» »

nakup rabljenega avtomobila

nakup rabljenega avtomobila

LeQuack ::

Škoda cajta za sploh it gledat take avte. Tudi če ti 5 min vzame jih je škoda.
Quack !

cordoba ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=872...

Itaq,da je preprodajalec. Sem dal v google njegovo telefonsko in mi je našlo še en avto. Dobro opažate, res je treba bit previden :)

chucki ::

Vsi, ki bodo imeli 157.000 , 145.000, 168.000 so vse prevrteni kilometri... Dobro mogoče je celo kakšen z realnimi, ampak ne za mali denar...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

GrimReaper ::

Sploh za 10 let staro kripo vredno dve plači.

2005 letnik avto je lahko še praktično nov, vsaj moj je tak, zadnje kar bi rekel za svojega je to da je kripa, ker nima niti ene napake, niti večje praske. Pa še 1.6 16V mašina vsaj za zdaj kaže da je neuničljiva, komot bi naredil še 10 let z njim, ampak za moj okus je mal prešvoh, tko da bo na žalost čez 2 leti zamenjan. Dobro sicer da bom kupoval turbobencinarja, pri teh me niti ne skrbi za prevrtene kilometre, tudi če bi imeli iz 60k na 30k prevrtene ni tak problem. Ampak mislim da ti avti itak niso privlačni za preprodajalce, v glavnem gre za 1. lastnike iz SLO.
Pa tudi ima še vrednost 4k€ - Opel, ne vem kaj je s tem Peugeotem da je samo 2700€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

cordoba ::

m0LN4r ::

Pokličeš pa vprašaš, kdaj lahko prideš na ogled z kolegom mehanikom iz uradnega servisa (se zlažeš) in če si ga lahko tut od spodaj in od znotraj pogleda oz. vrže gor računalnik.
Naprej pa odvnisno od odgovora. Lahko da bo odgovor öööööö to pa nebo šlo kmalu. Al pa ja itak ni problema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

GrimReaper je izjavil:

Sploh za 10 let staro kripo vredno dve plači.

2005 letnik avto je lahko še praktično nov, vsaj moj je tak, zadnje kar bi rekel za svojega je to da je kripa, ker nima niti ene napake, niti večje praske. Pa še 1.6 16V mašina vsaj za zdaj kaže da je neuničljiva, komot bi naredil še 10 let z njim, ampak za moj okus je mal prešvoh, tko da bo na žalost čez 2 leti zamenjan. Dobro sicer da bom kupoval turbobencinarja, pri teh me niti ne skrbi za prevrtene kilometre, tudi če bi imeli iz 60k na 30k prevrtene ni tak problem. Ampak mislim da ti avti itak niso privlačni za preprodajalce, v glavnem gre za 1. lastnike iz SLO.
Pa tudi ima še vrednost 4kEUR - Opel, ne vem kaj je s tem Peugeotem da je samo 2700EUR.

Lahko je avto kot nov, ampak treba se zavedat da pač ni. Imam še starejšega cliota z veliko km, tudi zgleda da bo delal še 20 let, nobene rjave pikice, ampak če smo realni, lahko jutri crkne. Lahko pa ne. Zato so takšne cene kot so.
Tvoja astra je tebi lahko vredna 4 jurje, ampak to samo tebi in nikomur drugemu. 3 jurje, če je res kot iz salona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Naložiš take ful hudo fotošopirane slike pa si zmagal: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=800......:))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

z3ro ::

cordoba je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=870...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=863......

Mnenja?

Mogoče bom failal ampak obratomer pri laguni gre do 7k rpm..ziher da je to dizel?

M-XXXX ::

m0LN4r je izjavil:

Naložiš take ful hudo fotošopirane slike pa si zmagal: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=800......:))

Zamegljeno OZADJE je zate ful fotošopirana slika??

AnriK ::

Če se išče avto izklučno z manjšo porabo je to LUPO 3L. Povprečna poraba vseh na spritmonitor.de 3,7l.

Primer: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=852...

Sicer pa sam sem po 4 letih šel iz bencinarja na dizl (Fiat stilo 1.9 jtd) povprečna poraba na avtocesti 5.5 l/h, po stari zasavje-maribor pa je padla na 4,5 l/km.

black ice ::

Ni čudno, da za TDI motorje trdijo, da proizvajajo gorivo, če pa konkurenca požre na uro oz. kilometer toliko kot naziwagen na 100 km.

m0LN4r ::

M-XXXX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Naložiš take ful hudo fotošopirane slike pa si zmagal: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=800......:))

Zamegljeno OZADJE je zate ful fotošopirana slika??

Ne, magic wand tool je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GrimReaper ::

z3ro je izjavil:

Mogoče bom failal ampak obratomer pri laguni gre do 7k rpm..ziher da je to dizel?

Dober opazek. Res je, noben dizel nima pri 6200 rpm rdečega polja, mogoče kakšen pri 5500, večina pa pri 4500-5000.

EDIT:
Tukaj je en s pravim števcem:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=872......
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

R Laguna 1.9 dci
Pred 2k km je zamenjal pol motorja, sedaj prodaja:
Nova TURBINA, nov INTERCOOLER, novi OJNIČNI LEŽAJI, opravljen veliki servis:. menjani vsi napenjalci, rolce, jermeni, vodna pumpa, olje , filtri, napolnjena klima... Vse narejeno pri 175.500 KM
Avto je v odličnem stanju.... REALNI KILOMETRI

Števec za dizel model izgleda tako








števec kmh do 240, obrati do 5000 rpm, vsi 2004 letnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

lonewolf_ ::

Drugače ob brata sodelavec je kupil VW Passata z 200k prevoženimi, okoli 4 leta starega. Ko so doma pri kolegu mehaniku priklopli je imel avto dobrih 600.000 km prevoženih. 8-O
Kak je to možno? Ključ toliko sprogramiran da s kakšnim bypassom avto vseeno vžge? al kako gre to?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

cordoba ::

Aha, zakaj bi potem objavil, da je dizel, ce ni?
Hm tole nabavljanje avta, bo se projekt. Kaj pa mazda, je ok?

bambam20 ::

cordoba je izjavil:

Aha, zakaj bi potem objavil, da je dizel, ce ni?
Hm tole nabavljanje avta, bo se projekt. Kaj pa mazda, je ok?


Koliko kilometrov letno pa misliš da boš delal? To je pomemben podatek.

cordoba ::

Delal bom terensko delo, ze v osnovi pa imam rajsi dizle. Prej sem imel seat cordoba 1.9, 75km, letnik 94, s 380.000 km, pa je delal kot urca. Zal ga je rja dokoncno napadla. Je pa res, da je bil skoz pri hisi, sem bil 1. In zadnji lastnik, lepo skrbel.

GrimReaper ::

cordoba je izjavil:

Aha, zakaj bi potem objavil, da je dizel, ce ni?

Tukaj se gre, da je zamenjal števec od bencinarja, ki ima manj km. Seveda je pa fail, ker ima bencinar povsem drug obratomer, katerih ne ločijo edino ženske.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

s6c-gEL ::

Če googlate telefonsko boste našli prodajalca
http://kompresorji-langus.si/index.php?...

Janac ::

cordoba je izjavil:

Delal bom terensko delo, ze v osnovi pa imam rajsi dizle. Prej sem imel seat cordoba 1.9, 75km, letnik 94, s 380.000 km, pa je delal kot urca. Zal ga je rja dokoncno napadla. Je pa res, da je bil skoz pri hisi, sem bil 1. In zadnji lastnik, lepo skrbel.


Zakaj pa ne ostanes pri tej znamki?

black ice ::

Novejši modeli niso nič boljši kar se rjavenja tiče.

stuffy ::

Si bom kr tole temo mal sposodil......

Zanima me če kupim avto star 2 leti, ko je bil kupljen, je imel garancijo 5 let...se garancija prenese ali ne?

Lep pozdrav

fujtajksel ::

lonewolf_ je izjavil:

Drugače ob brata sodelavec je kupil VW Passata z 200k prevoženimi, okoli 4 leta starega. Ko so doma pri kolegu mehaniku priklopli je imel avto dobrih 600.000 km prevoženih. 8-O
Kak je to možno? Ključ toliko sprogramiran da s kakšnim bypassom avto vseeno vžge? al kako gre to?


In, je končno nekdo handlerja prijavil policiji zaradi goljufije, da bi končno tu naredili red???
Pri nas so obrnjeni kilometri žal bolj pravilo kot izjema. Res je sicer tudi, da tudi zunaj nerazbitih avtov s takimi kilometri za tak denar ne dobiš. Naši dilerji so dejansko prizadevni, da najdejo vse razbitine in zgonjene gare iz cele Evrope ;)
V mojem primeru je bil števec premaknjen čisto korektno, edino podatkov o rednih servisih v bazi proizvajalca niso pobrisali... Našli na pregledu na uradnem servisu pred nakupom.

nejclp ::

stuffy je izjavil:

Si bom kr tole temo mal sposodil......

Zanima me če kupim avto star 2 leti, ko je bil kupljen, je imel garancijo 5 let...se garancija prenese ali ne?

Lep pozdrav

Itak je tovarniška garancija. Plus, jaz sem kupil leto dni starega rabljenega, pred potekom 2 letne garancije sem dokupil še podaljšano garancijo (se da tudi po eno leto dokupovat).

cordoba ::

Kaj pa pravite na ford megan karavan, letnik od 2004 do 2006? Se jih dobi že za 3000 do 4000 eur- dizle.

spirit ::

hmm, zelo dober avto, ameriškega izvora s fancosko prefinjenostjo ;)

sorry mogel sem :) zdj pa malce resnosti, niso slabi tudi pleh je kolikor vem OK, je pa tako, kot marsikje precej od sreče odvisno, jst vse k jih poznam imajo z Renaultom dobre izkušnje, pri nas jih je bilo kar nekaj in nikoli ni bilo kakšnih izrednih servisov, so imeli vmes nekaj problematičnih dizlov, ampak ne vem katerih ( v laguni predvsem) za vsako tako stvar se je bolje obrniti direktno na forum znamke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

hojnikb ::

Če vzameš forda, vzam tega z 1.8 mašino, ker ta motor še ni francoz :)
#brezpodpisa

destiny ::

ford megan karavan? si mislil Ford Focus karavan? Tega sem en teden vozil na dopustu (rentacar) pa je zlo soliden avtomobilček. Edin jest sem mel nek zlo švoh dizel, ki je rad crkoval pri speljevanju, ko pa se je enkrat peljal pa nisem imel pripomb. Mazda 6 je drugač tud pomoje dobra izbira. Vse je pa odvisno kako dobro ohranjen avto dobiš..

bambam20 ::

spirit je izjavil:

hmm, zelo dober avto, ameriškega izvora s fancosko prefinjenostjo ;)

jst vse k jih poznam imajo z Renaultom dobre izkušnje, pri nas jih je bilo kar nekaj in nikoli ni bilo kakšnih izrednih servisov,


Pol sm pa jaz res izjema...

cordoba ::

Ups, ford mondeo sem mislil. Sosed ga ima in je zelo zadovoljen, pravi, da ima ketno in naj bi bilo manj stroškov.

bambam20 ::

cordoba je izjavil:

Ups, ford mondeo sem mislil. Sosed ga ima in je zelo zadovoljen, pravi, da ima ketno in naj bi bilo manj stroškov.


Bi znal bit Mondeo dober nakup. Če pa ima za pogon motorja ketno namesto jermena je pa to velik plus.

PacificBlue ::

Če vzameš forda, vzam tega z 1.8 mašino, ker ta motor še ni francoz :)



men je v mondeu 1.8 zadnjega pol leta po bencinu smrdel, izgleda so nekje injektorji spuščali...sem v poletni vročini na razgretem križišču samo čakal, kdaj se bo kaj vžgalo:D
pa rja ga je dosti napadala po zadnjih blatnikih, pa problemi z ročno zavoro..
drugače pa pije okol 9 litrov. Meni je bil soliden avto, sam je bil že 10 let star in sm ga moral zaradi omenjenih problemov zamenjat.

cordoba ::

Če bi že mondea karavan, sigurno samo dizel.

hojnikb ::

pa vzami 1.8, če ga dobiš..
#brezpodpisa

cordoba ::

Ja a obstaja dizel? Na avto net grem 3 gledat v domžale, pa vsi so 2.0. Zakaj 1.8 in ne 2.0?

hojnikb ::

Nevermind, mondeo nikol ni mel tega motorja :/
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

LeQuack ::

Pa glej da bo uvožen in prevrten, taki se najbolj vozjo in najbolj ohranjajo ceno.
Quack !

majomhus ::

Pozdravljeni,

mene pa zanima če ima kdo izkušnje z JURE REBSELJ s.p. (https://www.facebook.com/jure.rebseljsp.... Kupujem pa avto za uživancijo in obnovo ko bo potrebno za starodobnika. (http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=873......)

Kaj rabim pazit pri preprodajalcih in pri avtu če ima kdo kake izkušnje (slabe/dobre) bi z veseljem slišal. V avto sem pripravljen vložit še denarja kar bo tak al tak potrebno.

Hvala za pomoč že vnaprej.

hojnikb ::

1500€ za 21 let starega cliota, ki ni niti Williams ? 8-O8-O
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Avto bo čez 9 let starodobnik in spada med zelo "težko" dobljive tipe 1.8 16v, kar je OPjev namen. Na avto.net se prodajajo samo 4. Zhajani so itak vsi, pa stari. Gre se zato, kateri ima več stvari menjanih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

majomhus ::

Williams se v sloveniji sploh ne dobi, za uvoz pa se da samo ce je mlajši od 20 ali starodobnik če se motim me popravite. Da se nebomo menili o ceni 6-10k€ za ohranjenega kolko tolko.

Mogoče čez kakih 10 let

cordoba ::

Veliko razočaranje. Očitno je lepo ohranjen avto, do cca 3500 eur utopija. Ogled v domžalah z okolico, je eno veliko razočaranje. Očitno nerealni kilometri, odrgnine v kabini, zunanje me še ne motijo toliko. Skratka v kamniku te "trgovine" ob cesti so tud sami šalabajzerji.

majomhus ::

Bom pazil da me ne zafrkne, zato bom mel se nekoga zraven ker posameznika hitreje nagovorijo na bedarije. Je kaka moznost da preverim ce so km nazaj vrteni?

kabana ::

Da ne odpiram nove teme: zanima me nakup vozila preko autoscout24.de. Recimo nekaj takega: skoda octavia combi. Kakšen je postopek nakupa in kakšne so izkušnje z nakupi po teh tujih avto.netih? Hvala

LeQuack ::

kabana je izjavil:

Da ne odpiram nove teme: zanima me nakup vozila preko autoscout24.de. Recimo nekaj takega: skoda octavia combi. Kakšen je postopek nakupa in kakšne so izkušnje z nakupi po teh tujih avto.netih? Hvala


Po tej tabeli si izračunaj, koliko davka plačaš pri uvozu:



K temu dodaš še stroške homologacije, rezervnih tablic, prevoza itd.
Quack !

billy ::

Da ne odpiram nove teme...kako se lahko dandanes preveri, če je servisna knjižica, slovenska, res pristna? So takšni podatki mogoče dostopni preko neta? Gre se za Citroen rabljeno vozilo letnika 2011/2012.

In še na kaj je dobro biti pozoren ko se gre za t.i. "jamstvo" oz garancijo, ki jo vsaka pravna oseba mora dati zraven rabljenega vozila? Mislim da je minimalna doba garancije 1 mesec, je potrebno okoli tega kaj postorit ali je vse po defaultu?

fujtajksel ::

billy je izjavil:

Da ne odpiram nove teme...kako se lahko dandanes preveri, če je servisna knjižica, slovenska, res pristna? So takšni podatki mogoče dostopni preko neta? Gre se za Citroen rabljeno vozilo letnika 2011/2012.

In še na kaj je dobro biti pozoren ko se gre za t.i. "jamstvo" oz garancijo, ki jo vsaka pravna oseba mora dati zraven rabljenega vozila? Mislim da je minimalna doba garancije 1 mesec, je potrebno okoli tega kaj postorit ali je vse po defaultu?


Greš pogledat servisno zgodovino avta na en uradni servis dotične znamke, ob pregledu stanja avta, laka itd. Pri vseh resnih znamkah bi morali imet zabeležene servise, ki so obvezni za uveljavljanje garancije. Vpogled seveda s soglasjem prodajalca (lastnika). Morebiti pa ni noter kakšnih avtokleparskih posegov pod kozolcem, pa menda se najdejo tudi taki frequent drajverji ki hodijo na uradni servis vsakič tretjič in pred tem obrnejo kilometre ustrezno nazaj ;)

Pri garanciji dobro poglej kaj je vse izvzeto, ponavadi 95% avta :) :)

billy ::

A pregled stanja avta je brezplačen na pooblaščenih servisih? Ali se to gre na t.i. "preventivni tehnični pregled", ki je brezplačen?

Za garancijo mi je važen samo pogonski sklop, da ne bi šla mašina v maloro, nekdo na hitro popravi, potem pa hoče prodat. Sem že imel tak primer, ampak sem lepo uredil potem garancije.

Aja..koliko se ponavadi da are, da se človek zazihra? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913714 (11376) spirit
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222086 (19069) rajc123

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157999 (51384) bluefish
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214827 (13413) Blinder
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020559 (16533) vorantz

Več podobnih tem