» »

Podpora vladi. Janševa slimdown za javno upravo

Podpora vladi. Janševa slimdown za javno upravo

«
1
2 3 4

detroit ::

Najboljši quote kar sem jih slišal v zadnjem času z 24kur:

Po moje je še Hitler imel večjo podporo med Slovenci med II. sv. vojno, kot pahorjeva vlada danes.
Ni daleč od resnice.

Kaj pa menite o Janševmu komentarju, da bo oklestil javno upravo. Sliši se bull shit ker ne more kr vseh odpustit pa še svoje prpelat notr.
Skero

djordjevic ::

Bulšit predvsem zato, ker je eno tako priložnost že imel, pa je nekako ni izkoristil. Je raje gradil svojo mrežo. Ergo, ne, hvala.
No grave is deep enough to keep us in chains.

detroit ::

Zdi se mi da sm mal posluša kaj ljudje jamrajo in potem mal dolije na ogenj.
Samo zdi se mi da je tako v Sloveniji. Pride na vlado A zajebe stvar naslednji mandat pride na vlado B zajebe stvar in spet pride A.
Na koncu se pojavi vprašanje koga volit in vse manj jih verjame A&B in ne hodijo volit
Skero

Thomas ::

Kako bi našli izgovor, da bi spet volili Pahorja?

Večina ga že ima, ni problem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luli ::

djordjevic je izjavil:

Bulšit predvsem zato, ker je eno tako priložnost že imel, pa je nekako ni izkoristil. Je raje gradil svojo mrežo. Ergo, ne, hvala.


Se strinjam! Vendar je število zaposlenih tam pod njim padlo. Sicer za las (mislim, da ~400), a vendar. Pod pahorjem bomo teh 400 potrojili ali početverili; ampak v plus.

Ergo, ne hvala!

djordjevic ::

luli je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Bulšit predvsem zato, ker je eno tako priložnost že imel, pa je nekako ni izkoristil. Je raje gradil svojo mrežo. Ergo, ne, hvala.


Se strinjam! Vendar je število zaposlenih tam pod njim padlo. Sicer za las (mislim, da ~400), a vendar. Pod pahorjem bomo teh 400 potrojili ali početverili; ampak v plus.

Ergo, ne hvala!

Se strinjam, popolnoma! Ampak to ne pomeni, da bom po knee-jerk reakciji dal glas Janši. Ni govora! Vkolikor se do volitev ne pojavi kakšna glasu vredna opcija, bo moj glas pač dobil kaki Zbor občanov Dupleka ali kak podoben nonsense. 'Etablirana' politika lahko gladko odhebe. 8-)
No grave is deep enough to keep us in chains.

GregiB ::

Thomas je izjavil:

Kako bi našli izgovor, da bi spet volili Pahorja?

Večina ga že ima, ni problem.


Heh, če je bil pred 4 leti glas Pahorju = Neglas Janši, dvomim, da bo naslednje leto enako. Problem je v tem, da ne obstaja Neglas hkrati Pahorju in Janši... vsaj zaenkrat ne... Situacija, kakršna je, jaz ne grem volit... Ampak ne zato, ker se mi ne da, ampak kot "politični statement".
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MajorM ::

djordjevic je izjavil:


Se strinjam, popolnoma! Ampak to ne pomeni, da bom po knee-jerk reakciji dal glas Janši. Ni govora! Vkolikor se do volitev ne pojavi kakšna glasu vredna opcija, bo moj glas pač dobil kaki Zbor občanov Dupleka ali kak podoben nonsense. 'Etablirana' politika lahko gladko odhebe. 8-)


Se pridrožujem. Naslednje volitve so odlična priložnost da volilveni cunami počisti dosedanje politične opcije. Jaz, milorečeno, nisem že dolgo več prepričan v njihove sposobnosti. Še manj v njihovo cilje da je na prvem mestu blaginja Slovencev.

XsenO ::

Tudi sam se nagibam bojkotiranju naslednjih volitev ali pa oddati glas kakšnemu dvornemu norčku ala Plemeniti :P
1 + 1 = 1

Mr.B ::

Torej boš dal glas levi opciji, khm Plemenitemu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BlueRunner ::

Se strinjam! Vendar je število zaposlenih tam pod njim padlo. Sicer za las (mislim, da ~400), a vendar.

No, pa si poglejmo številke...

Bodimo pa seveda korektni. Ni bilo celotno leto 2004 v rokah JJ in ni bilo celotno leto 2008 v rokah JJ. Pošteno je pogledati od januarja 2005 (34.257 zaposlenih) do oktobra 2008 (34.146 zaposlenih). Skupno torej 111 manj zaposlenih. Lepa številka za spomin, na žalost niti približno blizu pravljicam o okoli ~400 manj zaposlenih. Las je torej bolj mišja dlaka.

Razen, če niso v DZ izglasovali, da je 111 skoraj 400. Tudi takšne variante smo že videli.

Pa še ena grdobija se skriva v teh številkah.

Od decembra 2004 do decembra 2005 je bilo v SV +373, Policija -348, drugje v JU pa +100.
Od decembra 2005 do decembra 2006 je bilo v SV +5, Policija -273, ostalo pa -148.
Od decembra 2006 do decembra 2007 je bilo v SV -210, Policija +553, ostalo pa -102.
Od decembra 2007 do decembra 2008 je bilo v SV +81, Policija -188, ostalo pa -110.

OK, zakaj sem temu rekel "grdobija". V letu 2006 se je število tistih, ki so plačani iz proračuna v policiji (tisto, kar ni plačano iz proračuna nas načeloma res ne briga - ni naš strošek) zmanjšalo za 273 iz razloga "Zaposleni v Policiji, ki se financirajo iz Schengenskega vira niso upoštevani". Torej tam, tam policajev, samo nismo jih plačevali neposredno iz proračuna.

No, v letu 2007 pa smo v policiji profitirali 553 zaposlitev, ker se je prenehalo financiranje iz "Schengenskega proračuna".

Lepo, ni kaj. Ah, pa še tistih 210 manj zaposlenih je bilo odpuščenih predvsem iz MORS-a oziroma predvsem iz civilne podpore generalštaba.

Torej je bilo resnično narejeno veliko dela. Več vojakov, približno isto policistov in manj uradnikov. Sam bi raje videl, da bi bilo tudi manj vojakov... recimo celoten kontingent v Afganistanu se mi zdi nepotrebno trošenje denarja za plače in dodatke. Naj raje dvignejo plače nekaj zdravnikom ali pa zaposlijo nekaj sposobnih delovnih inšpektorjev... da si privoščim malo cenene demagogije.

Seveda te številke ne povedo nič, če se jih ne primerja s Pahorjevimi.

januar 2009 - danes: 33.926 - 33.808. Realno torej 118 manj.

Tistih nekaj mesecev brezvladja nekje vmes ne bom štel nikomur, ker ne povedo kaj veliko... sicer bi bir rezultat še bolj v korist kakšnega Pahorja.

V osnovi pa sta kar se tiče obsega tistih, ki jih plačujemo iz proračuna, v javni upravo obe vladi do sedaj naredili približno isto. Pod JJ jih zneslo nekaj čez sto manj, pod BP jih je do sedaj zneslo nekaj čez sto manj. Isti šmorn.

Naslednji argument prosim zakaj bi JJ-ja lahko volil?

kow ::

Če vas razumem, masovno podpirate morebitni Virantov, Žigov ... puč in odstranitev Janeza Janše iz SDS. Se bojim, da nimajo jajc.

energetik ::

GregiB je izjavil:

Situacija, kakršna je, jaz ne grem volit... Ampak ne zato, ker se mi ne da, ampak kot "politični statement".
Potem se mi zdi boljša ideja iti na volišče in zraven dopisat recimo kakšnega svojega soseda ali pa sebe. Če ne greš na volišče pravzaprav sporočaš, da ti je vseeno. Če oddaš neveljavno, se lahko vidi, da prave alternative pač ni.

jype ::

Odstranitev vseh tistih iz SDS, ki bi radi državo rickrollali tako da obljubljajo gospodarske reforme, potem pa sprejmejo popolnoma nepomembno zakonodajo, ki jo zahteva katoliški del baze, ali pa tisti, katerih predniki so morali po koncu vojne pobegniti, da se ne bi znašli med ostalimi nacisti, ali pa tisti, ki bi izbrisanim še naprej kratili človekove pravice, ali pa tisti, ki bi radi namesto "enih" spravili v državne službe "svoje".

energetik> Če oddaš neveljavno, se lahko vidi, da prave alternative pač ni.

Ja, treba je jit oddat 90% neveljavnih glasovnic.

bluefish ::

V eni drugi temi sem omenil voljenje neke naključne marginalne stranke, vendar se mi ideja z neveljavnimi glasovnicami zdi še boljša. Je sicer še težje izvedljiva, pa vendar bi bilo sporočilo težje preslišano.

Buggy ::

detroit je izjavil:

Najboljši quote kar sem jih slišal v zadnjem času z 24kur:

Po moje je še Hitler imel večjo podporo med Slovenci med II. sv. vojno, kot pahorjeva vlada danes.
Ni daleč od resnice.

Kaj pa menite o Janševmu komentarju, da bo oklestil javno upravo. Sliši se bull shit ker ne more kr vseh odpustit pa še svoje prpelat notr.


Glede prvega quota bi rekel, da je zgolj stanje povprecnega slovenskega duha v zadnjem casu. Razocaranje nad trenutno situacijo v gospodarstvu se mora pac nekje reflektirati, ceprav po drugi strani pa vse napore vlade v smeri resevanja problemov na dolgi rok, kategoricno spodkopavajo in nasedajo pamfletom JJ, stila kot je tale zadnji o novi ustavi v2.0 :D

Igrati populizem, ki ga fura nas preprodajalec orozja pocasi obraca zelodec ze Backu Jonu, ceprav eni se vedno slepo verjamejo vsemu, kar se izvali iz slabuomnosti in egotriperstva tega pleskota...

Jaz sem preprican da bom glas dal trenutnim poskusom stabiliziranja drzave...vsekakor pa primitivni desni opciji ne bom dal priloznosti, dokler se bo posluzevala takega nastopastva in destruktivnosti, ki ima cilj zgolj ustolicenje svojih ducetov ...Slovenija pa kot taka ni niti v drugem planu.

guest #44 ::

Jz bom na volilni list dopisal svojega kandidata in ga obkrožil.

jype ::

Sej to je neveljavna glasovnica. No, bom še jaz, če se ne pojavi junak z dejansko dobrim programom.

donfilipo ::

jype je izjavil:

Odstranitev vseh tistih iz SDS, ki bi radi državo rickrollali tako da obljubljajo gospodarske reforme, potem pa sprejmejo popolnoma nepomembno zakonodajo, ki jo zahteva katoliški del baze, ali pa tisti, katerih predniki so morali po koncu vojne pobegniti, da se ne bi znašli med ostalimi nacisti, ali pa tisti, ki bi izbrisanim še naprej kratili človekove pravice, ali pa tisti, ki bi radi namesto "enih" spravili v državne službe "svoje".


Mene ne skrbi toliko odstranitev, ta je easy:)) Volitve ali puč:) In če bodo zasrali v kompletu, MORAJO s tem tudi računati.
Ni mi pa čisto jasno, zakaj bi cerkev podpirala glomazno birokracijo, ki bi (bo) Slovenijo popeljala v bankrot, zakaj bi to hoteli nekateri zlobni ostareli domobranci, mi je sicer bolj jasno, ampak sem mnenja, da ti niti blizu slovenske politike ne upajo, ker bi jih ravno tako hitro našel kak star partizan, mladi Argentinci pa so tragikomično relativno levičarski, če že pridejo v Evropo, sploh pa pradomovino:)

Spraviti svoje do birokratskih odgovornih pozicij, je lastnost vsake demokracije. KO pa se ji doda lastnost, da večina res ambicioznih in obetavnih, zaradi slabega plačila odkloni, je pa znak, da je demokracija zrela.

Izbrisani....družinski zakonik??????
Ja no, če je cena taka, da kvazilevica ne zna odpraviti glomazne države (niti poizkusili niso v 16letih:), zna pa navidez forsirati človekove pravice ljudi, ki so tako siti vsega, da se eni že dolgo borijo sploh za status človeka, drugi pa po večini niti nočejo klasične družine, no potem se sam odločim za slim_state. Za prave človekove pravice in ne paragrafarsko nakladanje tipa Washington o enakosti, medtem ko se ve, da je lastil sužnje, pa verjamem, da ga bodo kar pošteno kresnili po pleši iz Evrope, vkolikor ne bo spoštoval minimuma, drugi del pa omogoči predvsem delujoč stroj ekonomije in države.

Če me bo nategnil, bom pa lajal in prej ali slej, bo tudi kdo hudo ugriznil:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

GregiB ::

energetik je izjavil:

Če ne greš na volišče pravzaprav sporočaš, da ti je vseeno. Če oddaš neveljavno, se lahko vidi, da prave alternative pač ni.


Consider it done... Začnemo gibanje.... "Robina Hooda za premierja"?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Ted ::

Janša bo najverjetneje dobil volitve. Problem bo pa spet enak kot je bil v njegovi takratni vladi in je sedaj v Pahorjevi - vse reforme oz. vsak poskus spreminjanja statusa quo se blokira iz strani sindikatov/študentskih organizacij/raznih "civilnih" združenj. Dokler vsaj politika ni zedinjena glede reform so sindikati premočni.
Mah...

Thomas ::

Če bi bil svet pravičen, bi bil spet izvoljen Pahor in Slovenija bi propadla. Bankrotirala in ostala brez evra.

To je v še 4 letih Pahorja čisto realen scenarij.

Bomo videli, če je svet tako strogo pravičen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hamax ::

Če bi bil svet pravičen, bi bil izvoljen Jansa in Slovenija bi propadla. Bankrotirala in ostala brez evra.

To je v še 4 letih Janse čisto realen scenarij.

Bomo videli, če je svet tako strogo pravičen.

donfilipo ::

Uf. Še dobro da svet tudi približno ni pravičen:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Težje. Janša le ni totalen bebec. Edini zares inteligentni politik. Če njemu ne uspe, bo treba dobit kakšnega upokojenega župana nekje iz Evrope.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mipe ::

Kak Neapeljski župan z zvezami bi naredil manj škode kot Janša.

ABX ::

Čas je za zamenjavo, vsi veterani so pokazali da niso sposobni. Z novimi imamo vsaj dvom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlazP ::

Rad bi videl alternativo, ki izhaja iz gospodarskega ozadja in ne iz politike.

Thomas ::

Iz gospodarskega ozadja bi lahko nastopil kakšen Kordež ali Šrot.

Bodimo resni. Zdaj je Janša's turn. Samostojna Slovenija je precej njegov projekt. Nej kar dokaže, da je možen. Ali da ni možen.

Klicati neke dosedanje občinske svetnike na dolžnost, je pa tragikomika.

Lahko pa tudi ostane Pahor in zajebe do kraja. Bo dokazal Janši, da osamosvojitev le ni bila tako pametna ideja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JanezekNovak ::

BTW sam en komentar za vse tiste, ki zagovarjate oddajo neveljavnih glasovnic.

Kolikor je meni znano, če pride 95% neveljavnih glasovnic, bo pa veljalo tistih 5% veljavnih glasovnic.

Sedeži v parlamentu se bodo razdelili po odstotkih tistih 5% veljavnih glasovnic.

Oddajanje neveljavnih glasovnic ali pa ne iti na volitve je praktično enako.

Politikom je IMO čisto vseeno kaj se napiše na neveljavno glasovnico.

Na koncu bodo pa itak vsi razlagali, da so zmagali.
http://www.euroairsoft.com/

jype ::

donfilipo> ga bodo kar pošteno kresnili po pleši iz Evrope, vkolikor ne bo spoštoval minimuma

Kot Sarkozyja?

Nima smisla popuščat pri tem. Nobenega.

Thomas ::

Edino boš safe jure, če izvoliš ministrico v parlament. Zato jo obvezno moraš voliti in ne abstinirati volitev.

Če ti ne uspe, ker boš v manjšini, bad luck. Ni potem alternative Janši.

Če ti uspe in boš v večini ... je pa Slovenija to zaslužila.

Se ne mormo bolj strinjat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

vidz81 ::

Bandera rosa, avanti popoli...

http://www.spiegel.de/wirtschaft/sozial...

Dejstvo je, da smo Slovenci pretezno na Balkanu in da imamo radi ustne dogovore in ne maramo pisnih pravil. Zato bo proti Jansi vedno vsaj 60% ljudi. Pa naj ga Pahor serje kolikor hoce.

Tito je care, volite Jankovica !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vidz81 ()

opeter ::

Če bi le Kramberger stal od mrtvih ... potem bi imeli alternativo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Thomas ::

Tle je eno temeljno nerazumevanje demokracije kot političnega sistema.

Ni popravnega izpita za levico v smislu "okay, dajte nam desno vlado, samo brez Janše".

Kakor ni recimo variante za desnico, "okay, naj bo še naprej leva vlada, samo ne Pahor".

To tako ne deluje. Janšo bodo ali ne bodo predlagali v SDS. Pahorja bodo ali ne bodo v SD.

Ne razumevat tako po domače.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

imamo radi ustne dogovore


Ustna dogovarjanja. Dogovorno ekonomijo. Dogovarjalno ekonomijo.

Na prvi pogled bolj humano, v resnici nedelujoče in zato nehumano.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bluefish ::

Ne razumevat tako po domače.
In kaj novega in neznanega si s tem postom želel povedati?

Thomas ::

Ti si to že vedel?

Če si, zakaj nisi povedal?

Če nisi, kaj se potem pritožuješ?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

vidz81 ::

Kdo je pa Krambergerja odstranil?

BlueRunner ::

kow je izjavil:

Če vas razumem, masovno podpirate morebitni Virantov, Žigov ... puč in odstranitev Janeza Janše iz SDS. Se bojim, da nimajo jajc.

Jaz ne podpiram nič takšnega, ker nisem član SDS in je to pač stvar članov SDS. Zaradi mene lahko JJ imenujejo direktno za doživljenskega predsednika SDS, pa me to niti najmanj ne moti.

Moj glas bo šel k tistim, ki:
- si (še?) niso umazali rok
- imajo sprejemljiv program
- še niso s preteklim delom dokazali, da lasten program ignorirajo

Če bo to Stranka zagovornikov krompirja kot glavne jedi, pa tudi OK. Če nič drugega več ne pristajam na kompromise tipa "kogarkoli, samo ne istega".

ABX ::

Tako, zdaj samo še uredit eno web stran kjer zabeležit kdo je kaj obljubil in kasneje izpolnil na en lep pregleden način.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Thomas ::

Znoj in solze in luč na koncu tunela. Edino to je mogoče obljubiti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

Thomas je izjavil:

Znoj in solze in luč na koncu tunela. Edino to je mogoče obljubiti.


Se vidi da nisi politik. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

WarpedGone ::

kogarkoli, samo ne istega

Ni problema, se bo pahor forabal na blont, golobič na črno, katarinca se bo pa ostrigla.

In ne bo isto.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

Se vidi da nisi politik.


Nesposoben za vsako politično funkcijo. Ni dvoma. Pa ne samo zato, ker bi ljudem govoril nevšečne reči. Neprimeren tudi za izvajanje operacij v bolnici in večino zadev na tem svetu. Česar se jasno zavedam.

Bohdej, da bi se tudi drugi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bellatrix ::

WarpedGone je izjavil:

kogarkoli, samo ne istega

Ni problema, se bo pahor forabal na blont, golobič na črno, katarinca se bo pa ostrigla.

In ne bo isto.


Težko je verjeti kako vztrajate pri svojih adutih kljub temu, da je jasno vidno kam so slovenijo spravili v dobrih treh letih mandata.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Libertarian ::

BlueRunner je izjavil:

kow je izjavil:

Če vas razumem, masovno podpirate morebitni Virantov, Žigov ... puč in odstranitev Janeza Janše iz SDS. Se bojim, da nimajo jajc.

Jaz ne podpiram nič takšnega, ker nisem član SDS in je to pač stvar članov SDS. Zaradi mene lahko JJ imenujejo direktno za doživljenskega predsednika SDS, pa me to niti najmanj ne moti.

Moj glas bo šel k tistim, ki:
- si (še?) niso umazali rok
- imajo sprejemljiv program
- še niso s preteklim delom dokazali, da lasten program ignorirajo

Če bo to Stranka zagovornikov krompirja kot glavne jedi, pa tudi OK. Če nič drugega več ne pristajam na kompromise tipa "kogarkoli, samo ne istega".


Leninator:

Moj glas bo šel k tistemu, ki:
- Ni Janša
- Ne govori kot Janša
- Ni desen
- Ne poriva iste babe ko Janša

Z izvzemom zadnje alineje, je menda jasno da zgornji LEVIČARČEK ne bo volil/ne prenese/ne mara Janše, samo napisal je to implicitno namesto eksplicitno.
Sic semper tyrannis

revvs ::

Nekogar treba izvolit ki ne bo ničesar delal, ker tako ne bo nič ukradel in nič zapravil.

BlueRunner ::

ABX je izjavil:

Tako, zdaj samo še uredit eno web stran kjer zabeležit kdo je kaj obljubil in kasneje izpolnil na en lep pregleden način.

Eh. Povzetek te strani je čisto enostaven.

Stranka: poljubna
Obljubili: Zemljo in zvezde, med in mleko
Izpolnili: nič

Pri nas je to povzetek vseh vlad od razpada DEMOS-a naprej.

Thomas je izjavil:

Znoj in solze in luč na koncu tunela. Edino to je mogoče obljubiti.

Obljubil si "konec tunela". Menim, da že pretiravaš z optimizmom.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Jaz nisem nič obljubil. Pravim, da to lahko največ kdo obljubi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predčasne volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20150288 (46601) Invictus
»

Estonija javno razkriva izvorno kodo programa e-volitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7520669 (18443) poweroff

Več podobnih tem