)

Alexius Heristalski ::

Glejte, kaj sem našel danes na ttx:

Madžari bodo kupili četrtino Ine
-----------------------------------------
Hrvaška vlada je odobrila prodajo 25-odstotnega deleža državne naftne družbe Ina madžarski družbi MOL.

Vlada je prodajo podprla soglasno, pogodba v vrednosti 505 milijonov dolarjev pa bo v Zagrebu podpisana še danes, ob navzočnosti hrvaškega premierja Petra Medgyessyja.

Odločitev hrvaške vlade je bila pričakovana, saj je MOL prejšnji teden prekosil avstrijskega tekmeca OMV, ki je bil pripravljen plačati 420 milijonov dolarjev. Čeprav je OMV nato izenačil ponudbo, so ocenili, da je to storil prepozno. Za nakup Ine se je pred časom zanimal tudi slovenski Petrol.

vir: TTX TV Slovenija, stran 419
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

McHusch ::

Goriva jutrišnjega dne (že danes).

Nekaj v tem smislu.

perci ::

"MOL - Brez H2O aditivov"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avstrijsko gorivo boljše od našega - samo mit? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12932689 (24440) zk_eu
»

Zamrznila Nafta v Golfu IV TDI (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8314860 (11290) Malajlo
»

Adobe zagnal kampanjo za Flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5417879 (15839) sirotka
»

Stanje naftnih zalog v svetu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15414300 (9951) Karaya 52
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229079 (26943) kixs

Več podobnih tem