» »

0.0 na alkotestu in toleranca

0.0 na alkotestu in toleranca

Markus386 ::

Živjo,

pred kakim mesecom sem naredil vozniški izpit, kar pomeni da sem mladi voznik, in da morem napihat 0.0 tukaj vse jasno). Sicer ponavadi ne pijem, sploh pa ne v kombinaciji z vožnjo, tako da tudi to ni problem. Sem pa marsikje po forumih prebral, da lahko "napihaš", če naprimer ješ zelo zrela jabolka, ali piješ jabolčni sok, ješ kisano solato, ipd. Koliko je to sploh res? In za kake vrednosti (promile oziroma miligrame) gre?

Za stare voznike to ni problem, ker je meja pri 0.24, tako da imajo še dosti placa do kazni, če pa rabiš imet 0.0 bi pa to lahko bil problem. Morda kdo ve, če je tudi tukaj kaka toleranca pri merjenju (kot tistih -5 ali -7kmh glede na radar)?

Kot pravim, ne pijem, vendar ne bi rad imel problemov, če zaradi solate in jabolčnega soka pride 0.01 v kombinaciji z zateženim policajem :/
  • spremenilo: Markus386 ()

šernk ::

Toleranca pri alkotestu je 0,05. Torej tudi če naletiš na zateženega policaja, bo po pritožbi odbita toleranca zbila vrednost na 0,00 V vsakem primeru pa lahko zahtevaš odvzem krvi, kjer alkohola ne bo, če ga nisi zaužil toliko in toliko prej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MIHAc27 ::

Če se bojiš lahko odkloniš alkotest in ti potem odvzamejo kri. Tam se pa tudi zaradi kisa gotovo ne bo nič pokazalo.

Lahko pa tudi omeniš, da si 10 minut nazaj kadil... pa ti baje potem dajo 15minutk preden se naredi alkotest da se preluftaš.

Markus386 ::

Kaj pa če recimo pojem pokisano solato, čez 3minute me ustavi, napiham 0.06.. a lahko še vedno rečem, da se ne strinjam, in grem potem na preiskavo krvi? kakšen je takrat postopek? Me kar peljejo na urgenco? Kaj naprimer če si nekje oddaljen od najbližje bolnice?

Mcsin ::

Joj ne poslušat nasvetov tu.... Alkotesta NIKOLI ne odkloni, ker v tem primeru ne sledi noben storkovni pregled ampak se ti samo odvzame vozniški izpit, kakor da si napihal največjo vrednost. Alkotest vedno opravi... tolerance je 0,05 mg/l, torej moraš dejansko napihat 0,06, da si v prekršku. Da bi takšno vrednost oziroma odstopanje povzročil kis ali kaj drugega čujem prvič...ž

Če pa se slučajno čarobno zgodi kaj takega... in napihaš 0,06 ali več in nisi pred tem popil nobene alkoholne pijače, pa se z rezultatom preizkusa preprosto ne strinjaš, oz. ne podpišeš zapisnika. V tem primeru ti bo šele odrejen strokovni pregled v najbližji zdravstveni ustanovi ali preizkus z etilometrom.

Markus386 ::

In kako potem zgleda ta pregled? Te kar oni zapeljejo do dežurne bolnišnice/zdr. doma, kjer ti vzamejo kri?

Map ::

Če si bil pa včeraj pijan pa danes napihaš 0,06(če) zaradi kisa, ti pa tut odvzem krvi verjetno ne pomaga, ker bi ti še od včeraj pokazalo alkohol v krvi. Ve kdo, koliko ur mora pretečt, da v krvi ni več alkohola?

hojnikb ::

Map je izjavil:

Če si bil pa včeraj pijan pa danes napihaš 0,06(če) zaradi kisa, ti pa tut odvzem krvi verjetno ne pomaga, ker bi ti še od včeraj pokazalo alkohol v krvi. Ve kdo, koliko ur mora pretečt, da v krvi ni več alkohola?

Odvisno kolk si spil in same telesne teže. Pa verjetno je še marsikater faktor..
#brezpodpisa

Map ::

Rečmo, da maš povprečno težo, to je verjetno okrog 80-90kg, pa da bo ziher, rečmo da je bla ena dobra fešta in si spiv kr dost pira pa mal vina pa še par kratkih.

GupeM ::

V eni drugi temi se govori ali je potrebno prebrati knjigo za republiške teste, ali so pole dovolj. Če bi prebral knjgo, imaš noter skiciran graf kako alkohol izginja iz krvi. Faktorjev je toliko, da boš en dan po petih pivih imel alkohol še precej časa v krvi, nek drug dan pa po isti količini kmalu ne več. Odvisno tudi od tega kaj in koliko si pred pitjem jedel, kako hitro si spil 5 piv, koliko vode si spil po pivih...

mn ::

GupeM je izjavil:

V eni drugi temi se govori ali je potrebno prebrati knjigo za republiške teste, ali so pole dovolj. Če bi prebral knjgo, imaš noter skiciran graf kako alkohol izginja iz krvi. Faktorjev je toliko, da boš en dan po petih pivih imel alkohol še precej časa v krvi, nek drug dan pa po isti količini kmalu ne več. Odvisno tudi od tega kaj in koliko si pred pitjem jedel, kako hitro si spil 5 piv, koliko vode si spil po pivih...


Podatek, ki sem ga večkrat videl je cca 1 malo pivo na uro. Ampak je toliko različnih faktorjev, da je vsaj 24 ur da je 100% 0.0.

lonewolf_ ::

Povprečno se izloča iz krvi 24ur.. Se pravi pri nekaterih je lahko to v 12 urah, pri drugih pa v 40 urah..
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mn ::

lonewolf_ je izjavil:

Povprečno se izloča iz krvi 24ur.. Se pravi pri nekaterih je lahko to v 12 urah, pri drugih pa v 40 urah..


Tole ne drži.

s6c-gEL ::

http://www.mislizglavo.si/index.php/mod...
RAZGRADNJA ALKOHOLA

V času opitosti imajo tvoja jetra veliko dela!

Alkohol se namreč razgrajuje v jetrih in za to je potreben predvsem ČAS. Zdrava jetra potrebujejo za razgradnjo in odstranitev 10g alkohola približno eno do dve uri.

5 x 0.5l piv z 4.9% alkohola.

1 pivo 24,5 g alkohola ... 5 piv = 122,5 g

12,25 ur pri 10 g/h oz 24,5 ur pri 5 g/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Tear_DR0P ::

A se vi zajebavate? Kak kis pa zlivate po solati, da bi lahko od kisa napihali? Pa koliko tega kisa pojeste?

Kis za vlaganje ima tam okrog 10% alkohola. Če kdo spije deci takega kisa zram solate (v kar dvomim), bo moral počakat kako uro da bo imel 0,0.

Če pa kdo pihne, ker se je najedel korenčka, je pa odvzem izpita še najmanjši problem. Nujen bo obisk pri zdravniku, kontrola črevesnih bakterij in jeter.

Aja - na uro odrasel človek prebavi eno enoto alkohola. Manj če se fino naje ali drogira. Pospeševanje presnove alkohola ni možno (OK - wikipedia pravi, da fruktoza pomaga).
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Predvsem pa kis z vsebnostjo alkohola 10% ni čist nič drugače kot vino z enako koncentracijo alkohola. Point je v temu, da ne smeš vozit pod volivom alkohola, ne pa da imaš taksativno našteto katere pijače ne smeš uživat.

gumby ::

Mcsin je izjavil:

Joj ne poslušat nasvetov tu....


offtopic: se zavedaš, da si s tem sam sebe izločil, ane? :))
my brain hurts

win64 ::

Odkar imam izpit jem samo še solato z limono. Kis pa vožnja pa res ne greta skupaj.
sarkazem off

Res, ne delat problemov kjer jih ni.

MrBrdo ::

Ma to se nič ne pokaže, jaz sem tudi spil že pivo pa pihal čez 1 uro pa sem napihal 0.0... V glavnem brezveze te skrbi. Sem tudi spil 2 piva in 2 viskija in potem pojedel burger v skalci pa sem napihal 0.29, tako da je bilo potem cool s toleranco :)
Pa skoraj vedno sem kadil tik pred alkotestom pa ni nič kazalo.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Roadkill ::

OP ti samo ne pij alkohola in se obremenjuj s cestnimi predpisi in varnostjo.

Od kisa ni še noben izpita izgubil. Tako ki pravijo take zgodbice imajo ponavadi precej rdeče nosove.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Xserces ::

MrBrdo je izjavil:

Ma to se nič ne pokaže, jaz sem tudi spil že pivo pa pihal čez 1 uro pa sem napihal 0.0... V glavnem brezveze te skrbi. Sem tudi spil 2 piva in 2 viskija in potem pojedel burger v skalci pa sem napihal 0.29, tako da je bilo potem cool s toleranco :)
Pa skoraj vedno sem kadil tik pred alkotestom pa ni nič kazalo.


ne zastopim folka ki se s tem hval. Maš tako družbo da kdor bl prbit sede za volan je jači al kako?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

vid12 ::

Xserces je izjavil:

MrBrdo je izjavil:

Ma to se nič ne pokaže, jaz sem tudi spil že pivo pa pihal čez 1 uro pa sem napihal 0.0... V glavnem brezveze te skrbi. Sem tudi spil 2 piva in 2 viskija in potem pojedel burger v skalci pa sem napihal 0.29, tako da je bilo potem cool s toleranco :)
Pa skoraj vedno sem kadil tik pred alkotestom pa ni nič kazalo.


ne zastopim folka ki se s tem hval. Maš tako družbo da kdor bl prbit sede za volan je jači al kako?


Hvala Xerces za kvaliteten podatek. Meni se je naredilo da sem spil pivo in tričetrt Pil sem počasi in sicer kako uro vse skup. 15 minut po zadnjem požirku me ustavi policijska kontrola. Rečem da sem ravno pil in da bi počkal malo in mi dajo 10 min da se zluftam nato pa napiham 0.06. Zgleda sem tisti dan hitro prebavljal alkohol ali pa alkotest včasih tudi malo maj pokaže...

Xserces ::

V tej temi je veliko kvalitetnih podatkov ja... Kar tvoj sigurno ni. Če alkotest pokaže vinjenost in ti nisi pil greš na kri. Glede vaših kisev in podobno vam je pa že lakotnik povedal. Če piješ kis z 10% bos seveda napihal ker ni nič drugače kot če bi pil alkohol.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

čuhalev ::

Xserces je izjavil:

V tej temi je veliko kvalitetnih podatkov ja... Kar tvoj sigurno ni. Če alkotest pokaže vinjenost in ti nisi pil greš na kri. Glede vaših kisev in podobno vam je pa že lakotnik povedal. Če piješ kis z 10% bos seveda napihal ker ni nič drugače kot če bi pil alkohol.

+1
Ampak ponavadi se kisa ne spije toliko kot se spije vina, zato si lahko brez skrbi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mladi voznik

Oddelek: Na cesti
478799 (7063) Mare2
»

Mladi voznik

Oddelek: Na cesti
203782 (3238) nikolinika
»

Odvzem ipita 24h, kazen, vprašanje?

Oddelek: Loža
435266 (3765) amda
»

Alkohol in policija

Oddelek: Loža
202409 (1830) gzibret
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313724 (12760) gzibret

Več podobnih tem