» »

Najem avtomobila

Najem avtomobila

tx-z ::

Ali obstaja v Sloveniji kakšno najemanje avta? Vem da ima za podjetja to Avantcar, ampak a je kej tut za fizične osebe, ne sam za podjetja? Govorim o dolgoročnem najemu kot alternativa za nakup novega avta? Pa ne takoj napisat kok se to ne splača, ker ne vem a se al ne, zato sprašujem :)
tx-z

Scylla ::

Pojdi na avto.net, tam imaš cel kup avtov za najem :)

#000000 ::

Za pdjetja je to finančni lizing, vsaj tako se reklo nekaj let nazaj, je blo sicer dražje kot kredit ali obični lizing, ampak brez pologa in dražji obroki, ampak nimaš z vozilom nič drugega kot voziš in tankaš, vse ostalo od registracije, zavarovanja, servis ipd. plačajo oni, seveda na koncu vse plačaš ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

tx-z ::

No točno to, ampak za fizične me zanima :)
tx-z

AndrejO ::

Kreativni najemi.

Samo ti so usmerjeni v višje cenovne razrede, tako da ne vem, če je to tisto, kar te zanima.

Arctander ::

Išči operativni lizing. Vendar pa je zadeva namenjena predvsem pravnim osebam in za avtomobile višjega razreda ter za gospodarska vozila.

GrimReaper ::

Pa ne takoj napisat kok se to ne splača, ker ne vem a se al ne

Na tej omenjeni strani plačaš za 4 leta na koncu za 20kEUR avto 30kEUR, s tem da moraš že na začetku 6kEUR in potem vsak mesec 480EUR.
Kot si si že odgovoril, veliko bolje je našparat za en rabljen 5-10kEUR avto.

Itak so vsi najemi na splošno dragi. Sam sem dal 70EUR za tisti 2 uri vožnje z AM kolesom v Kranjski Gori, prvič in zadnjič da sem kaj najemal.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

No, kakršen koli kredit je vedno dražja opcija in "operativni leasing" ali "kreativni najem" ni nič drugega kot kredit.

Vprašanje je tako bolj na temo kje dobiti najugodnejši kredit in ne, če se kredit splača bolj kot nakup.

Vleči sem notri rabljena vozila nima smisla. Je OP lepo povedal, da ga zanima nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

tx-z ::

Aha, no sej to me je zanimal.. Sm mislu da pride malo cenej... Ker če ti oni skrbijo za servise, gume, pač vse stroške razen bencina, pa da pride malo dražje, niti ne bi bla slaba ideja... Ker pač lahko pol po par letih zamenjaš avto in nimaš nobenih skrbi. Če pa pride več k 10% dražje pa pol itak nima smisla.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33351821 (14487) m0LN4r

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955513 (48616) Mavrik
»

Avto iz Nemčije vreden 30K za 15K (lizing hiša ga je zaplenila). Je to nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118613 (16051) T0RN4D0
»

100.000€ za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35569397 (54116) RejZoR

Več podobnih tem