» »

Vodni blok, radiator

Vodni blok, radiator

VASkO ::

Kdo ze to dela? Morphling in ASH? Kaksna je cena za blok ter radiator? Se sploh splaca zamenjati dobro zracno hlajenje (glasno) za vodno brez pelta? Kako ucinkovito je taksno hlajenje, boljse ali slabse od npr volcano2 hladilnika na AMD sistemu?

OZZY ::

Ja onadva:
Naslov morphlinga je turbo1@posta.star.si (cena okoli 6000 sit)
asha pa : aleksander.kus@boter.net pa ga vpraši za cene. Kokr veš ash nardi radiator po meri, cena pa je temu primerna a konkurenčna.
Če je razlika v glasnosti. Tudi venti na radiatorji so lahko zlo glasni. Najbolj je dat kaka dva 12x12 venra gor z regulacijo napetosti. Pač uravnavaš po meri. To zato, ker data velik večji pretok, če reguliraš.
Samo vodno brez pelta. Ne vem.Sam mam trenutno tako narjeno z radiatorjem dual senfu. Celotna stvar, če jo laufam na max je zelo glasna a je temperatura temu primerna. zato laufam vedno na minimumu in mam d700@850 pri 1.8v sedaj na 35st (temperatura sobe 26 st). Z rezervo, da mam protiprašne filtre na ventih, kjer zrak piha not. Drugač bi bila temperatura okoli 32-33st.
Go with the flow.

morphling1 ::

Voda je zakon. Jaz sem sicer nad Tec-i zaenkrat obupal, ker ekstermno naviti TB in Duroni oddajajo prevec toplote pri 100% obremenitvi, pri idlanju pa postane problem kondez, ki se ga da sicer tudi odpraviti, ampak je to na socket platah dosti vecji problem kot pa na slot platah.Najboljsa kombinacija je voda + modifikacija voltaze na plati , tu to bo pa vsako zracno hlajenje enostavno odpovedalo , razen ce nisi mazohist. Glasnost vsaj pri meni ni faktor in je v primerjavi z enim volcanom 2 sistem dosti tisji (sem imel priloznost slisati, ko smo bil v mrezi in je Ziletov volcano2 lepo preglasil moja dva 120 mm (6V) Sunona na radiatorju). Vodno hlajenje pa bo ucinkovito seveda, le ce bos imel tudi dober radiator. Jaz ga imam od Lade in svojo nalogo opravlja zelo dobro . Temp imam pri TB navitem na 1,6G +- 20mhz , ter voltazi 2.25V +- 0.1V okoli 40 stopinj +-4 stopinje vse pri 100% obremenitvi, temp vode pa je okoli 2 stopinji nad Tok. Je pa seveda se nekaj stvari, ki vplivajo na celoto.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kayot ::

Jest delam vodne bloke po 4000 sit za komat

VASkO ::

ASH, radiator, cena?

me zanima, kolko bi me prislo potem vse skupaj

tico ::

Mene tudi!

OZZY ::

Vasko in tico: Sej sem tam dal njegov internetni naslov pa mu pišita. A sta mogoče SPREGLEDALA. sicer pa je radiator narejen po tvoji meri in je zelo odvisno. Sem pa radiatorje vidu in so zelo dobri.
Go with the flow.

morphling1 ::

Kolega je kupil radiator pri Ashu in je dal 14000 sit mere pa so 15x15x10cm, je kvalitetno narejen, ima pa pretanke cevi (notranji premer 8mm) , kar pri toliko prehodih kot jih ima, pomeni ,da se crpalka zelo matra kaj cez poriniti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

Morphling: Sej recimo ima tudi dual senfu veliko prehodov pa voda prav lepo z mojo 600 litrsko pumpo teče ven. Samo ga moraš prav postavit. Ne tako, da so pretoki navpično ampak da so vodoravno pa ni problema. Sej mu ni problema reč, naj se tako dela radiator pač glede na namestitev, da so pol prehodi vodoravno.
Go with the flow.

morphling1 ::

Radiator od Asha ima se vec prehodov , in tudi radiator sem mu postavil, tako , da
so prehodi vodoravni, saj voda ze lepo tece ,ampak to ni to. Resitev je postaviti dve crpalki zaporedno, ker s tem se enkrat dvignes dobavno visino crpalke, ki je najbolj vazen podatek. Cez nek premer cevi lahko spravis neko kolicino vode, ce imas dolocen pritisk, pri potopnih pumpah vsi gledajo le pretok , ceprav je zaradi velikih uporov v ceveh radiatorja, bloka ter cevi dosti bolj vazen podatek dobavna visina. Za foro vzemi litrsko posodo, ter stopaj v koliko casa se ti napolni seveda tako, da voda tece skozi cel sistem pa bos videl tistih 600/h. Se ena prednost dveh crpalk je ,da ce ena crkne imas se vedno eno za varnost.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DrSergioDJ ::

amm, pa je to pomembno, da sta isit ( enaki ) pumpi ( tako po moči kot po imenu/modelu )?
...

morphling1 ::

Ni bistvenega pomena, je pa bolj prirocno, ker imata enake prikljucke za cevi, dobavna visina se pri zaporedni vezavi sesteva pretok pa ostane enak , pri vzporedni je pa obratno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221016 (12146) Dr_M
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517111 (12193) the_unborn
»

vodno-hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271778 (1351) tec
»

Pravilna pot??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121451 (1241) element
»

Kolk vode

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211169 (938) |Luka|

Več podobnih tem