» »

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Tamali ::

Zadeva je sledeča. Čez nekaj dni mi poteče zavarovanje za avtomobil. Tehnični pregled imam že narejen, vendar ker bom za krajši čas v tujini, ne bom uspel pravočasno podaljšat zavarovanja. V praksi pomeni, da bom zamudil dva dni. Sedaj me zanima, na kakšen način se lahko pripeljem do kraja, kjer bom sklenil zavarovanje, predvsem me zanima, kaj se zgodi, če me na poti:
1. ustavi policija (kakšna je kazen, ali lahko nadaljujem vožnjo),
2. se pripeti prometna nesreča.

Hvala za nasvete.

[SkA] ::

V praksi lahko podaljšaš 1 mesec pred iztekom. Tvoja razlaga je nelogična.

recikliran ::

drugače pa taxi, avtobus, prevozi.org ...

Engineer_ ::

1. če te ustavi policija to pomeni da boš vozil brez prometnega dovoljenja, kar je kaznivo. Poizkusi se izgovoriti da si pozabil... če ti bo uspelo.
2. stroške nesreče, če si TI kriv, nosiš sam v celoti. Kar je lahko zelo drago. Če nisi ti kriv pa nevem kaj se zgodi, smatram da boš imel velike težave s pridobitvijo biločesa.

Pokliči agenta in se zmeni da urediš vse potrebno, nevem kaj ti ni jasno. Meni izgleda kot da si izlet v tujino finančo podprl in ti je zmanjkalo za registracijo avta, kar je malo neumno.



Sicer pa je tako, da prometno dovoljenje lahko podaljšaš še mislim da 1 mesec po preteku, voziti pa v tem času avta ne smeš. Vsaj naj ne bi smel, nevem če je dejansko že kdo dobil kazen za vožnjo z nekaj dni pretečenim prometnim dovoljenjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

[SkA] ::

Kazen za preteklost do 30 dni je 80EUR, poleg že omenjenega dejstva, da nosiš stroške nesreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

imagodei ::

Pri nesreči znajo nasrkat tudi ljudje... Se pravi zna bit to izjemno drago...
- Hoc est qui sumus -

Matek ::

Kot je rekel [SkA] - podaljšaj že preden greš v tujino, nikjer ne piše, da moraš ravno na dan preteka.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tody ::

Vse skupaj lahko narediš online iz udobja svojega sedeža.

first_line ::

Lahko en mesec pred pretekom vse urediš.
Bolj problem je, če imaš kakšno nesrečo in nato ne moreš peljati na teh/zavarovanje. Moraš vzeti preizkusne tablice :(

Blinder ::

preizkusne tablice, 45€ za 5 dni.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mojca ::

Urediti zavarovanje je pa ja "simpl ko pasulj", začenši z urejanjem preko interneta iz domačega kavča.

Jaz običajno dober teden pred pretekom pokličem agenta, po mailu dobim podatke za plačilo in po pošti vse ostale papirje.

Če imaš urejen tehnični, ni nobenega razloga, da ne bi uredil še zavarovanja. Težje bi bilo obratno.

nejcek74 ::

saj se ti ni terba vozit do kraja zavarovanja, tehnicni ze imas narejen. Sploh pa, zavarovanje lahko placujes loceno, torej moras iti samo postempljat rpometno z vsemi papirji.

šernk ::

pa saj se brez zavarovanja ne da podaljšat prometnega?

vedno se gre prvo uredit zavarovanje in nato tehnični ali pa oboje skupaj. Tehnični sicer lahko opraviš prej, ampak prometnega ti ne bodo podaljšali če nimaš urejenega zavarovanja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

šernk je izjavil:

pa saj se brez zavarovanja ne da podaljšat prometnega?


Sej to mi je čudno. Kako lahko narediš tehnični če nimaš zavarovanja?

Jaz ko grem na tehnični pregled moram oddati prometno na njihovo okence. Ko je tehnični opravljen, moram iti k njim v pisarno da potem na podlagi ŽE sklenjenega zavarovanja (dam jim polico), naredijo novo prometno / oziroma dopolnijo staro.

mitja73 ::

Za zavarovanje4 sklenit ne rabiš avta ob sebi, greš lahko z javnim ali katerimkoli drugim ali peš ali zavaruj preko neta.

shubell ::

,če te policaj ustavi je kazen minimalna... zavarovanje ti pa velja še 1 ;) samo tega se ne izpostavlja na veliko ;)

...:TOMI:... ::

Hitro pojdi do najbližjega tehničnega pregleda in uredi zadeve.


Najceneje je, da na TP opraviš samo pregled, zavarovanje si urediš v poslovalnici/agentu/preko spleta, prometno pa podaljšaš preko spleta na eupravi, vendar to ne pride v poštev zate, ker se ti mudi. Če se ti mudi, preberi prvi stavek.

Če imaš zavarovanje in TP pa lahko greš tudi na katerokoli upravno enoto in tam urediš zadeve. Pa hitro uredi, da ne bo kazni ali kakih drugih disti višjih denarnih izdatkov po nepotrebnem.
Tomi

kixs ::

shadeX je izjavil:

šernk je izjavil:

pa saj se brez zavarovanja ne da podaljšat prometnega?


Sej to mi je čudno. Kako lahko narediš tehnični če nimaš zavarovanja?

Jaz ko grem na tehnični pregled moram oddati prometno na njihovo okence. Ko je tehnični opravljen, moram iti k njim v pisarno da potem na podlagi ŽE sklenjenega zavarovanja (dam jim polico), naredijo novo prometno / oziroma dopolnijo staro.


Tehnicni pregled lahko delas vsak dan. Da pa avto registriras, pa moras imeti urejeno zavarovanje in tehnicni pregled.

Ce se pa ne motim, ti zavarovanje velja se en mesec po preteku.

shadeX ::

Ce se pa ne motim, ti zavarovanje velja se en mesec po preteku.


Najbrž bo tehnični to kar ti misliš. Ko ti zavarovanje poteče nimaš več kaj delati na cesti. Vsaj po mojem mnenju.

kixs ::

Bo kar drzalo kar mislim. Preveri v zavarovalnih pogojih "respiro rok 30 dni".

Recordman ::

Wrong, velja za večino napisanega.

Če je bilo zavarovanje sklenjeno za eno leto imaš t.i. respiro rok, ki ti podaljša zavarovalno kritje po poteku zavarovanja za 30 dni. Če bi torej z neregistriranem vozilom znotraj tega roka povzročil nesrečo, greš enostavno na zavarovalnico in podaljšaš zavarovanje "za nazaj".

Policija te sicer lahko oglobi zaradi vožnje neregistriranega vozila, vendar *načeloma* zamudnike znotrej 30-dnevnega roka samo opozarjajo. Večinoma gre za primere, ko ljudje pozabijo obnovit zavarovanje. Vsekakor tudi v tem primeru velja rek "lepa beseda lepo mesto najde".

Blinder ::

lol lepa beseda lepo mesto najde z zavarovalnico ziher ne deluje :D nategujejo kakor le morejo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GrimReaper ::

Večinoma gre za primere, ko ljudje pozabijo obnovit zavarovanje.

Ne vem, pomoje je pri večini bolj problem sploh plačat zavarovanje.
Če bi blo recimo možno plačilo vsak mesec, kot je to pri WIZ, bi bilo za marsikoga lažje.
Tako moraš pa začet šparat že par mesecev prej.
Pa seveda je najtežje prvih 5 let, ko še nimaš takega bonusa. Pa ravno v teh letih si na slabšem z denarjem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

vorantz ::

Katera zavarovalnica pa ne ponuja mesečnega odplačevanja? :|

šernk ::

Nobena, ampak vse dajejo 5% popusta na gotovinsko plačilo :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

poweroff ::

Glede na to, da tehnični pregled že imaš narejen, lahko greš peš ali z busom na pooblaščenega izvajalca, kjer ti bodo podaljšali prometno dovoljenje brez težav. Rabiš samo potrdilo o tehničnem, plus ostale papirje.

Mimogrede, tudi zavarovanje si lahko urediš ločeno. Če imaš zavarovalnega agenta, ti pride celo na dom. Avto rabiš tam samo zaradi tehničnega. In ker si ga že naredil, avta tam ne rabiš več.
sudo poweroff

shadeX ::

Če bi blo recimo možno plačilo vsak mesec, kot je to pri WIZ, bi bilo za marsikoga lažje.


Jaz plačujem že toliko let na obroke pri triglav. Če plačam z gotovino takoj me pride 6€ ceneje. Še vedno raje plačam na obroke :P

St235 ::

shadeX je izjavil:

šernk je izjavil:

pa saj se brez zavarovanja ne da podaljšat prometnega?


Sej to mi je čudno. Kako lahko narediš tehnični če nimaš zavarovanja?

Jaz ko grem na tehnični pregled moram oddati prometno na njihovo okence. Ko je tehnični opravljen, moram iti k njim v pisarno da potem na podlagi ŽE sklenjenega zavarovanja (dam jim polico), naredijo novo prometno / oziroma dopolnijo staro.


mešaš dva postopka. Eno je tehnični pregled. To je kontrola ali je vozilo izpravno. Na koncu tega dobiš potrdilo, ki velja mislim, da velja 30 dni o tem, da je z avtom vse OK. Za to ne rabiš novega zavarovanja.

Drugo pa je dejanska registracija. Tam rabiš pa prej omenjeno potrdilo o tehnični izpravnosti vozila, novo zavarovalno polico in potrdilo o plačilu nadoemstila za uporabo ceste. Na podlagi tega ti izdajo novo prometno oziroma ti podaljšaj obstoječe.

Ker večina ljudi naredi to v enem koraku potem pride potem do takšnega vprašanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnični, zavarovanje?

Oddelek: Loža
132270 (1674) MIHAc27
»

Tehnični pregled in veljavnost prometne

Oddelek: Na cesti
225933 (5431) AndrejO
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
3714875 (7612) ...:TOMI:...
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1410945 (10481) Valvoline
»

Tehnični pregled...kdaj?

Oddelek: Loža
116016 (5392) metalc

Več podobnih tem