» »

Kako se lotiti korumpiranih politikov

Kako se lotiti korumpiranih politikov

estons ::

Primer s Hrvaške:

Antun Kapraljević, bivši saborski zastupnik HNS-a i današnji laburist, pokrenuo je portal Savjest, na kojem građani mogu saznati ne samo podatke o svim političarima, već i sve moguće afere povezane s njihovim imenima. Kapraljević je popisao više od 4.000 dužnosnika, a uz njihove biografije, na portal je stavio i njihove intervjue, vijesti iz medija, karikature i fotomontaže.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/popisao...

Sicer malo nametano, ampak lepo kategorizirano in popisano... Nekaj primerov: Jadranka Kosor, Zoran Milanović, Ivo Sanader

PaX_MaN ::

Ta stran je pa nadmočno ne-lepa.

estons ::

Mhm, stran je dokaj slabo zdizajnirana - avtor pravi, da jo je moral narediti sam, ker mu je nihče ni bil pripravljen izdelati, ko so izvedeli kaj bo vsebina... Ampak upam, da vsebina odtehta dizajn.

eric_cartman ::

Mhm, stran je dokaj slabo zdizajnirana - avtor pravi, da jo je moral narediti sam, ker mu je nihče ni bil pripravljen izdelati, ko so izvedeli kaj bo vsebina... Ampak upam, da vsebina odtehta dizajn.


Vidiš, jaz se takoj javim in mu zastonj izdelam takšno stran. Je pa res, da se pri nas v momentu znajdeš sredi sodišč z gospodom mračnim in šerifom...

Sicer pa človeka vedno udariš tja, kjer ga najbolj zaboli. Pobrat nakraden denar, ga degradirat na manj cenjeno mesto (prekladanje papirjev in kuhanje kavic) in mu stalno nadzorovat finance.

Zgodovina sprememb…

estons ::

Ja, v bistvu me čudi, da ta tip ni že kje globoko sredi N sodnih procesov, sploh če ima res za 4000 ljudi gor takšne 'prispevke'. Ne vem kakšna je zakonodaja na tem področju v Sloveniji? Dvomim, da je na Hrvaškem kaj dosti različna.

lonz ::

V eni kratki SF zgodbi sem bral o enem sistemu, kjer so politiki imeli implant-bombo, ki je bila vezana na javno mnenje. Najmanj skorumpiran planrt v galakisji...
...arrrrrr, shiver me timbers...

#000000 ::

Pri korupciji je rešitev, hitro in nepristransko delo sodišč, in predvsem zakonodaja ki omogoča da se ukradeno vrne nazaj v proračun, ne glede komu je bilo podarjeno, prepisano, prodano.

Sej znajo sodišča to zelo lepo uredit ko gre za male lopove, ne vem zakaj niso tako dosledni ko gre za velike ribe ? Vsak dan sem bolj prepričan da imam dva zakonika, en za rajo in drugi za elito in njihove oprode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

fikus_ ::

Dokler politiki ne bodo sami spoznali, da se korupcije ne splača, do tedaj bo tako!
Sicer so pa že kar nekaj naših politikov posredno zasačili s prstom v marmeladi, pa se jim praktično nič ni zgodilo. Roka roko umije . . . Jaz bom tiho, če boš tudi ti, če me pa izdaš, bom pa jaz tebe . . .

#000000 ::

@Fikus to se ne bo zgodilo, sami od sebe ne bodo nehali, pri nas je v bistvu nastala posebna veja odvetniške prakse ki služi samo s temi mahinacijami, iskanje lukenj in hoja po robu zakona, sodišča pa so tema zase.

fikus_ ::

Saj nisem napisal, da bodo politiki spoznali, da se korupcija ne splača.

medenko ::

in to bo kdaj konkretno?

ZaphodBB ::

Edino in najboljše sredstvo proti korupciji je transparenca.

medenko ::

in večja vloga naroda.

MIHAc27 ::

lonz je izjavil:

V eni kratki SF zgodbi sem bral o enem sistemu, kjer so politiki imeli implant-bombo, ki je bila vezana na javno mnenje. Najmanj skorumpiran planrt v galakisji...


Tega v sloveniji žal ne bo. Ker bi vsem politikom bombe explodirale že pri implantaciji, posledično bi pobilo vse zdravnike.

Žal je tako, da so vrli politiki dobro poskrbeli za svoje prestole...in jih je teško spravit dol. Pa tudi redki odgovarjajo za svoja dejanja. Za pokraden miljon dobiš 10.000€ kazni in vikend paket v Dobu za kak mesec.

Zasluži si pa 1.5M kazni in polni paket na Dobu za par let.

ahac ::

Ja, v Sloveniji je tko da nikomur ni treba za nič odgovarjat. Pa ne samo za pokradene miljone... tud za slabo opravljeno (ali neopravljeno) delo ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

MIHAc27 ::

Točno. Lep (oziroma zelo grd) primer je pediatrična klinika v LJ. SCT je nekaj spackal, ogromno računal... sedaj je pa lepo v stečaju in nihče ne odgovarja za nič.

gruntfürmich ::

v sloveniji so problem slovenci, ne pa politiki. kdor tega ne vidi je verjetno del problema in ne rešitve.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

gruntfürmich je izjavil:

v sloveniji so problem slovenci, ne pa politiki. kdor tega ne vidi je verjetno del problema in ne rešitve.

No dragi pametnjakovič, pa narediva tako.
Za trenutek preimenujeva Slovenijo v Korupcijostan, njegovi prebivalci pa korupcijostanci, zdaj mi pa povej, kaj bi bilo kako drugače.
Kdor tako govori kot ti, bi si zaslužil izgon in trajno prepoved vstopa v Slovenijo.
Res čudno, da nisi predsednik kake ne skorumpirane države....no bom ugibal.
Službo si dobil po vezah in nikoli ti ni bilo potrebno nič naredit za boljši jutri.

Invictus ::

Slovenci imamo politike, kot si jih zaslužimo.

Glede na to da povprečen Slovenec lepo koristi malo korupcije za izboljšavo svojega življenja, potem tudi od politikov ne moremo pričakovati nič boljšega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

solatko ::

Dve stvari bi po hitrem postopku omejilo korupcijo - brezgotovinsko poslovanje in ponovno odprtje SDK ali prave Finančne policije z velikimi pooblastili.

Samo kaj, ko je večina kapitala že na varnem v tujini.

Vsekakor bi pa ukinitev gotovine naredila veliko problemov vsem nelegalno in nelegitimno zasluženim denarcem.
Delo na črno, nedovoljena trgovina, korupcija..... bi dobili tigra z zobmi.

DURS, Računsko sodišče in KPK so popolni brezzobi tigri, ki so sami sebi namen.
Delo krepa človeka

Invictus ::

solatko je izjavil:

Dve stvari bi po hitrem postopku omejilo korupcijo - brezgotovinsko poslovanje in ponovno odprtje SDK ali prave Finančne policije z velikimi pooblastili.

Mislim da se za nazaj ne bo dalo narediti prav veliko.

Tisti z denarjem se bodo preprosto preselili v tujino, najraje v Veliko Britanijo, kjer niti ne preverjajo izvora denarja, ki ga prineseš s sabo. Za tiste z več denarja zna biti aktualna tudi Švica, sploh ker ni v EU. Večina držav se niti ne brani ljudi z veliko keša. Na srečo so naši "tajkuni" narodno zavedni, in na to sploh ne pomislijo. Vsaj večina ne.

Rešitev je odprtje SDK, oz. nekaj v stilu Hrvaške. Tam podjetja vsak izdan račun prijavijo na davčno, tako da se točno ve koliko davka je treba plačati in kdo komu izdaja račune.

Seveda pa bi to moralo iti skupaj z novo, poenostavljeno davčno zakonodajo. Drugače vse skupaj nima efekta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

r3dkv1c4 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

v sloveniji so problem slovenci, ne pa politiki. kdor tega ne vidi je verjetno del problema in ne rešitve.

No dragi pametnjakovič, pa narediva tako.
Za trenutek preimenujeva Slovenijo v Korupcijostan, njegovi prebivalci pa korupcijostanci, zdaj mi pa povej, kaj bi bilo kako drugače.
Kdor tako govori kot ti, bi si zaslužil izgon in trajno prepoved vstopa v Slovenijo.
Res čudno, da nisi predsednik kake ne skorumpirane države....no bom ugibal.
Službo si dobil po vezah in nikoli ti ni bilo potrebno nič naredit za boljši jutri.


problem 90% slovencev je, da so neumni in da je njihovo neizvajanje majhnih zakonov čisto neškodljivo; pravzaprav zaželjeno. in po neki čudni logiki to ne velja za velike ribe, ki pa bi naj se držale vseh zakonov. še bolj čudno pa je, da kdor je pa 'naš', temu pa je praktično vse odpuščeno, in se ga bo na naslednjih volitvah znova izvolilo.
ampak kako pa bi do tega preskoka naj prišlo, da bi nek poslanec čez noč postal pošten in se držal 100% zakonov (ker po defoltu je izvoljenec ljudstva lahko prav vsak in ne samo neko blebetajoče božanstvo kot si to predstavljajo slovenčki), je to praktično nemogoče.
ampak navaden slovenček se tega pač ne zaveda in dokler boste jamrali da so problem politiki in njihovo kupčanje na višji ravni (vaše kupčkanje na majhni, ker drugam ne sežete, pa ne) ste del problema.
ampak tega ne boste nikoli dojeli.

slovenčkom pravzaprav ni niti v interesu da bi imeli urejeno državo. problem politikov je samo to ker vi niste del njihovih drobtinic, torej favšija. ker če bi se dejansko potegnila črta pri slovenskem narodu, kdo pa se ni držal zakonov in kdor ni nategoval države, bi na takem izpitu padlo 95% ljudi. in potem jezik do tal... in potem zopet nerganje glede zaželjenih malih nepravilnosti in 100in1 izgovor zakaj je to ok.
skratka faljena družba že v defoltu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Jaz lahko rečem, da tistih strank, kjer imajo na vidnih mestih ljudi, ki so obtoženi, in celo kaznovani... definitivno ne bom volil.

Zakaj jih pa 90% ostalih vseeno podpira pa tudi meni ne ni jasno.
Oziroma... saj jih ne podpirajo. Volilna udeležba je že nekaj let porazna. Zakaj se seveda ne čudim.
Žal enih 20% ljudi, ki vseeno gredo na volitve potem odločijo še za ostale.

No konec konca imaš gruntfurmich verjetno celo prav. Politiki niso krivi za nastalo situacijo. Niso oni krivi da manjka 3M € NLB, da so tajkuni pobrali vse kar ni bilo pribitega. Ljudje smo krivi, ker smo tajkunom to dovolili, in še vedno dovolimo.
Res je da vsak gleda za svojo rit. Jaz imam službo im prav boli me k*** za 130.000 brezposelnih. Ko jo bom izgubil bom pa jokal na cesti kako mi je hudo. In dvomim da me bo sploh kdo opazil.

Slovenci rabimo enga, ki bo vse poštene lepo združil....ampak ne vem če ga bomo kdaj najdli.

Spajky ::

MIHAc27 je izjavil:

... Politiki niso krivi za nastalo situacijo. Niso oni krivi da manjka 3M € NLB, da so tajkuni pobrali vse ... Ljudje smo krivi, ker smo tajkunom to dovolili, in še vedno dovolimo.
Politiki so seveda krivi in bedast pozabljivi folk padajoč na obljube, ki jih je volil posredno in omogočil, da ko se je sprejemala kritična zakonodaja (namenoma švicarski sir)!) v letih po osamosvojitvi, da se rop premoženja lahko legalno zgodil in da noben ni/ne bo odgovarjal. Kdo pa je takrat bil na oblasti celih 12 let s kozmetičnimi prekinitvami? (hint: bronasti doprsni kip pokojnika nekje v Zagorju baje) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MIHAc27 ::

Moj post beri z zelo sarkastičnim podtonom. Seveda so politiki krivi. Malce pa tudi ljudje. Le koga bodo SPET volili na naslednjih volitvah?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kreditne mape jih bodo kdaj razkrili ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15727738 (23331) Mr.B

Bo v Sloveniji počilo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24038876 (31228) Gandalfar

Razmišljanje o Sloveniji

Oddelek: Loža
384944 (4166) Gandalfar
»

Evrobarometer o korupciji: Slovenija najslabša v EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
14726176 (21079) Mr.B

Več podobnih tem