» »

Predčasne volitve 2014

Predčasne volitve 2014

«
1
2 3
...
5

Okapi ::

OK, niso ravno "problem človeštva", ampak vseeno, očitno nas čakajo in si zaslužijo svojo temo.

Odpira se par vprašanj. Za začetek - a so res tako nujne in odrešilne, kot nas skušajo prepričati? Kaj če bi se raje zmenili, da vlada dela dalje, vsaj dokler jo podpira dovolj poslancev (Jankovičevi poslanci načeloma podpirajo vlado).

Namreč, s predčasnimi volitvami kot takimi ni sicer nič narobe, problem je, ker se v tem kratkem času ne bo nič spremenilo. Novo koalicijo bo po vsej verjetnosti še težje sestaviti (ne glede na to, kdo bo zmagal), kot obdržati obstoječo do rednih volitev. In tudi če bo nekomu uspelo sestaviti koalicijo, bo ta skoraj sigurno leva in nič dosti drugačna od te, ki smo jo imeli zadnje poldrugo leto.

Naslednje vprašanje je timing. Je bolje na vrat na nos hiteti z volitvami pred počitnicami, ali je bolje "umiriti žogo" in pripraviti volitve konec septembra? IMHO brezglavo hitenje vedno povzroči več škode kot naredi koristi.

O.
  • spremenil: Okapi ()

mihec87 ::

Ni tako najbolje da vlada večna zmeda polovico časa rabijo da se zmenijo kako pa kaj nekaj malega "probajo" tako nihče ni nič kriv pa še vedno smo v riti..Vsaka vlada ki se takne ju/js pade in to bo treba pretrgat in tu zrihtat če ne ne bomo zlezli nikamor...tako pa dokler se bojo greli stoli imamo kar imamo..

vostok_1 ::

Apokalipsa - Slo edition, bi bil boljši naslov.

Jaz sem za predčasne volitve. Kot berem komentarje na popularnih novičarskih straneh, sovraštvo do politikov še nikoli ni bilo večje, še posebej do oldtimerjev. Morda...morda...dobi dovolj glasov kaka druga stranka kot običajno. Not likely but anyway, upanje umre zadnje.

gensi ::

Pred predčasnimi volitvami bi morali nujno spremeniti volilni sistem. Sicer je zelo verjetno, da tudi volitve ne bodo dale spremembe.
Žal pa politiki o tem sploh nočejo ničesar slišati. Upajo, da si spet "kupijo" štiri leta.

vostok_1 ::

Predvsem je breme na volilcih. Sam kaj, ki imamo že skoraj genetsko predispozirane (word?) idjote za le-te. Penzionistov je slaba tretjina, javni sektor in zabita mladina/študenjte predstavlja drugo, šankovski pjanci pa 3/4 zadnje tretjine (po orangutanski matematiki). Morda je največ kakih 100k ljudi, ki dejansko ve kaj počne in kaj je potrebno storiti. Daleč premalo, da bi zvlekli vn slovenijo.

Okapi ::

Pred predčasnimi volitvami bi morali nujno spremeniti volilni sistem.
Ni kriv volilni sistem za to, da je pol Slovenije za leve in pol za desne. Večinski volilni sistem bi bil za Slovenijo katastrofa - oziroma recept za nenehne proteste in vstaje.

O.

gensi ::

Okapi je izjavil:

Pred predčasnimi volitvami bi morali nujno spremeniti volilni sistem.
Ni kriv volilni sistem za to, da je pol Slovenije za leve in pol za desne. Večinski volilni sistem bi bil za Slovenijo katastrofa - oziroma recept za nenehne proteste in vstaje.

O.


Volilni sistem je kriv v toliko, ker vodje (oz. vodstva) strank odločajo kdo bo kje nastopil. Seveda "preizkušene" ljudi postavijo v izvoljive okraje.

Preferenčni glas bi bistveno prispeval k temu, da bi v parlament prišli boljši ljudje.
Načeloma mi je vseeno kdo je na levi oz. desni strani. Ne maram pa barab na nobeni strani.

Okapi ::

V parlamentu so itak v glavnem pajaci, ki volijo tako, kot se odloči vodstvo stranke. Tako da v resnici se odločitve sprejemajo izven parlamenta, poslanci jih samo formalno potrdijo (ali zavrnejo). Z drugimi besedami povedano, čisto vseeno je, kdo konkretno sedi v parlamentu - pomembno je, koliko glasov ima posamezna stranka in katere stranke sodelujejo med seboj.

O.

JanK ::

vostok_1 je izjavil:

Apokalipsa - Slo edition, bi bil boljši naslov.

Jaz sem za predčasne volitve. Kot berem komentarje na popularnih novičarskih straneh, sovraštvo do politikov še nikoli ni bilo večje, še posebej do oldtimerjev. Morda...morda...dobi dovolj glasov kaka druga stranka kot običajno. Not likely but anyway, upanje umre zadnje.


Ravno zato se bodo pomoje zelo potrudili, da bodo volitve cim prej. Ce se pogovarjamo o zadnji tretjini junija (manj, kot cez dva meseca) je pomoje to zelo v prid starim strankam. Nove je verjetno ta hitrost presenetila in manj je sans, da se do volitev organizirajo in si s tem pridobijo vec glasov.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Okapi ::

Jankovič je dokazal, da je poldrugi mesec dovolj, da nova stranka iz nič zmaga na volitvah. OK, niso vsi enako operativno sposobni, in nimajo enake finančno-organizacijske podpore, ampak po drugi strani - komur dva meseca nista dovolj, mu verjetno tudi eno leto ne pomaga dosti.

O.

Super Sonic ::

Namreč, s predčasnimi volitvami kot takimi ni sicer nič narobe


Na volitve je treba it, čim prej. Treba je pogledat kako kej stojijo razmerja, jaz dvomim, da je zadeva še vedno okoli 50:50. Nekako sem prepričan, da je Zoran, ki je reševal s tem kongresom svojo rit, levici naredil neko medvedjo uslugo. Ne rabimo neke kilave levice v polvladanju, kjer podrejo z ritjo vse kar naredijo. Med seboj so skregani kot psi in mačke. Nej jih JJ povoz, magar iz zapora, ker v resnici tudi to rabijo. Eno veliko brco v rit, ker tole je kurac kar delajo. Je bila pa Alenka precej bolj čvrsta kot sem si mislil, da bo in je dobro delala.

Če se dobro postavi naprej, dobi moj glas.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Yohan del Sud ::

Verjetno za temeljite priprave tudi stoletje ni dovolj (We need moar time!). Zaradi mene lahko volimo jutri. Moj prvi in zadnji doprinos tej temi bo itak filozofsko satirično nerganje. Včasih smo se šalili na račun politike. So mi djali (ob gostilniških debatah), ti si sposoben, bejž med politike. Sem nazaj govoril, ti pa bejš med kjurbe (če je bila ženska), ali bejž špilatz klavir v gej bar (če je bil moški). Danes to ni več šala. Dejansko je moja percepcija lokalnih politikov tam nekje. In niti ni izjem, ki bi jih lahko volil. Grem raje v gej bar špilat klavir (pa nisem gej (ali antigej) in znam samo par not), kot bi bil na njihovem mestu.
www.strancar.com

driver_x ::

Itak bodo po volitvah spet sedele v parlamentu iste face, spet se bodo cenkali okoli koalicije, spet bodo jeziček na tehtnici marginalne stranke s parimi poslanci in spet se ne bo spremenilo nič. Sam bo te volitve, kot že nekaj prejšnjih, preskočil. Mojega glasu si trenutno ne zasluži nihče.

Volitve niso rešitev! Sam bi predlagal omejitev števila mandatov za voljene funkcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

jype ::

Si kdo drzne postaviti alternativo? Jaz še vedno nisem dokončal svojega dela, tako da še ne morem storiti ničesar uporabnega, ker imam na voljo premalo časa.

dzinks63 ::

Alternative v SLO je dovolj, koliko so ambiciozni in resni je pa drugo:

Seznam političnih strank v Sloveniji

šernk ::

vostok_1 je izjavil:

Predvsem je breme na volilcih. Sam kaj, ki imamo že skoraj genetsko predispozirane (word?) idjote za le-te. Penzionistov je slaba tretjina, javni sektor in zabita mladina/študenjte predstavlja drugo, šankovski pjanci pa 3/4 zadnje tretjine (po orangutanski matematiki). Morda je največ kakih 100k ljudi, ki dejansko ve kaj počne in kaj je potrebno storiti. Daleč premalo, da bi zvlekli vn slovenijo.


Ok. Koga volit? Na oblasti so bili tako levi kot desni pa je vse skupaj en k. nič. Dejstvo je da nimaš več katere alternative izbrati. Ali boš za leve ali boš za desne, vse kar izbereš ostalo boš tako ali tako končal z enimi ali drugimi. Pač preveč je ovc, ki bo volilo vedno ene in iste čeprav niso izpolnili ene obljube in zato se raje odločiš da boš volil za manjše zlo, ki ima možnost premagat večje zlo.

predčasne volitve nam ne pomagajo pa nič. Smo jih imeli 2 leti nazaj, pa smo videli kje smo bili. Neko pričkanje po parlamentu levo desno kdo bo koga in lizanje riti. Kje je pa volja ljudstva? Nazadnje se je izvolilo PS z Jankovičem smo ga imeli za predsednika vlade? torej kaj ti pomagajo volitve, če itak pol v parlamentu pajaci delajo po svoje? Po tem sistemu so lahko še 10x pa še vedno ne bo pomenilo nič koga obkrožiš na tistem listku.

če gremo gledat predvolilne obljube zadnjih 15 let in uresničene obljube potem ko so bili dotični na ablasti, predvolilnih obljub dobimo za par tisoč strani, uresničenih pa ne vem če sestavimo skupaj za 1 stran zato pa smo kjer smo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GregiB ::

Super Sonic je izjavil:

Nej jih JJ povoz, magar iz zapora,


Problem zadnjih par volitev... na glasovnici bi lahko itaq že zdavnaj pisalo "JJ? ZA - PROTI"
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Atos ::

Kdor govori, da je v Sloveniji problem volilni sistem nima prave predstave kaj je to demokracija in kako bi v idealnem svetu tak sistem moral delovati. Demokracija ni samo glasovanje (v DZ, na vladi, na volitvah,...) ampak je precej več kot to. Demokracijo morajo v končni fazi negovati predvsem ljudje, volivci. In to na specifičen način. Določen del volilnega telesa to nalogo opravlja bolje kot drug del (ali deli).

Sej tehnično gledano imamo demokracijo, v praksi pa je na žalost nimamo. In za to ni kriv volilni sistem, niso krivi niti politiki, niti mediji in predvsem ne sodstvo. Zato tudi spremembe katerega koli izmed teh parametrov ne bo prinesla izboljšanja. Kdor misli drugače se pošteno moti. Ne pravim, da je v drugih državah dosti bolje, vendar že, če je malo bolje, je razlika očitna.

Prav tako demokracija ne nastane zato, ker smo v ustavo in zakone zapisali, kako se voli poslance, župane, predsednika, vlado, stranke,..., kako potekajo upravni in sodni postopki, kako so urejena ostala področja delovanja državljanov, itn. Vzdržna demokracija nastane (in obstaja) tam, kjer je ljudstvo dovolj izobraženo o delovanju države, se s tem aktivno ukvarja in ima možnost vplivanja na (strateško) pomembne odločitve. Zadnje pri nas imamo, prvega in drugega na žalost ne. In prav to je največja ironija. To, kar večina ljudi smatra za demokracijo, je samo njen nujen začetek. Pot od tega začetka do sistema, ki vsaj kolikor toliko spominja na idealen sistem demokracije, pa je dolga in v našem primeru očitno izjemno draga. Vendar potrebna in nihče drug je ne bo prehodil namesto nas! Enkrat jo bomo morali dati skozi, če hočemo nekoč dejansko živeti v demokratičnem sistemu. In iz tega razloga so volitve v tem trenutku daleč najboljša opcija. Ni toliko pomembno, da bomo zaradi tega "izgubili" ne vem koliko časa pri spopadanju s krizo. Zato, ker se tu gre za dosti večje probleme. Krize bo konec, tudi za nas. Prej ali slej. Ne glede na to, kaj konkretno bomo glede tega naredili. Če bomo kaj pametnega, je bo prej, drugače pač kasneje. Iz vidika posameznika, ki zaradi krize nima denarja za hrano in obleko, je to kruto, vendar zaradi tega nič manj resnično.

mihec87 ::

Če das v košaro z umazanim štumfam čiste štumfe tudi ti postanejo takšni...

Pomoje bi bil potreben popolni wipeout in začet čisto drugi, ker tudi če negdo hoče nekaj se enostavno ne da ker se ga potegne nazaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jype ::

mihec87> Pomoje bi bil potreben popolni wipeout in začet čisto drugi, ker tudi če negdo hoče nekaj se enostavno ne da ker se ga potegne nazaj..

To se trivialno reši tako, da so reči popolnoma transparentne in se pravila formalno postavijo in preverjajo sproti.

Mogoče se komu zdi, da je nemogoče vozit državo, ne da bi v njej zaposlil vso žlahto, ampak jaz sem že izračunal, da v resnici ni težko. Zdaj mora samo še telbanc kandidrat s to obljubo in se je potem držati, pa ste rešeni.

GregiB ::

Omejiti poslanski mandat na max. 8 let... 2volitvepakonecpress
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pegasus ::

jype je izjavil:

Si kdo drzne postaviti alternativo?
Jaz vem vsaj kako bi jo postavil ...
Sam ne vem, če poznamo koga, ki je v podrobnosti seznanjem z delovanjem javne uprave in hkrati tudi dovolj programersko fleksibilen, da bi bil sposoben procese javne uprave implementirati na ethereumu. Na dolgi rok je to the only way to go.

(ker ljudem več ne zaupamo, bomo pa algoritmom press)

dzinks63 ::

Stranke bi morale že pred volitvami narediti dve koaliciji in spisati skupen program za nastop na volitvah, vsaka bi seveda startala na zmago in se zavedala, da v primeru poraza ostane v opoziciji. Takšno koalicijo pred volitvami bi lahko sestavljali pred vsakimi volitvami na novo, če bi menili, da v prejšnji koaliciji niso mogli doseči zastavljenih ciljev. Tako bi se točno vedelo koga in zakaj voliš.

To kar je bilo do sedaj, je pa bučkuriš, na koncu se spajdašijo skupaj stranke na silo in potem usklajujejo programe če jih sploh že prej imajo, nekateri program šele takrat začno sestavljati in prilagajati. Volilci so v zraku pretentani, saj take opcije , če bi bila že prej znana, niti pod razno ne bi volili. Takšna prisiljena vlada vidimo kako deluje iz leta v leto, polena letijo pod noge, šivi so tanki in krhki, poči lahko takoj , ko vidijo druge interese zase in nove volitve so na obzorju.

jype ::

dzinks63> To kar je bilo do sedaj, je pa bučkuriš,

To je tudi normalen politični proces v demokratičnih družbah.

Atos ::

Pomoje bi bil potreben popolni wipeout in začet čisto drugi, ker tudi če negdo hoče nekaj se enostavno ne da ker se ga potegne nazaj..

To je ravno to, kar se meni zdi, da bi bila največja napaka. Če gremo takšno pot, se iz tega nič ne naučimo. Ljudstvo mora dati skozi nekaj napačnih odločitev, da izve, katere so pravilne. Kako si predstavljaš, da bo nekdo, kateri pred letom 1991 sploh ni imel možnosti videti kaj je zametek demokracije, vedel, kaj to dejansko je, če je nikoli ni živel? Ljudje smo (predvsem ko se pogovarjamo o politiki) vsi izredno "pametni". Taki bodo vedno slišali samo prazno natolcevanje, ko jim bo nekdo poskušal razložiti, kaj je in kako bi naj v praksi demokracija delovala. Tako niti nimaš možnosti, da bi ljudi izobrazil na drugač način, kot da jih pustiš, da naredijo nekaj napak in se iz njih sami nekaj naučijo.

Sicer to ni garant, da bodo nekoč prišli do cilja. Po mojem mnenju so lahko v tej fazi "iskanja" neskončno dolgo. Ali pa pred tem obupajo in si zaželijo nazaj totalitarnega režima (oz. karkoli je obstajalo pred tem)... Tako kot se mnogo ljudem v Sloveniji toži po prejšnjem režimu.

Okapi ::

Ena od večjih napak volivcev je tudi, da pričakujejo čudeže. Recimo kot tale:

Koga volit? Na oblasti so bili tako levi kot desni pa je vse skupaj en k. nič.


Čudežne rešitve vseh težav ni, vedno so potrebni tudi kompromisi, poleg tega pa smo v precejšnji meri odvisno od dogajanja v tujini, na katerega nimamo prav nobenega vpliva. V ZDA propade ena banka, podre se par domin in začne se kriza v Sloveniji. Na take reči imamo natanko NIČ vpliva, in tudi nihče pri nas v resnici ni kriv, vsaj ne izključno, čeprav seveda vsi hočejo najti krivca (tajkune, murgelskega palčka, JJ, škofe, stare stranke, nove stranke ...).

Skratka, dokler se ljudje ne bomo sprijaznili, da nihče ni vsemogočen in ne more hitro in popolnoma rešiti težav, dokler se ne bomo naučili malo potrpeti in požreti kakšen kompromis, toliko časa se stvari ne bodo premaknile na bolje.

Iskanje čudežne rešitve v predčasnih volitvah je zato velika zabloda. Veliko bolje bi bilo ugotoviti, kako najbolje reševati težave v okviru te vlade, oziroma te sestave parlamenta, in potem iti na redne volitve. Konec koncev se gospodarski kazalci vendarle obračajo na bolje (prav tako v glavnem po zaslugi tujine, ampak kot rečeno, to je usoda majhne države v globaliziranem gospodarstvu) in kdor z malim ni zadovoljen, si velikega ne zasluži.>:D

O.

Atos ::

Ena od večjih napak volivcev je tudi, da pričakujejo čudeže.

This.

Danes greš na volitve in voliš pač manjše zlo in upaš, da bo tako naredilo dovolj ljudi. Hkrati zraven še upaš, da se le ti zavedajo, da so volili manjše zlo. Na naslednjih volitvah narediš enako. Pa na naslednjih in na naslednjih. In čez 16 let bomo začeli videvati razliko. Dokler pa voliš enake ljudi in pričakuješ čudeže pa si kaj boljšega kot to, kar imaš zdaj, niti ne zaslužiš.

Glugy ::

Nevem jz nikol ne volim po sistemu ki ga ima večina: gremo volit proti nekomu. Proti Janši, proti Jankoviču, proti Virantu itd itd. Jaz vedno pogledam program k mi je najbolj primeren pa pogledam da ni kakih klukcev k so že prej neumnosti delal/govoril not pol pa volm. In ja do zdej sem vedno volil tisto stranko ki ni prišla v parlament. Enostavno so same take stranke tiste k jim verjamem očitno ki ne prepričajo tud ostalih. Večina jih ima namreč komunizem fobijo in pol vidijo kot najmočnejšo zaščito pred komunizmom Janša, in pa Jankoviča kot neko protiutež Janši. Al neki tazga no. Jz ne razumem zakaj kdo sploh vol tedva nesposobneža. V glavnm. Ko grem volt volm za nekoga in ne proti nekomu drugmu. Tud letos ne mislm volt za stare politike k so nas že 100x nategnil, pa čeprav tud novi politiki niso nobeno zagotovilo (recimo Kresalova, Zares itd itd). Ampak ja raj tvegam z novimi.

Drugo pa volitve bi mogle bit čimprej da se mal premešajo karte. Karte se bojo pa premešale če folk ne bo nasedu da je treba izbirat med dvema slabima možnostima: Janši in njemu podobni in Jankoviču in njim podobnim.
Janša ma neko idejo o spremembi volilnega sistema kjer bi stari politiki imel še bolj močno zastražene svoje stolčke na vsakih volitvah. Jaz sicer podpiram spremembo volilnega sistema ampak ne v tej smeri da ima ena stranka diktatorsko moč, nove stranke pa skor nč ne morjo. Podpiram bolj to da bi imel nestrankarski sistem kjer bi se volil kandidate neposredno in kjer bi vsak poslanec odgovarjal zase in za svoja dejanja. Tako bi se že po enih ali dveh volitvah lepo znebili raznih strankarskih ljubčkov ki v večini samo mešajo meglo in ne prispevajo k boljši državi.
Druga varianta bi pa bla da se namest volitve uvede žreb z strogo določenimi in transparentnim načinom žreba poslancev. Vsak izžrebani bi lahko funkcijo tudi zavrnil. Tako bi dobili ljudi ki niso rabili kupčkat naokol da bi dobil propagandno podporo in sredstva za kandidaturo. Torej bi dobil bolj čiste poslance ki bi obenem tudi imel stik z realnostjo. Ker trenutni ga pač nimajo, sploh tisti k so že po 20-30 let v politiki.

fosil ::

Problem so ljudje, ki ne volijo.
Zadnjič sem gledal rezultate neke ankete za evropske volitve.
Določena stranka je imela 12% podpore, ampak ko se je izključilo volivce, ki ne bodo šli volit, je delež te stranke poskočil na 20%.
Zato potem dobimo izkrivljeno sliko.
Tako je!

Unilseptij ::

Če bodo volitve res še pred poletjem, potem je to po mojem izigravanje državljanov. Edina možnost za normalizacijo razmer bi bila, da nobena od parlamentarnih strank sploh ne pride v parlament. Volivci bi morali glasove sistematično nameniti izvenparlamentarnim strankam, pa naj bo na desnici ali levici.

Druga možnost je sistematični bojkot volitev s strani vseh državljanov. To bi bilo nekaj, imeti demokratično izvoljeno oblast (ker nekaj tisoč bi jih vseeno prišlo in nekdo bi pač "zmagal"), ki nima nobenega mandata ljudstva (ker jih 90 % sploh ne bi volilo - nekakšen anti-plebiscit). Bolje kot vstaje in večno nerganje, kaj vse je narobe. Vsekakor jaz tokrat prvič volitev ne vidim kot možnosti za izražanje svoje demokratične volje ampak kot popolno farso, na kateri bomo še enkrat izbirali med Erjavcem, Janšo, Jankovičem, Lukšičem in še nekaterimi drugimi. To je po vsem, kar se je zgodilo v minulih 5 letih višek absurda in daleč prekaša vse, kar še lahko sprejmem kot normalno.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Nevem, če je kdo opazil...ampak predvsem države iz bivših režimskih sistemov imajo nekaj za šimfat čez demokracijo. Češ...da ni prinesla mleka in medu.

All i can say...fuck you, you dumb fucking shits.

Če ti ni jasno delovanje demokracije ali lajfa na splošno...ne se oglašat.

Demokracija zahteva, da volilec je do določene mere seznanjen in izobražen...če si ne moreš vzet 60 minut za prelistat programe strank in analizirat sedanje stanje, predlagam da se kar k Kim Jong Unu preselite.

Pithlit ::

Simpl... če je volilna udeležba manj kot 50% so volitve (pa razni referendumi) neveljavne. Pa bomo pač brez vlade dokler si politiki ne povrnejo zaupanja raje. To bojo pa nardil edino tko da bodo držali svoje obljube in delali dobro.

Jaz grem volit zelene. Bomo pa vetrnice gledal sred piranskega zaliva!
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

Če bomo brez vlade vsaj škode ne bodo delali.

djabi ::

Morali bi dvigniti volilni prag in potem ne bi imel v parlamentu sedem/osem strank, ampak npr. tri, maks. štiri. Tako bi lahko imeli zelo močno pozicijo in opozicijo. Ker to, kar je sedaj oz. v preteklih nekaj letih, je bolj za šalo kot zares.

Pithlit je izjavil:

Simpl... če je volilna udeležba manj kot 50% so volitve (pa razni referendumi) neveljavne. Pa bomo pač brez vlade dokler si politiki ne povrnejo zaupanja raje. To bojo pa nardil edino tko da bodo držali svoje obljube in delali dobro.


S tem se popolnoma strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

gensi ::

djabi je izjavil:

Morali bi dvigniti volilni prag in potem ne bi imel v parlamentu sedem/osem strank, ampak npr. tri, maks. štiri. Tako bi lahko imeli zelo močno pozicijo in opozicijo. Ker to, kar je sedaj oz. v preteklih nekaj letih, je bolj za šalo kot zares.

Pithlit je izjavil:

Simpl... če je volilna udeležba manj kot 50% so volitve (pa razni referendumi) neveljavne. Pa bomo pač brez vlade dokler si politiki ne povrnejo zaupanja raje. To bojo pa nardil edino tko da bodo držali svoje obljube in delali dobro.


S tem se popolnoma strinjam.


Težava našega sistema je, ker velike stranke brez majhnih ne morejo sestaviti koalicije, majhne stranke pa izsiljujejo za zelo parcialne interese.

Tako v bistvu male stranke tako ubijajo demokracijo (na način, da bodo dolgoročno izločile same sebe), zmanjšujejo standard velike večine prebivalstva.

Mr.B ::

Kakšne zlate ribice. Samo da nismo MI volilci krivi !
Z Zgoraj vpisanimi problemi , v tujini nimajo tega problema, le zakaj ?
Zelo enostavno :
Če poslanec ne odidite "takoj", ne bo v parlament prišla stranka.

Kako pa je pri nas :
- Nagradijo poslanca, da pride v parlament ponovno.
- Če ne v isti stranki, pač v drugi, in le to nadgradijo.
- Nadgradijo šefe strank, da jih pošljejo na boljše plačano mesto...

Da Ljudje so krivi, politiki delajo na način, ki jim ga blagoslovi narod...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jan_g ::

Mene naslednje volitve (junija, spetembra, ni toliko pomembno) interesirajo v toliko, da vidim, kaj ljudstvo poreče na kljukca Janšo in Jankovića. Meni osebno se zdi logično, da bi sds in ps dobili tam blizu nule glasov. Ampak, zanima me, kako mislijo ostali Slovenci.

napsy ::

Na parlamentarnih volitvah bo vrjetno zmagal SDS. Vsaka stranka, ki nekaj casa prezivi v opoziciji, se obicajno okrepi. Ker nima oblasti, lahko kritizira vse poteze koalicije, ki so pri narodu nepriljubljene in tako pridobiva na popularnosti in na nove volilne glasove.

Zakaj je Jankovic zrusil lastno vlado in stranko se da spekulirat.. Osebno menim, da gre za njegovo mascevanje policiji in KPK zaradi nedavnih ovadb.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

PaX_MaN ::

Zakaj je Jankovic zrusil lastno vlado in stranko se da spekulirat.. Osebno menim, da gre za njegovo mascevanje policiji in KPK zaradi nedavnih ovadb.

Er, wut?
Kako pa zrušitev vlade vpliva na KPK ali policijo?

napsy ::

PaX_MaN je izjavil:

Zakaj je Jankovic zrusil lastno vlado in stranko se da spekulirat.. Osebno menim, da gre za njegovo mascevanje policiji in KPK zaradi nedavnih ovadb.

Er, wut?
Kako pa zrušitev vlade vpliva na KPK ali policijo?


Nisem rekel, da vpliva. Ta clovk pa deluje precej tak, da ima velik egoin mu velik pomen. In se ... za kadrovske menjave nisi nikol slisal?
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

PaX_MaN ::

Lej, če rečeš da gre maščevanje policiji/KPK, to implicitno pomen da ma neko vezo z njunim delovanjem.
za kadrovske menjave nisi nikol slisal?

Katere menjave pa loh oprav zrušena(=*odstopljena*) vlada ("tekoči posli", har har)?
Also, kako bo Zoki koga menjal če ga pa sploh ni v vladi (vsi tapomembni v vladi so se pa izrekl za The One Skirt, pardon, so dal podporo AB)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

napsy ::

Mogoc je mascevanje napacn izraz. V misis sem imel predvsem kazanje misic. Ces: lej, zrusu sm vam vlado, vi mene ne boste j*.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

BigWhale ::

Okapi je izjavil:


Skratka, dokler se ljudje ne bomo sprijaznili, da nihče ni vsemogočen in ne more hitro in popolnoma rešiti težav, dokler se ne bomo naučili malo potrpeti in požreti kakšen kompromis, toliko časa se stvari ne bodo premaknile na bolje.


To je glavni problem ze od leta 1991.

Ena vlada, v enem mandatu ne more narediti vsega do konca. Za reforme in korenite spremembe je potrebno imeti nekaj casa in potrpljenja. Ce poizkusas stvari narediti hitreje imas takoj ljudi na ulicah. Pa ne mislim 'vstajnikov', ki so noreli po LJ in MB ampak tovornjakarje, ki ti zaprejo ceste in kmete, ki zlivajo mleko v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

trololo2 ::

BigWhale je izjavil:


Ena vlada, v enem mandatu ne more narediti vsega do konca. Za reforme in korenite spremembe je potrebno imeti nekaj casa in potrpljenja. Ce poizkusas stvari narediti hitreje imas takoj ljudi na ulicah. Pa ne mislim 'vstajnikov', ki so noreli po LJ in MB ampak tovornjakarje, ki ti zaprejo ceste in kmete, ki zlivajo mleko v smeti.


Čakaj tole boš pa bolje razložil. Se pravi po tvoje "vstajniki" niso bili uporniki proti reformam, ki jih je hotela uvesti prejšnja vlada? Tisti ki so razbijali stavbe in delali škodo po celih mestih?

So pa nekako problem tovornjakarji, ki cesto zaprejo izključno ko gre za trošarine (kar zdaj sploh ni več možna istuacija) in kmetje ki tako z zlivanjem mleka škodo delajo samo sebi?

PaX_MaN ::

Vstajniki niso bli proti reformam, oni so bli prot kriminalni eliti.

trololo2 ::

PaX_MaN je izjavil:

Vstajniki niso bli proti reformam, oni so bli prot kriminalni eliti.


Jasno. Zato jih pa še vsakodnevno videvamo po TV kako razbijajo npr. Ljubljano.

PaX_MaN ::


trololo2 je izjavil:

Jasno. Zato jih pa še vsakodnevno videvamo po TV kako razbijajo npr. Ljubljano.

Nismo mi Viole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

nevone ::

Vstajniki niso bli proti reformam, oni so bli prot kriminalni eliti.


A da so bili proti obojemu, pa ni možno?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PaX_MaN ::

nevone je izjavil:

A da so bili proti obojemu, pa ni možno?
o+ nevone

Možno je vse.

trololo2 ::

Škoda da tvojih prispevkov ne morem predlagati za brisanje paxman. Pravi troli me vsake toliko vsaj nasmejijo, tole tvoje pisanje pa še smešno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba načina referenduma (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7718149 (16947) Smrekar1
»

EU volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32566808 (60202) nevone
»

Estonija javno razkriva izvorno kodo programa e-volitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7520672 (18446) poweroff
»

Nov volilni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5315412 (13407) BlaiseM
»

Podpora vladi. Janševa slimdown za javno upravo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18935515 (32745) Brane2

Več podobnih tem