» »

100.000€ za avto?

100.000€ za avto?

Super Sonic ::

"Motor je zelo odziven, ampak ga je treba priganjati, da se premakne. Pa tudi na obratih ni ravno raketa. Sicer pa odličen handling."

Ravno to me je zanimalo, za hendling je jasno da je fenomenalen. Dans ja AC je en tak "prižvižgal" mimo.

"Je pa "problematičen" avto zaradi motorja. Jaz nebi upal kupiti, če ni kompletne servisne zgodovine. Motorji so občutljivi in ne pretirano vzdržljivi. Zaradi zasnove wankla pijejo precej olja, in nevešči lastniki lahko pozabijo dolivati. Tudi varčni niso."

Ko "sva" ene 20 leta nazaj z dedkom šrafuala mašino od golfa na ponku, mi je razlagal o teh mašinah. Ravno zaradi tega se jih vsi izogibajo, razen Mazde. Slaba vzdržljivost in visoka poraba sta bila že od nekdaj na tapeti. Bi bilo pa zanimivo narediti en krog s tem hudičem, svojo možnost 2 leti nazaj sem zamudil - bo prišla nova. ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

USS Liberty ::

Nissan pač ni porsche.. ko ljudje vidijo tega recejo "aha ok sporten avto" reakcija na porsche "wau hud" :))
In ljudjem ki kupujejo porscheja se gre samo za imidz da se vidi da ima pod palcem

takšno razmišljanje je v Sloveniji, kjer porscheje kupujejo razni bogati mesarji in odvetniki. Na srečo je v razvitih državah za zahodu dosti avtomobilsko razgledanih ljudi, ki celo mesece v vrsti čakajo, da pridejo do tega nissana, ki je pravi hit. Ta nissan bo v prihodnosti sigurno postal velika ikona in se bodo nekoč zbiratelji tepli za njega. Za porsche 911 se pa nihče ne bo tepel...

Še vedno pa ni porše. Pa ne mislim samo na značko. Udobje, luksuz, uporabnost, customer service...

Kot, da je porsche kaj posebnega. Ne rečem, če bi šlo za ferrarija ali lamborghinija... porsche 911 je zastarel avto, ki se mu še danes na zunaj vidi, da je nastal iz hrošča. Pa ne vem, od kje ti to, da je GTR manj udoben, lukzuzen in uporaben kot porsche. GTR je večji, prostornejši avto, ima zadaj normalno velik prtljažnik, kamor lahko celo nekaj spraviš. Je lepši, tehnološko bolj sofisticiran. Porsche 911 spada še v stare analogne čase, GTR je pa avto 21. stoletja. Kvaliteta izdelave je najbrž podobno dobra pri obeh. Edino kar se strinjam je to, da ima Porsche pri nas boljši customer service. To pa je zato, ker se nissanu zaradi velikih stroškov pač ne splača vzdržavati servisne podpore za GTR, za enega ali pa nobenega GTR-a, ki bi ga pri nas vsako leto prodali.

Če se ne motim, je tele GTRe moč dobiti le v izbranih Japonskih prodajalnah Nissana?

GTR dobiš v večjih evropskih državah pri uradnih Nissanovih dilerjih, tudi v Avstriji...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

USS Nimitz, glede na to kakšne pišeš sklepam, da nisi ne GTR ne 911 videl od blizu.

edit: utemeljitev

1. Porše ima verjetno največ avtomobilov, ki so postali klasika. Mogoče se lahko edino ferrari primerja.

2. Imajo ogromen krog oboževalcev in lastnikov, ki prisegajo na znamko. Tiste mesarje in odvetnike si si izmislil. Logično, da avte za toliko denarja kupujejo premožni ljudje. Ampak to je znamka, ki jo največkrat vidiš na dirkališčih. Odstotek ljudi, ki ima poršeja in se vsaj občasno udeleži kakšnega track daya je ZELO visok.

3. Avtomobili so DALEČ od zastarelih. Ne morem ti splošno napisati kaj točno ni zastarelo, ker niti ne vem kam ciljaš. Ampak Porsche je pionir na mnogo področjih. Podvozja, menjalniki, zavore, motorji... Praktično vse je top v klasi.

Predlagam, da se enkrat zapelješ s kakšnim 911 turbo pa potem razlagaš kako je avto zastarel in počasen. Tisti časi na Ringu kažejo v prid nissana. Če spremljaš zadevo verjetno veš tudi, da je veliko ugibanj o tem s kakšnimi gumami so bili doseženi časi, katero verzijo proge so vozili pa še kaj.

Če spremljaš situacijo veš tudi, da GTR ni ravno popoln. Prvi modeli so po tekočem traku lomili menjalnike in kurili sklopko, zaradi teže so imeli nekonstantne čase že po nekaj krogih na dirkališču pa še kaj bi se našlo.

Debatirat kater avto je boljši je nesmiselno in vsak, ki trdi, da je eden absolutno boljši od drugega za moje pojme ne ve kaj govori.

Zgodovina sprememb…

huelz ::

Pri enem od renojevih prodajalcev sem slišal, da se da dobit tud GTR-a. Seveda po naročilu.
Ga imam raje kot porscheja.

IceIceBaby ::

huelz, Nissan Krulc ga 100% lahko dobavi. Ampak je čakalna vrsta kar konkretna, pa tudi cena je precej visoka. Se ga da dobit, ampak ni ravno isto kot če kupiš micro.

huelz ::

Ja no sam tolk, da ni treba ravno hodit drugam. Čakalna vrsta se pa razume da je.
Glede cene pa, ni kaj dosti drugače kot kak decently speced porsche.

USS Liberty ::

USS Nimitz, glede na to kakšne pišeš sklepam, da nisi ne GTR ne 911 videl od blizu.


Seveda sem se že peljal porscheji - prvi je bil že davnega leta 86 porsche 944, tudi s carrero sem se že peljal, z verzijo 996. Z GTR-om se pa še nisem peljal, si pa zelo želim, sem pa ta avto videl od blizu v Avstriji v Bad Kleinkircheimnu...

Okusi so različni, ampak meni Porsche ni bil nikoli všeč. To je za moje pojme eden najbolj precenjenih avtomobilov. Če recimo tisto malo igračo Porsche Caymana S naročiš z dodatno opremo, plačaš za Caymana skoraj toliko kot za GTR-a, pa ta avto za moje pojme ne seže GTR-u niti do kolen...

Ti pa ne bom več vsiljeval svojega mišljenja in se prepiral s tabo... Imaš vso pravico, da ti je Porsche bolj všeč kot GTR.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Hvala, a nisi mogel tega že 3 strani nazaj nehati početi? :)

Okapi ::

Kaj češ, nimic ni poln predsodkov samo pri ljudeh, ampak tudi pri avtih;((

O.

IceIceBaby ::

USS Nimitz, da se razumemo. Tudi jaz nisem porsche fan. Ampak lahko si še tako strasten zagovornik ferrarijev, GTRov, BMWjev ali kakšne druge znamke pa vseeno ne moreš zanikati vloge, ki jo ima Porsche v svetu avtomobilizma.

Sicer pa, če bi zbiral med 911 turbo in GTR bi vzel denar pa si kupil nekaj čisto tretjega :)

djordjevic ::

Ja, hišo in karavana za 30k. Malo za šalo, malo zares. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

blackbfm ::

Okusi so različni, ampak meni Porsche ni bil nikoli všeč


Lol, men pa ne tale nissan. Vrjamem da je kul avto ampak oblika je pa poden.

Meizu ::

blackbfm je izjavil:

Okusi so različni, ampak meni Porsche ni bil nikoli všeč


Lol, men pa ne tale nissan. Vrjamem da je kul avto ampak oblika je pa poden.


Meni je pa glih oblika pri GTRu dokaj brutalna, še posebej v sivi in črni barvi. Noro.

Drugače pa porši niso nben izmeček od avtov, zelo prefinjeni avtomobili, ter izpopolnjeni. Ni treba nakladat o neki zastarelosti, če te muči, da so recimo še do 1998 obstajali porši na zračno hlajenje. Tisto zračno hlajenje je bilo noter ziher z razlogom. Če bi vodno hlajenje opravljalo boljšo nalogo, potem bi ga ziher implementirali v sam motor.

USS Liberty ::

Na posnetku en rus po Moskvi z GTR-om drvi 303 na uro... Mi je pa tale GTR-ov digitalni dashboard blazno všeč. Se vidi, da so ga delali Japonci... izgleda zelo geekovsko

http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Good Guy ::

nč posebnega;)

$%&/() ::

Pa tale je natunan na ~800 konjev.

USS Liberty ::

Kaj pa ljubitelji bencinskih hlapov menite o novem Chevroletu Camaru? Mislim, da je dizajn tega avtomobila zelo dober, zelo posrečena kombinacija retro in modernega. In ta avto je v ZDA res smešno poceni, stane manj kot 30.000 dolarjev. Se pa ta avto začuda dobi tudi pri nas pri uradnem GM zastopniku Avtotehni Vis, samo cena je pri nas seveda dosti višja kot v ZDA.

http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jazbec ::

meni je lep
ampak star model je še vedno lepši:D




če pa gledamo novejše je pa od novejšega camarota lepša novejša HEMI CUDA

IceIceBaby ::

Glede na teste je zadeva takšna kot ostali mucsle carji. All show no go. Zgleda pa hudo. Pa neverjetno je, da V6 verzijo dobiš v USA slabih 23k, V8 pa za 30k.

djordjevic ::

Oziroma go in a straight line. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

http://moskisvet.com/clanek/rubrika/vis...

To si kupiš... taprav Strojan.:D
Dve šivanki...

Zheegec ::

Double_J je izjavil:

http://moskisvet.com/clanek/rubrika/vis...

To si kupiš... taprav Strojan.:D

Večina ljudi na socialni podpori - kar sem jih dosedaj srečal - imajo raje AMG Mercedese.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

USS Liberty ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=429...

En srečnež se bo po naših cestah vozil z Nissan GTR-om.
Čestitam lastniku za dober nakup in dober avtomobilski okus.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

nekikr ::

Spet ti in tvoj Nissan :)

D3m ::

Prej bom videl kakega novega CLS-a. Kot pa Nissana.
|HP EliteBook|R5 6650U|

blackbfm ::

Tale Nissan je najbolj grd avto v svojem cenovnem razredu. V bistvu najdeš lepše avte še kakšen razred ali dva nižje:D

nekikr ::

Zunaj še nekaj zgleda, notri je pa predpotomna zadeva.

djordjevic ::

Japonec pač. Čeprav osebno na prestol postavljam 911-ke, se mi GTR vseeno zdi brutalno dober.
No grave is deep enough to keep us in chains.

USS Liberty ::

bela barva tudi meni ne sede na GTR-u in bi si vsekakor raje vzel črnega ali rdečega...




Pa še "predpotopna" notranjost

http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Ah dej no dej, otročaj. Tudi PR slika Yuga je fantastična. Ko pa pogledaš realno stanje se pa kar malo zgroziš. Tista REALNA slika z avto.neta je katastrofalna.

guest #44 ::

Res je, na sliki iz avta.net me notranjost spominja na Lado.

USS Liberty ::

nekikr je izjavil:

Ah dej no dej, otročaj. Tudi PR slika Yuga je fantastična. Ko pa pogledaš realno stanje se pa kar malo zgroziš. Tista REALNA slika z avto.neta je katastrofalna.


Tukaj imaš en amaterski posnetek notranjosti, ki ni PR. Ja res, dashboard ima kot Yugo. Sicer pa tebi očitno ni jasno, da gre za športni avto, ki je konkurenca Porschejem 911, ne pa Mercedezu S klase. Športni avtomobili imajo specifičen interier... Enkrat se vsedi v kakšnega 911 posrscheja, pa boš videl, da je tam notranjost slabša kot v GTR-u...

http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

djordjevic ::

Eh, dajte, no. Pretiravate. Prvič, vsaka slika ima svojega malarja, drugič pa, poglejte notranjost kake impreze ali lancerja (ki sta all in all sicer odlična avta) ali bognedaj kakega avensisa ali subaruja. Notranjost je obupno grda. In da ne bo pomote, GTR-ova tudi meni ni všeč, ampak avto je kljub temu vsaj od zunaj brutalna godzilla.
No grave is deep enough to keep us in chains.

USS Liberty ::

djordjevič... za primer si vzel japonce z najgršo notranjostjo...

usedi se v kakšnega Infinitija, Lexusa ali Acuro, pa boš videl, da Japonci znajo delati zelo dobre interierje...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

djordjevic ::

Seveda, to illustrate my point. :D Najbliže sprejemljivi notranjosti iz japonskih logov so zame pri Mazdi in Hondi. Notranjost aktualnega Civica denimo je ena najbolj odpičenih yet ergonomsko najboljše oblikovanih doslej, imo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

nekikr ::

Vsedi se v Insignio OPC line + Premium Selection, luksuz na vrhuncu za relativno ugodno zadevo.

IceIceBaby ::

Ah dej no dej, otročaj. Tudi PR slika Yuga je fantastična. Ko pa pogledaš realno stanje se pa kar malo zgroziš.


nekikr, koliko GT-Rjev si pa že videl v živo? Če ob tem avtu ostaneš hladen nekaj ni OK s tabo.

nekikr ::

Notranjost je obupna, na zunaj nisem komentiral.

igor0203 ::

djordjevic je izjavil:

Seveda, to illustrate my point. :D Najbliže sprejemljivi notranjosti iz japonskih logov so zame pri Mazdi in Hondi. Notranjost aktualnega Civica denimo je ena najbolj odpičenih yet ergonomsko najboljše oblikovanih doslej, imo.


Armaturka v Hondi Civic je res nekaj posebnega. Meni je tudi bila takoj všeč

djordjevic ::

Zadnjič sem sedel v njej in me je res navdušila, no. Moram se dogovoriti za testno vožnjo 1.8 vteca.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zheegec ::

Nekikr - GT-R je nora zadeva, dizajn notri mogoče ni top, je pa tehnično gledano fenomenalen avto.
Samo še vedno ti bolje priporočam Quattroporteja :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

Sem že v ponedeljek kupil novo igračo, tako da bo za dve leti spet mir :)

Mogoče naslednjič, ampak mislim, da bo takrat Panamera v igri...

igor0203 ::

Pics? :D

blackbfm ::

or it didnt happen:))

Zheegec ::

ah, zdaj ima človek upokojenska jajca.
Nima sploh smisla debatirati dalje... Kje smo že ostali?
:))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

Jp, jp. In ne morš verjet kako hudo dobro se pelje v mojem upokojenskem avtomobilu, moraš prit na testno vožnjo, iLike very much :)

Tole sem pa vzel: opc line + premium selection, za extremno udobje ;)
Klik :)

Zheegec ::

Ga bomo šli sterat po ovinkih, nič bat. Ti mojega, jaz tvojega :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

Notranjost GTRa je meni ravno dovolj umirjeno športna. Mene osebno en mali kurac briga, kakšen je interior, ko pritisneš pedal pri GTR do konca in zaprede vseh 500 konjičev >:D

blackbfm ::

jebeš luksuz važn da ti vrat utrga pr pospeševanju ane :))



Galaxy ::

No, mene še vedno zanima, kakšen bi bil najlažji način zaslužit takšne količine denarja... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048660 (38911) MKC00
»

Kupit bo treba avto za 2000€

Oddelek: Loža
255014 (3902) Yohan del Sud
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227223 (24832) amigo_no1
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811993 (10015) Martin Krpan

Več podobnih tem