» »

---2 hladilnika@H2O---

---2 hladilnika@H2O---

AvAkI ::

Imam vodno hlajenje in me zanima, če bi se kaj poznalo če bi namesto enega hladilnika uporabil kar dva, ker ga dobim za jurija:D :\
Hladilnik oz. radiator je od LADE in je kar velik, rebra pa so iz bakra. Trenutno imam enega in bi me zanimalo, če bi kaj pripomoglo da dodam še enega ENAKEGA.

Postavil pa bi enega za drugega ter na prvem namestil 2 venta.

Nekako tako:D lol lepa slikica, kajne;)
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

frenk ::

To bi se ti pomoje splačal če bi meu najmanj 2 bloka.Najprej en hladilnik, pa blok, pa še na hladilnik pa blok, pa še nekam umes daš črpalko. Al pa če bi vezou bloka vzporedno in s tem upočasniu pretok v radiatorju...voda bi se hladila dalj časa. BTW...to je sam teorija in ne praksa:\

bosstjann ::

vzporedna vezava bi se ti mogoče splačala ker radiator pomeni zelo velik upor pri pretoku in s tem bi dobiv večji pretok skozi blok>>>>>> (mogoče nižje temp)

dva radiatorja se splača imet če imaš visode temp vode (10stopinj nad okolico)


drugač pa probi in poročaj

AvAkI ::

Hladilnik je od LADE in je zelo velik. Tako, da če bi imel dva bi bilo verjetno boljše saj ima hladilnik le dva prekata. Tako da ne ustvari kakšnega velikega dodatnega upora.
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

morphling1 ::

Kaj če bi najprej pomeril temperaturo vode, da sploh vidiš če potrebuješ še en radiator. Meni recimo Ladin radiator z zmerno vrtečimi venti hladi vodo tam okoli 5°C nad okolico, priklop še enega radiatorja bi mogoče zbil na 2-3°C če ti je to vredno dodatnega dela potem, kar na delo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

Kdaj naj izmerim temp. vode?
Moram najprej vzgati TOAST za 15min?

Yacksy ::

Falit ne moreš. Malo sicer lahko stestiraš
Jaz mam od petke pa od katre zaporedno vezana, pa mi brez ventilatorjev laufa 1700+@1750 pri 1.85V na slabih 35 stopinj full load.
Seveda tukaj ni še poletje...
Jaz slpoh nisem probaval kakšna je razlika v temperaturi, amak sem že v začetku planiral, da bom 2 hladilnika dal v ohišje in sem ju fiksno povezal (sosed se je oglasu s kupom bakra)
Pretirano ti pretoka ne bo oviralo, saj je hladilnik še najmanjši problem pumpe. Blok, tam je gužva.

AvAkI ::

Temperature žal nisem še mogel izmeriti, ker nimam termometra pri roki:(
Odločil sem se, da bom dodal še enega, saj ga dobim za jurija...Pred prvomajsklimi počitnicami pa nimam časa.

Fury ::

avaki check zasebna sporocila :)

Yacksy ::

S tako vezavo ne vem če boš kaj profitiral
Zaporedna vezava, pa na vsak hladilnik po en ventilator ti bo po mojem dalo boljše rezultate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569952 (38021) lufy
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221858 (12988) Dr_M
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482238 (1495) frenk
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231946 (1548) EX-B
»

Vodni blok, radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111391 (1221) morphling1

Več podobnih tem